Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może tutaj znajdę

Mamy dzieci z ADHD

Polecane posty

Ja osobiscie kazdy przejaw agresji czy karygodnego zachowania u swojego dziecka tepilem jak sie dalo, i zakodowala sobie ze to jest karygodne zachowanie i nie ma mowy o zadnej tolerancji na takie wyskoki, i efekt pozytywny Takie dziecko zanim uderzy czy komus przykrosc zrobi ze wie ,iz nie spotka sie z akceptacją jego zachowania u rodzicow a poniesie konsekwencje, wtedy wlącza sie czerwona lampka- i jest to udrzenie ręka w sciane a nie kogos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esrwreerer
myślę że w stosunku do dzieci z adhd trzeba być dużo bardziej konsekwentnym rodzicem niż w stosunklu do dzieci zdrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsfsfsf
"Jak ja moge okazac zrozumienie" - jak szkoła nie reaguje na to to zgłoś na policję, pobite dziecko to nie żarty. Może w końcu coś do ludzi dotrze. Ja bym tak zrobiła, zgłosiłabym na policję, że moje dziecko jest w szkole bite i szykanowane i nikt nie reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalem wszystkie wypowiedzi, i powiem szczerze ze mam niesmak z tlumaczenia adehadowca z agresywnych zachowan. Nawet jesli są to plotki na jego temat,czy tez wysmianie jego jakis zachowan, w zadnym wypadku nie ma prawa podniesc na nikogo reki,czy mu sie to podoba czy nie, musi nauczyc sobie werbalnie radzic z problemem,nie fizycznie na kims Tamta matka pisala ,ze w listopadzie zmienai szkole dziecku, i jestem za tym osobiscie,nie ma co dziecka dalej meczyc czekając na cud, niestety dzieci w wieku 5 kl. bywają juz czesto niereformowalne jak te 12 lat zyli w przekonaniu ze oni mają do tego prawo bo coś lub ktos ich sprowokowal, absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaweryui
to wytłumaczcie mi dlaczego niektóre dzieci z adhd to tylko problem koncentracji a inne to małe bandziory, dlaczego mam wrażenie że te bandziory to wina rodziców, którzy od małego nie umieją stawiać granic? brak koncentracji nie jest niebezpieczny dla innych dzieci w klasie, ale kopabie, rzucanie przedmiotami juz tak i takie dzieci nie powinny znajdowac się w normalnych klasach do czasu az nie poradzą sobie z panowaniem nad sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaweryui
ale nie powinno byc tak że zdrowe dzieci zmieniają szkołe i uciekaja , bo grono pedagogiczne i rodzice chorych dzieci nie umieja sobie poradzic z adhadowcem to chore i do niczego dobrewgo nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może tutaj znajdę
Jeronimo-co do agresji-też jestem na tym punkcie wyczulana i nie ma pobłażania. Z tym że ona u niego pojawiała się tylko w domu w sytuacjach w których sobie nie radził. W tej chwili jest to już opanowane. U mnie w szkole lepiej mieć ten śmieszny świstek bo w tedy wiadomo że z dzieckiem trzeba inaczej pracować.Więc na pewno czeka mnie wizyta jeszcze u psychiatry. Tak myślę nad tym i to wszystko ciągnie się już ładnych pare lat z tym że jak był młodszy to właśnie pani psycholog stwierdziła że da mu syrop na uspokojenie i będzie dobrze.Syrop jakiś ziołowy był podawałam mu kilka tygodni i przestałam bo nie było potrzeby. Młody był w porządku. Nasiliło się to w drugiej klasie a w tej chwili jest już masakra. O-gryzek-wiem jak się czujesz.Ja mam strasznego doła,ale wiem że musze być silna i musze pomóc mojemu synowi bo be ze mnie nie da sobie rady. A na męża raczej nie mam co liczyć w tej kwestii :( Mayor-u mnie jak prosilam we wrześniu o spotkania z pedagogiem to już nie było miejsca,raptem ma ona 5 dzieci a w szkole jest co dziennie. Ale jak zaczeło być tak bardzo źle to zaraz była mowa o dyrektorce i spotkaniu z pedagogiem.więc nie wiem o co chodzi:/ Dziękuję wszystkim rodzicom o dobre słowo i wpisy. Może jednak uda się utrzymać mój topik na jakimś cywilizowanym poziomie i będziemy się mogli wspierać i dowiadywać różnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi cze u ciebie w szkole trzeba czy u innego nie.Jak inaczej z twoim dzieckiem trzeba pracowac niz z resztą klasy ktora nie ma adhd? inaczej? nie mozna inaczej traktowac ucznia bedący w klasie z pozostalą reszta klasy.Trzeba WSZYSTKIE dzieci w klasie TAK samo traktowac, bez zadnej odskoczni, bo jest to jakis przjaw dyskryminacji i tych normalnych uczniow dlaczego na nich nie ma sie takiej wyrozumialsoci i na tego adehade Jesli wymaga INNEGIO,CZY INDYWIDUALNEGO podjescia twoje dziecko od tego jest klasa integracyjna, a zwykly nauczyciel uczący dzieci w "normalnych" klasach ma obowiazek tak samo do kazdego podchodzic ,nie robic jakis podzialow ze ten wymaga takiego traktowania a ten jeszcze innnego Nie ,jelsi uczen wymaga innego ,oosobnego podejscia do niego, to po to zostaly stworzone intergacyjne klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam, ze dziecku, ktore zostalo zdiagnozowane i owe ADHD ma, trzeba pomoc. Dlatego wizyta w poradni jest zalecana. Moj synek ma problemy z koncentracja i ze snem, dlatego na noc do kolacji przyjmuje Melatonine, czyli hormon, ktorzy u nas jest naturalnie wytwarzany w mozgu i dopowiada za sen, relaks, wyciszenie. U mnie bywalo, ze bez lekarstwa syn potrafil w lozku przewracac sie z boku na bok 4 godziny. Rano, przed szkola przyjmuje inny specyfik, ktory dziala osrodkowo na mozg i reguluje procesy koncentracji, pamieci. Leki te nie dzialaja od razu, dziecko przyjmuje je codziennie i zaczynaja one dzialac dopiero po paru miesiacach przyjmowania. Nie wiem co by bylo gdybysmy mieszkali w Polsce i jaka tam mielibysmy opieke, w kazdym badz razie jestem bardzo zadowolona z tego jak tutaj sie traktuje malego pacjenta i jego rodzica. Jesli natomiast chodzi o malych bandziorow w szkole, to takowe istnieja i bez zadnego ADHD. Po prostu rozwydrzone, rozpieszczone dzieciaki lub ofiary rodzin patologicznych czy dysfunkcyjnych, ktorymi rodzice sie nie interesuja. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może tutaj znajdę
Jeronimo- do dziecka z adhd trzeba inaczej mówić,trzeba starać się zwrócić jego uwagę na siebie. nie krzyczeć przez pół sali że ma coś zrobić.Klasa czy szkoła integracyjna kojarzy mi się z dziećmi upośledzonymi (nie mówię tego złośliwie) a nie z dziećmi które mają problemy z koncentracją,ponieważ on intelektualnie jest sprawny i uczy się dobrze jeżeli z nim przysiąde i mu wytłumaczę to potrafi nawet 6 przynieść. Szkoła do której chodzi ma bardzo wysoki poziom nauczania. Nie chcę się z tobą kłócić ponieważ wyczuwam w tobie agresję i to że Ty wiesz najlepeij co jest dla takich dzieci dobre. Ale z tego co widzę mało wiesz o tej dysfunkcji. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze za wsparcia to tu raczej nie zastane,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makawela
Witam Widze , że toczyła się tu ostra i dość nie kulturalna dyskusja na temat dzieci z ADHD powiem jedno ja mam dziecko z ADHD, które już z tego w sumie wyrosło zdało maturę i jest obecnie na studiach. Była to długa i mordercza praca poprostu wojna, ale wojna wygrana, zaznaczam, że była to też walka z nauczycielami , ale z nie wszystkimi. Współpracowałam ze szkołą uczyłam swoje dziecko, co wolno czego nie wolno i wyrosło na porządnego mężczyznę. Jeżeli natomiast chodzi o tego chłopca chuligana to po prostu jest wina rodziców, którzy nic z tym nie robią bo im się nie chce pracować z synem to najlepiej zwalić na ADHD i kropka a problem mają z głowy zasłaniając się papierkiem, to wina rodziców, że z nim nie pracują i w tym cały szkopuł najpierw to ich trzeba uświadomić i wychować, bo inaczej za parę lat będą płakać, ale może być już wtedy za późno. Pozdrawiam makawela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stella44
W Warszawie na Żoliborzu są prowadzone ciekawe warsztaty dla rodziców dzieci z nadpobudliwością psychoruchową: www.sensity.pl/adhd-jak-wychowywac-dziecko-z-objawami-nadpobudliwosc***sychoruchowej/ - tutaj możecie sobie o nich poczytać. Ostatnio z mężem skorzystaliśmy i cieszymy się, że poświęciliśmy na to czas. Dzięki temu nauczyliśmy się w jaki najlepszy sposób ukierunkować niespożytą energię naszego młodszego synka. Do tej pory totalnie sobie z tym nie radziliśmy. Musieliśmy mu poświęcać bardzo dużo czasu. Dodam, że odbijało się to niestety na relacjach z naszą dwójką pozostałych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko z ADHD NIE POWINNO DOSTAWAĆ mleka i przetworów, glutenu i cukru i słodyczy, bo jego jelita są wrażliwe na te właśnie składniki diety i powodują nadpobudliwość i nadr****iwość. Moją córkę wyleczyłam z ADHD właśnie wtedy gdy przeszła na dietę, jest już zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ten problem przerabialam jakies 15 lat temu. Mojego syna spostrzegano jako lobuza,ktory powinnien byc umieszczony w szkole specjalnej.Rozwydrzony , rozkapryszony.....nienormalny.....I wiele innych.Do przedszkola szlam po syna ostatnia,bo bylo norma,ze musialam wysluchiwac do 1h co moj syn wyprawial. Cala oswiata (pedagodzy przedszkolni) sasiedzi,rodzina doprowadzily mnie I meza do takiego stanu,ze zalowalismy decyzji o dziecku.I wtedy cos w nas peklo!!!!!!Zalowac,ze mam dziecko?????????????? Spakowalam walizki wyjechalismy z kraju nikomu nic nie mowiac. I tu zaczyna sie historia zycia mojego syna. Znalazlam klinike,ktora leczy dzieci z ADHD, psychologowie,psychiatrzy,pielegniarki,lekarze.......cala ekipa poswiecila czas na badaniu mojego syna.Zajelo im to rok.A nie jak w naszym kraju do psychologa- 5 minut ,diagnoza ,a reszte ustal sama. Dla wszystkim mam I tatusiow,dziadkow ciotek I rodzin...... Dziecko z ADHD przyjmuje- emocjonalnie I przez wszystkie zmysly-po tysiac razy wiecej I mocniej.Co to oznacza....Ze jesli jestes poddenerwowany I spojrzysz sie na takie dziecko ze zloscia ono widzi........Demon chce mnie zaatakowac-no I mamy reakcje dziecka w postaci-krzykow wrecz furii.Nasza reakcja-wiecej zlosci-co to nasze dziecko wyprawia.A dziecko widzi-demonowi wykrzywia sie twarz-warczy I juz biegnie,zeby go dopasc.No I mamy niekontrolowany wybuch wojny,my jako rodzice mozemy tylko usziasc I plakac. Inny przyklad .....pomysl,ze jestes na koncercie metalu czy innej znienawidzonej muzyki, przy samym glosniku,decybele rozrywaja ci mozg-tak twoje dziecko reaguje na tlum ludzi.Nie masz kontroli nad dzieckiem w supermarketach,na placach zabaw.......wszedzie,gdzie sa skupiska ludzi,wlasnie z tego jednego powodu,dzieci te odczuwaja zbyd mocno I nie potrafia tego kontrolowac. W szkole , w przedszkolu...u cioci na imieninach........ Wyobraz sobie,ze siedzisz w auli na konferencji czy spodkaniu o elektronice czy cialach niebieskich.Wykladowca tak cie interesuje jak zeszloroczny snieg,ktorego nie bylo.Po dziesieciu minutach nie wiesz co wlasciwie tutaj robisz,co ci odbilo zeby tutaj przyjsc I sluchac jakis bzdur. Dzieci z ADHD nie potrafia sie koncentrowac na dluzej niz 1 minuta czy 2 minuty.Wiec oczywiscie,ze jak pani w przedszkolu powie naszemu dziecku co ma robic I zajmuje jej to wiecej niz 5 minut,dziecko nie ma pojecia o co jej chodzi a juz czuje sie jak po wykladzie-jest zmeczone aby wogole sluchac-no jesli pani chce powtorzyc naszemu dziecku wszystko od poczatku...............bez komentarza. Do dzieci z ADHD mowi sie konkretnie-przynies swoj plecak. I tu jest kropka,nic wiecej.Kiedy to zrobi-wyjmij ksiazke lub malowanke.Kropka!!!!!!Jak to zrobi-wyjmij kretki.A dopiero pozniej pokoloruj. Dziecko dostaje jasne wskazowki,wytyczne. Dziecko w tedy widzi,ze jego swiat jest poukladany,nie ma balaganu,czuje sie bezpieczne I chetnie wykonuje zadania. Dlatego lekarze zalecaja aby dziecku skonstuowac plan dnia. 7.30-wstajemy, 7.35-ubieramy sie,7.40 sniadanie............. do godziny: 19:00-wylaczamy wszystkie odbiorniki(yv,radio,mp3,telefony....)dajemy pol godziny dziecku aby sie wyciszylo I znudzilo-czyli przygotowala sie do snu. Oczywiscie to ne dziala od razu.Problemy szkolne sa bardzo duze ze wzgledu na niska koncetracje.Z synem przeszlam wszystkie terapie I to dzialalo,jednakze nauka pozostawiala wiele do zyczenia. W drugiej klasie podstawowki przeszlam na leczenie syna farmokologicznie. Syna lekarz zacza od rytalinu-jednak po tym syn mial halucynacje.Przeszlam na exuasym i ten lek pomogl. Nie obylo sie tez bez komentarzy typu,nie dalas rady....szprycujesz swoje dziecko,poszlas na skroty,twoje dziecko jest nacpane......i wiele wiele innych. Leczyla dalej dziecko,ja plakalam i myslam co dalej.... Drodzy rodzice......... Po 15 latach-moj syn zgarnia wszystkie nagrody,plynnie porusza sie w 6 jezykach, gra na pianinie 5 stopien........... Po jego klopotach nie ma sladu a ja patrzac na innych,ktorzy dali mi tak w kosc dokuczaja mi moge telko powiedziec.... No i co geniusze????????? Nie poddawajcie sie, zrozumienie czym jest ADHD jest z korzyscia dla dziecka i rodzicow.Gdyby tylko pedagodzy chcieli sie douczyc bylo by pieknie. Pozdrawiam, Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka dostala lek strattera po ktorym probowala sie zabic :( nie wszystkie dzieci z ADHD sa agresywne , sa trzy odmiany ADHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba trezb mieć dużo szczęścia, żeby trafić na dobrego specjalistę, który wie co robi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a od jakiego wieku wiedialyscie ze to adhd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 6 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swoje dziecko zapisałam na terapię do http://www.poradnia-rodzinna.pl/ mam nadzieję, że to dużo pomoże, dobra opieka psychologiczna jest istotna dla rozwoju dziecka z ADHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 12 lat,i wszystkie objawy ADHD,od lat szukam pomocy,była badana w poradni dzieciecej a oni wykluczyli ADHD twierdzac ze z tego wyrośnie,Ratunku gdzie szukać,pomocy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasob76
Jak poradnia wyklucza to masz jeszcze 2 możliwośc****erwsza-poszukaj prywatnie psychologa,opowiedz mu o wszystkich swoich spostrzeżeniach i po rozmowie z córka będzie wiedział czy są słuszne (brak koncentracji sie nie ukryje jak wiele innych symptomów tej choroby). Druga możliwość to poprosić wychowawcę szkoły o pomoc w postaci raportu lub opini na pewno w szkole twoja pociecha ma problemy to nie są tylko twoje obawy lecz wychowawcy tez. Z ta opinia będziesz mogła prosić o spotkanie z psychologiem w swojej poradni ale jeśli już byłaś to radzę inna.jesli znajdziesz prywatnie i stwierdzi ADHD u dziecka będziesz mogła nawtykac poprzedniej lekarce co sadzisz o jej wykształceniu dla samej satysfakcji. Nie poddawaj sie i Walcz o swoje dziecko . Nasze dzieci maja tylko nas a inny maja je w głębokim poważaniu . Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam u mojego 7-letniego synka ADHD. Rozrabia, dokucza innym, dziwnie się zachowuje (mówi sam do siebie) i to nie w trakcie zabawy. Dodatkowo jest bardzo mądry, wszystko w mig pojmuje. Nie wiem co robić. Czytałam na stronie http://adhd24.pl/ , że może to być właśnie ADHD. Chcę mu jakość pomóc. Iść z nim do psychologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, Piszę do Pań, ponieważ jestem w trakcie przygotowywania programu, do którego chcemy zaprosić rodziców dzieci z ADHD. Problem ten dotyczy coraz większej ilości młodych osób i dlatego uważamy, że należy na ten temat rozmawiać. Jeżeli któraś z Pań jest zainteresowany udziałem w programie lub mają Panie jakiekolwiek pytania proszę o pozostawienie na forum swojego adresu e-mail lub przesłanie prywatnej wiadomości na adres monikadalaszynska@tlen.pl, żebym mogła przedstawić wszystkie szczegóły. Rozmowa jest oczywiście zupełnie niezobowiązująca. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, Piszę do Państwa, ponieważ jestem w trakcie przygotowywania odcinka popularnego programu telewizyjnego, do którego chcemy zaprosić rodziców dzieci z ADHD. Problem ten dotyczy coraz większej ilości młodych osób i dlatego uważamy, że należy na ten temat rozmawiać. Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany udziałem w programie lub mają Państwo jakiekolwiek pytania proszę o przesłanie na adres monikadalaszynska@tl en.pl wiadomości lub numeru telefonu - zadzwonię i przedstawię szczegóły. Rozmowa jest oczywiście zupełnie niezobowiązująca. Pozdrawiam, Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenerd
Nie wiem czy to ADHD, ale moje dziecko jest dość impulsywne. Robiliśmy ostatnio testy na http://genialnydzieciak.pl/ które to potwierdziły. Staram się jednak szukać plusów takiego zachowania. W tym teście wyszło m.in. "bywa skuteczniejsza w dyskusjach i kontaktach społecznych, głównie z powodu błyskotliwości wypowiedzi i szybkiego przetwarzania informacji", więc trzeba wykorzystywać potencjał dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×