Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Bambetluska

Tawrdzy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Polecane posty

Gość Michalina
Dnia 5.04.2019 o 06:59, Gość Nanni napisał:

Jesli to będzie twarda i gęsta pinaka to nie powinno być problemu nawet z większą wagą, 'Salsa' nie jest najtwardszym materacem ale może w takim razie spróbuj 'Zumbę' ona zdaje się ma większą twardość, a też jest bardzo prządnym materacem piankowym. Jeśli nie to to ewetualnie zesprężynowych to polecam sprężynowo-kieszeniowe, np 'Pasodoble'

Dziękuję za rady. Zdecydowaliśmy się na  Pasodoble i jesteśmy zadowoleni. Ten model należy raczej do twardszych ale właśnie o to chodziło, no i jest sprężynowo kieszeniowy i to jest super, bo i nie czuć tych sprężyn, nie wpijają się i są zaskakująco ciche. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To jest bardzo ogólne stwierdzenie, że twardy materac jest dobry dla kręgosłupa... Otóż nie dla każdego, jednym może pomóc innym wręcz szkodzić. Polecam przed kupieniem materac iść do specalisty i się go poradzić. U mnie było w ten sposób, że wspólnie ustaliliśmy parametry materaca, który będzie mi najbardziej odpowiadał i wyszło, że 'reg' od curem, ale akurat potrzebowałam twardszego materaca więc taki jest dla mnie odpowiedni. Nie kupujcie proszę w ciemno kierując się ogólnikami, bo może być z tego więcej szkody niż pożytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimus

Zgadzam się, przeczytałam o tym parę artykułów i ciężko z nich jednoznacznie wywnioskować co będzie dla mnie najlepsze, musiałam wcześniej sprawdzać czy  mi jest wygodnie w salonach i u mnie wygrał bezsprzecznie hilding Rumba i w sumie myślę, że to jest na tyle uniwersalny materac medyczny, że wielu osobom może pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najnia

Mój wcześniejszy materac na początku wydawał mi się wygodny ale po paru nocach zauważyłam, że rano bardziej boli mnie głowa. To było trochę podejrzane bo nigdy z tym nie miałam problemu. U lekarza się dowiedziałam ze to może być przez źle dobrany materac i okazało się to prawdą. Faktycznie musiałam zamienić mój dość miękki materac sprężynowy na solidny piankowy materac, co najważniejsze z gęstą pianką, dość wysoki, z tego co pamiętam model 'log'. forma na pewno Curem. W każdym razie teraz jest o niebo lepiej, nic mnie nie boli, nie chodzę "połamana". Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisa

Ja miałam podobnie i zamieniłam swój ale na sprężynowy z piankowego. Myślę, że wszystko zależy od wykonania. Akurat Hilding robi medyczne materace i model sprężynowy "Makarena" był dla mnie bardzo trafiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merta

Ja miałam tak, że po przebudzeniu budziłam się cała obolała. Na początku myślałam, że śpię za wysoko czy za nisko (chodzi o poduszki) ale okazało się, że to jednak materac. W FDM konsultant dobrał mi twardszy materac ze względu na moją wagę, ale to nie oznacza, że będzie dobry dla wszystkich. Najlepiej znaleźć jakąś firmę gdzie taki konsultant będzie i nam pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze materac musi być odpowiednio dobrany do pozycji w której najczęściej śpisz. Po drugie do wagi i wzrostu. Według mnie najlepiej jest pójść do salonu przetestować i zobaczyć na czym Ci się najwygodniej leży i na którym odczuwasz najmniejszy ból. Ja w domu mam materace z FDM, które dobieraliśmy właśnie na podstawie tych kryteriów. Co mogę powiedzieć: znacznie lepsza jakość snu niż na naszych poprzednich materacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Crocus
Dnia 15.07.2019 o 08:47, Gość Merta napisał:

Ja miałam tak, że po przebudzeniu budziłam się cała obolała. Na początku myślałam, że śpię za wysoko czy za nisko (chodzi o poduszki) ale okazało się, że to jednak materac. W FDM konsultant dobrał mi twardszy materac ze względu na moją wagę, ale to nie oznacza, że będzie dobry dla wszystkich. Najlepiej znaleźć jakąś firmę gdzie taki konsultant będzie i nam pomoże :)

Rozumiem że w FDM jest taki konsultant? Mam poważne problemy z wysypianiem się i właśnie z bólami kręgosłupa przez to, że śpię na jakimś paskudnym materacu. Chcę się przerzucić na coś lepszego, myślicie że to dobry przystanek na wybór materaca? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka
4 godziny temu, Gość Crocus napisał:

Rozumiem że w FDM jest taki konsultant? Mam poważne problemy z wysypianiem się i właśnie z bólami kręgosłupa przez to, że śpię na jakimś paskudnym materacu. Chcę się przerzucić na coś lepszego, myślicie że to dobry przystanek na wybór materaca? 😕

pewnie że dobry wybór, wybierz się do nich, na pewno ci dobiorą odpowiedni materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom

Kupowałem swój materac w FDM i muszę przyzna,ć że obsługa jest na prawde profesjonalna. Jesli będziesz potrzebował porady to na pewno pracownicy pomoga ci dobrać odpowiedni materac. Ja jestem zadowolony ze swojego materaca mam H4 i jest dla mnie idealna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jonka

Ja ze swojego doświadczenia muszę powiedzieć, że polecam twardsze materace ale z wkładem z pianki termoelastycznej, wtedy materac daje stabilne podparcie dla kręgosłupa-tzn jest zdrowszy ale też dopasowuje się do ciala więc jest wygodny. U mnienajlepiej sprawdził się materac "Log" firmy Curem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klajka

Twardość materacy w dużej mierze zależy od tego jaką wagę mamy. Dla osób >80 jeden materac może być twardy, a dla osób ze 120 kg może być twardy. Ze swojego doświadczenia, z moimi 97 kg  polecam materac Hilding Zumba, piankowy, meyczny i dość twardy ale  na pewno przez to bardziej wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa

Przy wyborze materaca trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ale nie będę powtarzać tego, co już padło w dotychczasowych odpowiedziach ;) Zwróciłabym tylko uwagę na to, żeby nie ograniczać się przy wyborze do jednego producenta. Jasne, że lepiej nie ryzykować kupna z przysłowiowej firmy Krzak, ale najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu, który w ofercie ma materace co najmniej kilku firm. Raz, że przedział cenowy jest wtedy większy i łatwiej kupić coś dobrego w słusznej cenie, a dwa: naprawdę dajemy sobie wtedy wybór, a nie tylko pozory wyboru ;) Z doświadczenia wiem, że w https://sypialniaplus.pl/ mają dobry wybór. Mają sklep internetowy i sklepy stacjonarne, w których pracują fizjoterapeuci, więc warto sprawdzić. Jak mi dobrali materac dla mnie, to potem wszystkim domownikom u nich kupiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupowanie materaca to coś wyjątkowo trudnego - przynajmniej dla mnie. Moi rodzice kupili sobie nowe łóżko a raczej ramę no i wymyślili sobie, że chcą zdrowy twardy materac i taki sobie kupili. Po jakimś czasie nocowałam u nich na tym materacu - połamana wstałam -  jakiś koszmar.  No i zaczęłam szukać czegoś innego.  Czytałam, oglądałam... i żadnego pomysłu co jest ok. w końcu trafiłam na sklep w którym był pokaz doboru materaców firmy Hilding za pomocą maty sensorycznej ( chyba tak to się nazywa). w rezultacie kupili nowy materac taki jak ten 

https://hilding.pl/produkt/materace-pocket-plus_48/hilding-lambada_141.html

 

różnica jest ogromna.

 

Edytowano przez ateda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Piankowy dla chudych dla grubszych sprężynowy.I koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa technologia ludzie ;)
Dnia 17.08.2019 o 22:05, Gość Gość napisał:

Piankowy dla chudych dla grubszych sprężynowy.I koniec kropka.

Co Ty opowiadasz. W dzisiejszych czasach mamy już dużo bardziej zaawansowane technologicznie materace w sklepach. np. firma Curem ma model, który sprężyny i pianki (model .zip) stąd świetne dopasowanie do ciężaru ciała (a sam materac się nie odkształca, wiem, bo z niego korzystam, a ważę dużo ponad 100 kg i mam ciężarną żonkę). Tak jak piszesz było może 30 lat temu, ale teraz warto podążać za tym co na rynku, zainwestować i po prostu zacząć się wysypiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość użytkownik

Zgadzam się. Teraz taki zerojedynkowy podział nie istnieje, jest mnóstwo rodzajów pianek i sprężyn. Wybór zależy też od preferencji i ewentualnych dolegliwości. U mnie najlepiej sprawdził się materac piankowy, twardość na poziomie H2/H3 z pianką termoelastyczna. Taka pianka robi dużo bo nawet jeśli materac jest twardy to ta pianka dopasowuje się do wagi ciała pod wpływem temperatury i jest wygodnie. Mambo od Hildinga spełnia moje wszystkie wymagania a nie pomyślałabym ze materac z takim poziomem twardości byłby odpowiedni dla kogoś, kto waży 50 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik

też mam mambo z hilding :)  i jest super, ale nie mam 50 kg i to już nie jest super ;)

a tak serio faktycznie fajny materac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A czy ktoś ma  model CHA CHA od hildinga? To jest materac sprężynowo kieszeniowy, zastanawiam się właśnie nad kupnem ale jeszcze ewentualnie myślę nad Pasodoble, Który lepszy, jest mi w stanie ktoś doradzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryska

Mam sprężynowy ale z firmy Curem, ale wydaje mi się, że to pokrewna firma. Konkretnie śpię na materacu Curem.zip i to już jest materac luksusowy, bardzo wygodnie się na nim śpi, ale przede wszystkim zdrowo. Polecam poczytać nawet na ich oficjalnej stronie, bo rzadko która firma ma tyle certyfikatów i tak "zdrową" politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostinka
Dnia 7.10.2019 o 22:15, Gość Iryska napisał:

Mam sprężynowy ale z firmy Curem, ale wydaje mi się, że to pokrewna firma. Konkretnie śpię na materacu Curem.zip i to już jest materac luksusowy, bardzo wygodnie się na nim śpi, ale przede wszystkim zdrowo. Polecam poczytać nawet na ich oficjalnej stronie, bo rzadko która firma ma tyle certyfikatów i tak "zdrową" politykę.

A jakie ten materac ma konkretnie certyfikaty? Zależy mi na materacu w pełni antyalergicznym, kóry będzie miał dobrą cyrkulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara t
Dnia 7.10.2019 o 00:34, Gość Gość napisał:

A czy ktoś ma  model CHA CHA od hildinga? To jest materac sprężynowo kieszeniowy, zastanawiam się właśnie nad kupnem ale jeszcze ewentualnie myślę nad Pasodoble, Który lepszy, jest mi w stanie ktoś doradzić? 

ja mam CHA CHA z Hilding, jestem zadowolona jest bardzo elastyczny , śpi się super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iryska
Dnia 6.11.2019 o 16:18, Gość Gostinka napisał:

A jakie ten materac ma konkretnie certyfikaty? Zależy mi na materacu w pełni antyalergicznym, kóry będzie miał dobrą cyrkulację.

 

Materace Curem mają certyfikat jakości szwajcarskeigo instytutu AEH i Oeko Tex ( Oeko-Tex maza zadanie potwierdzać bezpieczeństwo produktu dla człowieka i środowiska) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostinka

Ok, dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałam się na model "zip" z Curem i jestem zadowolona. Udało mi się nawet upolować rabat świąteczny więc jestem podówjnie zadowolona. Jeszcze raz dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam bardzo wygodny i dobrze dobrany materac na sypialniaplus.pl. Dobrze mi się śpi na nim, wygodnie i wstaję wypoczęta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zona długo szukaliśmy twardego wygodnego materaca i udało się. Kupilismy dwustronny materac smart enduro, którzy jednej strony ma twardość h3, A z drugiej h4. No cóż... spanie teraz to prawdziwa ulga dla naszych  kręgosłupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście materac medyczny (Rumba od Hildinga) w całości piankowy i sobie bardzo chwalę. Oprócz zdrowego podparcia dla kręgosłupa i siedmiu stref twardości jest jeszcze pianka termoelastyczna, która pomaga w zasypianiu bo dopasowuje się do ciała lekko otulając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.09.2020 o 23:46, nonka1 napisał:

Mam osobiście materac medyczny (Rumba od Hildinga) w całości piankowy i sobie bardzo chwalę. Oprócz zdrowego podparcia dla kręgosłupa i siedmiu stref twardości jest jeszcze pianka termoelastyczna, która pomaga w zasypianiu bo dopasowuje się do ciała lekko otulając.

A jaki ten materac ma zakres wagi? Czy osoba ważąca 85 kg może na nim spać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×