Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jdapm

Mojej rodzinie nie smakuje moja kuchnia od kiedy przestalam uzywac

Polecane posty

Gość Jdapm

cudownych kosteczek,weget itp a sa same ziola,duzo miesa i warzyw:o twierdza ze bezsmaku a mi bardzo smakuja co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnsek
przyzwyczaić ich, i dawac wiecej ziol. Moj maz tez nie moze obyc sie bez maggi, wlewa sobie do talerza bo ja do garnka nie dodaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela S.
Przeczekać :-) Przyzwyczaić ich do soli,pieprzu,ziół. Moja teściowa daje do potraw duuużo Vegety,jej synowi czyli mojemu mężowi nic nie smakowało bez vegety tylko z solą i pieprzem ale teraz już tak się przyzwyczaił-że z vegetą jedzenia nie chce. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
solic i czosnkowac porzadnie :) bo to dlatego, ze za malo posolone niektorzy sobie leja magi do zupy. sama tak za dziecka robilam, jak sie trafila zupa beze smaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widocznie coś słabo doprawiasz ;) ale z czasem się wprawisz. ­ jakich konkretnie ziół używasz? ­ poza ziołami pamiętaj też o cebuli, czosnku, pieprzu ziołowym, papryce słodkiej i ostrej, różnych rodzajach pieprzu, liściach laurowych, zielu angielskim, curry itp. itd. oczywiście nie wszystko naraz, tylko w zależności od potrawy ;) ­ z pomocą przyjdzie ci też suszona włoszczyzna, która dorzucana do różnych potraw na pewno poprawi ich smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubczyk to takie
słabiutkie gówno , musiałabys wsypać całą paczke do rosołu zeby go poczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysiankaaaaa
Brak glutaminianu sodu :) Ja używam dużo lubczyku, ziół prowansalskich, tymianku, bazylii, dużo cebuli, czosnek, oczywiście liście laurowe , ziele angielskie, pieprz. Na koniec suszoną pietruszkę i koperek, w zależnosci od potraw. Mozna podobno kupić sos sojowy bez gluta. Podobno poprawia smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej lubczyk świeży (z doniczki, ogródka itp.), bo z paczki to może faktycznie mało czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marenkcja
Przeczekać, glut potwornie uzależnia kubki smakowe i trzeba czasu na odzwyczajenie. Doprawiaj dość mocno ziołami, solą, na początku możesz dawać trochę sosu sojowego - też glutaminian, ale naturalny - i stopniowo zmniejszać jego ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi vegi veganka
ja uzywam wegety natur ( bez glutiaminainow i chemii), listki bobkowe, ziele angielskie, paryka sproszkowaną, kminek, majeranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejemniczo ....
w vege natur jest glutamian w formie ekstraktu z drozdzy .... na to samo wychodzi ;) ulepszacz smaku, ktory uzaleznia i potem bardziej delikatne smaki naturalnych przypraw nie sa rozpoznawalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeee nooooo...
Nie pamietam kiedy uzywalem kostek, czy vegety, w ogole tez bardzo malo sole. Ziola z wlasnego ogrodka, w zimie suszone, mrozone lub z doniczki - to jest to. A ktos tu pisal, ze lubczyk to takie slabe gie - z torebki byc moze - nie wiem ale widac, ze ten ktos w zyciu nie przyprawial potraw swiezym lubczykiem - pyyyycha :) Mozesz dodac nieco wiecej pikantnych przypraw, np. piment, wtedy latwiej zmienic przyzwyczajenia smakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczo ....
no wlasnie :) i przede wszystkich trzeba dobrze posolic. nieraz czytam ,ze ludzie uzywaja vegety zamiast soli, wiec gdy zaprzestaja uzywac vegety, cos nie ma smak. no bo trzeba posolic :D czasem wystarczy odpowiednia ilosc soli i pieprzu, i nic wiecej, i juz jest pysznie. nie wspominajac, jak sie doda roznych ziol, czy ostrych przypraw :) sproszkowany czosnek i cebula tez nadaja potrawom magicznego smaku. mowie o takich momentach, gdzie konieczna jest przyprawa w proszku, bo normalnie to wiadomo, ze lepsza cebula i czosnek swieze. ale np. jak chcemy przyprawic kawalek miesa lub ryby, to nie przykleimy do niej kawalkow czosnku czy cebuli, wiec wtedy mozna uzyc suszona wersje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczo ....
bywaja mieszanki ziolowe, juz gotowe, w ktorych jak przeczytamy sklad, to wlasnie widac, ze jest czosnek i cebula :) mam oczywiscie na mysli mieszanki ziolowe naturalne, nie wymysly typu "przyprawa do czegos tam", z chemicznymi ulepszaczami tego i owego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeee nooooo...
No nie bardzo z ta sola... Sol powinna podkreslic smak a nie nadac smak. Nawet nie wiem czy zuzyje kilo soli przez rok, cukier to samo - dla gosci i do ciast. No i szczerze mowiac sol podnosi cisnienie i jest jednym z trzech bialych zabojcow - sol, cukier, maka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie solic jednak duzo!
sol w nadmiarze jest bardzo niezdrowa. Raczej ziola! Ja prawie wcale nie solę, oczywiscie zadnych kostek itd, kwetsia przyzwyczajenia, im mniej tego gówna, tym lepiej mozesz poczuc prawdziwy smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze jest dodac troszeczke c
cukru dla zlamania smakow. nawet do slonych, ostrych dan. lub marchewke albo cebule, tez sa slodkie glutamanian tez jest slodki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllato
Można używać soli niskosodowej (nawet warto) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczo ....
no oczywiscie, ze nie solimy w nadmiarze :) soli nie ma byc czuc, tylko dobry smak potrwy ta sola podkreslony. natomiast dodawanie cukru do potraw nie jest chyba zdrowsze od vegety ;) zreszta cukier juz jest w wiekszosci naturalnych pokarmow, tak z natury. w warzywach, owocach, nabiale .... takze juz mamy ten cukier dla zaokraglenia smaku :) nie trzeba dodawac, bo tu lyzeczka, tam lyzeczka i sie nazbiera. cukier, szczegolnie zwykly, bialy, jest bardzo niezdrowy. zwykla sol tez najlepsza nie jest. powinno sie raczej uzywac morskiej lub himalajskiej. wersja koszerna tez jest lepsza od zwyklej (nie wiem w tym momencie na czym polega).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzenie z solą to zły
nawyk i na nic się zda odstawienie vegety jak ktoś soli za duzo. Sól i pieprz to nie jedyne przyprawy. Idź do sklepu i kup ich całą gamę, np. do mięsa jest super majeranek. Wiele osób daje tylko zioła prowansalskie, a one faktycznie nie robią szały jak są sam. Postaw na wyrozisty smak zbudownay na majeranku, pietruszce, papryce, czybrzyczy czy cząbrze zależnie od dania. Do tego czosnek, warzywa,owoce (np. śliwka do schabu), które same nadadzą smaku. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzenie z solą to zły
przepraszam - czubrycy (nawyk z rosyjskiego;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ktoś potrzebuje smaku
przyprawy uniwersalnej - to naprawdę dobrze sprawdzają się przyprawy typu jarzynka bez soli i glutaminianu. Są to zmielone warzywa i przyprawy, kupiłam to mojej mamie, która bez wegety czy kostki rosołowej nie umiała "znaleźć smaku", a teraz całkiem już z nich zrezygnowała. Czasem warto, jeśli komponowanie smaków na razie nie wychodzi - później nabierzesz wprawy :) Spróbuj przyprawiać potrawy: cebulą, czosnkiem i odrobiną cukru (słodki smak nie daje marchewka tylko pietruszka lub pasternak :) - spróbujcie) tu link do przykładowej przyprawy: http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&string=jarzynka+bez+soli można też zrobić taką mieszankę samemu, jak się ma suszarkę do warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczo ....
przepraszam, ale nikt tu nie namawia do PRZESADZANIA z sola! po co popadac w skrajnosci? napisalam wyraznie, ze niektorzy uzywaja vegety ZAMIAST soli, a po odstawieniu vegety nie sola w ogole, albo prawie w ogole i narzekaja, ze rosol bez smaku ;) wiec pissze tylko, zeby solic, z umiarem, bez przesady, nie, zeby bylo czuc sol, tylko zeby wydobyc smak. bo same ziola i pieprz nie wystarcza, jak nie bedzie troche smaku slonego. TROCHE. nie wiem dlaczego kilka osob zalozylo, ze namawiam do przesalania :D przyprawa uniwersalna bez glutamianu sodu ma inny ulepszacz smaku (ze sie powtorze): hudrolizowane drozdze. czyli na to samo wychodzi, bo nadal glowny smak nie pochodzi z przypraw ziolowych, tylko ze specjalnie wytworzonego w fabryce ulepszacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×