Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to nie prowo, to życie:O

ile płacicie za prąd?

Polecane posty

Gość pająk niechlapek
zonaKraka: jak tak dużo płacisz to może zainteresuje się instalacją do kompensacji mocy biernej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponad 200zł, mieszk. 128m2, non stop 3 laptopy i światło do bialego rana, pranie 2x w tyg i wszystko w kuchni elekktryczne, pewnie ładne wyrownanie mi przyjdzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumowicze :D:D:D
mi kiedys tez przychodzily rachunki za prad zabujcze.I zrobilam eksperyment wylaczylam kompa na 2 miesiace :D:D i zamiast placic 200 zl zaplacilam 150 a pozniej jeszcze zrezygnowalam z czajnika bezprzewodowego i gotowalam wode na gazie i kolejne 50 zl mniej.Jak spisywali mi liczniki to zawsze w szoku byli ze tak duzo ,zapytalam sie co najwiecej pradu ciagnie i mi powiedzieli ze komputer stacjonarny.Laptop malo w porownaniu ze stacjonarnym i teraz malo uzywam stacjonarnego i w sumie place teraz za prad 160 zl a dwa lata temu 250 bylo.Zacznijcie oszczedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk niechlapek
no racja forumowiczka - stacjonarny kilkakrotnie więcej prądu żre od laptopa - często teraz mają 500W zasilac ze (choć nie znaczy, że cały czas taka moc jest pobierna...), do tego dochodzi zużycie prądu przez monitor (pewnie ok.70W), i wychodzi dużo, jakby klika żarówek 100W było cały czas zapalone w mieszkaniu... a laptop to często tylko 50W zużywa, jak się włącza grę to trochę więcej... no ale generalnie, jak ktoś nie lubi grać, to stacjonarnego nie ma sensu aby kupował, używał, bo strasznie dużo prądu zużywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
dziś rachunek przyszedl,1027 zl,dom ok200m,5 osob doroslych+dziecko 15 lat,3 telewizory plaskie,1komp,1laptop,2 piekarniki elektryczne,2pralki,bojler 180 l,piec z komputerem i pompa. brak slow,prawie z krzesla spadlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
ciekawa jestem ile kosztuje nas ten bojler i pompa w piecu,teraz chodzi non stop bo palimy drewnem a ,nie eko-groszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BLEEEEEEEEEEEEEEEEE
++++++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielone jabuszko
my z mezem placimy co miesiac 100-120zl. mamy prad z Energa. mamy domek ok 300m2. telewizor chodzi codziennie prawie caly dzien. pralka dwa razy albo raz w tygodniu i mamy wode na bojler. bojler wlanczamy jakas godzinke przed kapiela woda sie nagrzeje i wylanczany. ponadto zalogowalam sie na stronie Energa i sama co miesiac podaje stan licznka. wczsniej dostawalismy zabojcze rachunki i co pol roku jakies dziwne rozliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojler nieszczesny...
Mi przychodzily po 1000zl 1100 i 900 jak mialam bojler, gdy go zlikwidowalismy przyszly rachunki 180, 250 i 400 super jestem zadowolona, tyle jebal ten bojler nieszczesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielone jabuszko
nam bojler nie przeszkadza. mamy zasade wlanczac i wylanczac poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MlekiemiOknem
40 zl co ms prad z Tauron ale w mieszkaniu mam wszedzie ledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojler nieszczesny...
No my tez bojler wylaczalaismy, grzalismy tylko na mycie wode ale co z tego...zalozylismy baniak przy piecu i mamy ciepla wode za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysłałam ponad 20 smsów
te ledy dają takie trupie światło i męczą oczy włączamy i wyłączamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
mam bojler w piwnicy,hmmm...zlikwidowac nie moge bo musze miec ciepla wode, do podrecznych naczyn tez ,pomimo ,ze mam zmywarke. zapomnialam podac jej w spisie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielone jabuszko
ja mam bojler w lazience i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
180 l w lazience by sie nie zmiescil,to kolos. a co to jest ten baniak przy piecu???bo nasz bojler niby do pieca podlaczony ,ale poniewaz nie palimy non stop to do pradu tez. myslalam,ze rachunek bedzie mniejszy a tu ,sorry du..!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam baniak podlaczany do pieca jak bylam mala i podziekuje. nie mam kompletnie czasu na palenie w piecu pol dnia zeby troche wody zagrzac. 180zl w zimie przy bojlerze i reszcie wymienionego sprzetu to nie jest moim zdaniem wygorowana kwota za wygode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
nie wiem jakim cudem placisz 180 zl przy bojlerze Marie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria++++++
podobnie jak autorka, ale mieszkam sama [absztyfikant dochodzący] - 80 PLN miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
i u mnie piec sam chodzi,jest z pompa i komputerem,wiec rozpala sie raz na kilka dni,raz na tydzien,jak palimy eko - groszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojler nieszczesny...
My palimy pare minut i jest juz goraca woda ma 120l. Wole to niz rachunki giganty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka.es
Ja płacę 70 zł miesięcznie, ale mam powymieniane całe oświetlenie w mieszkaniu na lampy ledowe i pilnuję aby nie były włączone na czuwaniu sprzęty elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franciszkaa
" i pilnuję aby nie były włączone na czuwaniu sprzęty elektroniczne" największy idiotyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te około 180 zł/miesiac majac bojler, ale mam nocną taryfe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lampy ledowe psują wzrok
:P i dają takie trupie światło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasia
130 z groszami, też mam bojler elektr i II- taryfowy licznik. Żarówki 40-tki a w dwóch pomieszczeniach ledowe. Czuwań urzadzeń nie wyłaczam, ale jak nie przebywam w danym pomieszczeniu nie świecę. Pranie, odkurzanie ,bojler wszystko na drugiej taryfie. Mikrofale schowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×