Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gość moniaszek
glownie w rozmiarze 56 tak zeby byly na pierwsze 2-3tygodnie i pare w rozmiarze 62, kilka na 62 i 68 tez juz rodzinka kupila i tak sie zbiera powolutku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
wózkami to jestem rozczarowana, jakbym miala dzis podjac decyzje i kupic wózek to chyba bym wróciła do domu bez wózka... a moze nie mialam dnia?? dziewczyny a co Wy macie? jakie wózki? jakies doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak sie wlasnie zastanawiam czy rozmiar 56 nie kupic tylko do szpitala te pare sztuk do torby a reszte nie kupic wiekszych mysle ze pod koniec ciazy jak bedzie wiadomo jak dzi ecko jest duze to najwyzej cos jeszcze dokupie a narazie zaczne od wiekszych troche rozmiarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zaledwie 3 sztuki 56 bodziakow i jedne spiochy 56 cala reszta 62 najwyzej bede podwijac rekawki ... szkodami kasy bylo .. tymbardziej nie naleze do niskich osob takjak i moj maz wiec obawiam sie ze te 56 moga nie byc dobre po urodzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dziewczyny jak wyszlam rano z psiakiem na spacr dostalam takiego skurczu ze musialam wrocic.. bol jak przy pierwszym dniu okresu i dodatkowo twardy brzuchol... troche sie przestrszylam ale .. teraz jest spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak zrobie jak Ty Agata zawsze mozna dokupic cos na rozmiar 56 ja mam maly sklep smyk tuz pod domem wiec w razie czego nawet maz cas mi kupi :) a zreszta wszystko wyjasni sie blizej porodu. Agata a u Ciebie to nie sa te skurcze Braxtona-Hicksa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu nie wiem co to sa za skurcze .. dowiem sie pewnie w czwartek u lekarza... czy szyjka nadal sie skraca... ale wiem ze moga to byc skurcze o ktorych piszesz. Tak naprawde to juz nie moge doczekac sie malej Zuzi i wiosny :) jak slonce wyjdzie zza chmur odrazu inaczej sie czuje :) dzis szkola rodzenia ciekawe czego dzis sie nauczymy .. podobno bedzieo nacinaniu krocza brrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobraźcie sobie, że po miesiącu od poprzednich badań awidność IGG zmalała. śmieszy mnie to. Chyba zrobię małą awanturę w laboratorium, bo nie jest możliwe, że po miesiącu zakażenie jest świeższe niż miesiąc wcześniej. I co tu myśleć o tych wszystkich badaniach - jakaś abstrakcja. Co do ciuszków to też jestem tak przekonana, że mam tak dużo, ale sama nie pamiętam ile porozdawałam. W sumie mam jeszcze trochę czasu, ale same wiecie jak to jest. Agata w szpitalu w Rybniku było tak, jeszcze 4 lata temu, że oni dawali ciuszki szpitalne a dopiero mąż kiedy Ciebie i dzieciątko odbierał przywoził ubranko na wyjście. A jak robicie z macierzyńskim, pół roku czy rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w koncu zaczynam szkołę 14 lutego troche wczesniej niz planwalam ze wzgledu na wyjazd meza, ja juz tez powoli nie moge się doczekac z dnia na dzien coraz wiecej czytam o wszystkim co potrzeba kupic, jakie, ile. Pewnie wynika to tez z tego ze jestem w domu i mam wiecej czasu niz zwykle, wczesniej bylam zajeta praca i nie mialam czasu pomyslec o zakupach. A co do slonka to sie z Tobą Agata w zupelnosci zgadzam jak tylko swieci to czlowiek o wiele lepiej sie czuje, mysle ze mamy dobre miesiace na porod i spacery z naszymi maluchami :) Gien ja tez mialam tak z badaniami na awidnosc i zostalo mi to w ten sposob wyjasnione: badanie na awidnosc jest tylko badaniem pomocniczym i jesli masz taka sytuacje jak u Ceibie to tym badaniem nie ma co sie kierowac bo jest nieprawdziwe poniewaz pasozyt niestety ale nie moze byc nagle mlodszy. Badanie na awidnosc jest tylko badaniem dodatkowym i jesli wyjdzie Ci awidnosc wysoka lub z miesiaca na miesiac widac ze rosnie wtedy jest sie czym kierowac a jezeli sa jakies zaburzenia to w ogole nie bierze sie jej pod uwage ja przez 4 m-ce mam caly czas niska dlatego nie wiadomo wlasnie kiedy moglo dojsc do zakazenia na podstawie samej awidnosci tylko mozna spekulowac na podstawie samych wynikow igg i igm Gien ja chyba raczej zdecyduje sie na polroczny urlop boje sie ze po rocznym nie bede miala gdzie wracac do pracy niestety to ze trzeba w ten sposob wybierac miedzy byciem z dzieckiem a praca jest okropne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata z tego co wiem to sa jakies cwiczenia do cwiczenia krocza zeby nie trzeba bylo nacinac ale pewnie powiedza w szkole rodzenia o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beaciunia sie do nas nieodzywa ciekawe co u niej hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Agata mi lekarz tlumaczyl ze macica sobie cwiczy i moga byc skurcze i twardnienie brzucha.mi przynajmbiej raz dziennie brzuch robi sie jak kamien,trzyma tak do minuty i puszcza-dziwne uczucie. Agata a Ty wozek masz juz wybrany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
jesli chodzi o macierzynski to ja NIESTETY ale tez polroczny,bo tak jak Ania po roku moge juz nie miec gdzie wracac.wkurza mnie to ale co zrobic.Dzisiaj Spiderka u lejarza,czekamy na wiesci i na potwierdzenie czy faktycznie to Martynka a moze jednak Aleksander:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda czekamy na wiesci od Spiderki :) Monia a masz z kim zostawic malucha jak wrocisz do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
mam dwie babcie poki co nie pracujace wiec nie ma problemu ,chyba ze jedna i druga znajda prace to wtedy bede sie martwila i nie mam pojecia co zrobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
a Ty Ania masz z kim zostawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale masz super sytuacje ja mam obie mamy 80 km od siebie z czego jedna pracuje a druga musi zostać z chorym tata także mi pozostaje tylko liczyć na siebie i opiekunkę :( niestety tak to jest jak człowiek sie przeprowadza za praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no to rzeczywiscie mam komfortowa sytuacje.moja mama ma swira na punkcie dzieci wiec nawet nie wyobraza sobie zeby wnuka nie pilnowac:-) ciekawe jak Beaciunia,cos sie nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaszek mam juz wozek kupionh nawet tylko musze go odebrac . Dzisia dostalam mmsa od Pani ze sklepu z moim wozkiem :) ladnie sie prezentuje ciekawe jak sie sprawdzi bo to Bebetto LUka rozowy:) polski .. tani ale bardzo nam go zachwalali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro ja ide na badania na tokso szpec od tokso kazal mi po dwoch tyg powtorzyc badanie wiec w czwarek sie dowiem czy dalej igg na minusie a igm na plusie(absurd).. no ale rova biore:( szukam ladnej koszuli do szpitala moze macie jakies fajne na oku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
moze nie znam sie az tak ale powtarzac badania po 2 tyg to chyba za szybko? juesli chodzi o wózek to mozesz mi powiedziec czy ma duze pompowane koła?? bo ja szukam takiego który sprawdzi sie na trawe, piasek , kamienie , jednym słowem mówiac na wieś... potem tez sobie poczytam o nim. mi w jednym sklepie zachwalali Tako a w drugim ze jest do niczego i polecali co innego , oszalec mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez Monia dziadkowie i jedni i drudzy wariuja dlatego wymyslili sobie ze skoro nie moga przyjechac do mnie to ja sie do nich z dzieckiem przeniose obojetnie do ktorych bo mieszkaja obok siebie i wtedy beda mi mogli pomoc chociaz po porodzie zajac sie dzieckiem. Własnie wrocilam ze spaceru i weszlam sobie na chwilke do smyka kurcze poogladac ciuszki kurcze szczerze mowiac to nawet nie wiedzialabym co wybrac ale musze Wam powiedziec ze to co jest na stronie i te ceny nie maja nic wspolnego z tym co jest w sklepie bo rzeczywiscie tak jak pisalas jest sporo wyprzedazy body-3packi i pajacyki, bardzo spodobaly mi sie rzeczy takie ze sloniem Dumbo cala kolekcja jest ich ale niestety one nie sa na przecenie i tam pajacyk kosztuje 59zł masakra :( O Beaciuniu tez juz dzis myslalam ciekawe dlaczego nic nie napisze nawet 2 zdania, mam nadzieje ze wszystko jest ok. Agata ciekawe jakie bedziesz miala wyniki mam nadzieje ze dobre :) ja jestem narazie na etapie wyboru czegos dla dziecka potem przyjdzie czas na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia wiesz co chyba do konca nie trzeba sluchac tych opinii sprzedawcow tylko troche zdac sie na swoje zdanie bo wiesz z tym doradzaniem to moze byc roznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia i zuzik
Witam was po powrocie ze szpitala. Zuzię urodziłam 30 stycznia. Małej zrobiono usg główki i brzuszka- wszystko jest ok, żadnych zmian nie ma. Mała miała krwiaka na główce, bo niestety miałam vacum, ale krwiak już się wchłonął. Przeciwciała igg 392, igm ujemne ;) za 2 miesiace kontrola, czy igg spada.Do okulisty mamy się zgłosić za 3-4 tygodnie na badanie. Jestem ogromnie szczęśliwa,że mała jest zdrowa. Jednak branie antybiotyku dało rezultat. Pozdrawiamy was cieplutko! Zuzia juz daje w kość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia i zuzik
Aha, specjalne podziekowania dla mojego męża, który był przy mnie podczas porodu i wspierał mnie. Piciu- KOCHAM CIĘ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie beaciunia wielkie gratulacje dla Ciebie i Zuzi :) :) :) Ciesze sie bardzo ze z Toba i Zuzia jest wszystko ok. A jak sie czujesz miałas CC czy naturalnie rodzilas? Mała grzeczna czy juz rozrabia? czy od razu w szpitalu miala pobierana krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beaciunia serdeczne gratulacje zdrowej córci:)Obyśmy wszystkie z tego forum zakończyły swoją historie z tą chorobą tak samo pozytywnie jak Ty i Zuzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie jak to jest z tym pobieraniem krwi i czy dla każdego noworodka robią usg główki i brzuszka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,na wstępie ciesze sie że się beaciunia odezwała, serdecznie gratulacje! JAk vacum to naturalny, tylko chyba dość trudny poród... NAjważniejsze że sie dobrze zakończyłi mała ma IGM-. Po drugie u mnie na usg wszystko ok, tylko zapomniałam zapytać o to echo serca co pisałyście kiedyś, niestety ostatnio jestem roztargniona i zapominalska, nawet w pracy już mi gorzej z koncentracją, dlatego sobie wzięłam 2tyg zwolnienia :) Płeć nieznana, jakoś sie nie ułożyło by dobrze dostrzec, i niestety byłam w smyku super przeceny pięknych bodziaków 3pak za 25-30zł ale nic nie wzięłam bo żaden nie był na tyle uniseks by mi się przydał obojętnie co będę miała. Co do wózka to to 70% skłaniam się ku Bebetto Solaris. Gien mi również raz awidność spadła, niewiele ale jednak. Za to na podstawie tego że IGG w pewnym momencie wzrosło mi dwa razy więcej przypuszcza się ze zakażenie tuż sprzed ciąży lub z początku. Na macierzyński ide na rok. Babcie pracujące, a na nianie musiałabym wydac ponad pół mojej pensji, wiec w moim przypadku się nie opłaca. To chyba narazie wszystko :) pozdrawiam i również czekam na wiosenne słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaciunia i zuzik
Z racji tego,że miałam vacum (mała wyciągali specjalna przyssawka załozona do głowy) usg robili rutynowo. A na usg brzuszka pediatra sprawdzala czy narządy małej są w normie. Ja w zasadzie, gdy pediatra przyszedł badać malą sama zaczęłam mówić o toksoplazmozie, o badaniach itp. A ona potem sama juz wdrożyła procedury tzn.zleciła badania krwi i zrobiła te dwa usg. Myślę, że najlepiej jak same w szpitalu będziecie się dopominać o badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×