Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

brahmin

Współczesna koieta

Polecane posty

Macie tutaj piękną odpowiedź :) Wisława Szymborska-Portret Kobiety... Musi być do wyboru. Zmieniać się, żeby tylko nic się nie zmieniło. To łatwe, niemożliwe, trudne, warte próby. Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare, czarne, wesołe, bez powodu pełne łez. Śpi z nim jak pierwsza z brzegu, jedyna na świecie. Urodzi mu czworo dzieci, żadnych dzieci, jedno. Naiwna, ale najlepiej doradzi. Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała. Czyta Jaspersa i pisma kobiece. Nie wie po co ta śrubka i zbuduje most. Młoda, jak zwykle młoda, ciągle jeszcze młoda. Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem, własne pieniądze na podróż daleką i długą, tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej. Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona. Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi. Albo go kocha, albo się uparła. Na dobre, na niedobre i na litość boską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brahmin :) mnie tego nie ucz ;) jestm 100% kobietą zawsze mowie co mysle i czuje:) a;le wiem ze to wcale nie taka prosta sprawa w dzisiejszych czasach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen123
a ja lubie kobiety ktore od mezczyzn roznia praktycznie tylko anatomia, gdyby tak kobiety troche zmeznialy, mezczyzni zniewiescieli, i byliby wlasciwie tacy sami wszyscy, swiat bylby piekny, androgyniczny, bez sztuznych podzialow na meski i kobiece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Wisia mądrą kobietą była... Broń Boże nie mam zamiaru nikogo uczyć, tylko zdradzam swój niepokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety wcale nie stały się bardziej skryte Brahminie. Zdolność do skrywania uczuć to cecha narzucona nam wszystkim przez uwarunkowania społeczne. Kobiety są dziś bardziej otwarte i chętniej uzewnętrzniają emocje niż kiedykolwiek. Wystarczy przeczytać którąkolwiek z powieści Jane Austen aby to zrozumieć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mówię tylko na podstawie własnych obserwacji i z pewną dozą generalizacji. Nie znam żadnej z powieści tej Pani, ale cokolwiek by nie napisała, to będzie to jednak świat powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim będzie to świat konwenansów, które wielce się zmieniły przez lata ale wciąż mają wpływ na nasze zachowania. Do tego dochodzi suma naszych mniej lub bardziej przyjemnych doświadczeń kształtujących naszą osobowość, mających wpływ na to czy jesteśmy skłonni do otwartości i okazywania uczuć. No i wreszcie sam doskonale wiesz, że aby wyzwolić emocje w kobiecie należy dać jej dzisiaj coś w zamian. Coś od siebie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frid6
🖐️ Alicja, doskonały obraz współczesnej kobiety :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociażby własną uwagę i brak ignorancji na jej uczucia:) vieviór🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko, że konwenanse nigdy nie zabraniały kobietom uczuciowości... Jasne, że doświadczenia życiowe mają na to wpływ i każdy przypadek jest inny, jednak gdy skala zjawiska robi się duża, muszą istnieć jakieś ogólne prawidłowości... To normalne, że kobieta oczekuje wzajemności, ale ja miałem na myśli nie tylko emocje pozytywne, ale też takie jak smutek, tęsknota, samotność. Te emocje chyba nie oczekują wzajemności, a kobieta też je coraz rzadziej okazuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brahmin a komu je okazać?:P facetowi który spłyca je okresleniem"znowu wymyslasz" lub "przestan fochać" mozna by tu mnozyc przypadki ignorancji uczuć to buduje blokady:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest przekonany, że trzeba być elastycznym są zasady, których nigdy nie przyjmę i których nigdy nie odrzucę... V, myślisz, że większość facetów reaguje w opisany przez Ciebie sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brahmin skoro wiele kobiet ukrywa emocje to jest to czymś podyktowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczesna kobieta musi umiec sama się utrzymac , rozpalic w piecu , odśnieżyc podwórko , znosic porażki i rozczarowania , a jak świat jej się zawali to jeszcze znosic załamanie partnera , który psychike ma słabszą od niemowlęcia i potrzebuje odreagowac . współczesna kobieta nie ma czasu na odreagowanie , bo gonią ją terminy , rachunki do zapłacenia , walka o utrzymanie głowy na powierzchni . A jak się załamie to jej tylko sznurek zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka moja kolezanka siegnęła po sznurek kiedy wszystko na prostą i nie było juz powodu ani potrzeby o nic walczyć:classic_cool: z tą walką tez trzeba uwazac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rg
Właśnie, jaka jest? Czy da się odnaleźć jakieś ogólne i wspólne cechy, które charakteryzowały by współczesną kobietę? To dzisiejsze idiotki które połykają spermę najgorszych odpadów z całego świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwenanse nakazywały wydawanym za mąż wbrew swojej woli kobietom godzić się na to bez mrugnięcia okiem Brahminie. Zależne majątkowo od mężczyzn były potem idealnymi żonami i matkami bo tak nakazywał obyczaj. Nie miały innego wyjścia. O jakiej uczciwości może tu być mowa ? Czemu nagle miałyby dzisiaj okazywać tęsknotę i smutek i lękać się samotności ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie jak moi kumple te laski
Właśnie, jaka jest? Czy da się odnaleźć jakieś ogólne i wspólne cechy, które charakteryzowały by współczesną kobietę? Jedyne co mi przychodzi do głowy to jest MĘSKA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że taką elastyczność w sobie posiadam, ale są sytuacje, kiedy nawet kobieta woli, żeby mężczyzna był sztywny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vieviór bo brahmin myli zaleznosc z kobiecoscią....takie kobiety słabe i bezradne wydaja sie kobiece ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie jak moi kumple te laski
Czemu nagle miałyby dzisiaj okazywać tęsknotę i smutek i lękać się samotności ? Bo nadal macie geny i instynkty uległości wobec partnera nawet szukacie dominującego partnera a facet ma ciągnoty do dominacji i to się może zmieni za milion lat jak będzie kolejna ewolucja :D lub nigdy się nie zmieni jak u zwierząt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhwerf
ale idiotyzmy,musi umieć się utrzymać i rozpalić w piecu - biedna,poszkodowana, facet nie nie musi robić? jesteś leniwą kretynką,co myśli że posiadanie cipki zwalnia od pracy i wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v, niewątpliwie jakieś powody istnieją, ale ja chcę podjąć krucjatę przeciw tej skrytości:) vieviór, być może masz rację z tymi konwenansami, ale one w naszej cywilizacji i w naszych czasach już chyba straciły na znaczeniu. Wydaje mi się, że jeszcze 10 lat temu obraz wzruszonej czy zasmuconej kobiety był czymś powszechnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×