Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość veganka-meggi

ludzie zazdroszczą weganon, bo nie potrafią kontrolować swojego jedzenia.

Polecane posty

Gość eheehheeeee
lubię mięsko ❤️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jak jesteś taki naturaliyczny to idż zyć w buszu, wyrzuć kompa i przestań pisać na kafeterii bo człowiek prehistoryczny tego nie robił i to skrajnie nienaturalne!!!" x x Nie jestem znachorem naturalności, po prostu to że jeden lewak z drugim sobie coś wymyślił nie oznacza ze wszyscy mają tak postępować. akurat dla mnie białko jest bardzo wazne i nie mógłbym dostarczać go wyłącznie ze źródeł roślinnych, które swoją drogą mi nie za bardzo smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te verde unplugged.
A czy normalną osobę powinno interesować ile ton mięsa zjedli nie-wegetarianie? Nie. Dlatego wypowiedzi takich weganek jak ta tuaj wklada sie miedzy glupie prowokacje albo wypowiedzi skrajnych psychopatow. Przewazajaca czesc wegan i wegetarian tak nie mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W jakim sensie niebezpieczna?" x x A w takim sensie, że po to powstały konserwanty i inne aby chronić żywność przed brudem i tym co brud niesie. Człowiek konserwował żywność już w czasach historycznych, głównie solą ale to uległo zmianie ponieważ psuło smak potraw. x x Jest oczywistym że rezygnacja ze zdobyczy nauki które pozwoliły ograniczyć róznego rodzaju epidemie chorób biorących się z brudu może być niebezpieczna. Już jeden przykład mieliśmy nie tak dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
Dareios a skąd wiesz, że nie mozesz zastąpić białak zwierzęcego roślinnym próbowales??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apotemdziww
A żelazo, cynk, witaminy A, B, D ? to nie tylko białko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a skąd wiesz, że nie mozesz zastąpić białak zwierzęcego roślinnym próbowales??" x x Bo mają niższy współczynnik biologiczny. poza tym ja potrzebuję czystego białka a nie np fasoli w której na 1g białka przypadają 2g węglowodanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A żelazo, cynk, witaminy A, B, D ? to nie tylko białko..." Witaminami białka się nie zastąpi - w drugą stronę także nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apotemdziww
Każdy ma wolny wybór, jeżeli weganie nie chcą jeść mięsa niech nie jedzą. Jeżeli nie-weganie chcą jeśc mieso to niech jedzą :) nie należy nikogo na siłe przekonywac, a już tym bardziej obrażac. Po pierwsze i tak to nic nie zmieni, po drugie po co sie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
też podchodziłam kiedyś do tego sceptycznie, że będzie mi slabo będe cały czas głodna- ale nic podobnego ! dlaczego jesteś taki sceptyczny jak nie próbowałeś?? czemu oceniasz kogoś jak nie wiesz jak ten ktoś się czuje?? mój mąz jest tez weganinem i nie jest słabszy od mojego byłego mięsozernego partnera, ba nawet jest silniejszy i sprawniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegankalubnie
Chodziło mi o to ,że potrzebujemy również tych wartości odżywczych... ciezko je nadrobic roślinami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po prostu nie lubię jak mi się wciska kit, że jem mięso bo jestem gorszy od wegan, że zazdroszczę i że w ogóle jestem gorszym gatunkiem człowieka. x x zastąpić mięso? ok, podaj mi przykład czym mógłbym zastąpić mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psciolk
Idź ubij chłopu kotleta na obiad, a nie pierdzielisz jak potłuczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
witamina D bierze się ze słońca :), zimną wspiramy się tabletkami z witaminą d (roślinną), jest również witamina b12 - ale w nią wzbogacane sa wegańsie deserki czy mleka, tak, że zawierają tyle co mleko krowie (witamina jest wytwarzana z drożdzy). reszta witamin i skąłdników jest w roslinach naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clearitta//
jasne mózgu, wszystko już wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jest również witamina b12 - ale w nią wzbogacane sa wegańsie deserki czy mleka" Witamina b12 jest praktycznie nieprzyswajalna z układu pokarmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
żelazo - strączkowe, zboża, kakao, orzechy, pokrzywa, buraczki cynk - kapusty, ogórek, seler, zielony groszek A - bardzo dużo owoców i warzyw B- strączkowe,zboża, orzechy D - słlońce, pieczarki, grzyby, sumplementy dla wegan są równiez (roslnne) Białka dostarczane ze zbóż,orzechów, strączkowych - bardzo dobrze zastępuja białka zwierzęce i spożywając te rzeczy ciężko mięc ''niedobory" białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
Dareios jest ponieważ weganie spozywajacy odpiewdnie ilości b12 w wzbogaconym żywieniu weganie nie mają objawów niedoborów, ani badania nie wykzaują tego niedoboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Białka dostarczane ze zbóż,orzechów, strączkowych - bardzo dobrze zastępuja białka zwierzęce i spożywając te rzeczy ciężko mięc ''niedobory" białka" x x Zboża, orzechy - niska przyswajalność białka. strączkowe - spora zawawrtość węglowodanów, a ja pisałem, potrzebuję czystego źródla białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
Dareios mięso nie jest czystym białkiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jest ponieważ weganie spozywajacy odpiewdnie ilości b12 w wzbogaconym żywieniu weganie nie mają objawów niedoborów, ani badania nie wykzaują tego niedoboru." tak, ale nie z suplementacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie możemy poprzestać
na tym, że każdy je, co woli i prowadzi taki tryb życia, jaki mu odpowiada? ludzie, którzy jedzą mięso - po prostu jedzą. A ci, którzy nie - robią z tego jakąś ideologię, tylko po co? Mnie nie obchodzi, co kto je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dareios mięso nie jest czystym białkiem!!!" x x ok: pierś kurczaka: białko 22%, tłuszcz 2-3%, węglowodany 0%. tłuszcz i tak wykrajam, więc jedzac pierś kurczaka dostarczam praktycznie samo białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wołowina polędwica: 20% białka, tłuszcz 4%, weglowodany 0. przy dobrym frillowaniu tłuszcz i tak się wytopi, pozostaje praktycznie samo białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
22% to nie samo białko a b12 w tablekach czy żywności wzbogacanej musza brac nie tylko weganie ale osoby np. po zmnejszaniu żołądka - i tabletki albo żywność wzbogacana w b12 skutecznie zapobiega niedoborom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby nie było, tłuszcz mi tak bardzo nie przeszkadza, bo sam często specjalnie jem łososia, ale chodzi o to aby były odpowiednie proporcje i zeby nie zawierało węglowodanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-meggi
Zawartość białka w nasionach roślin strączkowych wynosi od 17 do 40%, a w nasionach roślin oleistych od 10 do 20%. Wiele gatunków zalicza się równocześnie do grupy roślin oleistych i strączkowych, np. groch, soja, bób, soczewica, orzeszki ziemne. Występujące w nich białka należą głównie do globulin i składają się z frakcji leguminy i wiciliny. Wartość odżywcza białek roślin strączkowych i oleistych jest bardzo zróżnicowana, przy czym największą charakteryzuje się białko soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"22% to nie samo białko" x x nie chodzi o procentową zawartość białka, tylko o obecność innych składników które przy okazji także się spożywa. produkty rożlinne bogate w białko, obfitują także w weglowodany lub ich białko jest mało wartościowe biologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość you are...
A takim razie po co natura dała człowiekowi KŁY. Chyba nie do rozszarpywania soi hhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zawartość białka w nasionach roślin strączkowych wynosi od 17 do 40%, a w nasionach roślin oleistych od 10 do 20%. Wiele gatunków zalicza się równocześnie do grupy roślin oleistych i strączkowych, np. groch, soja, bób, soczewica, orzeszki ziemne." soja - 34% białka, 17% ww i 20% tłuszczu. czyli chcąc zjeść 40g białka przy okazji mimochodem zjem 20g węglowodanów i 24g tłuszczu. Jak to się ma w porównaniu do piersi kurczaka? jedząc 40g białka z piersi kurczka dostarczam około 160 kca. jedzac 40g białka sojowego dostarczam w sumie 450 kcal. widać róznicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×