Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość BonApetita
Witajcie :) dołącze sie i ja zatem do tego tematu :) również rodzę w sierpniu :) termin z OM wypada na 13.08 :) jest to nasze pierwsze dziecko..powiem szczerze ze jestem zielona w tym temacie.. czy zaczelyscie juz kompletowac wyprawke??nie wiem jakie najlepsze łóżeczko by bylo..chcemy drewniane, a teraz nie wiem jaki materacyk..który najlepszy jest..masakra.. tyle pytań a nie znam odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juka - mi pielegniarki w zabiegowym same wlewaly przyniesiona przeze mnie cytryne do przygotowywanej mieszanki :) jak bylam poprzednio 2 lata temu to one podsunely mi pomysl, ze to wlasnie tak mozna robic. A na pewno nie mozna sie do nich przyczepic, ze robia sie cos na odwal sie lub nieprofesjonalnie, bo z kolei ochrzanily mnie za cos innego i powiedzialy, ze robie badanie na wlasna odpowiedzialnosc ;) anulka - najwazniejsze, zeby sie Tobie podobal i zeby byl dopasowany do warunkow po ktorych bedziecie jezdzic :) a patrz tutaj http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=5136&%3CosCsid%3E kogos poniosla fantazja :D to rownie dobrze jedno z dzieci mozna wozic w koszyku zakupowym pod gondolka...i nie trzeba placic 5tys :) a chyba tyle ten wozek kosztuje, o ile mnie pamiec nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BonApetita witaj:) No wyprawkę powoli kompletuję,ale jeszcze dużo rzeczy trzeba kupić.Najdroższy zakup czyli wózek i łóżeczko zostawiamy na lipiec. Co do materaca to ponoć najlepszy kokos-gryka.Tak słyszałam już w kilku sklepach dziecięcych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze też ciekawy ,ja chce kupić dopiero po porodzie więc bede myślec.Najgorsze że w sklepach stacjonarnych nie ma wyboru co do bliźniaczych żeby sobie posprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co mnie nurtuje. W czym odebrać dzieciątka ze szpitala.To będzie lato. Czy jakieś poajacyki czy coś.Doradzcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BonApetita
czyli jednak kokos-gryka.. hm a co sadzicie o tych gotowych kompletach łóżeczek z cala wyprawka? czy któraś mysli o takim zakupie, czy raczej jedziecie do sklepu i wszystko oddzielnie kompletujecie?? bo mnie korci by zamowic taki gotowy zestaw, np: http://allegro.pl/wyprzedaz-2w1-kolyska-lozeczko-bukowe-15-elementow-i3160624508.html cos powiecie na ten temat?? no my chyba powoli zaczniemy kupowac, wozek zostawimy na przyszly miesiac badz czerwiec.. łóżeczko niebawem trzeba kupic zeby wywietrzyc ten zapach ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonapeteita ja kupuje zestaw lozeczko i wszystko do niego razem :) przynajmniej o niczym nie zapomne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No myslę, że przy odbiorze dziecka ze szpitala to jakiś pajacyk, czapeczka, ewentualnie przykryć kocykiem. Wszystko zalezy od pogody :-) i terminu. Ja rodzę bardziej bliżej wrzesnia niż początku sierpnia więc trudno powiedzieć czy będzie jeszcze upał czy już chłodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi ja mutsy evo nigdy nie mialam i nigdy nie napisalam ze go mialam. tylko wyrazilam swoja opinie ze na zdjeciu wydaje mi sie ze spacerowka jest mala. ja mialam tako i sprzedalam a w zamian kupilam x-landera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BonApetita
kupujesz z allegro czy ze stacjonarnego sklepu? masz juz jakies upatrzone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie :) fajnie było zabrałam męża i syna też, nie bylo żadnego problemu, moja gin powiedziała że często starsze rodzeństwo przychodzi na usg :D Z dzidzią wszystko w porządku, duże i zdrowe,wszystko w normie.Termin z usg się zgadza z tym z miesiączki. No i potwierdziła że synuś.Chłopaki pod wrażeniem, że mogli popatrzec na Michasia :) machał rączkami koło buzi i tak szeroko rozstawiał paluszki że mozna było zobaczyć każdy z osobna :) X Noelia ,sorki ale nie wyłapałam w poprzednich wpisach Twoich typowanych imion. Czasem cos sie przeoczy, tyle się tu dzieje :) :) :) X Wiatmy nowa mamusię ! Katti dzieki ze przypomniałaś o tej szkole rodzenia bo u nas jest coś takiego , właściwie nie wiem czy to szkoła rodzenia, ale w przychodni widziałam plakat,że są spotkania dla kobiet od 21 tyg ciąży. Tylko nie ma tam żadnych szczegółów, tylko nr telefonu. Muszę zadzwonic i wypytac o co chodzi...bo 21 tc to trochę wcześnie chyba na szkołe rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd to ja zrozumialam ze go mialas i ze twojej malej nie pasowala bo spacerowka byla za mala i nie chciala w niej siedziec... Moze Cie z kims pomylilam... xxx Bonapetita mam upatrzone lozeczko na allegro i pewnie tam bede zamawiac...czekam tylko na odpowiedni czas, bo nie chce sobie mieszkania zagracac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialam go :) ale to ja pisalam ze corce bylo nie wygodnie w spacerowce ale innej bo miedzy tymi dwoma wozkami mialam coneco traper i wlasnie w nim bylo jak ciasno wiec teraz to jest dla mnie bardzo wazne zeby spacerowka byla duza. moja mama smiala sie ze mnie ze tyle wozkow kupilam corce ze malo kto tak zmienia wozki jak ja zmienialam ale x-landera kupilam spacerowke nowa a dokupilam uzywana gondole od kolezanki. teraz dla arturka mam nadzieje ze nie bede musiala kupowac zadnego wozka bo w koncu mam dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia - nie mogłaś wyłąpać, bo nie pisałam akurat o tych imionach :) tylko tak ogólnie :) jak dziewczyny pisały Bonapetita witaj :) ja zaczęłam dopiero kupować rzeczy, tzn właściwie zrobiłam jeden zakup, ale wszytskiego szukam w necie Domonika, dzięki za linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia, jeśli jesteś nastawiona na szkołę rodzenia to dzwoń jak najszybciej. Własnie w większości szkół zajęcia są od 21 tygodnia. U mnie akurat później - bo zazwyczaj od 28tc 10 spotkań więc do 38tc. Wciśnie mnie wcześniej żebym się załapała na cokolwiek.Ale tak swoją drogą to lekka chamówa że mnie nie poinformowali wczesniej że w wakacje w ogóle zajęc nie ma. Co mnie to obchodzi, że sezon urlopowy.. To jak będę rodzić w sierpniu to szpital tez zamkną bo urlopy..?Eeeech Mój mąż marudzi, że też chce do szkoły chodzić i się nauczyć przewijac i pielęgnować małego i namawia mnie żeby spróbować w innym mieście sie zapisać..Tyle że mi bardzo zalezy na zwiedzeniu traktu porodowego i poznaniu połozonych własnie tutaj, bo tutaj chcę rodzić. Pielęgnacja noworodka to kwestia też ważna ale dla mnie drugoplanowa. Wazniejsze jest oswojenie strachu poprzez poznanie "terytorium wroga" mheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd mam nadzieje ze u mnie ten jeden zakup wystarczy :D i moje dziecko nie bedzie stekac ze mu niewygodnie.... Ja juz zakupy mam po czesci zrobione, wole to jakos rozlozyc w czasie bo pozniej mi nie starczy pensji a tak to w ogole tego nie czuje ;) Ja od dzisiaj jestem na l4 wiec odpoczywam :) powiedzcie mi jaki adres powinno sie podac na druku l4?? zamieszkania czy zameldowania?? Bo jak wracalam od ginki to tak sobie pomyslalam czy dobry podalam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia - podzielisz się typami imion czy powiesz dopiero jak wybierzecie? :-) x Niedługo będzie można znowu zrobić akcję mierzenia brzuszków i zdjęć i zobaczyć zmiany - co Wy na to? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi - chyba taki adres jaki masz w dowodzie osobistym. W koncu w pracy i w NFZ mają adresy zameldowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi - ja podaję adres zameldowania, a nie zamieszkania pytałam moją kadrową o to, i powiedziała, że zameldowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki to powinno byc ok bo taki podalam :) ufff jak cos to nastepne wezme z innym, gdyby sie czepneli :) A i powiedzcie mi teraz za pierwsze L4 placi pracodawca a pozniej placi Zus tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - co do akcji, jestem za :) co do imion, mogę podac , ale jest ich sporo, podoba Nam się Fryderyk, Julian, Leon, Jakub, Maksymilian, Aleksander, Tymon, Aureliusz (to podoba się mojemu mężowi, ja miałam kolegę o tym imieniu i wołaliśmy na Niego Auro, więc jakoś się przychylam) :) mężowi podoba się oprócz tamtych Bogumił i Bożydar, ale nie słucham Go nawet :P oczywiście jakieś uwagi, mile widziane, choć akurat wiem, któe imię się Tobie KattiYo podoba najbardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam :D szczesliwa :) wizyta krotka ale z Franusiem wszystko ok :) slyszalam serduszko, puls 120, no i wazy juz 970g :) ja od ostatniej wizyty nie przytylam nawet kilograma co bylo dla mnie istotne po wyjezdzie na chrzciny :) dobrze, ze pojechalam tak wczesnie bo gin znow sie bedzie urlopowac i w poczekalni bylo az czarno :) glowke ma jeszcze u gory a nozki na dole, jest jakby pionowo :) a termin z usg wyszedl tydzien wczesniej niz z owulacji :) wlasne zjadlam obiadek-pycha :) byla mloda kapustka do drugiego dania :) a teraz bede leniuchowac i szperac na allegro bo K. ma urodziny za tydzien :) czekam na premie z pracy i moze cos nareszcie ruszymy z remontem dalej :) ma przyjsc na dniach :) Katii co do lekarza to ja nic nie mowie na prywatnych-sama chodze i nie zaluje :) tez mam przykre doswiadczenia na nfz... ale jak juz kto woli no i wiadomo nie kazdego stac na prywatnego-zrozumiale :) witam nowa mamusie :) kilka stron wstecz jest nasza tabelka-nalezy zlokalizowac i uzupelnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy. Nie chcę panikować ale odkąd wróciłam ze spaceru to strasznie mnie kłuje w okolicach pępka. Przy każdym ruchu najmniejszym tak mnie strasznie jakby ciągnie od środka. Ból bólem ale trochę mnie to martwi a nie chcę panikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi jezeli pracodawca ma wiecej niz 20-tu pracownikow to placi on, jezeli mniej to placi ZUS... ale Ty prawdziwa wyplate l4 dostaniesz dopiero w czerwcu bo teraz bedzie nieadekwatna bo tylko czesc miesiaca :) z reszta jak wynika z naszych wyznan tu na forum to kazda ma inaczej, ja jestem bardzo zadowolona, a inne dziewczyny dostaja tyle co zwykle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aandzikk... polezkuj trohe, napij sie wody... jak nie przejdzie to zadzwon-przeciez od tego masz lekarza :) zawsze cos Ci doradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik, połóż się co do wypłaty, no cóż szału nie ma, tzn jest jak było, no ale są do tego jakies dodatki czy coś, na święta nie mogę narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leżę sobie właśnie. Kluje nadal, ale mała troszkę baraszkuje to jestem spokojniejsza, pewnie soe rozciąga w środku coraz wyżej wszystko i to od tego. Noelia mój faworyt to Leon tak nazwiemy synka kiedyś jak będzie, po dzoadku M. Ale mi się baaaardzo podoba Oluś:-) Natomiast nas od jakiegoś czasu ta Hania męczy:-) Dziewczyny już jesteśmy na takim etapie że sama nie mogę uwierzyć. Jutro mi 26 tydzień stuknie a ja sie pytam kiedy? Nie obejrzymy się a będzie po wszystkim:-) Dziś widziałam ciężarną z papierosem. Myślałam że jej zwrocę uwagę i ledwo się powstrzymalam. Ja Wam kiedyś wspominałam że chcę rodzić w Białymstoku bliżej mamy, chociaż my mieszkamy w Wwa ale tam na wsi posiedzomy w ogródku przez lipiec i sierpień. No i żeby urodzić tam gdzie chce muszę odbyć tam parę wizyt więc już w poniedziałek tam pojadę na Usg. Natomiast do mojego lekarza 13tego. Zbankrutuje. Na następna ciążę znajdę tańszego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick ............wiek....ostatnia @......termin porodu....płeć---imię elliska............27.........14.10........19.0 7.2013...córka abcd123.........26.........23.10... ....30.07.2013...syn-----Artur Goosiaa2........25.........16.10........23.07-6 .08 ...syn----Franek ines89...........24..........23.10........30.07 .2013...córka----Emilka aandzikk........24..........26.10........01.08 .2013...córka Adrianna Pauliannaaaaa..29..........25.10.........01.08. 2013...córka smile..............22.........18.10..........02.08.2013 Synek--- Aluś stokroć..........28..........27.10 ........03.08.2013 KamaKamaKama..29........26.10........03.08.2013...Synuś ellix................27.........29.10........4.08.2013... syn----Leon lalka_tereska...29..........26.10.........08.08 .2013...córka---Karolina szczesliwakobieta.27........2.11.........09.08.2 013 sandzia161......25...........2.11..........09.08 .2013...synek----Oskar Alanja1974......38............2.11..........09.08.2013.ni e chcę wiedzieć rolada...........28............3.11..........10.08.2 013...córka asiaż32......... 32............3.11..........11.08.2013...synuś Hanuś27.........27............4.11..........11.08.2 013...syn anulka555.......34............5.11..........12.08.2013...córka...córka Dominika23.......23..........09.11........16.08 .2013 córka---Sara doremi25.........25...........11.11 .........18.08.2013...córka ManiaMania89...24...........11.11..........18.08. 2013 Aniolek2404......29...........10.11..........20.0 8.2013 Julka32...........31...........26.10...........23 .08.2013 gocha30..........30...........16.11...........23.08 .2013...córka Pola KattiYo............33..........16.11...........23. 08.2013...syn ----Jakub Noelia.............28............18.11.......... 25.08.2013...synuś Olcia30...........30............20.11..........27.08.2013 ...synuś--Michaś Sumeja............30...........24.11............30.08.201 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu dzisiaj nie mogłam postow dodawać:( Właśnie wróciłam od lekarza ze zwolnieniem:) i co najważniejsze torbiel na główce maleństwa się wchłonęła jupii!!!!! to najlepsza wiadomość dla mnie:) KattiYo prosze bardzo - brzuszek 110 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×