Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość negra29
Dziewczyny ja bardzo wam dziękuję za wsparcie. Mąż ciągle w pracy, nawet za bardzo nie ma z kim podzielić się wątpliwościami. Z lekarzem rozmawiałam, ale prócz siedzenia w domu nic nie zaordynowała, ah tylko żeby w miarę możliwości jeść rzeczy, które zawierają potas bo to wpływa dobrze na pracę nerek a jednocześnie pomaga regulować ciśnienie. Co do USG to ja nie dostałam płyty (trzeba o nią prosić?) dostałam za to 8 zdjęć w tym 3 w formacie 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wlasnymi durexami do ginekologa, chyba bym przyniosla owocowe :D zartuje, nie poszlabym do takiego lekarza :) za to podziwiam tych, ktorzy pracuja w gabinetach niewyposazonych w lazienki. A z kolei raz bylam u baby (stara i wredna :o ), ktora miala w rogu gabinetu kabine prysznicowa :D a ze za plytke wolaja dodatkowe $ to tez slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie musialam prosic lekarz sam mi nagral i dal. mysle ze to wszystko zalezy od lekarza i jaka on ma oferte w danej cenie. jak chodzilam w ciazy z corka do tego lekarza 4 lata temu to nie robil usg na kazdej wizycie ale wizyta kosztowala 70 zl a za usg jak robil to placilam 50 zl. teraz place 100 zl ale mam na kazdej wizycie usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
negra - wyglada na to, ze o plytke z filmem trzeba pytac. Z tego co czytam wychodzi, ze czasem lekarz daje sam z siebie, czasem jest to w cenniku jako osobna usluga (20-50zl), a czasem nikt nie zaproponuje, lekarz nie da, pacjentka nie spyta no i sie nie ma. No i jeszcze jest opcja, ze lekarz nie dysponuje takim aparatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za wizytę płace około 100 zł, za usg tez stówkę. Więc powinna mi dać płytkę gratis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że drogo...może poszukam jakiejś tańszego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 120zl (centrum Wawy) wizyta z usg bez wzgledu na to czy to ciazowe czy np tylko kontrola jajnikow. Bo spotkalam sie z tym, ze w niektorych klinikach zwykle usg jest tansze od tego w ciazy. Z kazdej wizyty dostaje 4-5 fotek :) Ale za to z genetycznym grubo przesadzaja - 350zl, plus ewentualnie pappa dodatkowo 150 :o w tej cenie to chyba powinna byc nie dosc, ze plytka ale i album w skorzanej oprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to bez jaj! 200 zł za wizytę z USG i jeszcze płytki nie da??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie jestes przywiazana do lekarza to pewnie ze poszukaj innego. A co z porodem? Slyszalam, ze dobrze jest miec lekarza, ktory jednoczesnie pracuje tez w szpitalu, gdzie mozna urodzic...specjalne wzgledy itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt jak chodzi sie prywatnie do lekarza i rodzi sie w szpitalu gdzie pracuje ten lekarz to inaczej traktuje sie takie kobiety nawet jak dyzur ma inny lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie. Chcialam takiego, ale jakos tak sie przywiazalam do mojej gin i jej podejscia do pacjenta, ze nie chce zmieniac. Chyba, ze mnie jutro wygoni :D bo kiedys cos wspomniala, ze ona nie prowadzi ciaz, bo w tej klinice jest odpowiedzialna za in vitro i zdaniem zarzadu na tym sie powinna skupiac. Ale juz przebrnelysmy przez 1 trymestr, wiec moze jak jej nie przypomne to przebrniemy tez dalej :D poza tym nieraz widze, ze wychodza od niej pacjentki w zaawansowanych ciazach, wiec chyba przymyka na to oko. Ale za porodem bede sie musiala rozejrzec prywatnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny miałam dwa szalone dni bo byłam na badaniach, w poradni nefrologicznej i na usg genetycznym ale dziś już na spokojnie mogę napisać co i jak :) Bałam się jednego i drugiego wyniki z moczu mam można powiedzieć w normie najważniejsze że nie muszą wprowadzić zastrzyków za miesiąc kolejna kontrolna wizyta z badaniami mam nadzieję że dalej się wszystko utrzyma:) USG genetyczne robiłam w poniedziałek (to było drugie podejście bo ostatnio padł aparat usg) Pani doktor zaprosiła męża na fotel i na 50 calowym tv wszytko pięknie oglądał i miał sto pytań do pani doktor aż go pochwaliła że tak się interesuje, tak więc dzidisuś ma po 5 palców u rączek, ma stópki, piękny kręgosłup, cztery komory w serduszku wszystko w porządku ładnie się rusza i ma 7,5 cm , co prawda powiedziała że za szybko żeby potwierdzić płeć ale wydaje jej się że między nogami jest więcej niż mniej :):) we Wrocławiu za to badanie zapłaciłam 250 zł na pendriva dostaliśmy filmiki :):):):) Normalnie za wizytę gdzie na każdej jest usg płacę 150 zł , za mniej u nas ciężko znaleźć, dla mnie najważniejsze że z dzidziusiem wszystko dobrze :):):) trzymam kciuki za kolejne mamusie czekające na badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama - gratulacje :) i ze z nerkami wszystko ok tez super. Oby tak dalej sie ukladalo. Patrzcie na co sie natknelam - http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html tu jest pokazane czym "wypustka" chlopieca rozni sie od dziewczynskiej ;) na samym dole sa zdjecia dla 12-14t. Chlopcy maja wypustke skierowana go gory, dziewczynki rownolegle z kregoslupkiem. http://www.in-gender.com/cs/forums/t/26427.aspx?PageIndex=6 - a tu mozna pocwiczyc na cudzych zdjeciach :) dziewczyny wklejaja swoje usg z podpisem na co wygladalo a czym sie okazalo. I wyglada na to, ze ta metoda sie sprawdza. Ja zaraz zbieram sie na wizyte, oczywiscie 100 najgorszych mysli w glowie i rece sie trzesa. Ma-sa-kra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz juz wiem ze u mnie to jest na pewno chlopak :) na pewno nie wygladal tak jak dziewczynki ale wlsnie jak chlopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda na tej pierwszej stronie pisza, ze to metoda tylko troche lepsza od zgadywania 50/50 :D ale z kolei dziewczynom z tego angielskiego forum sie raczej potwierdza. Co do kilku chlopczykow bym tylko miala watpliwosci, bo mi bardziej wygladali na dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już sama nie wiem...mam nadzieję, że jednak dziewczynka :) lalka trzymaj się,ja też się strasznie denerwowałam, aż mnie zemdliło z nerwów...daj znać jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani doktor mowi, ze wyglada na DZIEWCZYNKE :D i potwierdzila, ze teoria wypustek rzeczywiscie jest medycznie akceptowana, glowy za to nie daje ale podobno sie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka super:) będzie córcia pewnie:) ja nie mam aż tak dobrego zdjęcia, żebym mogła sama określić mniej więcej płeć tą metodą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja specjalnie prosilam o wypustke z profilu :D bo na poczatku gin nie chciala sprawdzac plci, ale jak jej powiedzialam ze czytalam, ze to sie tak sprawdza to tez sie wkrecila i wyszukala mi dobre ujecie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie ujęcie od tyłu tej wypustki, pupa i ta wypustka. Myślę, że jest wzdłuż kręgosłupa bo gdyby "szła" do góry to by nie było jej tak dobrze widać od tyłu. Tak sobie to tłumacze :) Lalka duża już Twoja dzidzia?? który Ty jesteś tydz. w ogóle? nie masz suwaczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wroce do domu to wpisze sie do tabelki i zrobie suwak :) z usg 12t6d, ma 6,5cm i ryzyko wad 1:9200, 1:8300, 1:11000 (jeszcze nie sprawdzalam ktora wartosc to ktora wada). Nawet nie robilam pappa, bo nie ma wskazan a 150zl zostanie w kieszeni :) maz mowi, ze juz dawno nie widzial mnie tak usmiechnietej i nawet przeboleje, ze to nie syn, bo warto bylo zobaczyc to szczescie z dziewczynki na mojej twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to lalka_tereska gartuluje coreczki. ja dzisiaj jak ogladalam swoje usg to staralam sie zatrzymac film kilka razy zeby dobrze popatrzec. ale nawet jak ogladalam na 4d to widac jak sterczy sobie do gory :) powiem szczerze ze ja z corka tez wolalysmy dziewczynke ale za to ja zobaczylam wlasnie ten usmiech na twarzy meza i tego samego dni dzownil do swoich rodzicow pochwalic sie ze w koncu bedzie chlopak bo jak na razie jego rodzice maja 3 wnuczki w tym jedna ma 3 tygodnie :) ale u mnie w rodzinie wszyscy powtarzali ze bede miala teraz syna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka super czytać pozytywne informacje, dzidzia rośnie więc tak jak sama napisałaś czekamy na dopiskę do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz dziewczyny kiedy macie kolejne usg?? ja ma na 21,02. mam nadzieje ze maluch tarz tez pokaze sie tak dobrze jak ostatnio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze to najaktualniejsza tabelka i niechcacy nikogo nie pominelam :) nick .................wiek...............ostatnia @..........termin porodu elliska................27...................14.10........ ...........21.07.2013 abcd123.............26...................23.10........... .......30.07.2013 ines89................24....................23.10........ .. ........30.07.2013 stokroć................28..................27.10........ ...........3.08.2013 KamaKamaKama....28...................26.10............... ..03.08.2013 Nela88...............22...................29.10.......... ........04.08.2013 natalka88.............24...................31.10....... .. .........7.08.2013 lalka_tereska........29...................26.10..................08.08.2013 rolada................28...................3.11.......... ..........10.08.2013 oliv91..................21..................5.11......... ..........12.08.2013 szczesliwakobieta...27..................2.11............. .......14.08.2013 doremi25............25.................. 11.11 ................18.08.2013 Słońce Moje .........33...................11.11.................18.08.20 13 Niemożliwa..........31..................01.11........... .....19.08.2013 justyna1908........24..................12.11............. ....19.08.2013 gocha30..............30...................16.11.......... ... ....26.08.2013 Sumeja...............30...................24.11.......... ......30.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastepne USG za ok 4tyg, wypadlo na 26.02. abcd - no moj maz baaardzo liczyl na syna, ale stwierdzil ze coreczke tez pokocha jak swoje :D my mamy odwrotna sytuacje, siostra meza ma 2 synow (7 i 5l), a ja jestem jedynaczka, wiec dla obu babc to by byla pierwsza wnuczka i obie na te wnuczke czekaly :) wiec trafilo sie idealnie. Teraz ciekawe czy sie potwierdzi :D Dzis nie dostalam ani plytki, ani filmu, ani ladnych zdjec.. Ewcia (dla dziewczynki juz wybrane imie :) ) cale USG chyba przespala. Nawet tetno miala spokojniejsze niz zazwyczaj. Caly czas przytulala piastki do buzi i cos gmerala sobie przy oczach, wiec ani jednego ciekawego ujecia. Na szczescie wszystko dalo sie zmierzyc, no i ten wypustek z profilu najwazniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×