Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

a ja nie mam jeszcze nic :P w sumie dziś dostanę od bratówki męża trochę ciuszków a po 10ty maja jedziemy po wózek. tak wygląda narazie cała moja wyprawka... Ale postanowiłam że ostro ruszam z zakupami, w końcu najwyższa pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wole powoli kupować bo pozneij zaznam szoku finansowego ;) a tak mi się w czasie rozlozy i az tak nie poczuje. Ale jeszcze mamy 3 miesiece na zakupy wiec sokojnie się wyrobicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti rzeczy super-szczegolnie kurteczka wpadla mi w oko :) no i juz sie nie moge doczekac zdjeci Twojego Kubusia w tych cudach :) ja wlasnie skonczylam sprzatac lazienke... nigdy tego nie robie bo w naszym zwiazku to zajecie dla meza... ale mysle, ze ogarnelam :) jutro jeszcze tylko lekkie poprawki przed przyjazdem gosci :) wpadlam w trans wiec zraz zabieram sie za pokoj gdzie beda spac, a reszte jutro :) dzis na obiad zupa szczawiowa-jada sie u Was taka?? :) co do wyprawki to ja narazie sie wstrzymuje... niby ukochana premia przyszla ale wszystko idzie w remont wiec zamiast wybierac rozki wlasnie szukam lampek itd :) ale juz wszystko bym dala zeby tam mieszkac im blizej przeprowadzki tym bardzej mam dosyc swojego obecnego miejsca zamieszkania :) lalka-mi te "ciagniecia" tez przeszly jak sie tylko polozylam do lozka... ale ogolnie strasznie dziwne to dla mnie bylo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka34
anulka555-ja też jestem w bliźniaczej ciąży (chłopczyk i dziewczynka),termin na 24 sierpnia,ale dobrze bedzie jak dotrzymam początku sierpnia.Też muszę cały czas leżeć,mam załozony szew bo szyjka zaczeła sie skracac i otwierac,poza tym martwie sie bo dzieci nierowno rosn ą-córcia duzo mniejsza od synka.A jak u Ciebie z wagą dzieci? A szyjka ok?Jakies leki bierzesz? Pozdrawiam:) Dziewczyny czyytam Wasz wątek od początku,dużo ciekawych rzeczy piszecie,miłej majówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) Aniołek duzo wytrwałoścci życzę w tym leżeniu , bo pewnie nie jest lekko ale motywację masz w brzuszku :) Gosiaa, jak tam Franek juz kopie ? Na tym etapie ruchy powinny byc juz kontrolowane i wyczuwalne, ale z reguły własnie np raz dziennie rano lub wieczorem.Wiec moze wieczorem spał po prostu. A co do bólów to ja miałam, ale taki skurcz silny w macicy ze nie mogłam sie ruszyc,ale minął po minucie i na razie nie pojawil sie wiecej, uff bo nie był przyjemny. Mania, zazdroszczę tego słoneczka, u mnie pochmurno :/ katti, zakupy udane jak widzę :) fajne rzeczy :) Ja mam na razie z zakupami przystopowałam, bo wydatki z komunia w tym miesiącu ważniejsze :) Dla dzidzi mam na razie : smoczek swiecący w ciemnosci Avent http://allegro.pl/avent-ortodontyczny-smoczek-uspokajajacy- i3119198564.html szczoteczka +grzebyk Tommee tippee http://allegro.pl/szczotka-z-miekkim-wlosiem-grzebyk-tommee-tippee-i3130078694.html aspirator do noska http://allegro.pl/niezastapiony-aspirator-do-nosa-super-cena-i3131832698.html powyzsze rzeczy od jednego sprzedawcy na allegro. Mam jeszcze kocyk bialy,kilka ubranek,pieluszki flanelowe i tetrowe,podkłady do przewijania i to tyle . a te wieksze zakupy zaczne robic po majowej wyplacie, bo czas naprawde szybko leci, i zaraz sie okaże że po wszytko będe biegać w sierpniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia cos tam sie rusza ale niewiele... choc tym szczerze jakos sie nie martwie... tylko tym uczuciem ciagniecia pochwy... pierwszy raz mi sie to przytrafilo i oby ostatni... moja gin na urlopie i jak cos by sie dzialo to ratuje mnie tylko szpital... zajelam sie spokojnym sprzataniem zeby nie rozmyslac i nie miec czsu szperac w internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillka na ost wizycie lekarz ich nie mierzył.Ale wiem że że dziewczynki są wagą podobne.Moja ciąża to dwukosmówkowa,dwuowodniowa także jest ok.A napisz jak u ciebie z tym jest.Gosiaa uwielbiam szczawiową, taką na żeberkach i z ryżem.Ale mi smaku narobiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie miałam takiego ciągnięcia,ale może to jeszcze przede mną, bo ja tu na samym końcu jestem ;P więc chyba bedę najbardziej świadoma tego co mnie czeka :) Jak bylam na szkółce rodzenia to połozna wymieniała objawy z jakimi powinnismy biec do szpitala, ale takie przybycie wiąże sie z tym że zostawiają pacjentkę na kilka dni obserwacji aby wykluczyć jakieś ewentualne nieprawidłowości, no ale lepiej dmuchać na zimne.Niepokojące objawy: -krwawienie,plamienie -brak ruchów -stały ból brzucha -skurcze -nieustający ból głowy -temperatura pow.38 st C -zaburzenia widzenia, mroczki,omdlenia -obrzęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam te notatki ze spotkania z połozna i przypomniało mi się, że mówiła jeszcze żeby tak z 3 miesiące przed porodem zacząć robić ćwiczenia Kegla, ponoć później pomagają w rodzeniu.Więc do dzieła, w każdej wolnej chwili ćwiczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj sie totalnie lenię. Leze sobie na kanapie i przegladam allegro. Mam juz upatrzonego sprzedawce ktory ma kocyk ktory mi sie podoba i jednoczesnie okrycie kąpielowe, fride do noska,termometr do wanienki i wkladki laktacyjne :-). Musze sie zorientowac jaką najlepiej kupic kołderkęvi podusie :-) X U mnie sie nie jada zupy szczawiowej bo nie mam szczawiu - ale kiedys jadlam taką z jajkiem i byla pyyyycha :-) Zjadlabym sobie botwinkę.. Ja dzisiaj robie schabowe. X Z dolegliwosci ciążowych to znowu mialam skurcz w nocy w łydkę.. Mało przyjemne.. Juz sie przyzwyczailam do bolu bioder i spojenia łonowego i posladka.. :-) norma. Ciągnięcia pochwy jeszcze nie zaliczylam ale pewnie to przede mną ;-) Mysle ze nie ma co sie tym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi uważaj z tym octaniseptem bo dziewczyny piszą że właśnie nie można spryskiwac bezpośrednio na pępek tylko na wacik i delikatnie przecierać po czym wytrzeć do sucha. Nie można zostawiać mokrego pępka bo może źle sie goić bądź gnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga19902
hej jestem tez sierpniowka 2013 niebede nadrabiac tego co pisalyscie mam takie pytanie czy wy tez jestescie tak strasznie zmeczone i czy trudno sie wam oddycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kupujecie osobne ubranka do szpitala? Bo tak sie zastanawiam - jezeli dziecka sie nie kapie po porodzie, pielegniarki same przebieraja maluchy i wrzucaja ubranka do wspolnego prania, ubranka sie mieszaja z cudzymi lub gina... Chyba kupie najzwyklejsze biale ubranka po 5zl i flanelke zamiast kocyka, bo tych co pokupowalam to mi szkoda :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka ja musze zapytac polozną jak to jest u nas w szpitalu. Brat mi mowil ze wcale sie nie uzywa wlasnych ubranek dla dziecka bo w szpitalu wszystko jest i nawet czasem to jest niemile widziane a we wlasne ciuszki sie ubiera dopiero do wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - szczaw mozna kupic w kazdym hipermarkecie (u mnie np w Realu), sloiczki stoja na dziale z piklami, tam gdzie sa marynowane warzywa. Wygladaja tak samo jak sloiczki z przecierem ogorkowym. Szczawiowa gotuje z ziemniaczkami w kostke, podaje z jajkiem i smietana :) tylko trzeba pamietac, zeby szczaw przed wrzuceniem do bulionu wymieszac z surowym zoltkiem - Gesslerowa kiedys mowila, ze w ten sposob neutralizuje sie szczawiany i dzieki temu nie odkladaja sie w nerkach w postaci kamieni. A dzis obudzilam sie z takim bolem biodra, ze do tej pory chodze jak polamana... U mnie dzis na obiad pielmieni, uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka ja mam zamiar do szpitala wziąć takie jakies gorsze ubranka... mam kilka takich używanych wiec wezme je i jak zgina to straty jakiejs nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim wszystko dla dziecka daja i jest napisane żeby nie brać nic dla dziecka prócz fotelika. Nawet rożek dają. Ale wszystko zależy od szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, domyslam sie ze co szpital to inne zwyczaje. Ale z jednej strony nie chcialabym, zeby mi ubierano dziecko w jakies szmatki, wole miec wlasne i wiadomego pochodzenia. A z drugiej strony szkoda mi ladnych ubranek, bo nie wiadomo czy to sie potem dopierze, bo to chyba wody, sluz, skrzepki krwi i kto wie co jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka34
anulka555-moja ciąża to tez dwukosmówkowa,dwuowodniowa wiec najlepsza z możliwych bliźniaczych:) Ja jestem po ivf (z resztą ktorrymś z kolei) i po kilku poronieniach,wiec ta ciąża jest baaaardzo wyczekana...Oby dzieci rosły jak najwięcej i jak najdłużej posiedziały! a jak czesto chodzisz na usg? ja co 2tyg.A masz wybrany juz wwózek? mi sie marzy easywalker duo ale koszt 4,5tys powala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki:* Ja dzisiaj dopiero teraz mam czas żeby się odezwać...tyle roboty że szok:/ Jeszcze muszę do koleżanki lecieć,bo przyjechała na weekend:) Mój mężczyzna w pracy więc mogę się teraz poobijać:P Obiad ugotowany,posprzątane. Doremi - ja mam ten laktator:)Identyczny:P Zobaczymy jak się będzie sprawował. Wysłałam na maila zdjęcia z zakupami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie:) Powiedzcie mi Kochane co mogę wziąć na ból zęba?Bo umrę... dentysta ma dzisiaj nieczynne:/Nie wiem jak wytrzymam.Nigdy nie miałam żadnego problemu z zębami,a teraz w ciąży jest masakra.Do tej pory nie brałam żadnych leków,ale teraz to już chyba nie wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiko piękne ciuszki wogóle super zakupy.Kup paste sensodyne do mycia zębów a zobczysz że Ci pomoże.10 min po umyciu tego zęba już powinnaś poczuć ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka34
anulka555-ja na pewno cc i uwazam ze przy bliźniakach to najbezpieczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika na ból mozesz wziac tylko dwa apapy na dobę - taka dawka jest bezpieczna. Inne srodki przeciwbolowe sa w ciazy niewskazane. Umow sie do dentysty jak najszybciej, nawet jakiegos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam apap i wsadziłam sobie gazik nasączony amolem...jak na razie nie boli:)A do dentysty idę jutro. Nosz kurde nigdy nie miałam problemów z zębami a teraz co chwile jakaś dziurka albo ból:/No ale chyba to hormony tak działają.Trzeba wytrzymać jeszcze 3 miesiące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika- fajne zakupy :-) Ja planuje zakup laktatora elektrycznego i gruszki do noska nie kupuje tylko fridę - ponoc wygodniejsza i lepsza dla dziecka :-) Bardzo ładny kocyk :-) My juz po obiadku, siedzimy sobie leniwie na kanapie i ogladamy tv. Taka wstretna pogoda ze nigdzie dzisiaj nie wychodzimy. Wczoraj sie nachodzilam i mi starczy na 2 dni :-) Jak u Was w miescie majówka? U nas od dzisiaj rozstawione duze wesole miasteczko a w kolejne dni festyny, przedstawienia, kabarety, koncerty.. Wszystko na swiezym powietrzu nad rzeką - szkoda tylko ze pogoda jak na razie nie dopisuje... X Dziewczyny ile kupujecie tetrowek i flanelowych i do czego będziecie ich uzywac? I jaki termometr do ciala polecacie? Mi kolezanka poleca bezdotykowy na podczerwien ale brat mowi ze takie termometry przeklamują bo pobierają dodatkowo temperature z powietrza.. On uzywa z żoną zwyklych rtęciowych i mowi ze najlepsze ale ja bym sie bala taki szklany rteciowy maluszkowi dawac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też do noska kupuję fridę:)A ten aspirator co jest na zdjęciu kupiłam z myślą o czyszczeniu uszu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×