Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość królik-skacze

starania, ciąża 2013

Polecane posty

Gabi ja chetnie bym Ci cos pomogla ale ja sie totalnie nie znam na takich samodzielnych badaniach, nigdy tak nie robilam, poprostu w spokoju czekalam na @ i jak sie spoznila 2 dni to zrobilam test. Temp nawet nie mierzylam. Ale skoro masz takie obserwacje i znasz potrafisz sie sama tak zbadac to cos moze byc na rzeczy skoro widzisz roznice:):) Kwietniowa nie doszukuj sie u siebie roznych chorob bo glowe tylko niepotezewbnie zasmiecasz ale jesli boisz sie ze mozesz miec cyto lub toxo to zrobi badania bo to nie ma zadnych objawow i o tym sie nie wie poprostu, ja robilam te badania przed staraniami. Teraz mam powtorzyc te badania, pojde chyba jutro:) ale robilam tez przed bo wolalam wiedziec ze mam zdrowy organizm i moge sie starac. Olale jest przykladem ze lepiej zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............Cykl Starań......Ostatnia @.........testowanie Królik skacze......12.............4.04.2013...........5.05.2013 Gabi_wroc..........6............17.03.2013...........po 17.04.2013 Lorislawa...........6..............14.03.2013............ ..16-24.04.2013 birget...............3................8.04.2013.......... . .8-9.04.2013 olaalee..............................02.05.2013.......... . .koniec roku maniek87...........2r................22.04.2013.......... ?przerwa! Karmelka88.........2...............07.03.2013............ .0 7.04.2013 kwietniowa staraczka..........2...............24.04.2013............ .. 25.05.2013 anibas.............. 2..............07.05.2013...............04.06.2013 KMSU................1..............16.03.13.............. ...17 .04.13 nezumi..............1..............10.03.2013........... ...11.04.2013 aaaaanuskaaaaa..................02.05.2013........sierpie ń-wrzesień... Rozmarzona......2............04.04.2013..............03.- 04.05.2013 Fasolkowe nick.............tydzień ciąży........ ostatnia @..........termin porodu Nutka29...........22tc................27.11.2012......... ..03.09.2013 Agnes32...........22tc................ 29.11.2012...........05.09.2013 grace88...........16tc................15.01.2013......... ..22.10.2013 Mama ..............14tc............... 05.02.2013...........12.11.2013 dumnna mama....10...................27.02.2013............07.12.201 3 ulajowy...........nie wiem............21.03.2013.......jeszcze nie wiem Adaa26..............8tc.............24.03.2013.......nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_chcąca;)
bet77 zaczynam wielkie odliczanie ;) JUŻ JUTRO ŚRODA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_chcąca;)
Nick.............Cykl Starań......Ostatnia @.........testowanie Królik skacze......12.............4.04.2013...........5.05.2013 Gabi_wroc..........6............17.03.2013...........po 17.04.2013 Lorislawa...........6..............14.03.2013............ ..16-24.04.2013 birget...............3................8.04.2013.......... . .8-9.04.2013 olaalee..............2...............24.03.2013.......... . .25.04.2013 maniek87...........2................22.04.2013.......... ????maj Karmelka88.........2...............07.03.2013............ .0 7.04.2013 kwietniowa staraczka..........2...............24.04.2013............ .. 25.05.2013 anibas.............. 2..............10.04.2013...............8-9.05.2013 KMSU................1..............16.03.13.............. ...17 .04.13 nezumi..............1..............10.03.2013........... ...11.04.2013 aaaaanuskaaaaa..................02.05.2013........sierpie ń-wrzesień... Rozmarzona......2............04.04.2013..............03.- 04.05.2013 nowa_chcąca;)....24.............21.04.13...............17-18.05.13 Fasolkowe nick.............tydzień ciąży........ ostatnia @..........termin porodu Nutka29...........22tc................27.11.2012......... ..03.09.2013 Agnes32...........22tc................ 29.11.2012...........05.09.2013 grace88...........16tc................15.01.2013......... ..22.10.2013 Mama ..............14tc............... 05.02.2013...........12.11.2013 dumnna mama....10...................27.02.2013............07.12.201 3 ulajowy...........nie wiem............21.03.2013.......jeszcze nie wiem Adaa26..............7tc.............24.03.2013.......nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olaalee dzieki, że mnie uspakajasz :) nie wiem co ja mam myśleć po tej wizycie u endokrynologa. Ginekolog do którego chodziłam jeszcze w liceum nigdy nic nie mówił żę coś jest nie tak, a jest to bardzo szczegółowy diagnosta, później lekarz do którego poszłam chcąc zacząć się starać też stwierdził że wszystko jest ok i nie widzi przeciwskazań, ani powodów przez które były by jakiekolwiek trudności. Obecna gin regularnie bada moje jajniki i nie stwoierdziła nieprawidłowości. A tu nagle endokrynolog-ginekolog robi badanie i takiego newsa mi sprzedaje, że może tu być problem. Chociaż z tego co sprawdzałam w necie to obraz policystycznych jajników wygląda ciut inaczej niż to co ja wczoraj widziałam na usg. Co do badań to nie mówił mi nic o LH i FSH, tylko testosteron całkowity i wolny, androstendion i DHEA-S, ale są one piekielnie drogie i może jutro na wizycie u mojej gin jakoś ją podpytam o to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane dziewczyny, te nowe i te stare :) Ja już po urlopie. Powiem wam ze spełnił swoje zadanie, jestem wypoczęta i zrelaksowana. Napiszcie co u was. Starałam się czytać na bieżąco ale pojawiło się tyle nowych staraczek ze się pogubiłam :) U mnie bez zmian.. wybrałam tabletki na wywołanie @ ale dalej nie przyszła. Czekam do piątku i jeśli nic się nie zmieni to odwiedzę lekarza. Pozdrawiam kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale jestem zła na siebie i na swój organizm. Biorę leki na ten stan zapalny i wybrałam już 7 z 10 tabletek i co - dostałam okres o 4 dni za wcześnie. Przez to nie mogę wybrać reszty i nie wiem czy te co zdążyłam wziąć pomogą! Masakra Birget ja miałam też badany testosteron na oddziale endokrynologicznym a wiesz że mamy ten sam problem z prolaktyną. Podziwiam cię że tak spokojnie podchodzisz do rezonansu przysadki- mnie on przeraża choć będę go miała robiony dopiero w sierpniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie nachodzilam dzis, odpoczywam teraz i juz nic dzis nie robie tylko syzbki obiad zrobie:) Birget, Kunekate, Maniek, Nowa chcaca uda sie Wam dziewczyny, wiem ze to trudne tak czekac i zobaczyc I kreske lub gdy @ przychodzi ale z zcasem zostaniecie mamami, spokojnie z dystansem a sie uda. Choc wiem ze trudno o ten dystans. Birget ja sie zgodze z twoim mezem, ze niepotrzebnie chodzisz po lekarzach i szukasz problemu bo moim zdaniem jedyny problem istnieje w glowie, to jest przeszkoda bo zabardzo sie chce i cos sie blokuje/zacina. Napewno masz zdrowe jajniki bo skoro od tylu lat chodzisz do gina to juz dawno cos by sie wykrylo. Napewno pod tym wzgledem jest wszystko ok a lekarz moze byc nie ok i specjalnie tak powiedziec zeby w koszta Cie popchnac bo wie ile to kosztuje a wie ze Ci zalezy i ze jestes sklonna zaplacic, nawet jesli on by na tym nie zarobil. Lekarze sa rozni, niektorzy sa strasznymi chu.... Niepotrzebnie Cie tylko stresuje i robi Ci metlik w glowie. A jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kase. Gdybys miala cos nie tak z jajnikami to jeszcze raz napisze ze ktorys lekarz juz by to wykryl. Kunekate fajnie ze urlop i odpoczynek sie udal. Mam nadzieje ze naladowalas sie pozytywna energia i dobrymi fluidami. Z pozytywnym nastawieniem i nie zestresowanym organizmem latwej jest zajsc napewno:) Maniek dobrze ze przyszla, mysle ze sie juz wyleczylas, gorzej byloby gdybys w ciazy nie byla a @ by nie przychodzila. Skonczy sie @ i bedziesz mogla zaczac sie starac tylko prosze o pozytywne nastawienie i nic na sile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
kurcze dzis cisnienie mi daje chyba w kosc bo pochodzilam po miescie i glowa mnie boli ze hej. podziwian, ze potraficie sobie badac szyjke. ja totalnie nie umiem. potrafie tylko wyczuc czy jest nisko czy wysoko ale rzeczy typu otwarta czy zamknieta i w ktora str osadzona to troche dla mnie kosmos. ja ja sobie wyobrazam troche jak wulkan skierowany do dolu, na okolo wyczuwam jakby row ale srodka czy zamknieta czy otwarta nie umiem zbadac. wiem ze kiedys umieszczalam sobie globulke illadian direct plus i gdzies ja mocno wcisnelam, nie siem czy do szyjki cxy do tego "rowu" wole tam nie macac bo nic mi to nie daje. temp tez niebd mkerzyc bo to tylko powoduje ze siedze jak nuenormalna i mierze po owulacji. w tym cyklu mi to troche obojetne. mam dzis bardzo plodny sluz. wiem ze to dni plodne. wiem tez ze pozno w tym cyklu. ciekawe czy przesunie mi sie okres, skoro normalnie faza lutealna trwa 14 dni u mnie. teraz dziewczyny pytanie z innej beczki, jakie buty kupic do mietowej sukienki, ktora ma wstawki zlote. blagam bo poprostu oszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
co do cytomegalii i toksoplazmozy to zbadam gry bd potrzeba. stawiam ze toksoplazmoze przeszlam w dziecinstwie. dobrze by bylo;) wczoraj bylam u babci, podpytywalam o poronienie pierwszej ciazy mojej mamy-nie mam kontaktu z mama. podobno sie przewrocila na oblodzonej gorce bo zeby zejsc do babci to taka wlasnie jest. podobno jechala powiedziec ze jest w ciazy. zaczela krwawuc i poronila. zawsze myslalam, ze moj tata tak mi tylko mowil ze to od przewrocenia a tak naprawde to bylo od zdrowia. ciesze sie zatem ze to z przewrocenia, a nie ze jest to u nas w genach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście kochane :) Maniek podchodzę do tego wszystkiego spokojnie, bo nawet jeśli w rezonansie wychodzi jakiś mikrogruczolak to najczęściej nic się z tym nie robi, czasem stosuje się leczenie farmakologiczne jeśli jego istnienie bardzo zaburza cykl. A z drugiej strony dzisiaj przeczytałam bardzo fajny artykuł, który mnie uspokoił. Napisane tam było, że prolaktyna może podskoczyć z różnych przyczyn w tym od spadku masy ciała i stresu, co w obrazie usg może dać pozornie policystyczne jajniki, chociaż tak naprawdę nic się złego w organizmie nie dzieje. Ja w lutym bardzo schudłam w wyniku silnego stresu, po raz pierwszy w życiu miałam niedowagę i dopiero od niedawna udało mi się trochę przytyć i wyluzować po całym stresie jaki miałam. Napisane tam też było, że często tak się dzieje kiedy kobieta stara się o ciążę i za bardzo tego chce, wtedy pojawia się stres i daję zafałszowany obraz jajników i skoki prolaktyny, więc jest to kolejny sygnał że powinnam dać sobie spokój z tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniowa co do butów to ja szukałabym beżowych, złotych lub w kolorze miętowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co do butow to zgadzam sie z birget ale dodam jeszcze czarne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz odliczam:D jeszcze 4 dni:) mnie bola piersi wiec nie wiem czy okresowo nie bedzie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniowa ja tez myslalam ze toxo przeszlam jako dziecko bo caly czas bawilam sie z jakimis kotami z podworka z piwnic bo ja kociara od malego jestem a tu niespodzianka nie zarazilam sie tym niestety jako maluch:( i teraz musze uwazac. Ja nikogo nie namawiam do takich badan, nie wiem nawet ile kosztuja bo ja za nie nic nie placilam ale co bedzie jak zajdziesz w ciaze i sie okarze ze akurat teraz na to chorujesz?? ja tez bylam prawie pewna ze to juz mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birget pewnie masz racje, mi te hormony badali bo i tak byłam w szpitalu ale nawet nie podejrzewali PCO więc skoro na usg nic nie widać to na bank tego nie masz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaa też myślałam o czarnych, ale to jeszcze kwestia tego jakie są dodatki i czy czarne nie będą zbyt cięzko wyglądać :) Maniek ani jeden gin u którego byłam przez całe moje życie nie stwierdził nic nieprawidłowego w moich jajnikach, aż tu nagle wczoraj endokrynolog-ginekolag mi z czymś takim wyskoczył. Jestem po tym troszkę zmieszana i nie wiem co mam myśleć i co robić. Z jednej strony zrobiłabym te badania hormonów, żeby mieć święty spokój i się nie zastanawiać co i jak, a z drugiej strony olałabym to wszystko i nic więcej nie robiła, bo tylko mące sobie w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_chcaca:)
Bet77 to kiedy testujesz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa_chcaca:)
Bet77 to kiedy testujesz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
niby moze tak byc ze skurat teraz choruje, ale rownie dobrze moge sie zarazic idac z wynikiem ze nie mialam i ze nie choruje. moge poglaskac mojego psa ktory np majstrowal przy kocim bobku. przebadam sie na poczatku ciazy lub jesli sie nie uda to w nastepnym cyklu. i tak lekarz wymaga aktualnych badan chyba ze okazaloby sie, ze juz to przechodzilam. nie ma co wariowac. owszem, warto sie przebadac, nie mowie ze nie. ale rownie dobrze mozna by sie badac doslownie na wszystko. co do butow to tez mam takie typy zloty albo mietowy. bexowe mam wiec jak nie znajde innych to ubiore stare. albo pojde boso! pojde boso! pojde boooosoo hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
birget, ja bym teraz nie robila. poczekaj az pojdziesz na monitoring cyklu i tam powiedz swojemu lekarzowi o tym co ci ten gin-endokrynolog rzekla i zobaczysz co Ci powie. nie przejmoj sie tak. dla pocieszenia dodam ze mojej kolezance zdiagnozowali raka jajnika! chodzila jakby jej ktos zawiesil petle na szyje az sie okazalo ze sie pomylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Kwietniowa ja jestem raczej zła na samą siebie, że dałam się aż tak temu zwariować. Jestem raczej osobą rozsądną, a po stracie ciąży coś we mnie cały czas każe mi się zastanawiać dlaczego tak się stało i czy na pewno jest wszystko dobrze, więc zaczęłam szukać. Aż w końcu wpadłam w błędne koło, zaczęłam się stresować, co wpłynęło na wyniki, wyniki wywołały stres. Teraz posłucham mojego mężczyzny i sobie to odpuszcze :) Co do butów to jeśli masz już jakieś sprawdzone to może najlepiej jeżeli w nich pójdziesz :) chyba, że trafisz jakieś fajne buciki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowa widze ze jakas impreza sie szykuje:D:Dwesele kogos pewnie:) co do badan skoromasz zwierze to moze maszi racje. My mamy chomika wiec moja chomiczka mnie niczym nie zarazi i skoro juz zrobilam te badania to raczej nie mam gdzie sie zarazic bo uwazam bardzo. Ale dostalam skierowanie na powtorke tych badan i ide jutro. nic za to naszczescie nie place ale nie lubie byc kluta:( a pojutrze usg:):):) idz boso,boso,boso ulala:):) ja lubie byc boso:D a na moim weselu jak juz bylam zmeczonato zdjelam buty i boso tancowalam ale schlana bylam ze od soboty do srody trzezwialam:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
mam sprawdzone byty ale wszedzie w nich chodze. chcialabym nowe. mam pare sklepow w miescie z butami gdzie zawsze cos jest fajnego. musze tam zawitac. ale racja, sprawdzone buty sa najlepsze. birget wrzuc na luz. dobrze Ci facet radzi, spokoj jest najwazniejszy, bo inaczej to faktycznie czlowiek sie nakreca i robi sie bledne kolo. ada to zrob powtorne badania. ja jesli mi wyjdzie ze nie przechodzila toksoplazmozy, a bede w ciazy to nie bede glaskac psa, bedzie to bardzo trudne bo on jest straszny przytulas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birget dziewczyny mąż mają rację:) musisz wyluzować i nie martwic się:) Kwietniowa ja zrobiłam badania jak przeczytałam tu na forum o cytomegalii. Zazwyczaj przebiega bezobjawowo. Ale mnie zastanowił ból gardła który nawracał( z miesiac z małymi przerwami mnie bolało jeszcze teraz nawet trochę boli) nawracający kaszel, dodatkowo mam córke w przedszkolu więc wolałam zrobić dla świętego spokoju i wyszły mi wyniki świadczące o chorobie w pełni. Robiłam awidność przeciwciał igg ( krew miałam pobraną 2 maja, wcześniejsze wyniki cyto 24 kwietnia) i wyszła mi wysoka awidnosć 0,89 od 0,80 jest wysoka czyli do zakazenia musiało dojść przynajmniej w lutym albo nawet wcześniej. Zastanawiam mnie spadek igg ( bo od razu przy okazji robią) teraz wyszło mi 76. Czy to możliwe , żeby pzrez tydzień igg spadło aż o 100 jednostek? ( badanie robione w innym labolatorium bo nie robili awidności w szpitalu tylko wysyłali do wrocławia więc moze dlatego). Na pewno będę chciała powtórzyć badania za jakieś 2 tyg tam gdzie robiłam pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki. Dawno się nieodzywalam,ale czytam Was na bieżąco. Wczoraj byłam na wizycie u mojej gin po wynik cytologii. Niestety okazało się, że wyniku jeszcze nie ma. Ale porozmawiałam z nią o ostatmim 9 dniowym opóźnieniu miesiączki. Powiedziała, że przyczyną tego była zaburzona wydolność cialka żółtego i co najważniejsze, nie miało to żadnego związku z poronieniem. I jeszcze najważniejsze...dała nam zielone światło!!!!!!!!!!!!!!!! Tak bardzo się cieszę!!!!!akurat jestem przed owulacją także rozpoczynamy staranka w tym cyklu!trzymajcie kciuki mocno żeby się udało i żeby tym razem wszystko było ok! A jeszcze wczoraj będąc u fryzjera zmieniłam kolor włosów z blond na rude i obciełam grzywkę na prosto. Mam nadzieję, że to doskonały początek zmian!!!! Pozdrowienia i buziaczki dla Was wszystkich!!!!!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja bym chyba sie skusiła na buty łososiowe albo może brudny róż-lubię takie połączenia:) Dziś 9 dzień cyklu i zaczynam robić testy owulacyjne. Bede je robic ale chyba i tak co 2 dni męczyć męża będę:)No to do dzieła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............Cykl Starań......Ostatnia @.........testowanie Królik skacze......12.............4.04.2013...........5.05.2013 Gabi_wroc..........6............17.03.2013...........po 17.04.2013 Lorislawa...........6..............14.03.2013............ ..16-24.04.2013 birget...............3................8.04.2013.......... . .8-9.04.2013 olaalee..............2...............24.03.2013.......... . .25.04.2013 maniek87...........2................22.04.2013.......... ????maj Karmelka88.........2...............07.03.2013............ .0 7.04.2013 kwietniowa staraczka..........2...............24.04.2013............ .. 25.05.2013 anibas.............. 2..............10.04.2013...............8-9.05.2013 KMSU................1..............16.03.13.............. ...17 .04.13 nezumi..............1..............10.03.2013........... ...11.04.2013 aaaaanuskaaaaa...1..............02.05.2013..............3.06.2013 Rozmarzona......2............04.04.2013..............03.- 04.05.2013 nowa_chcąca ....24.............21.04.13...............1 7-18.05.13 Fasolkowe nick.............tydzień ciąży........ ostatnia @..........termin porodu Nutka29...........22tc................27.11.2012......... ..03.09.2013 Agnes32...........22tc................ 29.11.2012...........05.09.2013 grace88...........16tc................15.01.2013......... ..22.10.2013 Mama ..............14tc............... 05.02.2013...........12.11.2013 dumnna mama....10...................27.02.2013............07.12.201 3 ulajowy...........nie wiem............21.03.2013.......jeszcze nie wiem Adaa26..............7tc.............24.03.2013.......nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............Cykl Starań......Ostatnia @.........testowanie Królik skacze......12.............4.04.2013...........5.05.2013 Gabi_wroc..........6............17.03.2013...........po 17.04.2013 Lorislawa...........6..............14.03.2013............ ..16-24.04.2013 birget...............3................8.04.2013.......... . .8-9.04.2013 olaalee..............2...............24.03.2013.......... . .25.04.2013 maniek87...........2r................14.05.2013.......... ???przerwa Karmelka88.........2...............07.03.2013............ .0 7.04.2013 kwietniowa staraczka..........2...............24.04.2013............ .. 25.05.2013 anibas.............. 2..............10.04.2013...............8-9.05.2013 KMSU................1..............16.03.13.............. ...17 .04.13 nezumi..............1..............10.03.2013........... ...11.04.2013 aaaaanuskaaaaa...1..............02.05.2013..............3 .06.2013 Rozmarzona......2............04.04.2013..............03.- 04.05.2013 nowa_chcąca ....24.............21.04.13...............1 7-18.05.13 Fasolkowe nick.............tydzień ciąży........ ostatnia @..........termin porodu Nutka29...........22tc................27.11.2012......... ..03.09.2013 Agnes32...........22tc................ 29.11.2012...........05.09.2013 grace88...........16tc................15.01.2013......... ..22.10.2013 Mama ..............14tc............... 05.02.2013...........12.11.2013 dumnna mama....10...................27.02.2013............07.12.201 3 ulajowy...........nie wiem............21.03.2013.......jeszcze nie wiem Adaa26..............7tc.............24.03.2013.......nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×