Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Menu

Menu świąteczne

Polecane posty

Gość Menu

Podajcie co przygotowujecie na święta. Ja robię wigilię dla 15 osób i I dzień Świąt. Co zrobić by ugościć wszystkich. Jakie menu przygotować. Robię to po raz pierwszy więc nie dziwcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cetruni
Zależy co lubicie i jaka jest tradycja w Twojej rodzinie :) U nas na Wigilię robi się barszcz albo grzybową (zależy czy zupę gotuje mama czy teściowa ;) , pierogi z grzybami i kapustą (w tej kolejności właśnie, więcej grzybów niż kapusty), śledzie w różnej postaci (np. cytrynowe i pod pierzynką), jakąś rybę pieczoną (w zeszłym roku był to łosoś w całości) i surówkę do niej, na deser pierniczki, makowiec, sernik. Teściowa jeszcze czasem robi kisiel z żurawiny. A na pierwszy dzień świąt to już hulaj dusza, co tylko chcecie i lubicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
jest tu wątek o tradycyjnych potrawach na wigilię, możesz sobie wybrać dowolny zestaw ;) a na pierwszy dzień świąt....hmm.... śniadanie to u mnie zwykle niezobowiązujące podjadanie ciast z kolacji, albo jakiejś kanapki ze śledziem a na wczesny obiad mam zwykle całego indyka albo dużą pieczeń, do tego borówki i kartofle i jakaś jarzynka (buraczki, sałatka itp.), do tego białe wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasiatkomałe
CIULIK KARPIA w jajcach z majonezem ,pychota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja długopisygazetyfakt
ale wy się pierdolicie z tym żarciem ,jakby na tym święta polegały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cetruni
A to nie na tym polegają święta? O cholewka... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menu
Dzięki za podpowiedzi.Podajcie mi link do tego tematu na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w domu jest tradycyjnie :) Nie może zabraknąć zupy grzybowej,barszczu czerwonego,śledzi,karpia smażonego czy w galarecie,uszek,pierogów,klusek z makiem,krokietów,ryby po grecku... W tym roku Wigilię i I dzień Świąt świętujemy u rodziców i teściów.W II jesteśmy w domu i za dużo nie szykuję bo będę sama z mężem i dzieckiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja napiszę jak to jest u mnie. Na wieczerzę wigilijną podaję barszcz +uszka,karp smażony w panierce+ sos chrzanowy,pierogi z kapustą i z grzybami okraszone przysmażoną cebulką,karp pieczony z marchewką i cebulą,śledzie z cebulką,rolmopsy,kapusta z grochem i grzybami,sałatka jarzynowa,grzybki marynowane,ćwikła,ciasta-strucla z makiem,sernik,pierniczki,miodowniki z masą-i jeszcze jakieśtam :) no i kompot z suszonych jabłek. W pierwszy dzień świąt na śniadanie jemy w większości to co pozostało z wigilii-dzieci uwielbiają barszcz z uszkami,ja pierogi a mąż ryby. Na obiad przygotuję pieczeń rzymską z pieczarkami w środku i roladę z szynki.Zrobię do tego ryż i surówkę z pekińskiej. Do tego mam w słoikach bigos-gdyby się goście zasiedzieli :) Dodatkowo na stół postawię półmisek wędlin sałatki jarzynową i gyros,śledzie,grzyby,ciasta,galaretę wieprzową-i coś mocniejszego :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hillyn
U mnie tak: barszcz czerwony, zupa grzybowa zamiast uszek do barszczu będą pierożki z ciasta francuskiego i bryndzą w środku na ciepło krokiety, pierogi z farszem kapuściano-grzybowym sałatka śledziowa, sałatka jarzynowa śledzie w oleju i na słodko z rodzynkami ryba po grecku pieczony sandacz smażony halibut paszteciki ze szpinakiem i rocottą zastanawiam się jeszcze nad pasztetem warzywnym 2 rodzaje ciast. To menu na 6 osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchniomaniaczka
Gość fffrrrrr
u mnie będzie barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony,kapusta z grzybami, śledź w śmietanie. na święta są jeszcze dwie sałatki z kurczakiem. co do ciast to sernik wiedeński,makowiec, rolada i orzechowiec, u nas wigilia skromna bo tylko na 4 osoby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSEIII
Szanowni Państwo, przygotowanie racjonalnego jadłospisu to wyzwanie nie tylko przed wigilijną kolacją. O właściwe nawyki żywieniowe powinniśmy dbać przez cały rok. To ułatwi przygotowywanie świątecznych dań i pozwoli uniknąć przejedzenia czy niechcianych kilogramów. Jeśli skomponowanie zbilansowanej diety sprawia nam trudności, po pomoc można zwrócić się do specjalisty. Absolwent dietetyki, wie, jak ułożyć jadłospis, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników, witamin i minerałów, jak zdrowo urozmaicać dietę i w jaki sposób pomóc osobom mającym kłopoty z utrzymaniem optymalnej wagi. Wsparcie specjalistów do spraw żywienia jest cenne również w okresie, kiedy częściej niż zazwyczaj odwiedzamy rodzinę i wspólnie świętujemy mogą wówczas służyć fachową poradą, jak racjonalnie przygotowywać świąteczne potrawy. Najrozsądniej jest na taką specjalistyczną konsultację udać się już wcześniej, aby zdrowe podejście do Świąt nie było przykrym obowiązkiem, ale naturalną kontynuacją całorocznych właściwych nawyków. Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swojskie Specjaly
U mnie ciężko policzyć czego nie będzie:) Oprócz słodkości oczywiscie zupa grzybowa,pierogi,kilka sałatek,barszcczyk z uszkami. Tyle z mojej strony,natomiast zobaczymy co przygotuje pozostała część rodziny. http://swojskiespecjaly.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×