Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gość moniaszek
beaciuna ,to imprezka juz niedlugo. fakt w tamtym roku nasze skarby byly jeszcze w brzuszku:-) u Nas jest jeden zabek... drugiego narazie nie widac Aniu co u Was?jak Kubus?nie choruje? fotki jakies poprosze:-) Aniu pamietam ze pisalas kiedys ze nosisz soczewki. nie myslalam zeby zrpbic laserowa korekcje wzroku? pytam bo tez nosze soczewki i tak mysle o tym laserze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia u nas narazie wszystko dobrze Kuba zdrowy chodzi kolejny tydzień do zlobka :) co do ząbka to u nas tez pojawiał sie jeden jeszcze co prawda nie wyszedł cały ale łyżeczka juz sztuka :) fotki spróbuje wysłać wieczorem coś znajdę ze zlobka. Kurczę odkąd chodzę do pracy to przyznam ze cieżko jest z ogarnięciem wszystkiego w domu no ale cóż wiedziałam ze nie będzie lekko. A co do korekcji to powiem Ci szczerze ze o tym nie myślałam ja zmieniam soczewki raz m-c wiec jakoś bardzo mi to nie przeszkadza ale moze warto o tym pomyśleć. A jak tam u reszty dziewczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Do reszty dziewczyn w końcu zawitała zima ;) wczoraj na spacerze kilka razy wywinęłabym orła, na szczęście wózek mnie ocalił, a wy wychodzicie z waszymi szkrabami w takie pogody na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ja swojego szkraba szczerze mówiąc to nie oszczędzam i wychodzę z nim w każda pogodę no moze oszczędzam go od deszczu jak nie muszę wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam dziewczyny pozamarzałyście :) ? Chciałam zapytać czy dajecie do zupek maluchom (pow.7mca) jakąś oliwę lub masło? Jesli oliwę to jaką można? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Najlepiej tą z pierwszego tłoczenia - na olivie jest wtedy napisane "extra virgin" Synek chce Ci jeść to co mu ugotujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
HEJ Spiderka Ja akurat daje masełko zamiast oliwy. Dostalas fotki od Nas? A propos zama rzania to ja juz mam dosc tej zimy i tych siarczystych mrozow ...brrrrr Olaf ma drugiego zabka:-) wczoraj znalazlam.hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa.. Moja córka ma 7,5mca i do tej pory dawałam jej tylko sloiczki ale je mi tylko 4 rodzaje i to te po ktorych jest juz cała pomarańczowa. Nie che żadnych rosołków potrawek ze słoika gdzie jeszcze poczuje jakies grudki i koniec jedzenia, dlatego chce spróbować gotować jej moje jedzenie i zobaczyc czy zje. Szkoda że to zima bo z jakością warzyw teraz kiepsko ale żeby chociaż ze dwa razy moje zupki w tygodniu zjadła a reszte ze słoika to bedzie dobrze. Chciałbym jej zrobić rosolek z ryżem na indyku i zupe buraczkową ale nie wiem czy dostane teraz buraka?? Synkowi temu starszemu gotowałam i sporadycznie dawałam słoiki ale z nim nie było problemu bo jadł wszystko :) a mala troche wybrzydza. Jemu dawałąm tez masełko ale teraz gdzies słyszałam ze olej sie daje tylko nie wiem czy kukurydziany czy jaki, aaa1234 pisze ze extra virgin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Spiderka na Twoim miejscu dodałabym albo prawdziwe masełko albo oliwę z oliwek - jeśli mogę podpowiedzieć :) oleju na razie nie dodawałabym... Powinno się gotować jedną zupkę na 3 dni - więc możesz raz w tygodniu taką przygotowac***przez następne 2 dni odgrzewać - jeśli córce będzie smakować oczywiście :) Moja na razie do takich nie może się przekonać za to zupy które sobie gotuję (z przyprawami etc) uwielbia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Hej dziewczyny .co u Was? U mnie wreszcie syberyjskie mrozy odpuscily ,uffff:-) byle do wiosny:-) Zebolki tak sie u Nas rozszalały ze Olaf ma juz 3 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas tez na plusie,a co do ząbków to nam przystopowały, na 6mcy miała juz dwa a zaraz 8mcy i dalej dwa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak zakonczyły sie wasze badania dzieci w sprawie toxo? Bo mi teraz w poradni pobrali krew MArcelki zeby sprawdzic te IGG czy spadły i kazała mi zrobić poraz drugi bo juz raz mialą robione: usg główki, badanie słuchu i jeszcze raz to dno oka i o ile tamte badania zrobię to to dna oka to chyba sobie podaruję, co myslicie? Ile razy wasze dzieci miały to badane? Przeciez to takie stresujące dla dziecka, czy jak reszta badan bedzie dobra i te IGG dobre to moge sobie odpuscić? Ile razy miałyscie to badane u dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junik
hej, jestem już po amnio - wynik ujemny!!! :) jednak zmartwiłam się informacją od mojego ginekologa, który mówi, że badanie noworodka pod kątem toxo nie jest standardem w Poznaniu (na Polnej). Ja u Was wyglądała diagnostyka maluszka zaraz po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Spiderka moja córka miała robione badanie dna oka 4 razy, 2 razy robiliśmy to w przychodni i tam tragedii nie było - zakropili jej oczki i nawet mało płakała - bez żadnych drutów, rozpurek, za to w szpitalu było nieciekawie... Junik ja np rodziłam w specjalnym szpitalu przystosowanym do diagnozowania toksoplazmozy wrodzonej u noworodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
spiderka,Olaf mial tylko usg glowki raz-w szpitalu. Dno oka tez robilismy tylko raz-i nigdy wiecej tego badania!!!byl malutki i malo kumal a teraz nawet bym sobie tego badania nie wyobrazala:-( na sama myslaz mniee trzesie. Skoro Igm ujemne to mysle ze te wsz badania sa zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjelismy decyzje że czekamy na wyniki igg, słuchu i usg główki, jak bedą dobre to dna oka juz nie powtarzamy. Junik ja rodziłąm we Wrocławiu, mała miała tam po porodzie zbadane IGM i IGG oraz dno oka(i chyba usg główki juz nie pamiętam). no i słuch - ale to standardowe badanie,Potem badałaysmy raz IGG i teraz powtórzyliśmy to IGG, raz bylismy na usg główki i raz na dodatkowym badaniu słuchu i teraz bedzie miała USG główki powtórzone i badanie słuchu. Ze względu na to że to dno oka to trudne badanie to poczekam na decyzje jak bede miała wszystkie wyniki pozostałych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderkaa dlaczego kaza Ci powtarzac te wszystkie badania?Mala nie miala IGM ujemnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junik
aaaa123456 i Spiderka - dzięki za odpowiedź. No właśnie ze względu na toxo chcę rodzić w specjalistycznym, klinicznym szpitalu. ale lekarz mi na ostatniej wizycie powiedział, że jeśli mam wynik amnio ujemny, to lekarze nie robią diagnostyki u maluszka. Chyba, ze się uprę... Ja myślałam, że jest jakaś standardowa procedura, w szczególności w takim szpitalu... Wy się upomniałyście czy tylko powiedziałyście, że miałyście toxo, a lekarze sami zajęli się diagnostyką maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia no nie wiem czemu, IGM miała ujemne w szpitalu, dla pełnej diagnostyki albo co.. Junik zapytaj w szpitalu o badanie krwi maluszka na toxo - bo to w sumie najważniejsze, ja nie prosiłam, przy przyjeciu na poród podałam tylko wszystkie wyniki i sami jej zbadali. Usg głowki robią raczej standardowo ale nie we wszystkich szpitalach.Pierwsze dziecko rodziłam tez we Wrocławiu i nie miałąm toxo a usg główki i tak mu zrobili wiec robią po prostu wszystkim maluszkom, a u mnie w małej miejscowości gdzie mieszkam to nie robią usg główki wszystkim dzieciom. Najbardziej byłam w szoku że jej zrobili to dno oka - specjalnie wołali okuliste i musiałam czekać 2 dni na oddziale bo wczesniej nie miała czasu. Potem w zaleceniach przy wypisie miałam napisane by zgłosić się do poradni chorób zakaźnych dzieci, wiec od pediatry do której zapisałm córkę dostałąm skierowanie i się zgłosiłam, i tam już pani dr prowadząca pozalecała komplet badan, w sumie wszystko za darmo,tylko to dno oka musimy prywatnie, a krew i usg dała skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa123456
Jak dla mnie wynik aminopunkcji pokazuje ze Twoje dziecko do czasu zrobienia tego badania nie zaraziło się tokso a teraz...??? Nie bierzesz rovamycyny? Masz IgM dodatnie? Jesli tak to zawsze moze dojść do zarażenia - nawet przy porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junik
aaaa123456, no właśnie tak argumentuje mój ginekolog - mam już ujemne igM, awidność nadal niska ale rośnie. rovamycynę nadal biorę. I dlatego mogą mi tych badań nie zrobić. Jednak dr Kajfasz powiedział, żeby to sprawdzić... mam jeszcze czas na dowiedzenie się szczegółów, jak to wygląda w tym szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) troche mnie tu nie było właśnie wypoczywamy z cała rodziła w Kudowie Zdrój :) co do ząbków to Kuba ma tylko dwa wiec Spiderka nie przejmuj sie a ma juz 9.5 m -ca co do badania dna oka i innych to sa ważne przez 6m-cy i potem wszystkie trzeba powtarzać tak nam mówili w centrum zdrowia dziecka i nie ważne ze igm były ujemne dopóki igg bedą dodatnie to dzieci maja mieć aktualne badania czyli robione co 6 m-cy u nas na szczęście zamknelismy cała sprawę w 6 m-cach i nie musieliśmy nic powtarzać bo Kuba igg miał juz wtedy ujemne bo tez sobie powiedziałam ze badania dna oka nie powtórzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Widzicie co lekarz to inaczej. Ja bylam u dwoch panstwowo i prywatnie i obaj stwierdzili ze mamy o tokso zapomniec... wiec zapomnialam . ale chyba dla samej siebie sprawdze igg bo igm to napewno ujemne a co u Was dziewczyny?jak wasze pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam dali o tokso zapomnieć jak Kuba miał igg ujemne dopóki mu nie spadły to kontrola co 1,5 także każdy lekarz leczy inaczej u nas Kubie ostro idą jedynki i przez to jest katar i kaszel niestety a poza tym wszystko jest dobrze przy meblach juz ładnie nawet chodzi, jest tak żywy ze wysysa z mamy wszelka energię pod koniec dnia to juz nie mam siły na nic az sie boje pomyśleć jakie bedzie drugie dziecko ;) a jak tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
U Nas Oki.Oli ma juz 5 zabkow. przy pierwszym tylko goraczkowal a reszta oki:-) raczkuhe,staje przy meblach i tez wszedzie Go pelno.nie moge nadazyc.guzow te z jyz sobie troche ponabijał. do tej pory karmilam jeszcze piersią ,4dni temu oxstawilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super pozazdrościć tak długiego karmienia a jak polubił sztuczne mleko? Co do ząbków to u nas sa tylko 2 i w sumie to nie ma gorączki ale strasznie marudzi popołudniami i wieczorami i czasami jest cieżko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Sztuczne mleko bez problemu. nawet jak karmilam jeszcze piersia to czasami dostawal sztuczne a oproxz tego robilam w butelce kaszke na noc wiec przestawil sie bez problemu:-) jesli chodzi o drugie dziecko to moze pomyslimy cos okolo jesieni:-) a Wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie myślałam ze jak w karmieniu dziecka mleko nie jest jedynym pokarmem tylko je juz inne rzeczy to łatwiej sie przyzwyczai, no u nas tak decyzja podjęta maź mnie bardzo namawia i pierwsze doby koło lipca zeby na spokojnie w wakacje pojechać a potem zając sie ppwiekszaniem rodzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no to suuuper:-) to zycze powodzenia i mocno trzymam kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×