Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Andzik - super. Ja się nie moge doczekać kiedy w szkole rodzenia zwiedzę trakt porodowy.. Mam nadzieję, że się uda, bo jak mówiła położna, to wszystko zalezy od tego czy akurat będą wolne sale w tym dniu i czy będzie zgoda lekarzy na zwiedzanie. Jedna grupa już zwiedziła, a te nowe niestety nie. Ale bynajmniej połozna obiecała, ze zrobi wszystko żebyśmy też zobaczyły :-) x Asiaż - no same buraki i pietruszka za wiele nie zdziałają. Trzeba dużo mięsa jeść. No a przed samymi badaniami lepiej nie zaburzać wyników -tylko jak wyjdą złe to najwyżej lekarz przepisze tabletki z żelazem.A badanie glukozy trwa ok. 2 godziny - najpierw pobranie - potem picie i po 2 godz od wypicia znowu pobranie. x Kurcze ale zimno dzisiaj. Ogrzewanie w bloku od ok. tygodnia spółdzielnia sobie wyłączyła i zimno jak w psiarni. Musiałam grubsze skarpetki założyć bo jak się tak siedzi to można nieźle zmarznać. No i na dworze deszcz, w łazience lodowato - nie chce prania zrobić bo mi w łazience skiśnie..A chciałam reszte ciuszków dla Kubusia poprać - do tej pory poprałam tylko te "bieliźniane" typu bodziaki, pajacyki, kaftaniki, czapeczki, śpioszki. No a mam jeszcze bluzy, spodnie, koszule, sweterki.. Kolorowe i do osobnego prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po raz pierwszy od trwania całej ciąży wymiotowałam :( mam nadzieję, że to jednorazowe bo jak nie to będe musiała dzwonić do lekarza :( masakra jakaś. Może mała uciska na żołądek, bo już wczoraj przy obiedzie zauważyłam że muszę się położyć bo mi jakoś słabo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia kup sobie zwykłe chrupki kukurydziane.Ja przez przypadek odkryłam że mi to najbardziej pomaga.Ja dziś układam w szafie dziewczynek .Zawsze po troszku się kupowało i rzucało.Normalnie aż milutko w tej szafie się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - od początku ciąży mam przeczucie na dziewczynkę ale mąż bardzo by chciał syna. Chcieliśmy dziecku dać imię po dziadku mojego męża - nie dawno zmarł. Synek by miał te same imię i te samo nazwisko jak jego pradziadek. Dzisiaj się wszystko okaże. Mimo ze mam przeczucie na dziewczynkę to nawet nie mamy wybranych imion dla dziewczynki. XXXX To że na glukozie kobiety w ciąży wymiotują jest prawdą. Jak dziś byłam to te paskudztwo musiało wypić 23 osoby z czego 7 kobiet było w ciąży. Tylko ja i jeszcze jedna dziewczyna jakimś cudem nie zwymiotowałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy juz dwa razy mialam zatrucie czy tam grype zoladkowa... MASAKRA!!!!!! nie chce nikogo straszyc ale dwukrotnie trwalo po trzy dni... zwracalam nawet wode... wszystko!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goosia no nie strasz, ja poki co leżakuje i jest wporządku. mam nadzieję ze to tylko ten jeden raz :) na razie nie jem nc bo boje się ryzykowac, nad obiadem chyba też pomyśle lżejszym, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ogladalam sesje ciazowa mojej kolezanki... no normalnie sliczna :) dla mnie niestety zbedny wydatek choc pamiatka mila i fajna :) myslalyscie o czyms takim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana nie strasze... oby Cie to ominelo :) bo nie ukrywam, ze zle to wspominam :) ja jadlam sucharki, bo nawet po chlebie z maslem wymiotowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ja mam termin na 29 lipca, ale chciałabym do Was dołączyć :-) Mam tygodniowy poślizg z zapłodnieniem, więc bardzo prawdopodobne, że urodzę w sierpniu. Dzisiaj kończę 26 tydzień. Będziemy mieć córeczkę- Zuzię. Z dzidzią wszystko ok, ale ja coraz gorzej się czuję. Od 3 miesiąca ciąży mam bóle krzyżowe, a od 3 tyg walczę z anemią i pomimo dużych dawek żelaza- poziom hemoglobiny maleje :-/ Ale najważniejsze, że z Zuzią wszystko dobrze :-) To jak? Mogę się dołączyć? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka witamy cieplutko w naszym gronie :) tez msm termin na ost lipca, a sie tu znalazlam :p skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez oczywiscie, ze mozesz :D wyrazam tu zgode za wszystkie :) kilka stron wstecz jest nasza aktualna tabelka-zapraszamy do dopisania skoro juz tak wszystko wiadomo :D Zuzi chyba jeszcze nie mamy choc chyba nasza Alanja sie zastanawia o ile bedzie miec dziewczynke :) dowiemy sie za trzy miesiace (dla niewtajemniczonych przypominam, ze Alanja jako jedyna z Nas ma zamiar wytrwac i nie znac plci dziecka, az do rozwiazania) wczoraj z mezem sie zastanawialismy czy z drugim dzieckiem wytrzymalibysmy w takim postanowieniu, a moj K. stwierdzil, ze on juz jest tak obeznany na usg, ze sam sie dopatrzy :) dobra, dobra... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysle ci za 20 minutek jak wyjde z lozka kochana i włącze laptopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :-) To ja się dopisuję: nick ............wiek....ostatnia @......termin porodu....płeć---imię elliska..........27.........14.10........20.07.2013...córka..Jagoda Aniela linka_153.......25..........22.10........29.07.2013...córka----Zuzia abcd123.........26.........23.10... ....30.07.2013...syn-----Artur Goosiaa2........25.........16.10........23.07-6 .08 ...syn----Franek ines89...........24..........23.10........30.07 .2013...córka----Emilka aandzikk........24..........26.10........01.08 .2013...córka Adrianna Pauliannaaaaa..29..........25.10.........01.08. 2013...córka smile..............22.........18.10..........02.08.2013 Synek--- Aluś KamaKamaKama..29........26.10........03.08.2013...Synuś ellix................27.........29.10........4.08.2013... syn----Leon lalka_tereska...29..........26.10.........08.08 .2013...córka---Karolina sandzia161......25...........2.11..........09.08 .2013...synek----Oskar Alanja1974......38............2.11..........09.08.2013.nie chcę wiedzieć rolada...........28............3.11..........10.08.2 013...córka lady_green.....29...........3.11..........10.08.2013....synek asiaż32......... 32............3.11..........11.08.2013...synuś Hanuś27.........27............4.11..........11.08.2 013...syn anulka555.......34............5.11..........12.08.2013... córka...córka Dominika23.......23..........09.11........16.08 .2013 córka---Sara doremi25.........25...........11.11 .........18.08.2013...córka ManiaMania89...24...........11.11..........18.08. 2013 Aniolek2404......29...........10.11..........20.0 8.2013 Julka32...........31...........26.10...........23 .08.2013 gocha30..........30...........16.11...........23.08 .2013...córka Pola KattiYo............33..........16.11...........23. 08.2013...syn ----Jakub Noelia.............28............18.11.......... 25.08.2013...synuś Olcia30...........30............20.11..........27.08.2013 ...synuś--Michaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ze śląska, z Jaworzna, a pracuję w Katowicach :-) Zazdroszczę Wam, że możecie odpoczywać w domowym zaciszu... Ja niestety jeszcze pracuję :-( Mam nadzieję, że max do połowy maja będę się jeszcze męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję:) Macie megasłodkie brzuszki! abcd123 mam taki sam jak Twój Ines89, my też robimy takie sesje z całowaniem brzucha, mój mąż widział gdzieś na youtube filmik zrobiony z takich zdjęć, gdzie ładnie widać jak dzidzia rośnie i teraz musze co rusz pozować;) smile, noelia, kattiyo jaki malutki i zgrabny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak patrze na ta tabelke... sporo jeszcze nie ma imion wybranych :) albo nie sa dopisane :) prosimy o uzupelnienie :D dzis na obiad fasolka szparagowa... juz doczekac sie nie moge :) a Wy co dzis gotujecie?? :) wiecie, ze zostaly nam jakies trzy miesiace... albo jak to lalka kiedys stwierdzila-to dwa... bo lipiec to juz jedna noga na porodowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linka, a nie chcesz jeszcze isc na zwolnienie czy nie bardzo mozesz?? juz chyba wiekszosc z Nas odpoczywa... sporo nawet od samego poczatku :) noeli brzuszek rozpoznalam nawet bez patrzeia kogo to... :) dzis troche wiecej fasoli zjadla :D :P a tak powaznie to skoro z malym jest wszystko dobrze to pozazdroscic takiego brzusia-nie bedziesz musiala pozniej nad nim pracowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaliczyłam 4 odcinek Położnych. Kurcze nie wiem czy bym się odważyła na poród w domu.. No i zaczynam się strasznie wzruszać jak widzę takie noworodki. Az mi łzy poleciały.. x Gosia, co do sesji ciążowej to mój nauczyciel-fotograf ze szkoły fotograficznej chciał zrobić mi sesję w sobotę na zajęciach z całą grupą -tyle ze się nie zgodziłam bo on miał wizję tylko na akt. A ja się nie piszę na rozbieranie w studio przed wszystkimi. Myślę, że poproszę męża zeby mi latem zrobił jakieś ładne w plenerze - może na polu rzepakowym, albo znajdę jakieś słoneczniki czy pole maków.. Ale wczesniej poprzeglądam takie sesje w necie żeby mieć jakieś dobre pomysły :-) x ellix - no brzuszki mamy małe bo zauwaz termin mamy najpóźniej z nas wszystkich..Myślę, że jeszcze zdążą urosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do porodu w domu to u mnie odpada... wogole balabym sie, ze cos pojdzie zle i dziecka nie odratuja-nie ma jak w szpitalu... no i porod w wodzie-tak jak pisalyscie dla mnie jakos... woda z krwia itd.-NIE :) ja wogole jestem wrazliwa na takie rzeczy i az glupio sie przyznac... ale nie wiem jak zareaguje jak mi dziecko poloza na piersi... mam nadzieje, ze ze swoim to inaczej bo na filmach mnie to obrzydza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety moi przełożeni mają do mnie pretensje, że ja jako kolejna pracownica (czwarta z kolei) zaszłam w ciążę... Nie jest mi przez to łatwo. Dopiero w maju ma przyjść dziewczyna, którą mam nauczyć wszystkiego, bo będzie mnie zastępować... Ciekawe czy lekarz pozwoli mi wrócić do pracy, jeśli jutrzejsze wyniki znów będę miała kiepskie. Mój lekarz wysyła mnie na L4 już od drugiego miesiąca ciąży- uważa, że praca jest zbyt męcząca (nawet ta za biurkiem) dla kobiety w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam taki duży brzuch, że nie da się go nie zauważyć :-) na szczęście wypycha go do przodu, a nie rozchodzi się na boki :-) Ja mam szerokie biodra i jakby mi brakowało wcięcia w talii to wyglądałabym jak szafa trzydrzwiowa hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem zła!!! ja znowu nie widziałam postów, a tu nagle wow, się rozpisałyście :) witam nowe mamusie :) i co do imienia to oczywiście macie rację, ale wkurza mnie to tzn wiecie, niech powiedzą, że może nie do końca ich bajka, czy coś ale jak zaczynają mówić o skrzywdzeniu dziecka albo wymyślają swoje wersje to mnie już wkurza no ale :) dobra dostałam kolejną paczkę z ciuszkami, więc jest dobrze :) za chwilę wejdę na maila posprawdzac brzusie :) dzięki za rade na te zgagę, zjadłam po prostu chleb, migdałów trochę a teraz spróbuję z zupą :) na razie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia ja mam brzuszek bardzo podobny do twojego :) i moj M mi ciagle wmawia ze jest za maly...i ze w ogole mi nie rosnie :o a mi sie powoli udziela jego gadanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwłaszcza, że krytykę ze strony koleżanek czy coś znoszę okey :) nie każdemu się musi podobać to samo a tu dziadkowie mówią, że to my mamy sobie wybrać, po czym dawaj :D na Młodego wołają "kubus" i choć podoba mi się to imię i bierzemy je pod uwage, to jest w Nas jakiś bunt teraz a Oni sobie nie zdają sprawę, że sami sobie szkodzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi25 - a który to Twój brzuszek ? bo ja otwieram jako całość, tzn te miniatury, bo niestety nie zawsze chcą mi się otworzyć całe dlatego mój ponowny apel :) podpisujcie fotki dziewczyny :) będzie to myślę ułatwienie dla wszytskich i wiesz doremi - ja też ciągle tego słuchałam, że za mały brzuch, że za mało na pewno jem, że nie widać, a teraz mam to już gdzieś, Młody rozwija się prawidłowo, wagę ma odpowiednią a nawet na + ja się nie głodzę, mam zróżnicowaną dietę a przytyłam 2 kg, teraz waga moja cały czas stoi KattiYo - taaak, jem coraz więcej fasoli, czy tam kapusty :P a gdzie Twój brzuchatek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja dziś rano miałam obciążenie glukozą o mały włos nie zwymiotowałam a wydawało się to takie nic na początku nawet smakowało:) a potem nagle jakby opózniona reakacja organizmu. Oprócz mnie jeszcze kilka dziewczyn wypiłyśmy szybko na 3 razy i bez cytrynki się udało tak jak pan doktor zalecił jutro wyniki mam nadzieję ,że wyjdą dobrze. Dziewczyny ja też bym chciała hasło do meila. Ines co mam zrobić na jakiej to stronie ten nasz wspólny meil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×