Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

noelia- ja też sporo zakupie przez internet. Póki co przeglądam, zapisuje nazwy, no i zrobiłam spis co musimy kupić na wyprawkę i narazie co na tym poprzestanę. teraz tylko zerkam na działy dla niemowląt i stwierdzam, że wybór jest tak ogromny, że nie będzie najmniejszego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines89 - no to i ja może zabiorę sie za spisywanie :) Goosiaa2 --- to Twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będę w jakiejś drogerii kupię ten utrawdzacz :-) NIe wytrzymam z takimi "normalnymi" paznokciami :-) Ja pewnie też większość kupię przez internet. Nie dość, że wygodnie to jeszcze dużo taniej. JAk na razie dla siebie mam kupione 3 razy spodni ciążowych - dwie pary jeansów granatowych - uzywane ale w stanie jak nówki - jedne wylicytowałam za 25 zł plus przesyłka drugie za 10 zł plus przesyłka. Trzecie to takie cieńsze materiałowe w stylu sportowym - teraz sa trochę za duze na wysokości brzuszka ale mysle że jak sie zrobi na tyle ciepło żeby w nich chodzić brzuch mi urośnie :-) Ze spodni jeansowych jestem bardzo zadowolona bo trafiłam idealnie w rozmiar - a jakbym nie trafiła to przecież zamówiłam je na śmieszne pieniądze. Chodzę w tych spodniach już od jakiś 2-3 tygodni bo zwykłe spodnie już mnie uciskały na wysokości guzika za bardzo a w takich w końcu wygoda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa2 jedź - potem przynajmniej nie będziesz się zastanawiała czy zrobiłaś wystarczająco duzo dla dziecka aby zapobiec jakiejś chorobie. Ja bym pojechała jakbym była już umówiona. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam dwie pary spodni, jedne takie pikowane, niby dresowe, ale mogą być na legancko i drugie czarne materiałowe nie kuypowałam jeansów, bo jednak wolę mieć coś miekkiego na sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zakupów ciążowych, to ja póki co zainwestowałam tylko w jedne spodnie z h&m takei kobaltowe na wiosne, i kupiłam dwie pary luźniejszszych, ale nie ciązowych spodni w butiku bo akurat byla przecena na 24,90, wiec nie umiałam się oprzeć, no i leginsy póki co jedna para. Myślę ze wystarczy, poźneij bedzie ciepło więc przyjdzie czas na sukienki. :):) Bluzek akurat kupować zbytnio nie musze bo wcześniej jakoś tak wybierałam luźniejsze fasony wiec jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w domu i tak chodzę w welurowym wygodnym rozciągniętym dresiku. Ale jak gdzieś wychodzę to wskakuję w jeansy. JAk będzie cieplej to pewnie się przerzucę na jakieś sukienki czy leginsy i tuniki. Nie wiem tylko czy będę się czuła swobodnie to jakoś średnio do mnie przemawiają leginsy, tuniki i balerinki...Już predzej albo totalnie sportowo - spodnie, trampki koszulka albo sukienka i szpilki. Muszę zrobić przegląd w szafie i zobaczyć, które z moich ciuchów będą się nadawały do noszenia w ciąży. Bo mam jakieś szersze bluzeczki, sukienki kopertowe, więc coś pewnie się wybierze. Jak na razie robię dodatkową pracę w domu i czekam aż się z tym ogarnę i w końcu całkowicie się poświęcę zadbaniu o siebie i o wyprawke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po badaniu ginekologicznym. Szyjka jest dluga i zamknieta wiec jest dobrze z tej strony. Dzisiaj nie bralam nospy i juz mialam 4 skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd - lez grzecznie :D Goosiaa - jestes pewna, ze az godzine? U mnie to trwa gora 30min i wiecej z tego wprowadzania danych do komputera i objasniania mi wykresow z wynikami niz samego USG. To nie jest tak, ze ktos bedzie Ci krecil film pelnometrazowy z brzucha :) ale ja bym i tak poszla, dla porownania sprzetu tego i tego u Twojej gin. No i zawsze to druga, niezalezna opinia o zdrowiu dziecka, a pozytywnych wiadomosci nigdy za wiele :) Noelia - poczytaj o podrozowaniu w ciazy i wysokosciach...moja tesciowa mieszka na 1100 mnpm i wiem, ze w poprzedniej ciazy czytalam, ze nie bedziemy mogli do niej jechac na urlop wlasnie ze wzgledu na roznice cisnien, bo organizm i ciaza z nizin nie sa przyzwyczajone do gorskich warunkow. O ile lot samolotem trwa kilka h i wysiadasz, to na lodowcu posiedzisz troche dluzej. Wiec w razie czego miej dobra polise - w warunkach ubezpieczenia na pewno musi byc ujete, ze obejmuje opieke nad ciezarna i dzieckiem (bo o tym NFZ to nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wyprawki od rodziny - widzicie ja mam brata który ma dwoje małych dzieci - chłopczyk już ma 5 lat a córka 2 - ale z jego strony nie usłyszałam żadnej deklaracji, że w czymś mi pomoże czy że coś może mi podarować "w spadku" po dzieciakach. Za to żona przyjaciela męża - w sumie prawie obca osoba, bo widujemy się raz na 2-3 miesiące jak jedziemy do Teścia, zadzwonila do mnie i zaproponowała, ze coś z ciuszków mi odłoży w razie czego. Jej się urodziła córeczka w październiku więc nawet jak ja bedę miała chłopczyka to znajdzie się u niej coś uniwersalnego. Sami widzicie, że z rodziną to czasem się dobrze tylko na zdjęciu wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd - to na co oni czekaja z kroplowka rozkurczajaca? Ty jestes na wczasach czy w szpitalu, ze tylko Cie tak rzucili i lezysz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalgoMroo
Hej dziewczyny! Znalazłam Was parę dni temu, ale musiałam poświęcić chwilę na pobieżne choćby sczytanie o czym dyskutowałyście ;) Chętnie się przyłączę, bo widzę że tematy dla mnie jak najbardziej bieżące :) Jestem obecnie w 18 tyg, termin mam wyznaczony na 9.08.2013... ruchów jeszcze nie czuję (czekam niecierpliwie) no i na info o płci tez muszę poczekać do następnej wizyty. Swoją drogą widzę, że Małgorzat wśród tutejszych mam nie brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska - czytam, ale wiadomo w necie to jest prawdziwy śmietnik w poniedziałęk mam wizyte to się wypytam dokładnie lekarza i własnie musze poszukac w takim razie tego ubezpieczenia na lodowcu nie będę 24 h na dobę, ale nawet jak zjadę niżej do hotelu, to kurcze i tak będzxie wysoko wypytam, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalgoMroo
Dzięki :) Dziewczyny, słówko w kwestii malowania paznokci. Moja mama jest pielęgniarką, zapytałam kiedyś co im ten lakier na paznokciach przeszkadza. Otóż jak (odpukać) coś będzie się działo nie tak to mogą to ocenić po sinieniu paznokci przykładowo. Dlatego też puderki z twarzy się zmywa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd bardzo się cieszymy że badania wyszły w porządku. Trzymamy dalej kciuki. Hemoroidy ponoć po ciąży samoistnie znikają, ale w przeciwnym wypadku niezbędna jest operacja, ale to chyba dopiero po rozwiązaniu. Co do różnych pobolewań. Ja tez jestem straszną panikarą. Ale lekarz mi powiedział, że w ciąży musi troszkę poboleć. Bo macica się rozciąga, ciągną wiązadła, przemieszczają się narządy wewnętrzne itp, itd. Więc spokojnie;) Mnie np od kilku dni boli w pochwie, taki przeszywający ból. I też się martwię. Ale wizyta już na szczęście w poniedziałek. Ruchy najlepiej poczuć po zjedzeniu czegoś słodkiego, jak się spokojnie położycie na plecach i cierpliwie poczekacie. Ja tak robię codziennie rano i wieczorem i działa;) (nie zawsze z czymś słodkim) Co do ciuszków ciążowych, to mam już ich sporo, bo w inne się nie mieszczę. Jak na połowę ciąży to mam na prawdę spory brzuchol, a wieczorem to już w ogóle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz kroplowke i krew mialam juz pobierana na badania. Jutro bede miala robiony test na obciazenie glukozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines, widziałam już ten wózek :) bo jego zaleta sa na pewno koła, duże, na moje lesne drogi idealne ale nie wiem czy jestem do końca przekonana co do koloru... ja stawiam raczej na bardziej neutralne barwy, bo zakładam, że będziemy mieć jeszcze dzieci :0 szkoda by było od razu sprzedawac wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj MalgoMroo:) Widze, że idziemy łeb w łeb z ciążą, bo ja też mam termin na 9.08 :) Ruchy juz czuje, ale jeszcze nie tak regularnie. I racja, że po jedzeniu czuc bardziej, ja juz też to sprawdziłam i u mnie dziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines wozek jest rewelacyjny! My tez taki zakupilismy:) Juz go mam w domu i bardzo mi sie podoba:) Moja sąsiadka, która w listopadzie urodziła, tez ma ten wózek i jest bardzo z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje z tym kolorem, ja jakoś odkąd doktor powiedział, że prawdopodobnie będzie dziewczynka to nie mogę się odpedzić od oglądania wszystkiego w kolorach rózu i tym podobnych. a faktycznie lepszym rozwiązaniem jest kupić wózek w kolorze neutralnym... Musze jeszcze zerknąć na te kolory :) w końcu też nie planujemy poprzestać na jednym szkrabie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandzia161 to wspaniała wiadomość, bo martwiłam się czy znajde gdzieś tutaj w pobliżu taki w sklepie, a jeśli usłysze pare dobrych opini o nim to może skusze się i zakupie przez internet. A powiedxz mi masz wózek 2częściowy czy z fotelikiem, bo nie wiem którą opcje wybrać. Choć skłaniam się do opcji 3 w1:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines 89 :) no tak mi się wydaje a co do wózka, to chętnie poczytam opinię kogoś, kto już go ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiem fajny ten wózek - właszcza te duze pompowane koła i to, ze jest dużo miejsca na zakupy w koszu pod spodem. Tylko czy zajmuje dużo miejsca po złożeniu? I czy 15 kg to nie za ciężki ?(nie mam porównania a widzialam w opisach innych wózków coś koło 10 kg). A i czy budka składa się dosyć cicho aby nie obudzić dziecka czy hałasuje? Cena faktycznie fajna :-) A i wybór kolorów spory wiec kazdy coś znajdzie dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy 3w1 z fotelikiem.Fajnie, że mozna go wpiąć w stelaż wózka, bo jak gdzies sie będzie jechało to nie trzeba gondoli ciągnąć, tylko sam stelaż i fotelik. Wszystko bardzo fajnie chodzi i latwo sie wpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny wozek :) nie wiem czemu piszesz, ze nie jest uroczy - w kolorach s100, s105 albo s123 jest po prostu genialny. Modne groszki, ale nie rzucajace sie w oczy, wiec jak ta moda minie to tez nie beda strasznie razily :) a ten s100 i s123 to nawet i pod chlopca by sie nadawaly. I wyglada na to, ze ma bardzo wygodna spacerowke. Tylko mimo, ze jestem zwolenniczka opcji wpinania fotelika na stelaz, to w tym wypadku chyba wzielabym 2w1. A jeszcze jak masz watpliwosci i nie uda Ci sie go obejrzec na zywo, to poszukaj zdjec z aukcji ale z uzywanym modelem - na nieretuszowanych fotkach zawsze widac duzo wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nowa mame :) co do wozka to faktycznie calkiem sympatyczny-ja tez celuje w taka granice cenowa :) lalka co do badania to wiem, ze godzine bo pani w rejestracji mi mowila :) ile potrwa naprawde to sie okaze :) czytalam opinie na temat owej Pan doktor-na 15 dwie sa negatywne na maxa, a reszta az za dobra :) raczej sie zdecydujemy :) moze to glupio zabrzmi bo nie bede oszczedzac na dziecku ale 250zl piechota nie chodzi i to jest ten problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×