Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 93%szynki

Drogie a tanie jedzenie.

Polecane posty

Gość 93%szynki

Witam Dziewczynki:) Chciała bym poznać Wasze zdanie na temat drogiego i taniego jedzenia. Gdzie robicie zakupy, jakich firm, co polecacie. Ja osobiści kupuje rzeczy bardziej firmowe typu sokołów, jogobella, almette i td. Nie kupuje rzeczy "teskowych" chociaż wiem że moi znajomi np kupują i mówią że jest dobre:o. Jak to jest z tym jedzeniem, warto przepłacać?:) Faktycznie te rzeczy "teskowe" są takie same jak te lepsze "firmowe"? Aż mi się wierzyć nie chce, ale chętnie poczytam opinie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to są rzeczy teskowe?
Ja kupuję różnie-warto patrzec na skład na etykiecie a nie na firmę :O Bo jak coś jest o smaku truskawkowym,ale jest znanej marki,to wolę coś mniej znanego ale truskawkowego,jak dzem kupny ma 40g owoców na 100g dżemu,to go nie wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
a co to są rzeczy teskowe? Nie atakuje rzeczy "teskowych", nigdy sie nimi nie interesowałam wiec składu ich nie znam :) Ale chętnie spytam czy np. rzeczy "teskowe" dużo sie różnią składem i jakością od tych firmowych? Pisząc "teskowe" mam na myśli wszystkie np też kerfuroskie i td:). Dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba patrzeć na etykiety.... czytałam niedawno artykuł o tym,że wiele produktów pod marka TESCO produkuje np bakoma sokołów itd.... np. parówki z biedronki produkuję właśnie sokołów. oczywiście nie wszystkie,tylko jeden rodzaj. trzeba szukać, czytać etykiety i nie zrażać się :) bo jak wiadomo wiekszość ceny produktu to znak firmowy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to są rzeczy teskowe?
Czyli chodzi Ci o rzeczy produkowane dla marketów typu tesco,biedronka itp. To pisz po ludzku,bo to tak jakbyś pisała że używasz Pampersów z Tesco :O Pampers to nazwa własna pieluch tak jak tesco to nazwa własna sieci sklepów... Ja często kupuję w Lidlu np. słodycze są naprawdę dobrej jakości i w przyzwoitych cenach np. czekolady Schogeten. W Biedronce kupuję jogurty,które robi Bakoma dla Biedronki, w Kauflandzie soki Hortexu-Costę itp. Kupuję różne produkty,ale zawsze patrzę na skład nie na markę,bo dla mnie liczy się jakość,a nie głupie gonienie za marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Zadam durne pytanie ale przetworzone tzn? Jak to sprawdzać? Nie znam się na tym zbytnio:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
a co to są rzeczy teskowe? chodzi mi o produkty z marketu gdzie nie jest to żadna firma a na etykiecie jest napisane tesko, kerfur i td:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopia z poprzedniego tematu ;) Ja mam swoje ulubione produkty, tak jak wyżej- nie ma reguły, czasem kupuję droższe czasem tańsze, zdarzają się też marki własne, albo z dyskontów, lubię próbować różnych, mniej znanych firm, a ostatnio zwracam też uwagę na kraj- jak mam do wyboru polskie i niepolskie to w 90% kupuję nasze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te produkty pod marką to te s
Te produkty pod marką to te same które kupujesz markowe, popatrz na opakowania i producentów, tylko są pakowane w ich opakowania, niczym się nie róznią, poza ceną , dla głupich ludzi którzy lecą na markę i metki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to są rzeczy teskowe?
To tak jak napisałam rzeczy produkowane dla marketów. Rzeczy przetworzone-gotowe twarogi,lepiej kupić twaróg naturalny i samemu zrobić, wszelkie pasty kanapkowe, jogurty smakowe, gotowe dania itp, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93%szynki Zadam durne pytanie ale przetworzone tzn? Jak to sprawdzać? Nie znam się na tym zbytnio tzn. kupujesz tylko mieso, z tego robisz kotlet, obsypujesz bulka tarta, a nie kupujesz gotowego kotleta w panierce. To samo z sosami, najbardziej niezdrowe sa te w torebce, trzeba uzywac jak najmniej sloików (ze sklepu), puszek, produktów o dlugich terminach waznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby kupić dobre jedzenie, trzeba mieć wiedzę na temat tego jedzenia i czytać skład. Jak już ktoś zauważył, najlepsze są rzeczy najmniej przetworzone. Co marek własnych tesco - nie orientuję się, nie kupuję. Natomiast nie jadam Jogobelli ani Almette ponieważ nie mieszczą się w mojej kategorii zdrowego, dobrego jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre produkty mozna zrobic u siebie w domu i wtedy mamy pewnosc, ze sa zdrowe, bez dodatku chemii. Wiem, ze dziewczyny pieka chleb w domu, jest na necie mnóstwo porad jak to zrobic. Procz tego mozna zrobic wlasna wedline (tu sie moge pochwalic, bo ja wlasnie ja robie:)),mieszkam za granica, gdzie wedliny sa okropne i juz mi sie przejadly te sklepowe) Jogurt tez mozna bardzo latwo samemu zrobic, oczywiscie naturalny bez cukru. I jeszcze wiele wiele inych rzeczy, moglbym wymieniac bez konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to są rzeczy teskowe?
Dokładnie Almette,zwłaszcza te serki ozonowane (czy co tam z nimi robią) te puszyste i lekkie w tych niby kubełkach to zdrowe nie są na pewno :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Bardzo dziękuję za odpowiedzi:) macie bardzo fajne pomysły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zawsze tanie oznacza
gorsze.ale jak ktos kupuje parowki ktorych kg kosztuje 3 zl to niczego dobrego w nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
To co kupować dla rodziny, co robić samemu jak aby było zdrowo?:) Chętnie poczytam dobre rady :) czym Wy karmicie rodzinę a czego unikacie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to są rzeczy teskowe?
Wędlinę swoją to i ja robię :) to po pierwsze jest o wiele tańsze,a po drugie wiem,że na kilogram szynki zużyłam 1.5kg mięsa a nie na odwrót... A zrobić to można bardzo łatwo- kupuję szynkę lub polędwicę wkładam w marynatę (robię z oliwy,ziół, czosnku i odrobiny soku z cytryny),zakręcam w folię aluminiową i na 12h do lodówki,a potem piekę lub gotuję. Jogurty też kupuję naturalne i dodaję owoce potraktowane blenderem lub pokrojone,to samo z twarogami. Sumując to podejrzewam,że oszczęczam kilkaset zł. Chleb piekę,ale dość rzadko. Mam taki przepis z malaksera,że tylko wrzucam składniki, robot wyrabia,bez wyrastania tylko do formy,ale nie zawsze mi się po pracy chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Ja mięsko kupuje tylko u rzeźnika a parówki tylko Sokołowa 93% szynki:) wydaje mi sie że dobre są te parówki, ale może sie mylę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja kupuję w Biedronce i nie narzekam, parówki z szynki Sokołowa te same w Biedronce co w innych sklepach, tylko że w Biedronce taniej... A co do przetworzonych- wolę dać owoce zamiast dosładzanego soku, sama zrobić musli, nie kupuję sosów w słoikach, "pomysłów na..." i takich wynalazków, a teraz staram się ciasta też piec zamiast kupować coś słodkiego. No, czekoladę czy czekoladki jeszcze kupuję ;) Zamiast paluszków rybnych- filet z ryby, żadnych gotowych dań, zup z torebki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Nigdy nie robiłam sama wędliny:) poważnie wystarczy tylko w marynatę na 12h i potem ugotować?:) Chyba jutro kupie gdzieś około0,5kg szynki i spróbuję zrobić :). Ile to gdzieś gotować?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja podaje od 6 mies., ale juz
Autorko nie kieruj sie w czasie zakupow firmami, tylko przede wszystkim skladem i krajem pochodzenia. Zobacz ile dodatkow spozywczych ma Jogobella i Almette. Teraz jestes mloda, zdrowa i twoj organizm jeszcze sobie z nimi radzi, ale za pare lat ta niezdrowa dieta moze sie na tobie zemscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja podaje od 6 mies., ale juz
Moja rodzina siedziala w branzy wedliniarskiej 10 lat i od tamtej pory nie kupujemy przetwporzonego miesa (bo znamy sklad). Lepiej kupic pare kilo surowego miesa od jakiegos zaufanego rzeznika, zwiazac, doprawic wg uznania i upiec/udusic w piekarniku, a potem kroic sobie do chleba, czy czegos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Ja raczej gotowych dań nie kupuje po za pierogami i pyzami, szczerze się przyznam. Soki sama wyciskam, co prawda mycie sokowirówki mnie strasznie irytuje :D Musli też sama robię :) dodaje suszony owoc i cukru nie ma :). Ogólnie prowadzę zdrowy tryb życia tak mi się wydaje, gorzej rodzina. Córka je często to co ja ale mąż to za żadne skarby:) mówi że królikiem nie jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te produkty nie firmowe owszem sa robione przez znane firmy, ale nie ma co sie oszukiwac, ze sa identyczne jak te, ktore firma wydaje pod swoja marka:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to są rzeczy teskowe?
Masło tylko ze śmietanki-żaden miks tłuszczy. Z gotowych rzeczy to kupuję dżemy,bo mi się nie chce swoich robić,a tak to jogurty naturalne, naturalne twarogi, mleko świeże nie uht-choć teraz się ponoć zmienił pogląd,że uht zdrowsze,ale dla nas jest za słodkie. Kupuję ryby i robię sałatki-z makreli z cebulą i porem, z trewala z czosnkiem i pomidorami. Robię pastę jajeczną ze szczypiorkiem na kanapki, kupuję kurczaka i robię z rożna w domu. Nie używam pomysłów na,ani gotowych panierek. Jak chcę zrobić nuggetsy to robię panierkę z bułki tartej, płatków kukuryczianych,papryki i czosnku/migdałów. Do kotletów panier-bułka tarta, bazylia,tymianek i czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Ja podaje od 6 mies., ale juz Dlatego pytam :) gdzie mogę coś poczytać na temat tego jak sprawdzać etykiety, aby nie karmić rodziny syfem? A to muszę związać tak?:) Myślałam że tak po prostu włożyć i ugotować, czym to związać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 93%szynki
Jejku ja uwielbiam tą sałatkę/pastę na kanapki Lisnera z łososia i tuńczyka, pycha. Jak mam sama ją zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×