Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Fredzia, wydaje mi się tylko że ten wózek ma strasznie małą gondolę... a wymiary nie sa podane... podejrzewam że w tym tygodniu jakoś zatrzymała mi się woda w organizmie bo w ciągu tygodnia jakby 4 kilo więcej więc to raczej mało prawdopodobne;P a co do problemu naszej niuni... tak naprawdę jak narazie jeszcze nie wiemy za wiele na ten temat, wada polega na tym że w nerce jest jakaś blokada i nie wypływa z niej mocz tylko jest w niej zastój... górna granica normy to 5 mm, w wg sobotniego usg ta lewa nerka ma 12mm... 26 marca mamy konsultację w instytucie matki i dziecka zobaczymy co tam powiedzą. tak naprawdę sprawa może zakończyć się na kilka sposobów, to znaczy począwszy od tego że jak niunia się urodzi i wysiusia to jej to zejdzie i wszystko w porządku(obawiam się tylko że jak na połowę ciąży to już za duży zastój, i do końca będzie kiepsko...)a rozwiązanie ostateczne to usunięcie nerki... tak więc różne opcje a zasadnicxzo diagnoza odbywa się dopiero po porodzie przeważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhh muszę wam się do czegoś przyznać ;P Oszukałam was wczoraj na mailu :D Miał być naturalnie 23tc :D zabijcie mnie nie wiem skąd mi się wziął 24tc ;P To chyba przez to, ze czekam na to badanie z glukozą i myślę tak zawzięcie o tym nieszczęsnym 24tc Fredzia ja też uważam, ze trzeba by się zorientować z wymiarami tej gondolki, bo wózek wizualnie rzeczywiście jest bardzo fajny ;) Dietowo... kochana no co ja Ci mogę napisać? Bardzo trzymam kciuki za Twojego dzieciaczka... rzeczywiście kiedyś mi się o uszy obiło, że są takie przypadki i niekiedy wystarczy, że dziecko siknie sobie po porodzie i problem znika. Mam nadzieję, że w instytucie nakreslą Ci dokładnie jak wygląda sytuacja waszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka co do maila to pozwolilam sobie stworzyc tam folder o nazwie NASZE BRZUSZKI :) zeby nie szukac w "odebranych" kolejnych fotek, tylko w tym folderze beda maila ze zdjeciami, a w odebranych zwykle maile z prosba o haslo np itp:) co wy na to ?? mam nadzieje ze pomysl sie wam spodobal. mozna sie jeszcze pokusic o zrobienie folderow "tygodniowych" tzn 20 tydz, 21 tydz, 22 tydz itd i kazda bedzie wrzucac zdjecia brzucholka do odpowiedniego folderu co da lepszy poglad :P tyle ze ja jestem malo zdyscyplinowana na takie ukladanie wiec jak ktoras chetna to prosze . albo zostawiamy tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie cieszę :) mysle ze to ulatwi ogladanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo... Trzymaj się, będzie dobrze. Ja wśród rodziny i znajomych słyszałam o naprawdę wielu problemach zdiagnozowanych na etapie ciąży, które zniknęły zaraz po porodzie! Mama oszukańcu jeden :) Dobrze że się przyznałaś bo byśmy Cię musiały komisyjnie na wątek czerwcowy przenieść :) Ale brzuszek to masz pokaźny... U mnie też już 23 tydzień, ale brzuszek mniejszy (no i może samo sadło jak to nasza przemiła pomarańczka określiła :) ) Co do folderów... Zauważyłyście, że na tym mailu jest taka opcja "galeria"? Klika się na nią i wyskakuje galeria zdjęć brzuszków. Wszystkie w jednym miejscu, od razu widoczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie :) hehehe ze tez tego wczesniej nie zauwazylam, ale mysle ze robienie podfolderow tematycznych tez bedzie fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak przy okazji w tabelce podajecie termin porodu wg ostatniej @??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze jedno, jesli mozecie to przy dodawaniu zdjec obracajcie je do pionu :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzi_a dzięki za nowinki z targów :) Dietowo trzymam kciuki za Twoje Maleństwo! Topka wydaje mi się, że gdzieś było ustalone, że do tabelki wpisujemy termin porodu wg USG, a tygodnie ciąży w mailach podajemy wg OM... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady G tylko ze na usg ciagle mi sie data zmienia wg wielkosci, a wg OM jest ta sama wiec pytanie ktora poodawac??ja wg OM mam na 21.07 ale wg wielkosci dzidziolka na 17.07( a ostatnio było nawet na 15.07)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka - fajny pomysł. No ja w tabelce wpisałam termin z @ ale pokrywa się z USG . Ostatnio się nieco zmienił ale czekam na kolejne usg i zobaczymy czy sie tak na prawdę przesunie. Fredzi_a - mi tez wydaje się ta gondola mała ale może tak sa zrobione zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka, co prawda u mnie różnica jest mniejsza, ale ja podaję datę z OM, ta z usg będzie się zmieniać i to nie jest tak,że ta data z usg jest wiarygodna do któregoś tygodnia, bo potem wiadomo, wszytsko zalezy od tego jak rozwija się maluszek... Zresztą u mnie to jst prostę bo ja owulację miaąłm w 16 dc ( czyli niewielka różnica w stosunku do liczenia z OM, gdzie owulację szacuje sie na 14 dc)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja generalnie też wpisałam z OM, z USG się zmienia:) a co do zdjęć pewnie że dobry pomysł:) tylko któż to będzie moderował:P a dziś wieczorem idziemy na pierwsze zajęcia szkoły rodzenia. powiem wam że do tej pory tylko czasem czułam te bulgotki małej w brzuchu. Dalej są to tylko butgotki ale odczuwam je już kilka razy dziennie co jest naprawdę fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tabelce podałam termin z OM czyli 02.07. Z USG (i z owulacji) wychodzi mi 8.07, ale i tak pierwszy z lekarzem będziemy raczej brać pod uwagę ustalając termin cc. W sumie to nie wiem, czy nie będe czerwcowa... ale mam nadzieję, ze będę się kroić w lipcu ;P Córka ma ur. w kwietniu jak ja a druga by miała w lipcu jak tatuś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze kazda ktora wejdzie w wolnej chwili na maila widzac nowe zdjecia niech wrzuca do folderu :P bezie prosciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mała poprawka (moj termin wg OM) :) NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07... drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ... .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. TOPKA......27.........3 (2 stracone)......śląskie.....21.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... elliska.........27.........1.........kuj-pom..........21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze ktoras zrobila s foldery :P super od razu zrobilo sie przejrzysciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stworzyłam na poczcie podfoldery tygodniowe w folderze "nasze brzuszki" :) tylko nie wiedziałam, który to tydzień u Ciebie Topka, ale widzę, że już umieściłaś swój brzuszek w odpowiednim folderze :) Jeśli chodzi o tabelkę (z tego co pamiętam) to chyba wpisywałyście na początku termin wg OM, później zmieniłyście na termin z pierwszego prenatalnego USG... teraz to wiadomomo, że z każdym badaniem termin się zmienia... no ale nevermind ;) Ale słoneczko !! Jupiii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07... drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ... .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19.07...dziewczynka TOPKA......27.........3 (2 stracone)......śląskie.....21.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne macie brzuszki mamuśki, jedne większe drugie mniejsze ale wszystkie są piękne:) ... mam tutaj od razu prośbę, w tutule meila wpisujcie swój nick z kafeterii oraz tydzień ciąży, bo wchodząc w "galerię" nie jest niestety nigdzie napisane czyj to brzuszek a wyświetla się jedynie tytuł meila. Dzięki bardzo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry pomysł czyli niech będzie tak ze najpierw nick, zaraz po nim tydzien ciazy. ja sie umiescilam w folderze bo zapomnialam w mailu dodac ktory to tydzien. w zasadzie to byl 1 dzien 21 tyg i ostatni 20ego. ale wkleilam w 20sty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Długo mnie tu nie było i miałam sporo nadrabiania... Ale żeście się rozpisały... :) Już wyjaśniam powód mojej nieobecności... Otóż chyba dopadła mnie lekka depresja, poczułam ogromną niemoc i niechęć prawie do wszystkiego. Straciłam zapał do pracy, do zakupów dla maluszka, w ogóle w pewnych momentach do życia. No, taki typowy dół. Tak do końca nie wiem, czym to było spowodowane. Może to hormony, może też trochę przyczynił się do tego fakt, że na USG połówkowym dwa tygodnie temu wykryto u mojego synka wadę nerek... Prawdopodobnie to samo, co u córeczki Dietowo. Są to zastoje w miedniczkach nerkowych, do obserwacji. Od lekarza dowiedziałam się na razie tylko tyle, że leczenie rozpoczyna się po porodzie, a w ciąży tylko monitoruje na USG, bo niestety może się okazać w pewnym momencie, że jest za mało wód płodowych, skoro dzidziuś nie siusia. Ale nie wiem, co się wtedy robi... :( czy się te wody uzupełnia? Chyba tak... Coś gdzieś kiedyś słyszałam na ten temat. Cóż, może więcej się dowiem na tym kontrolnym USG za trzy tygodnie. Dlatego mam ogromną prośbę trzymajcie też kciuki za mojego dzidziusia... :* pozdrawiam Was gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietkowo - trzymam kciuki, żeby po porodzie nerki wróciły do normy. Bądź dobrej myśli! U mnie też waga jakoś sporo skoczyła. 1,5 kg w tydzień:( I brzu wywaliło, że hej. Przeraża mnie trochę, że to jeszcze 4 miesiące... Ale piękna dzisiaj pogoda. Jak wybyłam rano zawieść małą do przedszkola, tak dopiero wróciłam:) Od razu chce się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolta cytrynka no to niewesolo, ale powiem co powiedzialam dietowo - mysl pozytywnie, bezie dobrze!:) trzymamy kciuki!!!!!!wrzuc na maile fotke swojego brzucholka jak znajdziesz chwile :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Margrit, Tobie ostatnio na zaparcia pomogła kawa mrożona a ja zauważyłam że mi pomaga kanapka ze szczypiorkiem :P poza tym teraz już na bieżąco jem suszone śliwki (a nie tylko "jak był problem") więc u mnie wszystko się uregulowało. - Odnosnie kremów na rozstępy to na noc stosuję Bio Oil lub Mamamil (dostałam w prezencie) a czasami rano stosuję krem Gerbera. - W sobotę zrobiłam pierwszy zakup dla Maluszka. Kupiłam łóżeczko z materacem piankowo-gryczanym -coś w tym stylu tyle że z Misiem http://allegro.pl/klups-lozeczko-lozko-zyrafka-safari-120x60-i3046311940.html - Mam propozycję. Niektóre z Nas robią sobie badania 3D więc w związku z tym zakładam folder "Nasze Maleństwa" gdzie można wrzucać foteczki naszych Szkrabów. W sumie to jesli macie ochotę to wrzucajcie wszystkie zdjęcia USG a nie tylko te 3D :P Ja idę na 3D w sobotę więc jesli tylko mój synuś ładnie pokaże buźkę to też jakieś wrzucę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistka - dobry pomysł. Ja też miałam iść w sobotę na 3D, ale będę musiała poczekać jeszcze 3 dni - przesunęli mi wizytę na wtorek. To już za tydzień więc jakoś wytrzymam:) Cytrynka - trzymaj się dzielnie. Postaraj się myśleć pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za hasło, od razu humor mi się poprawił, jak sobie podglądałam piękne bubki ;) Choć wszystkie są cudowne, w moim osobistym rankingu wygrywa urocza piłeczka koalali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytynko czyli wychodzi na to że pojawił się u nas ten sam problem... czy zostałaś gdzieś dalej skierowana na konsultację?? czy lekarz coś więcej powiedział?? przez tę informację tez opadłam trochę z sił, już nie poszukuje różnych rzeczy dla małej, jakoś tak mnie to spowolniło ale za wszelką cenę staram się być dobrej myśli, i absolutnie nie łapać doła! to nic dobrego dla naszych dzieci... wazja generalnie też wpisałam z OM, z USG się zmienia:) a co do zdjęć pewnie że dobry pomysł:) tylko któż to będzie moderował:P a dziś wieczorem idziemy na pierwsze zajęcia szkoły rodzenia. powiem wam że do tej pory tylko czasem czułam te bulgotki małej w brzuchu. Dalej są to tylko butgotki ale odczuwam je już kilka razy dziennie co jest naprawdę fajne:) dla nas to trzymać się mocno! Cytrynko, nasze maluchy dadzą radę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×