Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Dzięki za odpowiedź Truj, pamiętam z poprzedniej roboty jedną ciężarną dziewczynę, która w opinii lekarza za mało przybrała w ciąży i jej dzidzia ważyła jakoś 2600 g, trochę to było mało, ale wszystko dobrze się skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj super ze wszystko wporzadku z synkiem :) pewnie wysyłaj chetnie zerkniemy:) Masz córeczke Ade my jak bedziemy miec ćórcie to tez dajemy Ada w sumie Adrianna ale bedziemy mowic Ada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to poszło :). LadyG - chyba norma dla noworodków się zaczyna od 2500g, ale taka ocena ogólna to pewnie też zależy od proporcji czy od wzrostu dziecka. Może być malutkie i okrągłe ;) albo długie i chudziutkie. Biała - co tam biustonosz, ja bym oddała królestwo za takie cycki :D. Niestety - rozmiar odziedziczyłam po ojcu :D. My mamy córę Adelę, ale mówimy Ada albo Dusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh Truj ja tez mam małe teraz troche wieksze to sie moge nacieszyc;) Adela tez ładne imie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj brzusio miałaś super ani za duzy ani za mały :) i rodziłaś zima teraz latem bedziesz miec porównanie... to szybciutko druga dzidzie bedziesz miała fajnie jedno przy drugim sie wychowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj, zazdroszcze Ci figury w dniu porodu. ja taką miałam przed ciążą. Teraz - szok. Pokłóciłam sie z rodzinką... z tego wszystkiego wlazłam do wanny i się popłakałam, jak zwykle z wkurzenia i bezsilności. Czuje sie tak zajebiscie sama z niektórymi rzeczami... Kupiłam tą glukozę - strasznie to wielkie - zobaczymy. Jak ua Was wieczór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście mały miałaś brzuszek, pomyślałabym, że to góra 7-8 miesiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu gorąco :) Dziękuję za graty :) PROMOBABY -fajna stronka już kiedyś kuzynka mi podawała Ja kupiłam dzisiaj w Pepko body po 4,99 i to nie jest jednorazowa promocja tylko tak po prostu mają, a niedrapki po 2,99 - wszystko oczywiście bawełniane i dobrej jakości :) Kupiłam 4 szt body 56cm bo parę mam już w domu - myślę że więcej nie potrzebuje, następnym rzutem kupię 62 cm i tyle - tak to ciuszki mam - no chyba że mi perełki w oko wpadną :) Aaa i zamówiłam łóżeczko dzisiaj - dość dobra cena jak na model http://allegro.pl/dyskretna-ciazowa-koszula-do-karmienia-gratis-r-m-i3148895183.html Co do figli i doznań to na samym początku ciąży było jakoś innaczej ( oczywiście super ale innaczej) teraz już się chyba przyzwyczailiśmy i jest normalnie . Co do ostrożności to bardziej hamulce mam mój mąż niż ja :)) Uważaj i uważaj mi mówi :) i czy na pewno my możemy :) co jakiś czas podsuwam mu artykuły do poczytania na temat seksu w ciąży i na chwilę jest spokój a później od nowa :) Jak Wasze biodra dziewczyny? moje w nocy coraz gorzej i od tygodnia kość ogonowa mi daje popalić -miałam ją złamaną jak byłam młoda i lekarz mnie pocieszył że to przyspieszyło bóle :( buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt figura modelki wcale nie przypomina mamy karmiącej i w dodatku po porodzie :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzia - od niedawna biodra też mnie bolą, a w sumie tylko jedno, czasami bez powodu, a czasami jak dużo stoję np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję, ze u mnie nadal cisza, więc jestem już prawie pewna, że to był nic nieznaczący incydent ;) Mykam zaraz kolacje dla starszej córci robić :) Dzielnie dzisiaj się wierszyka uczyła ;) Ma 10.04 konkurs recytatorski i panie walnęły jej 9ciozwrotkowy wierszyk :o Wczoraj i dzisiaj musiałyśmy go ogarnąć i jeszcze recytacje trzeba podszlifować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maite - dzięki za odpowiedź, zastanawiałam się ile znowu trzeba wybulić za zwykłe badanie, no cóż nie ja jedna, większość z was pewnie płaci za badania. Dzisiaj byłam pierwszy raz na zajęciach w szkole rodzenia, dowiedziałam się, że położne nas kobiety, zupełnie olewają i nikt tego nie zmienia bo położnym tak wygodnie, że maja nas tylko pod opieką okołoporodową, a tak na prawdę zakres obowiązków wobec nas jest dużo większy, powinny się zajmować nami do końca życia i wielu jego aspektach. Ogólnie, zajęcia bardzo przydatne, od razu pani uprzedzała nas o realiach porodu, połogu i życia a z małym dzieckiem, w planie są ćwiczenia, zajęcia z psychologiem itd. w związku z tym musimy dopłacić do interesu 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale.... Czy tylko ja dzisiaj sie czuje jakby czolg mnie rozjechal a pozniej jeszcze ktos niezle rozdeptal i obkopal? Wiem ze jestem przeziebiona i to tez swoje robi. Ale temperatury nie mam a czuje sie jakbym miala conajmniej 40'. Dzisiaj cisnienie jest jakies dziwne czy kurde o co chodzi.. Bo ledwo zyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała, ja się z Małżem śmieję, że jak tylko zakupimy niezbędną wyprawkę dla dziecka to zaczynamy odkładać kasę na mój tuning - odsysanie tłuszczu, nowe cycki, modelowanie ud i pośladków, wycinanie żeber celem zmniejszenia obwodu talii :D itd. Nie, no jedyne czego jestem pewna, to że sobie machnę tatuaż w miejscu cięcia. Jeden już mam, będę mieć następny. A co do małej różnicy między dziećmi - tak chcieliśmy a lekarz pozwolił. Dzieciaki się razem odchowają i będą na podobnym etapie życiowym czy to pieluchy, czy przedszkole, czy szkoła czy studia. Myślę, że w taki sposób łatwiej nam będzie zorganizować życie rodzinne, wakacje itp. Lou, nie ma czego zazdrościć: było - minęło :D, ja teraz wyglądam tak jak wtedy i obawiam się, że ta ciąża pozostawi po sobie trwałe ślady na moim ciele. A co do Twojego samopoczucia: chyba każda z nas czuje się czasem niezrozumiana i samotna z tym swoim stanem i obawami: dlatego mamy swoją wypłakiwalnię - kaffe ;). Ja mało wczoraj nie rozszarpałam teściowej... A dziś teścia... A wcześniej Małża... I oczywiście, że uważam że to ja mam rację a wszyscy naokoło jakby się szaleju objedli ;). Idylla rodzinna normalnie :D. Dobrze, że zostałam sama w domu teraz (no, z córką, ale nie mam śliskich kocyków), bo skończyłabym w kryminale. Fredzia - ja czuję biodro albo prawy staw biodrowy, jak się przedźwigam albo za szybko czy za dużo pochodzę. Ale to przecież normalne w ciąży ;). Mama - Ty nas tu incydentami nie strasz ;) tylko się nimi delektuj bez "auć, moja noga" (a na finishu życzę skurczy mięśni części ciała niż nogi ;)..). Trzymam kciuki za brak tremy recytacyjnej córy ;). Tigrai - jak byłam dzieckiem, to był kiedyś taki prężnie działający kabaret OTTO. Pamiętam ich piosenkę: "obywatelu, zrób sobie dobrze sam - przecież najlepiej wiesz o co Ci w życiu chodzi..." :D. Także jak kobieta chce o siebie zadbać w sensie kobieco-zdrowotnym, to nie ma co liczyć na pomoc i czyjś zasób wiedzy, trzeba się samemu dowiadywać. I tak z wszystkim. Wcale mnie nie dziwi podejście położnych do zawodu, bo wiele ludzi w ten sposób do swojej pracy i życia podchodzi - po najmniejszej linii oporu. No, ale jest szansa, że coś-niecoś się dowiesz na tej szkole rodzenia. KMM - ciśnienie u mnie jest bardzo dziwne, podniesione do granic niemożliwości przez teściów i Małża :D. Ale nie powinno to wpływać na Twoje samopoczucie ;). A tak poważnie, to może i coś się dzieje, w końcu wiosna ma zawitać niebawem. Ja widziałam dziś pierwszego bociana i przebijającego się krokusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam na poczte dwa zdjecia tego co upolowałam wczoraj.. tylko te body zielone i niebieskie są jeszcze po mnie jak byłam mała :) jak przysla mi gadzety z allegro to tez wrzuce.. a na ciuszki czekam na spadek :) wtedy zobacze czego brakuje i dokupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam na poczte zdjecia brzucha do folderu 25 tydzien arcydzieło meza;) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z niepogodowego podniesionego cisnienia tez mam od wczoraj incydenty. wczoraj po 21 spalił się dom zaraz koło mojego.. jedna ofiara śmiertelna. straty na około 40tys zł. a dzisiaj adrenalina bo nie dosc ze samaledwo zyje, bo nogi jak z waty to jeszcze wszystkie trzy psy skoczyly sobie do gardel, bo byly glodne a jedzenie bylo za gorace jeszcze.. myslalam zeich nie rozdziele.mała udało sie pod pache chwycica te dwa wielkie basioryno przykro mowic ale jeden dostal zkopa i polecial do korytarza bo by zagryzl drugiego.. no az sie trzeslam przez najblizsze pol godziny.. gowniarze jedne.. i sie przestraszylambo ciagnie mnie brzuch z jednej strony a tu takieprzepychanki z kur** za przeproszeniem jakimis glupimi psami.. ale dzidzia kopie ostro nadal wiec nic sie nie stalo.. od kilku dni tez usilnie sie rozpycha w prawa strone wiec podejrzewam ze to stad tez to klucie i ciagniecie w boku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze ale czytania.... aż d..a mnie boli od siedzenia w bezruchu tyle czasu ;) A pro po tej części ciała - jak siedzicie też Wam cierpną nogi? Wyobraźcie sobie, że nie dostałam się wczoraj do lekarza - ropa z zatok, ropa z oka, ból rozsadza mi czaszkę a tu odpowiedź - brak miejsc - może pani przyjechać i czekać do końca to może lekarz panią przyjmie... Aż się poryczałam. Ale mój dzielny mąż pojechał do przychodni, zrobił aferę, wszedł bez kolejki i załatwił mi recepty. Zadzwoniłam do mojego gina żeby skonsultować leki - niestety znów mam antybiotyk :( Co do antybiotyków - teraz biorę Duomox. W poprzedniej ciąży brałam właśnie Augmentin przy zapaleniu oskrzeli. Messi dzięki za opinie o leginsach - mi też się właśnie wydawało, że te zdrowotne będą lepsze i ładnie kryjące - w końcu 120 den... Zamówię więc chyba te bawełniane śliwkowe. Zastanawiam się czy już zamawiać te staniczki czy poczekać jeszcze bo a nuż się jeszcze rozmiar zmieni... Sama już nie wiem. Może zamówię najpierw jeden na próbę. Wiecie co? Albo mi się waga popsuła albo przywaliłam ostro przez święta... Jestem 7 kg na plusie - a dopiero było ledwo 5... A mąż mi mówi, że jestem taka mięciutka... Komplemenciarz ;D U nas też wczoraj były "momenty" ;) M zrobił mi nastrój - świeczki itp... Trochę było przy tym śmiechu bo ja już taka ciapa jestem przez ten brzuch ha ha! Mówię do M: Przywiąż sobie do brzucha poduchę i wypij 2 litry wody, zatkaj klamerką nos a potem bądź namiętnym kochankiem - tak się właśnie czuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biała bardzo zgrabniutki brzuszek :) i śliczne dzieło namalowane na nim :) truj a Twój brzusio w dniu porodu był bardzo fajny.. taki akuratny.. bynajmniej na moje oko.. ani maly ani duzy.. taki w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virada123 ja brałam już 2 antybiotyki w ciąży zawsze miałam obawy mimo że miały być dozwolone. Ja też byłam już 3 razy chora w ciąży i 2 razy antybiotyk;/ nie dało się inaczej. A przed ciążą bardzo rzadko chorowałam. Wróciłam od ginki. Zawiodłam się trochę bo nie zrobiła USG ale powiedział że na następnej wizycie już zrobi. KTG tylko na chwile podłączyła ale mała strasznie kopała i mało było słychać serduszka. I kanał rodny sprawdzony jest ok. A glukoza okazało się że w normie. Po 1 pobraniu norma 180 a po 2 pobraniu 140 więc się łapię;) A i doktorka kazała pójść do okulisty w związku z tym że mam okulary i zapytać czy mogę normalnie siłami natury rodzić czy mi wzrok nie poleci. tigrai30 ja czekałam na wynik glukozy dzień. Na drugi dzień miam je do odbioru i niestety płaciłam 20zł bo nie wiedziałam że mam się zgłosić do szpitala a nie laboratorium wrrrr Ale już opłaciłam. KMM to ładne miałaś przeżycia wczoraj. JA też miałam okropny dzień wczorajszy wszystko się waliło szkoda gadać;/ Lecę dziewczyny spać bo jakoś kurde wypluta jestem. Trzymajcie się;) Jutro podejrzę fotki na poczcie i pewnie swoje wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero zajrzałam na pocztę - ale fajniutkie brzuszki :) Biała - mąż ma zdolności :D Truj ja teraz mam taki brzuszek jak Ty miałaś do porodu :D Co do glukozy - ja za obciążenie 75 g płaciłam 24 zł. U nas kiedyś też robiło się najpierw 50 g a po miesiącu chyba 75 g. Teraz robi się tylko 75 g ale co lekarz to inne praktyki. Ja wracam z tematem wózków - jak baba w ciąży normalnie - nie mogę się zdecydować ;) Przemyślałam sprawę i stwierdziłam, że Krasnal śliczny ale jednak praktyczniejszy będzie taki na dużych pompowanych kołach bo tak naprawdę to ile razy będę wyjeżdżać gdzieś z wózkiem... a na nasze wertepy na co dzień sprawdzi się bardziej Roan. Teraz tylko zostaje kwestia - nowy czy używany? Napaliłam się na model s-126 z tej aukcji http://allegro.pl/roan-marita-torba-folia-moskitiera-kurier-i3086714806.html fotelik w razie czego pożyczyłabym od przyjaciółki - oczywiście do Roana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta no będzie pamiątka fajna:) ja taz chcialam wózek klasyczny Tako Acoustic ale zastanawiam sie nad Tako baby heaven line lub Tako Perso i tez juz niewiem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała super brzuszek :) My ostatnio w szkole rodzenia mieliśmy malowanie brzuchów, tzn mamusie siedziały wygodnie na workach sako, a tatusiowie malowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi pomóż - chcę zamówić te leginsy ale kompletnie nie wiem jaki rozmiar... Przed ciążą nosiłam S/M, teraz większość rzeczy nadal w tym rozmiarze choć bardziej M a te leginsy wg rozmiarówki musiałabym zamówić L - tylko nie chcę, żeby wisiały mi jak worek albo nogawki były dołem luźne bo zamówię długie. Jaki Ty rozmiar zamawiałaś a jaki nosisz normalnie i jak one wypadają (te bawełniane)? Niby głupie leginsy ale nie lubię wyrzucać kasy w błoto. Dzisiaj przyszły spodnie - używane kupiłam i jestem mega zadowolona :) Biała chyba też sobie zrobię taką fotkę brzuszka z synusiami :) Będzie piękna pamiątka :) Mi się z Tako podoba ten model Heaven ale ten Acoustic też bardzo ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to... drogą długich rozważań stwierdziłam że jednak narazie rezygnuje z kupna termoopakowania.. kupiłam termos.. przydatny będzie w nocy. nie będę musiała biegać i podgrzewac wody. tylko wszystko bede miała pod ręką :) wydaje mi sie ze dobra dcyzja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju Dziewczyny po całym dniu ciężko za Wami nadążyć :) Messi - pytałaś o getry z H&M, no więc kupiłam sobie takie i jestem zadowolona, kosztowały 30 lub 40 zł, nie pamiętam dokładnie. To typowe getry, dobrze kryjące, tylko wyboru kolorów nie było, same czarne. Są tam też rajstopy o różnych grubościach, dresiki, alladynki, getry, jak kto woli :) Jakiś czas temu kupiłam na allegro takie grube rajstopy, fakt że ładnie kryją ale z tyłka spadają :P Na zdjęciach nie było tego widać ale mają z tylu bardzo dziwne szwy że za cholerę nie chcą się dopasować do kształtu pupy, wystarczy że przejdę kilkadziesiąt metrów i już mam wrażenie jakby krok mi spadł do kolan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki z rana :) Zazdroszczę wam trochę tego wybierania wózków ;P My zostajemy przy starym, bo jest tak w dobrym stanie, że grzech byłoby kupić nowy a ten... wyrzucić? Wygląda jak nówka i jest strasznie wygodny, ale tęskni mi się to przetrząsanie allegro ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha- w nocy nadal cisza, więc już jestem pewna, że to musiało być jednak po miłosnych uniesieniach... także już się nie martwie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×