Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

widze ze dziewczyny szalejecie zdj.dzieci, ciuszków... super :) przyszła mama 2013 słodkie te ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Falvit Mama co drugi dzień i co drugi kwas foliowy i tran dla kobiet w ciąży. Właśnie przyszła kolejna z zamówionych spódnic .... i jest ogrooooomna, już wiem że XL z serii dla ciężarnych to co innego niż zwykłe XL :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie wieje aż tak strasznie:) byłam właśnie na 3 godzinnym wychodnym:) z 6 km na piechotę po drodze zaliczyłam szmateksy i kupiłam sobie jakieś 3 bluzki i szlafrok do szpitala(szlafrok za 10zeta:P) i dla małej taką jakby bluzkę zapinana na chłodniejsze dni i pół śpiochy:) a powrót już autobusem:) ale mi dobrze po takiej wycieczce:) a co do witamin to mi gin polecała prenatal clasic właśnie, ale ja zdecydowałam się na vita miner prenatal, ma troszkę mniejsze zawartości składników ale to ma być w końcu tylko dodatek:) a cena bardzo przyzwoita:P i mniej więcej co drugi dzień biorę tabletkę DHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łykam tylko te DHA jak mi sie przypomni, czyli raz na dwa-trzy dni. Także mało jestem systematyczna w tej kwestii. Nadrabiam w innych - regularnie ćwiczę i baaaardzo regularnie, dwa razy dziennie smaruję się specyfikami na rozstępy. Niektóre z Was pisały, że w tej materii u Was kiepsko z systematycznością - moge podpowiedzieć Wam mój sposób. Jest prosty: google grafika i hasło rozstępy w ciąży. Odkąd sobie pooglądałam nie opuściłam żadnego smarowania... Co do rozmiarów ciuchów ciążowych to chyba to jest tak, że kuppuje się zwykle ten sam rozmiar jaki się nosiło przed ciążą. No przynajmniej u mnie tak to działa. Ale też ja jakoś zasadniczo nie zmieniłam wymiarów w innych miejscach niż brzuch, więc może to być różnie... Miałam dzisiaj poważne problemy ze snem. Obudziłam się przed 4 rano i za chiny ludowe nie mogłam zasnąć. Ale nie ma tego złego - teściowa, która kończy dzisiaj 60 lat dostanie bukiet 60 pięknych świeżych róż zakupionych bardzo okazyjnie o 5:30 na giełdzie kwiatowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi, Biała... dzięki :* Moja lekarka poleciła mi ostatnio Femibion Natal 2, ale ze względu na to, że niedawno zakupiłam mega opakowanie Prenatal Classic (90 tabl za ok 45zł) to porównałam sobie składy obu suplementów i praktycznie nie różnią się składem, Prenatal Classic ma wszystkich witamin odrobinę więcej niż Femibion, nie ma jedynie biotyny. Dodatkowo w tym Femibionie dorzucają kapsułki z DHA + EPA, no ale opakowanie 30 tabl + 30 kapsułek kosztuje ok 60zł... tak więc zostałam przy Prenatalu Classic. W sumie to nie wiem czemu akurat po Femibionie miałyby się rodzić większe dzieci... może w tym poprzednim Feminatalu była jakaś dodatkowa substancja...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Fredzia przepraszam - już poprawiam ;)* NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27.........3 (2 stracone)......śląskie.....21.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do witamin to ja też biorę prenatal clasic, poleciła mi go farmaceutka bo lekarka powiedziała, że nie jest istotne jakie mam brać i że mam sama zadecydować ze względu na swój budżet. Myślę, że grunt do zdrowe odżywianie a witaminy to dodatek. Lady G zdjęcia synka rewelacyjne:) Ja jutro idę na 3D i liczę, że też zobaczę tak wyraźnie naszą córcię. No i mąż w końcu będzie obecny na usg bo do tej pory tylko zdjęcia, a to nawet w połowie nie oddaje tego co na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałam z mężem chodzić na lekcje tańca towarzyskiego raz w tygodniu od poniedziałku ale teraz muszę sobie odpuścić, ćwiczenia również :( Teraz ograniczam się do wyjścia z synkiem na podwórko i siedzenia na krzesełku... A tak bym się przeszła do lasu... Może za 2 tyg jak na kontroli wszystko będzie ok to pozwolę sobie na mały spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta spokojnie bądź dobrej myśli a jeszcze będziesz tańcować z mężem ;) Ja przeleżałam w ciąży 2 miesiące i już myślałam , ze do końca tak będzie... a tu na ostatniej wizycie się okazało, że wszystko ok i mogę wrócić do normalnego trybu życia. No oczywiście uważać trzeba ale codziennie śmigam na długie spacery nad jezioor z pieskiem. I jemu i mi sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala - ja nosiłam dół 38/40 i zamówiłam spódnicę XL z tej serii H&M dla mam, no i jest taka ogromniasta, że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj od rana ze szczególną rozkoszą oddałam się kombinowaniu nad wystrojem dziewczęcego pokoiku - chyba dopadła mnie wiosna i syndrom ptaszka wijącego gniazdko :) Na razie pokoik nie zachęca - stanowi magazyn tynku, rur i innych gratów, których używa fachowiec wykańczający łazienkę... Zanim skończy sie remont to pewnie jeszcze ze 2 mce miną... Ale cóż, marzyć mogę już :) Wymyśliłam więc sobie u naszej małej jedną fioletowo-lila ścianę (pozostałe białe), łóżeczko, komode i szafę drewniane i gadżety fioletowo-białe do łóżeczka z tych od MAMO-TATO, do których linka wkleiła kiedyś chyba Mama 6 latki (dzięki, są piękne!) - dla przypomnienia: http://allegro.pl/17el-lozeczko-szuflada-materac-posciel-haft-i3047347474.html. Fajnie bo można u nich kupić też zasłonki i lampę na sufit w tej samej kolorystyce. Zbankrutuję ale kupię wszystko :) Oprócz tego zamierzam też kupić naklejki welurowe na ścianę, np. tu: http://www.wikam.com.pl/pl/sklep/naklejki_dekoracyjne_do_domu/naklejki_scienne_welurowe.htm. Póki co myślę o białych motylach na tej fioletowej ścianie. Z takich fajnych rzeczy to moja mama ma zachowany w dobrym stanie w piwnicy wielki prostokątny kosz wiklinowy 70 x 120 (!), w którym ja spałam jak byłam maleńka :) Jego też zamierzam ściągnąc jako pamiątkę i wykorzystać jako magazyn zabawek :) Może spróbuję zmierzyć się z maszyną do szycia i uszyję do niego materiałową wyściółkę... Kurczę niech no ten nasz majster bierze się do roboty i układa szybko podłogi i maluje ściany, bo już nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a - 39,90zł. Wcześniej kupiłam 2 pary na allegro 29,90 (jakieś no name) i strasznie się zawiodłam na jakości więc - jeśli chodzi o tak niewielkie różnice w cenie - wolę to naocznie sprawdzić:) W sumie też nie wiem do końca, dlaczego po suplementach miałyby się rodzić większe dzieci i czy ten Feminatal N był jedynym powodem tego, że córa była taka wielka (jestem b. wysoka więc i tu miałam tendencję do urodzenia większego egzemplarza). Jednak np. ginka mojej koleżanki zakazała jej brać w ciąży preparaty wit. (poza kwasem foliowym). Powiedziała, że jeśli będzie dbała o dietę - suplementy nie są potrzebne, że z jej doświadczenia wynika, że kobiety, które brały preparaty wit. rodziły większe dzieci. Ja też - jak pisała metafora - trafiłam na fajną babkę w aptece:) Poleciła mi ten prenatal i powiedziała, że jak będę jadła dużo warzyw, owoców i ryb nie ma potrzeby brać go codziennie. No i tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19 .07...dziewczynka TOPKA......27.........3 (2 stracone)......śląskie.....21.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07...chłopiec/Maciej pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07... Witajcie Kobietki :-) Długo nas nie było... Ale początek był na zwolnieniu i to raczej leżący, a teraz jestem juz prawie od dwóch miesięcy w pracy i nie mam czasu na nic. Jak odbiorę już Młodego ze żłobka, dojadę do domu, zjem obiad, spędzę czas z dzieckiem... To potem najzwyczajniej w świecie padam. A codziennie rano pobudka 5:30 i do pracy :-). Byliśmy na USG w piątek no i właśnie okazało się, że będzie drugi chłop czyli tak jak przewidywałam. Cieszę się bardzo - bo najważniejsze, że chłop zdrowy :-) Brzucho od ostatnich 4 tygodni mocno powiększył swoje rozmiary. Syn kopie jak szalony kiedy tylko ma ochotę - czyli najczęściej jak siedzę w pracy na spotkaniu albo jak już położę się spać ;-) U mnie 5kg więcej na liczniku, więc nie jest aż tak źle jak w poprzedniej ciąży. Całuję Was wszystkie mocno i życzę zdrówka! Obiecuję poprawę co do wpisów, bo czytam Was w miarę na bieżąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła mama 2013 - no cudne ciuszki aż mi się zachciało zakupów ale muszę się wstrzymać bo nie wiem bo mam;) Jak dziś samopoczucie? Ja napadłam dziś zapaćkane okna;D I już lśnią;D Jutro chyba pomaluję tą ścianę w pokoju dla dziecka i będę miała z głowy a mąż tylko krzyczy że nie powinnam... Co do witamin biorę vitamin plus mama A teraz z tabletek to jeszcze dodatkowo 3x1 magnez , 1x1 żelazo, 2x1 luteina i kończę 2x1 duphaston. Mam wybrać do końca i odstawić. Kooala - cudny ten komplecik;) Ja na razie czekam kogo noszę pod sercem i w tedy coś zacznę kombinować z dekoracji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja dzisiaj siedzę w allegro i szukam tych wszystkich pierdół, które trzeba zabrać ze sobą do szpitala. Czy w Polsce też dają taką listę "niezbędnik"? Tu dostałam od pierwszej wizyty u położnika i na razie się rozglądam za tym wszystkim. Chyba wszystko kupie na allegro bo jak patrzę na tutejsze ceny to normalnie scyzoryk mi się otwiera w kieszeni ;-) Kooala: ja wymiękłam jak zobaczyłam ten pokoik; kupie ten zestaw z misiem fioletowy bo uważam, że jest boski. Ściany pokoiku są jasnozielone więc będzie idealnie. Aha jeszcze mam pytanie: zastanawiałyście się nad pieluszkami jakie będziecie używać zaraz po urodzeniu? Ja póki co skłaniam się ku Huggies Newborn w rozmiarze 1, mają wycięcie na pępuszek i chyba będą najodpowiedniejsze. Co myślicie? Może któraś z Was je zna bo trudno się zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam od kilku mam, że ten z wycięciem na pępek są najlepsze na sam początek, tez takie kupię. Ostatnio nawet jakaś promocja była w SuperPharm, ale trochę za wcześnie na zakup ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar używać pieluszek Pampers. Przynajmniej na początku kiedy dziecko jest male. A odnośnie witamin to biorę co drugi dzień Femibion Natal 2. Mam nadzieję, że to co piszecie o dużych dzieciach, które rodzą się po tych witaminach to nieprawda ;) Okaże się w lipcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Wika - a ja natomiast nie polecam Huggis'ów jako pierwszych pieluszek. Wegług mnie są dużo bardziej sztywne, gorzej wchłaniają i częściej przeciekają niż Pampersy. Wprawdzie Pampersy nie mają wycięcia na pępek, ale to dla mnie nie był żaden problem. Po prostu wywija się troszkę pieluszkę po założeniu, żeby była niżej i tyle. A zresztą pępek odpadnie zanim się obejrzycie :) Ja Huggies kupowałam później jak akurat były na promocji, ale jeśli nie było różnicy w cenie to zdecydowanie stawiałam na Pampersa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit oczywiscie, że wcześnie ale jest tyle rzeczy do kupienia, do wybrania a tyle jest różnych marek, że głowa mała ;-) To moja pierwsza dzidzia i trochę panikuję bo kompletnie nie mam o tych sprawach pojęcia. A te pieluszki faktycznie wygldają na praktyczne; dopóki pepuszek się nie zagoi będą super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż mój mąż jak zobaczył promocję to już chciał kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jeszcze coś mogę dodać w sprawie pieluch to nie kupujcie rozmiaru "1" na zapas w jakichś dużych ilościach. Bo np na moją córkę od razu jedynki były za małe. Zużyliśmy wprawdzie tą jedną paczkę którą kupilśmy (ok 30szt), ale potem od razu dwójki. Jeśli chcecie w promocji coś kupić to może od razu większy rozmiar. A jak maluszek będzie jednak potrzebował jedynek to co za problem, żeby ktoś skoczył do sklepu i kupił. Ja w ogóle zapasu pieluch nie robiłam, tylko po jednej paczce właśnie 1 i 2 żeby na początku zobaczyć które dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Co do witamin to ja też biorę tylko co drugi dzień Femibion Natal 2 i póki co moje maleństwo do dużych nie należy. Mojego męża bratowa jak była w ciąży to też brała ten Femibion Natal 2 i urodziła niecałe 3 kg maleństwo. Więc wydaje mi się, że tu nie ma chyba reguły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:-) Jeśli chodzi o witaminy to ja biorę farmaton matruelle, nie wiem jak to się piszę, lekarz polecił go brać ze względu na dużą zawartość żelaza, dodatkowo 1 nospe, 2 asparginy, 2 rutinoscorbin i jeszcze jakieś tam wapno ze względu na straszne bóle kręgosłupa, więc widzę, że tylko ja taki lekoman:-) ale takie mam zalecenia a z ciążą wszystko ok. Cudne to łóżeczko i te ubranka:-) Ja jakoś póki co nie mogę się na nic zdecydować.... Byłam dzisiaj w kilku sklepach ze szwagierką i jej 10 m-c córcia ale jakoś nie mogę namyśleć się na żaden zakup:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten Wasz Bio Oli jest w Rossmanie za 29,99. Tylko niech mi któraś powie, czy tam jest napisane, ze może być przez kobietę w ciąży używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Kupię najpierw ten mały żeby sobie zobaczyć czy mi pasuje, bo ja wyjątkowo wybredna jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Nie powstrzymałam się dzisiaj i zrobiłam pierwszą wyprawkę dla maluszka, w kolorach unisex:-) Przynamniej sobie poprawiłam humor. Kupiłam śpioszki, półśpioszki, kaftaniki, body. Tak po 1-2 sztuki, po synusiu mam resztę a gdy się okaże, ze dziewczynka to dokupi się po urodzeniu resztę. Już nawet ze szpitala będzie miało w czym wrócić :-) Teraz tylko mieć nadzieję,że wszystko będzie ok. Co do pieluch to ja też nie mam dobrego doświadczenia z pieluchami Huggies, synuś miał po nich odparzenia i kolejny ich minus to właśnie to, że są sztywne. Wyobraźcie sobie,że bardzo dobrze tolerował pieluchy z Biedronki, bodajze "Dada". Naprawdę super, duże rozmiary dużo tańsze. A ja na początek planuję kupić Pampers i właśnie chyba te "Dada". Witaminy też kupiłam "na własną" rękę w porozumieniu z aptekarką, bo mój lekarz się właściwie nie określił. Ja mam Centrum Maternę, piję na razie pół dziennie, chyba wystarczy. W pierwszej ciąży piłam Prenatal. Synuś urodził się z wagą 4,05 kg ale nie wiem czy to przez witaminy????? Mój M też tyle ważył gdy się urodził:-) Ja byłam kruszynka 2,5 kg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam od wielu osób, że pieluszki Dada są super, więc pewnie będę ich używać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×