Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cirrusik

SZARLOTKA

Polecane posty

Gość cirrusik

Witam! Miałby ktoś jakiś fajny, sprawdzony przepis na szarlotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób szarlotkę sypaną, nie wymaga wysiłku i zawsze się udaje. Jedyny minus - za szybko znika z blachy ;) 1 szkl. mąki pszennej 1 szkl. cukru 1 szkl. kaszy manny 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia cukier waniliowy 1,5 kg jabłek szczypta cynamonu 3/4 kostki masła (najlepiej z zamrażarki) Mąkę, cukier,cukier waniliowy,kaszę i proszek wymieszaj i podziel na 3 części. Jabłka obierz, oczyść i zetrzyj na tarce na dużych oczkach (możesz też użyć gotowych jabłek na szarlotkę ze słoika) blaszkę natłuść i wysyp bułka tartą. Wysyp jedną część suchych składników, na niej rozłóż połowę jabłek, oprósz cynamonem. Następnie wysyp drugą część suchych składników, rozłóż resztę jabłek, znów cynamon i na to ostatnia porcja suchych składników. Masło zetrzyj kup potnij na wiórki (ja używam obieraczki do warzyw) i rozłóż na wierzchu ciasta. Piecz w temperaturze 180C przez około 60 minut. ja tę szarlotkę podaję ciepłą, ze śmietaną ubitą lub lodami waniliowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwiecej na swieta
moja mam to robi taka pyszna szarlotke nigdzie takij nie jadlam nawet za granica w elganckich restauracjach. Jej sekretem jest dodawanie smalcu do ciasta wtdy wychodzi pyszne i takie kruche :) ale calego przepisu ni znam bo moja mam robi na oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cirrusik
hmm fajne... mam nadzieję że mi się uda bo mnie rodzina zabije na święta jak będzie klapa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchniomaniaczka
Klepy raczej nie powinno byc, tak myśle :). W całości ta zzrlotka prezentuje sie oblednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cirrusik
super! dziękuję i 3mam za słowo że nie będę "wyklęta" bo rodzina mojeo faceta jest bardzo wymagająca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Wpisz w Google " Szarlotka cioci Grażynki". Pyszna. Robiłam wiele razy.Możesz wypróbowac przed świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×