Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Aniołku ja do takich kotlecików dpdaję jeszcze żurawinę i są pycha!!! Goosiaa ja chyba bede musiała moją siostre pogonic z paczkami bo też mieszka w UK, a co niech ciocia już uczestniczy, zwłaszcza ze chciałabym aby była matką chrzestna. Ciekawe na którą stronę przechylłlabym szalę naszej tabelki hi hi....chłopcow czy dziewczynek;) Moje małe też jakieś leniwe dzisiaj, ale moze to wina pogody bo leje jak z cebra:( Abcd i Noelia, sama myśl śmierci przy porodzie jest tak straszna, że nie jestem tego sobie wyobrazić:( ale może nie mowmy o tym sorki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo ja moją mamuśkę kocham nad życie, ale czasem też mnie doprowadza do szału, a już mieszkania z nią sobie nie wyobrażam:) dlatego oddałam moją połowe domu młodszej siostrze w zamian za mieszkanie zeby zachować dystans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Hej dziewczyny! Ja dzisiaj wybrałam się do lekarza z wynikami - wszystko jest w porządku. Mi lekarz nie zapisał żadnych witamin- on twierdzi że najlepszy efekt jest jak mama się dobrze odżywia. Dał mi również dzisiaj skierowanie na badanie glukozy (niestety 75 g), skierowanie na usg za 3 tyg - lekarka co robi usg mówiła że teraz dopiero w 30 tyg a lekarz stwierdził że należy mi się wcześniej i dał mi skierowanie:D Z ważnych spraw to zapowiedział mi że na następnej wizycie będę miała pobrany jakiś wymaz i zapowiedział abym poszła do drugiego okulisty po opinie ( już jedno zaświadczenie mam z wskazaniem na cc). Dziś jest taka piękna pogoda że wybrałam się na plaże pospacerować a po powrocie do domu jak tylko usiadłam to zasnęłam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja - nie no ja nawet takiej ewentualności nie biorę pod uwagę z resztą :) ja to mam takie podejście, że czasem nie wiem czy nie za bardzo lajtowe przez żadnym usg się nie denerwowałam i w ogóle siła spokoju :) Natka :) własnie ta ilość by mnie interesowała, ale przekopiuję :) dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Dziewczyny czy wy też czujecie jak dziecko kopie wam pęcherz? Ja co 30 min muszę chodzić do toalety. Wczoraj na usg pytałam się lekarki czy to możliwe że tak wcześnie dziecko kopie mi pęcherz a ona stwierdziła ze to bardzo możliwe bo pupę i nóżki dziecko trzyma mi na pęcherzu. Co do tabelki- płeć dopisze za 3 tyg jak dostane potwierdzenie co do płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę o pieluszkach wielorazowych, tych pampersów w ogóle nie biorę pod uwagę, więc będę musiała coś wymyślić i zastanwiałam się jak wygląda sprawa ze szpitalem w tej kwestii ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj slonce a ktoras z was pisala wczoraj o sloneczku a u mnie caly dzien padal snieg wiec musi byc po rowno :) moj maly czesto kopie po pecherzu a zwlaszcza jak ukladam sie do snu to on tez chyba szuka miejsca i wtedy kopie tak ze zaraz wstaje bo tak chce mi sie siku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia, a ja tylko pampersy. Pieluszki przerabiałam ze starszym synem i to tez bardziej z musu, bo miał dysplazję stawu biodrowego i nosil po 3 pieluchy miedzy nóżkami:) i takie doświadczenie mi wystarczy w tej kwestii:) ale ostatnio oglądałam na tvn program o tych pieluchach i majtkach wielorazowych, ciekawy:) ale to nie dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pampersów, no to musze się dowiedziec, bo załadam, że nikt mi tetry tam prał nie będzie hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i są "miśki" na allegro :-) http://allegro.pl/wiosenny-kombinezon-mis-rozmiar-68-3-6m-i3146919460.html http://allegro.pl/kombinezon-mis-hm-gratis-r-68-i3155861038.html http://allegro.pl/cudny-pajacyk-futerkowy-0-3-m-idealny-i3105241391.html Aleeeeeeeeeeee słooodkie :-) :-)Ale na razie nie kupuję. Spokojnie. Najpierw niech przyjdzie paczka z ciuszkami. Alanja ja marze o tym, zeby z mamą nie mieszkać..i co z tego jak ona musi mieć opiekę a nikogo obcego do domu nie wpuści.. Miał się nią opiekowac mój brat z zoną -dlatego to mieszkanie wykupił. I co? Mieszkanie ma a na opiekę sie wypiął i wyprowadził do innego miasta i ma wszystko w dupie. Miałby chociaż skrupuły i mi mieszkanie przepisał - to nie, jego żona łapę już położyła na mieszkaniu i mi powiedziała że matka to mój obowiazek a mieszkanie jak chcę to moge od niej kupić po cenie rynkowej bo żadnych praw do niego nie mam. Szkoda gadać. Nieciekawa historia rodzinna. Matka zachowuje sie jak dziecko tylko że dziecko czasem możesz ochrzanić jak coś zrobi i posłucha - ona nikogo nie słucha i sama wie wszystko najlepiej. Ostatnio jej ulubiona zabawa - nagrzanie kaloryfera na max a potem (przy włączonym kaloryferze) otwieranie okna..I tak w kółko. A potem przyjdzie rachunek za ogrzewanie i będzie awantura dlaczego ja z moim mężem tyle zużywamy.. Dzisiaj jej zwróciłam uwagę zeby nie otwierała co chwila okna a jesli to robi niech zakręci chociaż kaloryfer - no i awantura gotowa- że durna jestem, że ją kontroluję, że co z tego że termostat jest odkręcony...Cięzko jest. Zastanawiam się jak to będzie jak sie jeszcze Kubuś pojawi a ona znowu coś zacznie wymyślać..Mąż już się odgraża że jak wybudujemy dom to on nie ma zamiaru jej tam zabierać bo nerwowo już nie daje rady. A ja jestem między młotem a kowadłem bo przecież własnej matki nie zostawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja - no ja będę raczej na rocznmym urlopie macierzyńskim, więc nie to, że uważam, że będę miała jakoś szczególnie wiele czasu :), ale no uważam, że wstyd by mi było iść na taką pozorną łatwiznę (nie bierzcie tego do siebie, bo ja nie oceniam niczyich wyborów) a mój jest taki :) nie mówię, że jestem walczącą ekolożką, bo z niektórych rzeczy nie umiałabym zrezygnować (choćby przez fakt, że żyjemy w mocno stechnologizowanym świecie) był tu tez ciekawy artykuł na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - ale śiczniusie :) się przyda :P KattiYo - no to jest cieżka sytuacja, i tak dzień w dzień ale trzymaj się tam dzielnie a co do bratowych, witaj w klubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia podziwiam! Ja sobie nawet niewyobrażam że miałabym używać pieluszek wielorazowych.. Chyba bym się zajechała tym ciągłym praniem, prasowaniem, jeszcze pewnie te zapachy ... No jak prać pieluchę z kupą..błe A tak to pampersik - brudny - do kosza, nowa czyściutka na pupkę i po sprawie.. U nas w szpitalu mają swoje pieluszki jednorazowe. Nie trzeba mieć swoich. Chyba ze jedną paczke na wszelki wypadek jakby połozna była zajęta, nie byłoby pod ręką a my bysmy chciały szybko maluszka przebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlaczylo sie lenistwo... ale obiecalam isc chociaz po pieczywo wiec zaraz wyruszam... martwie sie juz bo Franek od rana milczy, wczoraj tez tylko kilka razy dal mi kopniaka... juz sama nie wiem-paniki nie chce siac, jutro ide do lekarza-zeby sie pozniej tylko nie okazalo, ze cos zawalilam i niedopilnowalam :( nie moge sie juz doczekac 28 tygodnia-wtedy juz ruchy powinno sie liczyc i powinny byc regularne-wiadomo wtedy o co chodzi i czy sie martwic czy nie... bo to chyba od 28 tygodnia, prawda?? z moich obliczen wynika, ze dzis zaczynam 23 tydzien :) leci czas leci... ale niech juz bedzie 30 i bede spokojniejsza :) alanja co do paczek to ja wlasnie napisalam dzis do mojej siostry zeby juz nic nie kupowala z ciuszkow bo Polskie ciocie tez musza sie wykazac :) zarty zartami ale mam juz tyle ciuszkow, ze maly na bank nie zdazy tego wszystkiego ubrac :) ona sama ma corke ale kupuje wszystko oczami i nie daje sobie przegadac, ze maly szybko rosnie-ona twierdzi, ze bede go przebierac kilka razy dziennie i juz :) teraz zabrala sie juz na szczescie za kupowanie wiekszych ubran i takim o to sposobem Franek ma juz kurtke na przyszla wiosne :) no nic-mi nie pozostaje nic innego jak tylko sie cieszyc :) wiem, ze te ciuchy sa lepszego gatunku niz u nas wiec nie zabraniam jej no i kupuje na wyprzedazach i promocjach wiec nie jest to dla niej jakies mega obciazenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
ja dopiero czytam na ten temat, ale właśnie wszędzie piszą, że tych wielorazowych nie trzeba prasować, mniej śmierdzą, są takie jednorazowe płatki i jeśli jest kupka, to to od razu do toalety wyrzucasz, a pieluszkę normalnie pierzesz i nigdzie kupki nie ma. http://www.ekobaby.pl/ep_dlaczego_pieluszki_z_materialu.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek wielorazowych to ja myslalam bardziej o czyms takim http://www.youtube.com/watch?v=4DA2UVZQu_0 juz chyba kiedys wklejalam ten filmik :) wiadomo, ze pampersy tez-sa mega wygodne i w tetrowki nie bede sie pchac-choc moja tesciowa jest innego zdania :) ten filmik bardzo mi sie podoba :) co do bratowych to i ja sie moge przylaczyc... choc zaraz wyjde pewnie na jedze-z tesciowa sie nie dogaduja, z bratowa sie nie dogaduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie martw sie tymi ruchami, naprawdę. No normalne, że jednego dnia dzicko jest bardziej aktywne innego mniej. No i tez nasze odczucia zalezą od jego pozycji :-) No a co do liczenia ruchów - chyba to mnie bedzie bardziej stresowało niż teraz. Teraz to sie tylko cieszę jak czuję, a potem trzeba bedzie liczyc, sprawdzac czy wporzadku, jak nie - panikowac...Za mało ruchów -źle, za duzo- źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - nie ma nic do podziwiania, takie mieliśmy postanowienie zanim w ogóle wiedziałam, że będę w ciąży bratowa mojego męża prowokuje Nas od dawna, a wczoraj dobrze, że byłam zaafareowana moim młodym bo bym chyba nie wytrzymała jak przyjechaliśmy do teściów z nowiną, musielismy chwilkę zaczekac na teściową bo wracała z pracy i mówimy, że powiemy jak i ona będzie no i się zaczęlo podpuszczanie, pytania do mojego G co by wolał: moj G powiedział "ze jemu jest obojętne, byle zdrowe" więc ona uznała że na pewno dziewucha, bo jak obojetne i , że G mój jest smutny co to znaczy dziewucha ?? i co to znaczy smutny ??? po porstu nie wierzyłam w to co słyszę zapytałam, czy dziewczynka, a nie dziewucha to jest coś gorszego od chłopca ??? nie odezwała się, nie mówię, że miała się zachwyac dzieckiem, ale wszyscy oglądali zdjęcia młodego, ona nawet nie pogratulowała, nie mówiąc, że nie spojrzała na nic.... jak moj G chciał wznieśc toast z bratem, to ta powiedziała, że nie będzie wracać autem w końcu to ja musiałam księżną i brata G odwieżć po świetowaniu :O powiem Wam, że dziewczyna robi takie akcje, że mi się odechciewa, a brat będzie raczej chrzestnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia mi ruchy kazali liczyc dopiero w 36 tygodniu i pierwsze slysze ze trzeba liczyc od 28. niektorzy lekarze wcale nie kaza liczyc ruchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa spokojnie, ja mojego Młodego niec zułam np osttnio przez 5 dni na pewno jest dobrze co do tych wielorazówek to myślę nad nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to my mamy tak samoz bratowa mojego meza. zaczelo jej odbijacv jak zaszlam w ciaze z corka i po 3 latach prrzeszlo jej na kilka miesiecy bo dowiedziala sie ze jestem w drugiej ciazy. wszedzie widzi kase i co najlepsze my kupilismy samochod taki jak oni maja tylko o rok starszy i oczywiscie wielka pani stwierdzila ze musi kupic nowy samochod z salonu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny ktore juz sa mamami, ktore pampersy macie sprawdzone, a ktorych kategorycznie odradzacie?? Bo wiadomo najlepiej samemu przetestowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Dawno mnie tu nie było, ale staram się Was czytac regularnie:) Dopisuje do tabelki imie naszego synka:) nick ............wiek....ostatnia @......termin porodu....płeć---imię elliska............27.........14.10........19.0 7.2013...córka abcd123.........26.........23.10... ....30.07.2013...syn-----Artur Goosiaa2........25.........16.10........23.07-6 .08 ...syn----Franek ines89...........24..........23.10........30.07 .2013...córka aandzikk........24..........26.10........01.08 .2013...córka Pauliannaaaaa..29..........25.10.........01.08. 2013...córka smile..............22.........18.10..........02.08.2013 Synek--- Aluś stokroć..........28..........27.10 ........03.08.2013 KamaKamaKama..29........26.10........03.08.2013...Synuś ellix................27.........29.10........4.08.2013... syn----Leon lalka_tereska...29..........26.10.........08.08 .2013...córka---Karolina szczesliwakobieta.27........2.11.........09.08.2 013 sandzia161......25...........2.11..........09.08 .2013...synek----Oskar rolada...........28............3.11..........10.08.2 013...córka asiaż32......... 32............3.11..........11.08.2013...synuś Hanuś27.........27............4.11..........11.08.2 013...syn Alanja1974.......39...........02.11.......15.08.2013 ..nie chcę wiedzieć Dominika23.......23..........09.11........16.08 .2013 doremi25.........25...........11.11 .........18.08.2013...córka ManiaMania89...24...........11.11..........18.08. 2013 Aniolek2404......29...........10.11..........20.0 8.2013 Julka32...........31...........26.10...........23 .08.2013 gocha30..........30...........16.11...........23.08 .2013...córka Pola KattiYo............33..........16.11...........23. 08.2013...syn ----Jakub Noelia.............28............18.11.......... 25.08.2013...synuś Olcia30...........30............20.11...........27.08.201 3 Sumeja............30...........24.11............30.08.201 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×