Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Żanetka93 też się ciesze że z Synusiem wszystko w porządku;) atamta też mam ten problem Ale jeszcze spróbuję sama;D Messi29 współczuję z dolegliwości Ja też myślałam że pośpię ale nie dało rady ale przynajmniej już bułeczki upiekłam;D Leżaczek świetny. Mi się podobaja jeszcze tego typu: http://allegro.pl/fisher-price-dwell-studio-mp3-mega-hustawka-bcm-i3179870381.html. Ale posiadam taki:) http://allegro.pl/fisher-price-3w1-bujaczek-fotelik-lezaczek-0-18kg-i3171138660.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już po śniadanku, bo szkoda słoneczka:-) Jadę na zakupy, bo w lodówce za chwilę będzie tlko światło:-( I kupię lody, duuuużo lodów:-) Anetach ale narobiłaś smaka tymi bułeczkami! To pieczesz takie drożdżowe? Dużo pracy przy nich? Znajomi mają ten leżaczek, który Ty masz i też jest fajny:-) Robią się Wam przebarwienia na twarzy? Ja myślałam (skoro mam jeszcze tyle wolnego czasu), że do porodu się ładnie opalę (oczywiście zakrywając brzuszek) a tutaj się nie da! Twarzy się boję wystawiać na słońce, ze plamy się zwiększą a nogi z tyłu to już nie mam pomysłu jakbym miałą opalić ehhhhh Przy synku problemu z cerą nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:-) Odnosnie tego lezaczka to jest dobry do okolo 3-4 miesiaca. Bo pozniej jak dziecko bardziej chce siedziec to nie da sie go jakos specjalnie podniesc. Takze nadaje sue poki maluch wiecej spi:-) ja pozniej bede korzystac z tego fotelika samochodowego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żanetko mój ginekolog nie dał mi żadnej karty ruchów- z resztą ma pogląd na ten temat taki jak ja czyli, ze to zbędne. Ja od rana liczę ruchy do 10- jak przekroczy 10 to już nie licze. Mój lekarz uważa, że to najlepsza metoda, bo minimum ruchów w czasie aktywności (czyli w porze dnia, w której maluch się rusza) musi być min. 10 (nieważne w jakim przedziale czasowym- może być i cały dzień a może być i 15 minut to sprawa indywidualna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Witaj Żanetka, widzę, że też jesteś z dolnośląskiego :) Nie mam ostatnio czasu, bo szykujemy się do małego remontu w długi weekend. Odnośnie przebarwień, to mi chyba zaczynają się pojawiać na policzkach :/ dlatego szukam teraz odpowiedniego kremu z filtrem min. 30, bezpiecznego w ciąży (bez parabenów itp.), a jednocześnie lekkiego (bo wiele nawet dobrych kremów z wysokim filtrem potrafi zapychać pory i twarz się świeci). Zastanawiam się nad kremem Iwostin Solecrin 50+ lub 30... Może któraś z Was może coś polecić? Zastanawiam się też nad jakimś kremem rozjaśniającym przebarwienia (np na noc), ale też jeszcze nie mam pojęcia jaki... :/ W każdym razie dziewczyny lepiej chrońcie się przed słońcem, bo nie wiem czy te przebarwienia znikają po ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhgfgggffg
Yyhfghfgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po baaaaaaardzo długim czasie i dopisuje moją córeczkę :) NICK .........wiek....ciąża...województwo...dataporodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Margrit ..........28.........1........pomorskie ....01.07...Julian Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...Alicj a metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...Mieszko Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... Lenka K_M_M..........23..........1..........pomorskie...07.07.. . Mareczek Maite............26..........2.........dolnośląskie.... 07.07...dziewczynka MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07...Kal inka Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. chłopiec cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Żanetka93...20...1...dolnośląskie...11.07...Leonek Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... Antoś niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07... Alan _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. .Rozalia atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 18.07...Melania Lou__..........21..........1......mazowieckie.......19.07 ... Laura TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0.07...chłopiec elliska.........27.........1.........kuj-pom..........20. 07...Jagoda Aniela Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07...chłopak Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07...dziewczynka fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. dziewczynka IGA Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. .dziewczynka ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze odnośnie liczenia ruchów, to nie dostałam jeszcze nakazu liczenia ruchów (byłam na wizycie w 29 tc), a specjalnie o to spytałam. Może dlatego, że mój Wojtuś jest ogólnie małym wiercipiętą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj.. przeczytałam tylko to co pod tym filmikiem, i musze powiedzieć, że taka jest prawda. może nie dotyczy każdego ucznia, bo są tacy którzy dają radę i mają dostateczną wiedzę jak na swój wiek.. ale pamiętam z praktyk które miałam w 3 klasie SP to jest tragedia. uczniowie na bardzo różnych poziomach.. m.in.przez tą chorą reformę z 6-cio latkami, które mają iść do 1-szej klasy.. widać było ogromną różnicę,który uczeń poszedł do pierwszej klasy w wieku 7 lat a kto w wieku 6 lat. 7 latki lepiej sobie dają radę w szkole. i jestem całkowicie przeciwna posyłaniu do szkól w wieku lat 6.katastrofa z tym pomysłem. to była 3 klasa a przepisanie notatki z tablicy (4-5 zdan, wiec całkowite minimum jak na ten wiek) trwało prawie całą lekcję.. wychowawczyni tej klasy szła na łatwiznę i dawała dzieciom gotowe wydruki notatek do wklejenia do zeszytu, bo by nie wyrobiła z programem przy ich tempie pisania. ułatwiała sprawe robiąc krzywde tym dzieciom bo pojda do nastepnej klasy i zupełnie nie poradzą sobie. a jeszcze dodam ze ze wszystkich trzecich klas ta osiągała na testach najlepsze wyniki.. ale pracować w tej grupie było bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi - współczuję tych problemów ze spaniem. Ja jeszcze śpię jak zabita, jeszcze... Żanetko - ja dostałam taką kartę plus wykład o metodzie Cardiff, ale doktorek jednocześnie powiedział, że jak mała jest aktywna (a jest bardzo) to nie muszę szczegółowo tych ruchów liczyć i zapisywać godz. Lou - jeśli chodzi o zasiłki tu jest dokładnie rozpisane: http://www.ofeminin.pl/wychowanie-dziecka/zasilek-rodzinny-2013-d39434x78120.html Szaleństwo z tym rodzinnym. 77 zł...na dwie paczki pieluch i chusteczki. Jak byłam w pierwszej ciąży było 47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie ruchów. ja byłam u mojego lekarza w 28 tygodniu i tez nic nie wspominał. zawsze polozna sie pyta jak przychodze na wizyte o ruchy i zapisuje to w karcie ciazy. ale zadnej karty do wypelniania w domu nie dostalam.. moze dzisiaj cos wspomni.. ale watpie skoro ostatnio nie mowil a przeciez od 27 tygodnia powinno sie regularnie liczyc ruchy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG tak jestem z Wrocławia, ogólnie pochodze z Brzegu ( opolskiego ) ale wyprowadziłam się do narzeczonego do Wrocka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jednak najbardziej podobało się na końcu filmiku, jak prowadzący spotkał jakiegoś Pana nie-pierwszej-świeżości chowającego flaszkę za pazuchą i ten znał odpowiedź na wszystkie pytania, z którymi gimnazjaliści nie dali sobie rady :). Patrząc na to, chyba nie poślę swoich dzieci do szkoły - wynajmę prywatnego nauczyciela spod budki z piwem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamy na twarzy: niestety zauważyłam kilka malutkich mimo używania podkładu. Dużo czasu spędzam na słońcu - spacery z psem, zakupy ,zajęcia pozalekcyjne (jazda konna córci). Trzeba będzie zainwestować w krem z filtrem. Ruchy: u mnie lekarz też nie kazał mi liczyć tylko pyta się czy czuję ruchy. No moja mała to nie daje o sobie zapomnieć :) Bujaczek: chyba jedyna rzecz oprócz paru ciuszków którą kupiliśmy z TŻ. Dokładnie taki http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-cuda-oceanu-t2806-i3177636712.html Mój TŻ będzie na tydzień w maju więc może wtedy ruszymy z resztą zakupów. Odpada nam łóżeczko bo mamy po mojej córci wiklinowe z bujakami, więc tylko odczyścimy, kupimy nowy materac i dodatki. Znalazła się też wanienka w piwnicy, bielutka, nie zniszczona, wygląda jak nowa. Mamy taką nakładaną na wannę. Pamiętam że moje dzieciaki szybko zaczęły się kąpać w wannie z którymś z rodziców. Więcej zabawy i przyjemności z kapieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe truj ciekawy pomysł :) dobrą opcją też by byla nauka w domu przez Ciebie samą :) napewno więcej by dzieci z tego wyniosły niż ze szkoły. ja pamiętam jak chodziłam do podstawówki to idąc do pierwszej klasy płynnie czytałam, umiałam pisać,może nie piękną kaligrafią, ale potrafiłam i liczyć tak samo.. i wiem zeto zasługa moich rodziców którzy poswiecali mi wiele uwagi a nie odsylali na komputer czy przed tv. a dzisiaj jest kompletna przepasc. w pierwszej klasie liczenie do 10, w drugiej raptem 20 i lekko ponad jak sie wyrobi z programem a w trzeciej jest juz przekroczenie 1000.. cudowna skala :) w tych czasach duzo trzeba robić z dzieckiem w domu.. bardzo dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dramatyczne te wypowiedzi... A jeszcze niedawno media przeżywały, że XX % ludzi nie wie, kiedy wybuchł stan wojenny albo nie wie, co się wydarzyło 1 września. No faktycznie - to wyższa szkoła jazdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_M_M_
1 września jest pierwszy dzień szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimnazjaliści temat rzeka i nie można generalizować. Mój najstarszy jest właśnie po egzaminach i na te wszystkie pytania odpowiedziałby bez mrugnięcia okiem jak i conajmniej 80% jego klasy. Reszta rzeczywiście nie koniecznie by sobie poradziła i właśnie tacy "wybrańcy" są pokazani w tego typu filmikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhgfgggffg
Hubble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny!!! Mi od paru tygodni problemy ze spaniem się skończyły - chyba dlatego, że jestem coraz bardziej zmęczona... A tak do 24 tygodnia i nie mogłam wieczorem długo zasnąć i budziłam się w środku nocy... Zdarzało mi się przewracać z boku na bok od 1 do 5 rano... :/ Teraz jest super! Zasypiam po przyłożeniu głowy do poduszki, a rano ciężko mi się zwlec z łóżka... Co do opalania - mój lekarz na samym początku powiedział, że najlepiej unikać słońca, bo niby te plamy, które powstają w ciąży, po ciąży od razu znikają, to jednak potrafią zostać na całe życie... A usuwanie ich kremami nie ma sensu, bo jest nieskuteczne. Pozostaje ew. laser. Poza tym kobiety w ciąży nie powinny się opalać, bo są bardziej narażone na poparzenia. Pamiętam moją ciotkę, która kilka lat temu w szóstym miesiącu ciąży zdrzemnęła się na plaży ok. godzinę, nakryta od stóp do głów kocem (gorąco nie było, ale słońce świeciło). Pech chciał, że miała odsłonięte ok. 10 cm2 stopy... I nabawiła się oparzenia, które baaaardzo długo się goiło... Dlatego ostrzegam. LadyG, ja używam Solecrin 50+ z Iwostinu i jestem zadowolona - nie ma parabenów, barwników i substancji zapachowych i może być stosowany u niemowląt i dzieci - jako taką gwarancję masz, że Cię nie uczuli. Jest jedynie bardzo tłusty - i żeby zadziałał prawidłowo należy go nakładać naprawdę sporo. Jeśli zależy Ci, żeby krem nie był tłusty, polecam Anthelios 50+ z La Roche Posay - jest bardzo lekki, używałam go przez wiele lat, ale zrezygnowałam na rzecz Iwostinu z powodu oszczędności... Ten z La Roche'a kosztuje ok. 60 zł, Iwostin - ok. 30. Oba mają pojmność 50 ml. Na Allegro może będzie taniej. Zastanawiam się, czy nie powrócić do La Roche'a, ponieważ jest dużo rzadszy i przy tym wydajniejszy...Albo trafię na jakąś promocję w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo polecasz sukienkę, którą atamta kupiła, ale którą? Tą z dłuższym rękawem czy z krótkim? Nie wiem którą wybrać ;) A może kupie dwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginger, nikt tu nie generalizuje. Ani gimnazjaliści, ani licealiści ani studenci to nie jest samo zło i nieuctwo :D "a za NASZYCH czasów to było inaczej...". Ale musisz przyznać, że to co zostało pokazane na filmiku to zgroza :D - nawet jeśli dotyczy tylko 20% uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o balsamy do ciała z filtrem, to ja używam mleczka Vichy (filtr 30), bo o ile na twarzy jeszcze jako tako zniosę tłusty film (jak po Iwostinie), to na ciele już nie. Ze wszystkich balsamów z tak wysokim filtrem, które wypróbowałam, tylko Vichy naprawdę się wchłaniał, a przy tym ma obłędny zapach... ;) niestety tu w składzie są i parabeny, i barwniki, i substancje zapachowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółta cytrynko bardzo dziękuję za opinię o kremach! :) A już miałam kupić Solecrin, dobrze, że napisałaś, że jest tłusty - dla mnie w takim razie odpada, bo mam cerę mieszaną w kierunku tłustej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Rossmannie jest od dzisiaj promocja na Pampers - do paczki pieluch chusteczki za złotówkę, promocja na Lovelę do prania i na Hippa - do dowolnego zakupu krem gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou daj swojej koleżance mój przykład - może sobie przemyśli. Pierwsze dziecko było dla mnie wpadką (byłam już starsza - 25 lat), mój chłopak kompletny leń, każda praca na chwilę - byle zaraz iść na L4 i ściągać kasę na chorobowym. Chciałam od niego odejść ale mi na to nie pozwalał (upierdliwy typ), w końcu pomyślałam, że sama mogę sobie nie dać rady i nie chcę być sama z tym wszystkim jak dzidzia się urodzi więc podjęłam decyzję - bierzemy ślub (jak sobie pomyślę, że to był mój pomysł to aż mnie teraz skręca) - miałam nadzieję, jak każda młoda kobieta, że to pomoże, że facet dorośnie, zda sobie sprawę z ciążącej na nim odpowiedzialności... Och ja naiwna! Wzięliśmy ślub 3 tygodnie przed porodem (cywilny). Odeszłam pół roku później... Miałam nie tylko dziecko ale faceta pasożyta, żyliśmy z mojego macierzyńskiego (800 zł.......) normalnie porażka. Później musiałam przejść przez alimenty, rozwód... Nikomu nie życzę. A on? Do dziś się nie zmienił - nadal się buja, zalega kilka tysięcy z alimentami. Oby facet Twojej koleżanki się zmienił - ale niech nie podejmuje pochopnych decyzji - są bardzo młodzi. Oby chłopak zmądrzał :) Co do przebarwień - też mi wychodzą - mam plamki pod oczami po bokach i ciemną otoczkę wokół ust (jak bym jadła lody czekoladowe ha ha!) Na co dzień używam teraz kremu z Nivea 15 spf a jak jest mocne słońce to smaruję się kremem dzieciaków na plażę - 30 spf. Mi w poprzednich ciążach też wychodziły takie przebarwienia ale potem znikały. Znam jednak dziewczyny, którym takie plamy zostały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to jest mały pikuś co te dzieciaki wyprawiają : papierosy, alkohol, narkotyki, drobne kradzieże. Zero zainteresowań i pasji i niestety często jest to wina właśnie rodziców którzy dla świętego spokoju od małego sadzają przed tv i komputerem. Pamiętam ile ja się obiegałam z synem po różnych zajęciach. Wkońcu wybrał karate i w wieku 12 lat został mistrzem swego rejonu w swojej grupie wiekowej. Teraz ćwiczy na siłowni, biega kilka razy w tygodniu, uważa na racjonalne odżywianie. Wiem że dzięki temu nie sięgnie po papierosy chociaz mieliśmy już incydent i z tym. Dużo rozmów i mój przykład jak się męczyłam kiedy sama rzucałam kilka lat temu. Decyzję podjął sam. Nie powiem bo komputer uwielbia i gra bardzo dużo ale potrafi to wszystko pogodzić i nie zamyka się w domu. Zresztą co ja będę mówiła tu o prawie facecie kiedy to wątek o ciąży i maluchach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×