Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

ona nic z tego usg nie dostala bo dopiero jutro na wizycie dostanie. jej tylko powiedzial radiolog ze jest pecherzyk o wielkosci 1 cm. nie ma zarodka jeszcze. dla mnie to jest dziwne ze usg nie robi lekarz ktory prowadzi ciaze. ale tak juz jest u nas z funduszem zdrowia. a i jeszcze ona nie dostanie zdjecia tylko opis usg na kartce bo na nfz nie daja zdjec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna ciężarówa!
Cześć dziewczyny! Pisałam tu wczoraj po raz pierwszy, więc witam się z tymi z Was, które mnie tu jeszcze nie widziały (i na odwrót:P) :) Kurczę, tak strasznie mi przykro, że jednej z Was się nie udało.. Wiem jakie to uczucie..:( Ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze - musi przecież być! 🌼 Ja z kolei zaczynam panikować, bo.. No właśnie, bo nie mogę ustalić wieku swojej ciąży, jutro na 18:30 idę na usg i modlę się, żeby cokolwiek pokazało.. Ostatni okres miałam 21.11, w dzień wigilii robiłam test ale wyszedł negatywny, a wczoraj - na trzech testach dwie, grube krechy.. Czyli wg ostatniej miesiączki 7tc, ale wg tego, co pokazywały testy - 2,może 3.. I tak strasznie się boję, że nic z tego usg nie wyniknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha :o to w takim razie na wiele bym nie liczyla. A kolezanke podziwiam za optymizm. Ja to jak tylko cos jest nie tak, to od razu najczarniejsze scenariusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemożliwa
Abcd123- Jezus jaka lipa z tym polskim NFZ. Nielepiej 70 pln zapłacic i prywatnie pojsc? W końcu to poważna sprawa. W 7tc musi juz bic serducho inaczej dziewczyna musi isc na czyszczenie bo bedzie miała problemy zdrowotne :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciezarowka - wiek ciazy zawsze liczy sie wedlug daty ost miesiaczki. Potem tylko na podstawie USG i wymiarow pecherzyka i zarodka lekarz moze skorygowac ta informacje. Testy paskowe jako podstawy wyliczen to mozesz sobie darowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie dlatego wole chodzic prywatnie bo moge przedzwonic do lekarza w kazdej chwili. jak chodzilam z corka w ciazy to lekarz mowil do mnie tak " jak zacznie sie porod to dzwon do mnie o kazdej porze dnia i nocy". dla mnie wazne jest poczucie bezpieczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer wpisałam nie swój nick i mi zaakceptowało. W ramach wyjśnień Nimożliwa to ja :). Hej Kolejna cieżrówa. W siódmym tygodniu musi być już serducho widać. Ja jutro mam pierwsza kontrolę w Holandii. Idę z tatusiem nazej fasolki ale też pomału zaczynam przeżywać. Zobaczyć to serduszko to boska sprawa. W Internecie sa tez dostępne kalkulatory ciaży, które umożliwiaja obliczenie, w którym dokładnie jesteś tygodniu ciaży. Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
mamusinka, bardzo współczuję.. nie wiem, co napisać. smutno mi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna ciężarówa!
Dzięki za ciepłe słowa Dziewczyny, jakoś mnie uspokajacie powiem Wam szczerze :) Co będzie to będzie, jutro na pewno napiszę co zobaczyliśmy na usg :) A póki co zastanawiam się nad tym... czy Wy macie już wybrane imiona dla swoich pociech??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kilka imion mam ale nie tak na 100% :) Będę myśleć jak juz będzie potwierdzona płeć malenstwa , będzie łatwiej sie zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i mój tatulek już też pomału szukamy. Ale trudno. Przejrzałam kilkadziesiąt stron, ale albo cholernie powszednie albo jakieś dziwne. Dziewczynce damy napewno na drugie Zofia - imię mojej mamy i ogólnie ładne. Pierwsze miało być Anna ale jak się dowiedzieliśmy, że córa kolegi z pracy ma też tak na imię to stwierdziliśmy że nie. Z imieniem dla chłopaka mamy więcej problemu nie wybraliśmy jeszcze nic. Myślę że tak na poważnie zabierzemy się za to po zatwierdzeniu płci. Najśmieszniejsze jest to że lekarz w Polsce po zobaczeniu zarodka stwierdził że to 6tc (to było 28.12., więc według tej prognozy teraz jestem w 7tc. A tutaj (w Holandii), lekarz pierwszego kontaktu i położna w rejestracji mówią że to już 9tc. Może tak wynika z ogólnych obliczeń a mi się cykl przesunął i do zapłodnienia doszło później niż wynika z obliczeń. Hmmm.. Jutro idę na pierwszą wizytę mama nadzieję że zrobią jakieś badania i oby były dobre bo inaczej silnie je zmotywuję do lepszej pracy ;P. Ha ha ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemoliwa ...moja mama tez ma na imie Zofia:) Tez mysle, zeby na drugie jesli bedzie corka dac to imie, wlasnie po mamie...bo na pierwsze raczej nie wchodzi w gre...jest tyle Zosiek na okolo wsrod znajomych, ze raczej odpada:) Tata ma Wiktor i jesli bedzie chlopiec tez bedzie po dziadku drugie imie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
lalka tereska, gdzie dokładnie w warszawie robiłaś badania, że Ci za darmo coś z krwi zbadali? czy za darmo mają tam wszyscy czy tylko honorowi dawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka - na Saskiej jest punkt centralny RCK (wpiszesz w google rck+saska to od razu wyskoczy) i tam od 7 do 14 mozna tez robic badania odplatnie, a tak naprawde to za grosze w porownaniu z innymi laboratoriami. Zrobilam foto cennika, jakbys chciala cos dokladnie to Ci moge podac. Wirusy dostalam za darmo, bo odebralam wyniki z mojej poprzedniej donacji, ktora robilam akurat w tym cyklu co zaszlam. A one sa wazne 3 miesiace. Nie robia tylko toxo, ale to robilam w ALABie na Poznanskiej i tez 20zl za sztuke taniej niz u mnie w klinice. Wszystko wyszlo ok 70zl...w klinice zaplacilabym ok 400 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kolejna wizyta za mną :) cały dzień się denerwowałam aż jak teraz mnie puściły nerwy to głowa boli ale najważniejsze że dzidziuś ma prawie 3cm a dokładnie 2,88 :) są już maluteńkie rączki i nóżki i dalej pięknie bije serducho zaczynam już 10 tydzień :) tylko tak jak myślałam mocz mam zły bo mam białko i muszę się zgłosić do poradni nefrologicznej żeby być na wszelki wypadek pod kontrolą, ale najważniejsze że wszystko ok, tsh za jakiś czas będę musiała powtórzyć bo Pani doktor potwierdziła że często spada w pierwszym trymestrze. Nadal mam tylko brać kwas foliowy no i następna wizyta to 23 styczeń usg genetyczne mam nadzieję że wyjdzie wszystko w porządku :) Dostałam kolejne piękne zdjęcie naszego maluszka :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roalda
Kama super:) ja już się nie mogę doczekać wizyty, a mam dopiero 24 stycznia...ehhh...też będę wtedy miała to badanie genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama super ja już się nie mogę doczekać wizyty, a mam dopiero 24 stycznia...ehhh...też będę wtedy miała to badanie genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamaKamaKama, gratulacje, fajnie, że wszystko ok u twojego maluszka:-) ja mam wizyte dopiero 8 stycznia we wtorek, mam nadzieje ze sie tez bede mogla tu pochwalic raczkami i nozkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, albo mi się wydaje, albo Wy macie jakoś tak często te wizyty...albo może ja mam rzadko :/ ostatnio byłam 20 grudnia, a kolejną wizytę mam 24 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama gratulacje :) zazdraszczam. Rolada - przeciez jakbys poprosila o czestsze wizyty to nikt Cie z gabinetu nie wygoni $$$ :) ale z drugiej strony wiekszosc lata, bo sa jakies komplikacje albo juz ma poronienia za soba. Wiec chyba wolalabym miec tak bezstresowy przebieg ciazy jak Ty :) ja bylam jak dotad 2 razy - 11.12 z powodu plamienia, 21.12 sprawdzic czy cokolwiek sie pokazalo i czy zyje i teraz ide 3 raz jutro. Mialam przyjsc tydzien pozniej, ale powiedzialam ze MUSZE zobaczyc wczesniej czy wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz rację...jedne panikują bo mają problemy....inne panikują bo ich nie mają...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie :D ale ja podpadam pod oba przypadki - jak mnie boli brzuch to stresuje sie, ze cos jest nie tak i moze zaczelo sie poronienie, jak mnie nie boli to stresuje sie, ze moze juz tam nic nie ma i dlatego taka cisza :o dlatego po prostu MUSZE isc jutro na wizyte i popatrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie jak Ty...ale w sumie jakbym co dwa tyg. latała na wizyty to bym chyba zbankrutowała...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może polecicie jaką ciekawą książkę do poczytania?? bo już z nudów zdycham...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolada - dlatego staram sie robic tak, zeby nie przeplacac za rzeczy za ktore nie musze (np te badania), a z kolei nie oszczedzam na wizytach, bo to jest cena za moj spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Wy macie wizyty co 3 lub 4 tyodnie a ja... co 2 miesiace :/ 2 razy Usg i 2 razy badania z krwi i moczu...no chyba, ze cos jest nie tak to czesciej...nawet pewnie lekarza na oczy nie zobacze: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Wy macie wizyty co 3 lub 4 tyodnie a ja... co 2 miesiace :/ 2 razy Usg i 2 razy badania z krwi i moczu...no chyba, ze cos jest nie tak to czesciej...nawet pewnie lekarza na oczy nie zobacze: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem po wizycie i wszystko jest ok. widzialam moje malenstwo i ma teraz 36,3 mm czyli wielkoscia odpowiada na 10 tygodni i 4 dni a jestem wedlug okresu 10 tydzien i 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd rewelacja:) Ja juz nie moge sie doczekac kiedy ja zobacze pierwszy raz swoje malenstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×