Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Juka83 - my tak sutawiamy usg, że mąż jest na każdym, więc na pewno pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka83
A propos całowania brzucha to mój K. wzruszył mnie ostatnio mówiąc do niego. Od 3 dni czuję bulgotania w brzuchu wtedy gdy leżę i jest cisza. Wsłuchuje się w nie i zastanawiam czy to dzidzia daje znać o sobie czy to odgłosy trawienne. Czekam niecierpliwie na znak, na pierwszego konkretnego kopniaka:) A co do bólów brzucha, to może poprostu rozciąga Ci się macica stąd te bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy Julke83 :) kurde-przydala by sie znow tabelka bo Nas coraz wiecej :) noelia-dokladnie, ja tez to przezywam juz kilka lat, choc lepiej bylo jak pracowalam bo nie mialam czasu myslec, a teraz siedze w pustym domu :) jedno jest dobre-czesto jezdzi nad morze, wiec czekam jak tylko zrobi sie wiosna i wyruszam z Nim wdychac jod (ja i Franek:) ) co do zmian na twarzy-to ja nic nie zauwazylam :) kilka plamek ktore juz zeszly-wiec chlopak jak nic :) co do usg to moj maz zawsze wchodzi ze mna-ostatnio tylko nie byl bo gin sie spieszylo i wolalam jej nie draznic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia - Tak,na szczęście mój krem jest ok w ciazy. Używałam go tez juz przed ciązą. Jesli ktoras z Was ma problemy z buzia to polecam La Roche-Posay EFFACLAR DUO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 - ja, jak studiowałam, też często jechałam z nim, później jak pracowałam już rzadziej no a później moja praca zajmowała mi tyle czasu, że może i lepiej, tak jak Ty, nie myślałam o tym, leciał tydzień za tygodniem teraz jestem w domu i co się wezmę za coś, to mnie dopada jakaś choroba więc leżę i myślę :P :) heh właśnie odnośnie jodu ja biorę cały czas dawkę 150 jodu wizytę mam 19 marca, więc się dowiem, ale może któraś z Was wie, czy to się całą ciążę bierze ? (mam chorą tarczycę) z tym wyglądem to wszyscy mówią, że nieprawda: z reszta okaże się ja w 2 trymestrze, że tak powiem mam piękne włosy, paznokcie i cera noo nie powiem, że rewelacja, ale zawsze miałam z nią problemy, bo jest nadwrażliwa, ale w miarę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha --- no to powiem Ci, Ze jestem w szoku ja włąsnie la roche musiałam odstawić i to własnie pomimo tego, że nie mają parabenów itd i to dokładnie tę serię o której mówisz hmmm używam znacznie delikatniejszych kosmetyków na bazie aloesu i z ziaji są ok też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale pewnie ile osób tyle opinii z resztą zrobiłam to bez żalu, bo nie dośc, że mnie podrażniały, to powiem tak, że w ciązy ich zapach nie odrzucał + miałam wrażenie, że jakoś rpzestały działać może to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kosmetyków to ja tak jak noelia użuwam produktów z ZIAJI, bardzo je lubie i poelcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Insez na sucha skore polecam masc nagietkowa, tylko jest straaaasznie tlusta wiec najlepiej na noc albo jak z domu nie bedziesz wychodzic ;) Ja wlasnie powiedzialam szefowi o ciazy...uff kamien z serca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi dzięki :) na pewno spróbuje, jakoś się musze ratować :) to fajnie, znó kolejny problem z głowy jak chodzi o szefa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi25 dopiero?? wedlug prawa musisz to zrobic do 10-tego tygodnia :) no ale nic-wazne, ze powiedzialas :) musisz jeszcze dostarczyc zaswiadczenie od lekarza bo ustnie (odstukac, gdyby sie cos stalo) nie bedzie sie liczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia pierwsze slysze ze do 10 tyg musze powiedziec?! :/ A co do zaswiadczenie to u mnie w firmie chyba nikt nie dawal....a co sie mozesz stac? Bo jestem nieuswiadomiona ;) pierwszy raz w ciazy to dla mnie to nowosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia - ja pytałam dermatologa. Poza tym czytałam w necie że któraś z cieżarnych mam pisała do La Roche-Posay i odpowiedzieli że cała seria jest bezpieczna w ciazy. Co lekarz to inna szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja wiem to do 10-tego tygodnia trzeba powiadomic pracodawce, ze jestes w ciazy i zlozyc zaswiadczenie-bo gdybys (wiadomo ty tylko gdybanie) np. podniosla cos w pracy albo cos w tym rodzaju i poronila albo cos staloby sie dziecku to pracodawca nie da Ci zadnego odszkodowania itd. bo powie, ze nie wiedzial, ze jestes w ciazy... u mnie w pracy tak to sie odbywa, a poza tym moja gin na pierwszej wizycie dala mi odrazu zaswiadczenie-twierdzac dokladnie tak samo :) zalezy ile masz zamiar jeszcze pracowac... i jaki jest Twoj pracodawca, bo u mnie wymagali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
to zaświadczenie jest też ważne chyba przy ewentualnej kontroli. ale to już sprawa pracodawcy. no ale przede wszystkim, nie można Cię wtedy do porodu zwolnić. a ustnie to wiesz.. zawsze trzeba wszystko dla świętego spokoju na piśmie. teraz bywa naprawdę różnie. ja bym nawet drugą kopię kazała podpisać, że wpłynęło i zostawiła dla siebie. inna sytuacja jest, jak jesteś na L-4, wtedy nie trzeba przynosić zaświadczenia, bo na druku jest to zaznaczone, że jesteś w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie u dentysty. Wszystkie zeby zdrowe. Zapisalam sie tez do ginekologa na nfz u mnie w miescie bo do tamtej nie chce mi sie jezdzic 30 km. Tutaj pod koniec ciazy robia KTG wiec tez bede spokojniejsza. Wizyte mam na 25 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
któraś z Was pisała o tym detektorze tętna... też chciałam go kupić, ale ostatnio ta moja lekarka, która nie robi mi usg, wyjęła ów gadżet i sprawdzała nim tętno. i powiem Wam, że to taka trochę plastikowa zabawka, a tętno słychać z szumami, jakby z szafy ktoś sygnał nadawał, bez szału i inaczej niż na usg. więc to trochę kasa wyrzucona w błoto, bo nawet lekarka musiała trochę nacelować, żeby złapać to małe serduszko. ja osobiście nie polecam, bo to nie kosztuje 20 zł, a czy ja wiem, czy to tak uspakaja.. jak zaczniecie czuć ruchy, to to już w ogóle do niczego się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja gotuje obiad ale moje drugie sniadanie bylo tak obfite, ze chyba szybko nic nie zjem :) dzis czulam kilka kopniakow i narazie cisza... a szkoda :) ja swoje zeby postawilam w stan gotowosci przed ciaza, zostal mi jeden ale to juz pewnie we wrzesniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z zebami to ja mam spkoj od 9 lat. Ostatnio leczylam wlasnie 9 lat temu a teraz chodze tylko na kontrole i moja wizyta trwa zawsze ok 5 minut. Dzisiaj corkqa byla ze mna bo chce ja nastawic pozytywnie do dentysty. Siedziala mi na kolanach a dentystka pokazywala jej ze widac zebyw lusterku powietrzem dmucha. Corka byla szczesliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co sadzicie o chrzestnych w ciazy?? niby stary zabobon mowi, ze nie wolno... mialyscie jakas taka sytuacje w rodzinie?? moja siostra byla chrzestna w ciazy, ja tam w przesady takie nie mam zamiaru wierzyc, a jaka jest Wasza teoria??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie wierze w przesady ale powiem szczerze ze nawet nie slyszalam ze chrzestna nie moze byc w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również nie wierze w żadne zabobony. A o tym to nawet nigdy nie słyszałam hm... zwariuje w domu :( a poprawa pogody dopiero od przyszłego poniedziałku :( nie ma co ze sobą zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez paskudnie. Od wczoraj caly czas pada snieg i do tego zimno. Nawet moja corka ma juz dosc sniegu i kladzie sie na podlodze i mowi sniegu zgin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie wlasnie umowilam na polowkowe na 21 marca jakos wieczorkiem, bo co do godziny to mam jeszcze dzwonic...juz sie nie moge doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi to szybko masz polowkowe bo ja jutro mam 20 tydzien i tez 21 mam polowkowe usg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w gorch tez zimno... wyszlam wlasnie spod kocyka i czuje sie jakbym na Syberie wyjechala :) faktycznie nudy, rozleniwilam sie wiec i nawet prasowac mi sie nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ostatnio zmierzyla wszystko-bylo ok, ale powiedziala, ze na tej wizycie 27-mego powtorzy :) a powiedzcie mi to usg genetyczne mialyscie tylko w pierwszym trymestrze czy w drugim tez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×