Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość naprawic naprawic
bo trzeba bedzie uciekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamęczą mnie te upały. Gorąco, duszno, zawroty głowy. Chyba mama 6latki napisała niedawno o swoim stosunku do tego pięknego sloganu - ciąża to nie choroba. Popieram w całej rozciągłości. x viola - moja córa też dużo spokojniejsza. Wcale jej się nie dziwię. x Truj - no wiem, wiem - szaleję z tym spaniem! W pierwszej ciąży jakoś później zaczęłam. Tak więc wyspana na zapas, zrelaksowana i wypoczęta, z werwą zajmę się małym krzykaczem;) x atamta - znam ten ból z naskórkiem. I to bez grama słońca. Walczyłam z nim przez pierwsze 5 miesięcy ciąży. Jak tylko zapisałam się dermatologa, problem zniknął:) x Messi - znam ten ból tęsknoty. Jeszcze dziecię potrafi być w domu, a my już tęsknimy. Ehhh... Moja córka już dwukrotnie była z babcią nad morzem. I zawsze po takim wyjeździe pojawiał się dodatkowy problem - wracała ekstremalnie rozpuszczona. Do mojej teściowej niestety nic nie dociera. Ale wyboru za bardzo nie było - trudno wziąć urlop na cały miesiąc, żeby zająć się dzieckiem. x Maite - w pierwszej ciąży nie mierzyli mi miednicy. Przynajmniej nie zarejestrowałam tego faktu. x Nescafe - skoro wynik jest na granicy, prawdopodobieństwo jest bardzo małe. Bądź dobrej myśli. Trzymam kciuki za dzidzię. x Misia - współczuję. I to w takim momencie... Masz dodatkowy powód do oszczędzania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_M_M moj Daniel też zawsze w rodzinnych kłótniach tak za mną bykiem staje :-) super ze mamy u nich wsparcie. Tak samo i mój by mi poradził. Ja mam wózek 3 w 1 ale nie mam fotelika tylko zwyklła wyjmowaną gondolę, co mi nie robi różnicy bo i tak fotelik w "spadku" dostanę po dziecku koleżanki :) Co do hernatek to na arzie nie kupuję nic, w razie czego Daniel - jak zawsze - dyma do apteki. ;-D U mnie też groąco ale otymalnie jak dl mnie, osoby która cale życie moglaby spędzić w pełnym słońcu :-) UWAGA UWAGA!!!! Kupiłam sukienkę w lumpku!!! O TAK!!! Cuda się zdarzają!! Cała czarna i długa do ziemi, ale ładna, wreszcie w czymś porządnie wygladam i upchnęłam cyc :D i w końcu nic mi nie wystaje i nie odstaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w kolejny piękny dzień :) Atamta - faktycznie sporo tego masz :). Super brzuś i jaki fajny pępek :). To jeśli poparzenie to nie mam pojęcia, co to, ale bardzo Ci współczuję, bo to na pewno nieprzyjemne uczucie.. xx Truj - też super brzuszek. Lustro też piękne :p xx Dietowo - ale masz maluteńką piłeczkę!! xx misia - współczuję :(.. oszczędzaj się xx AMarzena27 - super fotka córeczki.. Czy już po tym zdjęciu możesz dostrzec podobieństwo do któregoś z Was? Współczuję problemów z sercem.. Ja miewałam często nerwobóle, takie kłucia, ale odkąd jestem w ciąży mam spokój. xx Messi - czy Ty nie sypiasz w ogóle :)? Współczuję rozłąki z Synkiem, ale nad morzem na pewno będzie świetnie się bawił, no i też jest pod super opieką :) xx Co do fryzur miałam boba raz w życiu - po komunii.. Teraz noszę włosy za łopatki i daję im swobodnie rosnąć, są zbyt gęste żeby je krótko ściąć, nigdy bym nie doszła z nimi do ładu, bo się falują. I powiem, że w wizytach u fryzjera drażni mnie, że marudzą, że dużo włosów i mają przy nich roboty, jakby nie patrzeć ja im za to płacę. xx viola - mój dzieć też spokojniejszy w te upały, ale jak już gdzieś pisałam moja niunia w nocy daje mi popalić, a w dzień spokojna :) xx Kapris - mi też jest duszno, tak jakbym nie mogła powietrza do końca zaczerpnąć, jakby mi płuca ściskało.. xx Lou - gratuluję zakupu sukienki - w końcu się udało :P xx wrzucam zdjęcia brzuchola i rożka :) A co do imienia to moja rodzina milczy, mojego męża komentuje teść, teściowa, całe rodzeństwo i się krzywią :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou_ to super :) w końcu coś się znalazło.. ooo a ja byłam u lekarza.. i też jedyne co zrobił to skutecznie podniósł mi ciśnienie.. no jakaś paranoja, jakie on bzdury mi opowiada.. na dodatek leżałam dzisiaj pod KTG 15 minut bo mały miał za wysokie tętno. i na KTG też pokazywało ze skacze momentami od 180-200.. położna kazała mi mierzyć moj puls bo mowilam ze tez czasami wariuje.. a ogólem to chyba dziecku się udzielo wczorajsze zdenerwowanie. a lekarza pytałam jak bedzie wygladala sprawa z cieciem, bo czuje ze maly jest nieodrwocony. a ze sie dowiadywalam i wiem ze jesli do 35 tygodnia sie nie odwroci to zazwyczaj dostaje sie skierowanie na cc po 38 tygodniu. powiedzial ze nie wie skad ja takie bzdury wiem. ze on w zadnym wypadku wczesniej nie bedzie zakanczal ciazy bo moze w 39 tygodniu sie odwroci. poza tym nawet jak sie nie odwroci toprzeciez moge rodzic naturalnie.. no jełop jakiś! "jak przyjdzie pani w dniu terminu to wtedy zobaczymy. jak dziecko nadal bedzie ulozone miednicowo to zapewne nikt pani ciecia nie odmowi, ale zwykle sie tego nie robi. zemna sie pani napewno nie umowi na wczesniejszy porod" baran.. nawet nie sprawdzil jak maly lezy-nic. tak jak weszlami siadlam przy biureczku tak siedzialam cala wizyte bo tylko zapytal co słychac i jak sie czuje. tak samo pytalam o te tabletki jak dlugo sie je bierze(te na wstrzymanie laktacji) czy dostane w szpitalu czy jak to wyglada.. to powiedzial, ze narazie nie bedzie mi o tym mowil bo ja zmienie zdanie jak urodze.. no naprawde zrozumienie i tolerancja wobec pogladow drugiego czlowieka godna pochwaly. a z bardziej przyjemnych tematów to przytyłam 20 deko.. szał.. tylko co synuś rośnie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM - ja właśnie dlatego dziękuję za naszą służbę zdrowia. Jeszcze w moim szpitalu gronkowcem zarażają koszmar.. Baran nie lekarz i nie dziwię się, że się wkurzyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie śliczne brzuszki na nowych zdjęciach :D :D :D Boziu ale czas leci... dopiero gadałyśmy o tym, że u jednej coś tam widac, u innej płasko, żadna jeszcze ruchów nie czuła a tu nagle BUM!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym się niby kmm miala
prawo wkurzyc? Tym, że lekarz odpowiedzialny i nie chce jej ciac bez powodu w 38 tc? No na prawde powod do wkurzenia! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_M_M nie obraź się na mnie, ale ma trochę racji. On bardziej patrzy na Twoje zdrowie i dziecka niż Twoje upodobania i decyzje z tego co widzę. To jest plus. Znam przypadki ze kobiety były od razu kierowane do cesarki jeszcze w 20 tc na przykład, ale w jednym z nich dziewczyna miała wrodzone zwyrodnienie miednicy i cesarka była mniej ryzykowna niż naturalny poród, u drugiej też dopiero po badaniach lekarz zasugerował ale to wszystko było po wielu wielu badaniach kiedy już lekazre wiedzieli ze cesarka spowoduje mniejsze ewentualne szkody. A Ty chcesz tę cesarkę jakby "na życzenie" i dla niego może wydawac sie to po prostu absurdalne, bo on wie że jesli dzidzia sie przekręci przed terminem na doł, a Ty jesteś zdrowa i wszystkie badania sa ok to z medycznego punktu widzenia po prostu nie ma wskazań do zabiegu który niesie za sobą konsekwencje. I z tym zakończeniem ciąży wczesniej też ma trochę racji - im dłużej dzidzia w brzuszku tym lepiej dla niej - przynajmniej do terminu oczywiście. Ale moze powinnaś na spokojnie wytłumaczyć to lekarzowi lub położnej, przedstawić swoje obawy. Może wystarczy tylko Cię uspokoić, moze po prostu to wszystko wynika z niewiedzy.. Zawsze możesz zmienić lekarza, ale wydaje mi się ze kazdy inny lekarz powie Ci to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z nowosci to jeszcze powiem Wam że spotkałam się dzisiaj z przyjaciółką (tą płacząca) i... nie płakała!!! Dzisiejszy dzień nie oprzestanie mnie zadziwiać. Hahahahahahaha. MOJA MATULA ZATRZASNĘŁA SIĘ W POKOJU ;-D najpierw walczyła ale teraz położyła sie z laptopem w łóżku przed telewizorem i mówi "i bardzo k***wa dobrze, bnędzie w koncu swiety spokój od pracy, od dzieci, od prania, gotowania, mam wszystko w dupie dziękuję dobranoc" i leży tam :-D nie da się do niej wejsć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się KMM wcale nie dziwię, facet potraktował ją jak natręta, poza tym dziecko może się w 39 tygodniu przekręcić, a jak się nie przekręci, a odejdą wody i poród się zacznie? To co wtedy? Ja się sn boję i jestem gotowa zapłacić lekarzowi za cesarkę, niestety mój jest na ten naturalny uparty.. Idę w czerwcu do okulisty, może tam coś osiągnę. Lou - może jakiegoś ślusarza musicie wezwać :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam się na co obrażać. poprostu jesli dziecko sie nie obróci do 35 tygodnia to bardzo rzadko zdaza sie ze sie odwraca pozniej, bo ma mało miejsca. poza tym polozenie miednicowe dziecka jest tez wskazaniem do ciecia. a to takie przedluzanie i czekanie nie wiadomo na co jest bez sensu dla mnie. tak samo z tym przeciaganiem.., przykladowo termin (tak jak moj) 7 lipiec a oni czekaja tydzien po terminie, dwa po terminie.. jak nie zaczynasz rodzic to cie laskawie przyjmuja na oddzial.. super a pozniej masz jeszcze trudniej bo zdarza sie czesto ze te przenoszone ciaze dzieci prawie po 5 kilo. nie wiem, moze Was to nie przeraza ale mnie przy braku mozliwosci skorzystania ze znieczulenia cholernie to przeraza. rozumiem wzgledy jakies zdrowotne itp. ale zwlekanie takie bo a noz widelec cos tam.. jak dla mnie jest zupelnie glupie i bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze mały troche szybciej bedzie chcial sam wyjsc a jak nie to sa rozne domowe sposoby na przyspieszenie..prawda? czyli od36-37 tygodnia zaczne je stosowac.. cieple kapiele, jakies smieszne herbatki itp.. w granicach rozsadku oczywiscie zeby zaraz ktos mi nie wyskoczyl z tekstem ze dziecku chce krzywde zrobic. ale postaram sie przyspieszyc na ile sie da.. nienawidze malin, ale jesli pomoga to caly krzak zjem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM - skurcze wywołują, nie maliny, a napar z ich liści :). Tylko nie pij olejku rycynowego :D. Moja ciocia chciała sobie nim poród wywołać, to dostała takiej .... no wiadomo czego, że jej wyleciały durne pomysły z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaemem, termin porodu to jest umowna data która może być zbliżona do rzeczywistej ale tak na prawdę wcale nie musi byc dokładnie ten dzien i żaden inny. Ja też mam niby termin 19, ale liczę ze mam termin tak od 10 do 30. Tak na prawdę jak przysiądziesz i policzysz to może Ci wyjsć termin porodu na dwa tygodnie później albo tydzień wcześniej przykładowo niż Ci lekarz powiedział,ale to jest trudno ze względu ze większosc z nas nie pamięta toćka w toćkę ostatniego dnia miesiączki, dnia zapłodnienia wraz z godziną... rozumiesz. Zaledwie parę procent kobiet rodzi w terminie "co do dnia". Chociaz te przenoszone ciąże do mnie przemówiły. Ale jesłi chodzi o ból... weź pod uwagę że wcale nie musi Cie boleć tak ze aż cię bedzie skręcało. nie patrz na ten poród w takich czarnych barwach i nie bój się go tak. Mniej stresu - szybciej to wszystko potrwa. Ja np opdchodze na ludzie (chociaz zobaczymy cio bedzie jak przyjdzie co do czego) ;-) W zyciu jej stamtąd nie wypuszczę! Niech se siedzi! wiecie jaki spokój? Jakby jej nie było :-D niech siedzi skoro jej sie podoba :-D Jesteśmy na parterze to i owszem, kanapki jej podam jak ładnie poprosi :-D gorzej jak jej sie siku zachce, beda sie dopiero k... i uje sypały... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za miłe słówka o brzuszku ale zupełnie nie rozumiem czemu niektóre uważają że jest mały:P Lou właśnie fryzura kumorek bardzo mi się podoba:) moje włosy od połowy tez falują:P i gratulacje zakupu:) Patussa i Ty mówisz że mój brzuch jest mały:P zdjęcia rożka nie znalazłam... Marzenko fotka niuni super:) KMM to faktycznie niezły jest ten doktorek... A my wróciłyśmy z badania, malutka od rana była spokojna ale na tym rezonansie się chyba zestresowała i mało przez brzuch nie wyskoczyła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM - a jak porody przechodziła Twoja mama? Podobno to się dziedziczy, ale ile w tym prawdy nie wiem.. Lou - ja Ci zazdroszczę takiego no stress podejścia do tematu porodu, boję się bardzo, bardzo, bardzo i to nie bólu, a tych komplikacji, o których tyle słychać :(.. I wypuść mamę, bo w końcu będzie musiała wyjść do tej łazienki i co wtedy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou zgadzam się, że teoretycznie u KMM nie ma podstaw do cc, bo dziecko się może jeszcze odwrócic. Jednak ja np. jestem za tym, zeby kobieta mogła sobie wybrac rodzaj porodu. A co do tego, ze lepiej dla dziecka jak siedzi dłużej do terminu to się nie zgodzę. 2 ostatnie tygodnie to tylko i wyłącznie przybieranie wagi. w 37tc dziecko jest już donoszone i nie różni się niczym od dziecka urodzonego w 40tc (poza wagą of kors). Dlatego jak ktos ma zalecenia do cc lub życzliwego lekarza, który szanuje wybór pacjentki to z reguły tnie się taka pacjentkę 2 tygodnie przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_M_M no bo Twoja siostra jest wszechwiedząca ;D Nie wiesz;D 20 deko;D Szalejesz;D A lekarza chyba bym palnęła. No chyba między innymi idziesz na wizyte po to aby się dopytać jak Cię coś nurtuje. No miód normalnie;/ Z tym że nie chce zakończyć na siłę ciąży może i rację ma ale może powiedział by to jak człowiek a nie się wyżywał. Co do Herbatki nawet nie wiem gdzie mam ten sklep u siebie. Ale o Lipie nie wiedziałam nawet. viola1988 ruchliwość małej ogromna chociaż lepiej ułozona i nie kopie aż tak silnie ale kręci się niesamowicie. A ja słonko na brzuchu to już całkowicie. Lubi ciepo chyba jak mamusia;D Lou__ - no to gratuluję zakupu;D Cuda prawdziwe cuda;D A Mama zaszalała;D hahaha Elliska zakochałam się w pierwszym kompleciku;D Śliczny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo - bo jest malutki i tak fajnie sterczy, a mój jest taki jakby rozlazły :D. Zdjęcia rożka mi się nie wysłało, nie wiem czemu, więc zrobiłam to jeszcze raz i umieszczam w folderze ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou ile ona ma lat?? i skad takie oburzenie bo się uśmiałam;) KMM i właśnie z tym porodem to nie panikuj:) ja przed ciążą zawsze sobie myślałam że poród to największa tragedia ale teraz z biegiem czasu już mnie nawet to nie przeraża;) na spokojnie kochana na spokojnie:) a maluszkowe tętno się uspokoiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou ale głupia jestem:) źle przeczytałam przez ten upał:P zamiast matula to malutka hahaha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi te liście malin kazali pić od 37 tygodnia 2 razy dziennie i od 38 tygodnia wkładać UWAGA tabletki wesiołka;D tAkie normalne jak się łyka xD Ale najlpesze jest to że jak masz termin a dziecko nie chce wyjść to najlepiej 4 wsadzić;D Lou__ - z kanapkami daj jej miskę;D haha zgadzam się z Mamą . Dziecko w 37 jest donoszone także dużo zależy od lekarza. Ostatnio rozmawiałam z dziewczyną która urodziła bliźniakami że jej mądry doktor kazał jej przyjść w którymś tam tygodniu na zaplanowaną cesarkę po czym stwierdził że jednak nie i posłałą ją do domu! Za tydzień chyba czy jakoś tak zaczęła jej pękać skóra;/ Zadzwoniła do niego a on z łaską to niech pani przyjedzie bo to nie można tak żeby pani skóra pękała. No nie hukniesz takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou no napracować się musiałaś nieźle! Jasny masz ten dywan ale ładny;) A kotek też fajny rasowy? Rosyjski może? A ja z dywanem ku***icy dostaje bo mogą mi dac najwięcej 200x250 a ja potrzebuje 170x290 massssa i teraz od nowa szukaj i pokazuj M czy jemu się widzi. I znowu się przeciąga;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kihnkm
nmjk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to kafe jest denerwujace.. albo nie dodaje postow albo jak juz zacznie to 15 razy cos wskakuje :/ Patussa- moja mama.. siostre rodzila naturalnie i mega popekala, okrutnie ja bolalo wszystko. a mnie rodzila przez cc. urodzilam sie dzien po terminie bo zanikał mi puls.. optymistyczne wiesci to to raczej nie sa.. anetach no w temacie siostry to juz mi slow brakuje na komentarze.. naprawde.. z kazdym wyskokiem zaskakuje mnie coraz bardziej.. no wiem ze z liści malin :) ale nie bardzo pomaga podobno. bynajmniej te ktore u mnie znajome stosowaly to nic to nie dalo.. no ale probowac bede.. a tego wiesiolka to gdzie mozna nabyc? i jak sie wsadzi 4 tabletki.. to..? od razu zaczyna sie porod czy jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou - no widaź, że musiałaś się napracować. Kotek śliczny, kocham czarne koty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM z tego, co wiem olej z wiesiołka jest do nabycia w każdej aptece i to wygląda troszkę jak tran, taki w kapsułkach... A co do wywoływania nim porodu - pierwsze słyszę, więc nie pomogę :D. Myślałam, że Cię pocieszę z tymi porodami, a tu kicha :(. Gdzieś zginął mój post wcześniejszy, napisałam, że dodałam rożek do ciuszków na poczcie.. Wkurzające jest to forum naprawdę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×