Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość ManiaMania89
Abcd123 - maleństwo waży 439 g. Sprawdziłam swoje pierwsze badanie moczu w ciąży pH wynosiło 6,5. Płeć niby poznaliśmy ale z zastrzeżeniem że może się zmienić na następnym usg czyli wychodzi na to że nie wiemy:P Lekarka naprawdę nie była pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mi lekarze mowili ze trzeba byc na czczo ale w necie tez widzialam ze nie trzeba. Ale jak cos sie zje wczesniej to przeciez moze oszukac. A i co najwaznieszwe nawet jak bylam w szpitalu to dziewczyna miala cukrzyce to robili jej badanie glukozy z krwi pobranej z zyly bo mowili ze z palca oszukuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Ja zaczęłam 22 tydzień a wizytę mam dopiero 16go. Nie dostałam jeszcze skierowania na glukozę, jeszcze wszystko przede mną, ale raczej nie obawiam się tego badania. Potrafię zjeść pół słoika Nutelli na raz i wszamać całego cukrowego baranka wielkanocnego :) Byłam dziś w Lidlu i wróciłam z 2 rodzajami proszku do prania dla niemowląt, nie wiem czy prać już teraz czy poczekać do lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaz... uwierz mi ze glukozy nie pobije nawet wielki sloik nutelli do ktorego daja jeszcze 25% gratis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten drugi pomiar glukozy to jest po godzinie czy po dwoch? Przeczytalam ten link o tym badaniu i jesli to sie robi miedzy 24 a 28 tygodniem to mam jeszcze troche czasu. Pewnie skierowanie dostane za miesiac, bo w piatek na wizycie bedzie 21 tydzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta slodycz jest niepodobna do niczego ze slodyczy :) i wcale nie jest smacznie slodka tylko tak "sztuczna", ze az mdli. No i konsystencja przypomina rzadki klej do tapet, jakby byla bardziej wodnista to moze jeszcze by to jakos dalo rade lyknac na jeden raz i z glowy. Wlasnie biore kapiel :) pierwszy raz od niepamietam kiedy. W lazience przysypialnianej mamy kabine, ale od czasu do czasu zdarzalo mi sie schodzic na polezenie w wannie do lazienki "gospodarczej". W ciazy nie robilam tego ani razu...a dzis mnie naszlo. Nogi wysoko stopami na scianie i lezymy :) wreszcie ulga dla kregoslupa i obolalych lydek. Nawet mialam male obawy, bo jak szorowalam sobie wanne to rozbolal mnie brzuch i pomyslalam czy cieplo nie poglebi skurczu, ale jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - ja dostalam wlasnie na wizycie w 21t z zastrzezeniem, zeby badania zrobic tuz przed kolejna wizyta czyli w niepelnym 25t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny . Witam was wieczorkiem ;) ManiaMania89 Z tą płcią różnie bywa ja w 17 tyg mialam na 99 procent spodziewać się dziewczynki, jednak wiedziałam jakoś czułam że to chłopiec od początku. W 21 tyg mój gin jednak stwierdził: nie myliłaś się, to chłopiec . Co potwierdziło poźniejsze usg 3 d. Idąc teraz w piątek w 25 tyg pewnie też dostane glukozę, bo poki co jeszcze nie miałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia - dziala identycznie jak ten w kremie (moze minimalnie gorzej ze wzgledu na luzniejsza konsystencje = gorsze przywieranie do skory) i jest troche mniej wydajny. Wbrew pozorom krem, przynajmniej dla mnie, jest wygodniejszy i latwiej nim wszedzie dotrzec. Tylko nie wiem, wolno tego uzywac w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spytam jeszcze raz - te drugie pobranie krwi po glukozie to jest po godzinie czy dwoch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie sie zastanawiam czy można w ciąży...w sumie ja golę sie maszynką, ale zauważyłam że skórę mam teraz bardziej wrażliwą i takie krostki małe wychodza :( więc pomyślalam że te kremy veet są delikatniejsze, tylko czy dokładne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po dwoch jezeli masz 75g ale jak tu wspomniala abcd teraz juz daja skierownia tylko na 75g :) kiedys dziewczyny pisaly, ze musialy tam siedziec i czekac, mi dzis pozwolono wyjsc na powolny spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Mnie kremy do depilacji wydawały się mało skuteczne dlatego do nóg używam depilatora a do bikini i pach standardowej maszynki... Goosiaa2 ale mnie rozbawiłaś :DDD ...Lubię też taki syrop kukurydziany ( gęsty i klejący) używany jako dodatek do pancakes i gofrów...może to jest trochę do tej glukozy podobne?... Zaczęłam się nieco obawiać tego badania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja bardzo lubie te pianki do depilacji :) tylko tak naprawde sa jenorazowego uzytku bo pozneij szybko dziurka sie zalepia i nie da sie wycisnac drugi raz albo u mnie tylko to tak dziala.... Co do glukozy to jesli masz 2 pkt to drugie pobranie jest po 2 godz a jak masz 3 pkt to drugie masz po dwoch....najczesciej ie robi tylko po 2 godz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam 3 razy pobierana krew. Pierwsze na czczo potem po godazinie i po 2 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez Was znowu się nie wyśpię! Zaczęłam czytać co wypisywałyście w ciągu dnia i zeszło mi prawie godzinę, chyba muszę rzucić pracę żeby być na bieżąco ;) Ale tak serio to już powoli zaczynam mieć dosyć wstawania o 6 i siedzenia pół dnia przed komputerem, staram się co jakiś czas oderwać ale ciężko tak bo zawsze kupa rzeczy do zrobienia, a dziś to już w ogóle beznadziejny dzień był... Koniec narzekania :) To ja pasałam że ta glukoza nie taka straszna :) W sumie to mały kubeczek jest, mi to rozpuścili (75g) w odrobinie gorącej wody i uzupełnili lodowatą, także w sumie zimne było, poza tym nie pijcie na raz tylko rozłóżcie sobie tak na 5-10 minut, wtedy lepiej się przyswaja bo tak nie muli. Miałam też butelkę wody mineralnej niegazowanej i co jakiś czas piłam łyczek żeby pozbyć się tej słodyczy z ust. No i jeszcze jak piję coś niedobrego to sobie zatykam nos bo wtedy nie czuje się tak dobrze smaku (jak przy katarze) - to też pomogło. Krew miałam pobieraną przed badaniem na czczo i drugi raz po dwóch godzinach, ale były dwie inne ciężarne i jeden pan i oni wszyscy mieli 3 razy pobraną - przed wypiciem, po godzinie i po dwóch - to zależy jak lekarz zaleci na skierowaniu. Jestem leniuchem bo miałam to badanie jakieś 3 tygodnie temu i jeszcze nie odebrałam wyniku, ale w środę już mam wizytę to odbiorę i dowiem się co i jak. Oby było ok, bo szlabanu na czekoladę nie zniosę ;) Alanja 2 razy w tym roku? Kurczę kwiecień mamy, szok! No chyba że lekarz zabronił to zrozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny :) lalka_tereska - wizyte miałam dopiero na 19, ale w międzyczasie wsiąkłam pielęgnacyjnie :) i porządkowo :) mąż przyjechał i na obiadek do teściowej :) Goosiaa2 --- Inditex powiadasz :D no 95 % garderoby i obuwia mam z tego :) he, miażdżąca przewaga ale ja jestem zadowlona, ceny przystępne, a jakość, no zalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a hehe najważniejsze :) zdrowy - to najważniejsze!!! i synuś :) normalnie szaleniec i chyba się podał do Mamusi :) cały czas w ruchu i chwile zeszło zanim zdecydował się pokazać, co tam chowa :) pomimo tego, że ja przytyłam tylko 1 kg, synuś jest większy niż zakładają te normy (i nie wynika to z tego, że ciąża jest starsza), po prrostu jest duży pani doktor powiedziała, że jeśli będzie rósł w tym tempie, będzie to duże dziecko - no powiem tak: cieszę się, że sobie radzi i rośnie, ale może jednak wolałabym nie wypychać arbuza :O :D no mąż miał 2800 jak się urodził, ja miałam 3300 :) mąż był dzieckiem śpiącym, ja nie spałam po nocach do 1, 2, a i w ciągu dnia dokazywałam! jeśli miałabym wnioskować po aktywności i wielkości dziecka to już się boję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy. ja dzisiaj sie nie wyspalam ale i tak juz nie moge zasnac. jak na razie u mnie ladna pogoda ale potem ma byc pochmurnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisane :) wzięłam ostatnią tabelkę, żeby nie było :) nick ..............wiek.......ostatnia @........termin porodu......płeć elliska..............27............14.10...........19.0 7.2013........córka abcd123.............26............23.10... .......30.07.2013.........syn Goosiaa2............25............16.10...........23.07-6 .08 .......syn ines89................24............23.10...........30.07 .2013.......córka aandzikk.............24............26.10...........01.08 .2013.......córka Pauliannaaaaa......29..............25.10...........01.08. 2013......córka stokroć................28..........27.10 ...........03.08.2013 KamaKamaKama.....28............26.10...........03.08.2013 Nela88...............22.............29.10...........04.08 .2013 milka-e..............33..............02.11...........04.0 8.2013 zielonażaba.........27.............27.10...........04.08 .2013 Ambrozka.......... 26............29.10.......... 05.08.2013 natalka88.............24..........31.10...........07.08 .2013 lalka_tereska........29...........26.10...........08.08 .2013......córka szczesliwakobieta...27...........2.11...........09.08.2 013 sandzia161..........25...........2.11...........09.08 .2013........synek rolada................28...........3.11...........10.08.2 013.......córka asiaż32.............. 32...........3.11.......... 11.08.2013.......synuś Hanuś27.............27............4.11...........11.08.2 013.....syn oliv91................21............5.11...........12.08. 2013 juliaaaa..............21............6.11............13.08 .2013 Alanja1974........39............02.11..........15.08.2013 ..nie chcę wiedzieć Dominika23..........23..............09.11...........16.08 .2013 doremi25............25...............11.11 ..........18.08.2013.....córka Słońce Moje .........33..............11.11...........18.08.2013 ManiaMania89.......24..............11.11...........18.08. 2013 Niemożliwa..........31...............01.11...........19. 08.2013 justyna1908........24...............12.11...........19.08 .2013 Aniolek2404........29...............10.11...........20.0 8.2013 Julka32..............31..............26.10............23 .08.2013 gocha30............30...............16.11...........23.08 .2013......córka KattiYo..............33...............16.11...........23. 08.2013.......syn alema.................23..............18.11............25 .08.2013 Noelia...............28................18.11............ 25.08.2013....synuś Olcia30...............30..............20.11.............2 7.08.2013 Sumeja...............30..............24.11..............3 0.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia jak czytam twoj opis to widze swoja corke bo ona badzo pozno chodzila spac, ruchliwe takie do tej pory. mialam nadzieje ze moze maly bedzie spokojniejszy ale tez szaleje caly czas. tyle ze u ciebie waga urodzeniowa 3300 to nie jest taka straszna. moja corka wazyla 3200 ale to chyba byla waga po mezu bo on wazyl 3500 jak sie urodzil a ja wazylam 4200. teraz moj maly tez rosnie na duzego chlopaka i boje sie zeby nie byl taki jak ja bo juz sie boje urodzic takie 4 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 - masz raję :) więc 3300 ok :) ale pamiętam koleżankę, która rodziła 4800 :O oczywiście jak to bywa - miała mieć cesarkę, ale wyszło, że jej nie miała dziewczyna wyszła ze szpitala po dwóch tygodniach dopiero, z dzidzią było ok, ale ona zmasakrowana ale się strasznie wiercił, przekręcał, ręce miał zarzucone na głowę i jedną noge :D i ziewał, łykał :) fajny taki :), hehe ale co ja Ci będę mówić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly tez na ostatnim usg nie pokazal twarzy tylko zakrywal sie raczkami a na koniec odwrocil glowe i widzialam tylko tyl glowy. a dzisiaj szaleniec wierci sie od rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanuś27 niestety;) ale po moim poronieniu to miałam jakąś blokadę, a mój M też na lękach. Teraz juz czuje, że spokojnie nadrobimy zaległości:) Ogólnie to w ciąży mam spadek ochoty jeżeli chodzi o sex, choć ponoć wielu kobietom wzrasta niesamowicie:) jak to jest u was??? Ja dzisiaj pól nocy nie przespałam:( porażka.... Noelia napewno super ten twoj synuś:) i uwieżcie na słowo można wydusić z siebie arbuza, już wcześniej pisałm,ze moje chłopaki po 4.5 kg mieli i żyje;) Jutro ta glukoza, lekarz mówil ze godzine mam tam siedzieć ale teraz z tego co piszecie to juz nie wiem co mnie czeka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 to nie no mój pokazywał co chwilę twarzyczkę, dlatego widziałam jak ziewa, jak łyka :) ale za chwilę zarzucił wszystko na głowę :) tez od rana wierzga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja - wierzę, że można :) i oczywiście ja zawsze powtarzam - żeby tylko zdrowy z resztą na wielkośc nie mam wpływu tylko tak sobie myślę, że gdybym jednak miała wolałabym mniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja raczej też wolałabym mniejsze:) moje na usg to tarło tak śmiesznie oczko rączką i przypominało mi mojego M:) zawsze jak rano wstaje to właśnie ręka tak jedno oko przeciera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×