Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lethicia

Nowy Rok-nowe nadzieję na te śliczne II kreseczki ;)

Polecane posty

Iska, a orientujesz się jakie są normy dla starających się? Mój lekarz nie umie mi ustalić odpowiedniej dawki. TSH z 5,5 spadło mi na 1,2 w ciągu 2-óch tygodni po przywaleniu końskiej dawki, a ja ledwo stałam na nogach. Po zmniejszeniu dawki zbadałam w czwartek poziom i wyszło 0,2 !! :( Martwię się bardzo, bo to przecież za mało. Lekarze mówili, że do ciąży najlepiej mieć między 1,5 a 2,5 a wczoraj w necie wyczytałam że w granicach 1. I ponoć na początku ciąży TSH spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział, że do ciąży trzeba mieć przynajmniej 1 z przodu, a najlepiej to 1,0 ;) Nie można patrzeć na te normy z labolatorium, w większości norma TSH jest do 4,2, ale mi lekarz powiedział, że owszem jest to norma ale dla kobiet w wieku menopauzalnym, a dla kobiet w naszym wieku, starających się o dziecko miedzy 1 a 2. Ja jak tylko się dowiedziałam że jestem chora to chciała to zbić jak najszybciej i prosiłam o dużą dawkę, a lekarz od razu mi powiedział, że zaczynamy od najniższej i powoli będziemy zwiększać, bo mi serce wysiądzie jak od razu przywali mi dużą dawkę. Agawarawa dobrze Ci radzę, zmień lekarza. Przecież on Cie wpędzi w nadczynność !Z resztą po Twoich wynikach widać, że już za dużo spadły. A to podobno jeszcze gorsze dla ciąży. Skonsultuj to z jakimś innym lekarzem, nie chcę straszyć ale żebyś później nie miała jeszcze gorszego problemu. Będzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) mogę dołączyć? ? to Mój 3 cykl starań a testowanko będzie 18 stycznia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iska, dzieki za info. Chyba muszę zmienić lekarza, ten przyjmuje tylko raz w miesiącu i jeszcze nie ma z nim żadnego kontaktu, bo nie chciał mi dać numeru telefonu. Na dodatek dziwił się, że źle się czułam po drastycznym zwiększeniu dawki :/// Kurrrrde, aż mi się chyba ciśnienie podniosło! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez nerwów, spokojnie. Ale na prawdę rozejrzyj się za innym lekarzem. Nie można dawać od razu tak drastycznych dawek. Ja biorę Euthyrox, na początku 25, potem lekarz zmienił mi na 50 (bo go strasznie naciskałam;) ). Ale powiedział, że jak będę się bardzo źle czuła to na początku mam brać np. po 3/4 tabletki żeby organizm się przyzwyczaił. Ale odpukać brałam całą tabletkę i nic się ze mną nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, siedzę w pracy i zaraz zasnę :( Ogólnie czuję się dobrze, nic mi nie dolega.. tylko jakos teraz mnie ziewanie ogarnęło. Moze to ciśnienie, mam nadzieje, bo wszystko z objawów bym zniosła , oprócz takiej senności ;) no i moze oprocz wymiotów :D To mam wymagania!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno - nie jestem specem od tarczycy,ale temat jest mi bliski bo obie moje dobre kolezanki walczyły z tarczyca i o zajcie w ciąze.. Od obydwu wiem, ze TSH w ciązy szaleje i leci na łeb na szyję... Jedna z nich poroniła, bo lekarz zwiekszył dawkę za mało... I jak zaszla w drugą ciążę, to samodzielnie podniosła dawkę Euthyroxu z 25 na 75. Teraz jest mamą rocznej dziewcznyki.... Druga tez straciła ciąże, wiec w kolejnej ciązy lekarz dawkę zwiększył od razu na 100. Dwóch innych lekarzy.... nie zachecam oczywiscie do samodzielnego leczenia się, Broń Boże, ale do bacznej obserwacji siebie i swojego ciała... kontrolowania tsh i jak najszybszego orietnowania się czy jest się w ciązy czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin okresu jutro. Mam nadzieje ze nie dostane. Mam 39 lat i staramy sie o dzidzusia.Boje sie ale mam nadzieje ze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............cykl......ost.@.............testowanie............Wiek Pannacota...... ..1cykl...... @ 2.12.2012......test.03.01.........? Lethicia26.........3 cykl..... @ 12.12.2012....test. 06.01.......26 Ewcia1982.........1 cykl..... @ 11.12.2012....test.07.01.........? Malinowaaa........3 cykl......@ 12.12.2012....test. 8-9.01......25 Karolina 29277....10 cykl....@ 14.12.2012.....test.14.01.........? Qwer.................3 cykl.....@ 20.12.2012.... test.17.01........ ? Agawarawaa....... 2 cykl.... @ 21.12.2012.....test. 21.01........ ? KawaZmlekiem23...3 cykl.....@ 24.12.2012.....test.21.01....... 23 Będę Mamą2013....10 cykl...@ 29.12.2012.....test.26.01..........? tymianek111........1 cykl.....@ 29.12.2012.....test.29.01........28 iska997..............7 cykl......@ 02.01.2013.....test.31.01.........? królik-skacze.......9 cykl......@ 4.01.2013.......test.01.02.......25 Kitka87.......... ...4 cykl...... @ 12.01.2013.....test.07.02........26 Tym, którym sie udało BeataB.............1 cykl........ @ 12.12.2012.....termin porodu....? Keiti78.........3 cykl 25 dni....@16.12.2012....porod.22.09........? Maruska31.......8cykl..........@ 14.12.2012....termin porodu.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poprawiłam troche tabelke :) mam nadzieje że bedzie się Wam podobała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............cykl......ost.@ .............testowanie............Wiek Pannacota...... ..1cykl...... @ 2.12.2012......test.03.01.........? Lethicia26.........3 cykl..... @ 12.12.2012....test. 06.01.......26 Ewcia1982.........1 cykl..... @ 11.12.2012....test.07.01.........? Malinowaaa........3 cykl......@ 12.12.2012....test. 8-9.01......25 Karolina 29277....10 cykl....@ 14.12.2012.....test.14.01.........? Qwer.................3 cykl.....@ 20.12.2012.... test.17.01........ ? Agawarawaa....... 2 cykl.... @ 21.12.2012.....test. 21.01........ ? KawaZmlekiem23...3 cykl.....@ 24.12.2012.....test.21.01....... 23 Będę Mamą2013....10 cykl...@ 29.12.2012.....test.26.01..........? tymianek111........1 cykl.....@ 29.12.2012.....test.29.01........28 iska997..............7 cykl......@ 02.01.2013.....test.31.01.........? królik-skacze.......9 cykl......@ 4.01.2013.......test.01.02.......25 Kitka87.......... ...4 cykl...... @ 12.01.2013.....test.07.02........26 oczekuje............3 cykl......@ 21.12.2012.....test.18.01........21 Tym, którym sie udało BeataB.............1 cykl........ @ 12.12.2012.....termin porodu....? Keiti78.........3 cykl 25 dni....@16.12.2012 ....porod.22.09........? Maruska31.......8cykl..........@ 14.12.2012....termin porodu.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BeataB masz rację. W ciąży trzeba zwiększać dawkę od razu, nawet o drugie tyle, żeby wystarczyło też dla dzidziusia Ale jeśli jeszcze w ciąży nie jesteśmy to trzeba z tym delikatnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...jakby ktoś wpisywał sie do tabelki lub coś zmieniał to prosze o poprawke bo widze że źle sie wpisałam widze że piszecie zgodnie z datami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruska31
malika27 i oczekuje, witajcie, powodzenia dziewczyny, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruska31
Ja dziś niestety bety dziś nie zrobie, mieszkam w UK i trochę to dla mnie bardziej skomplikowane. Mam nadzieje że w najbliższych dniach się uda, puki co trochę "cycki" wróciły tzn bolą mnie od rana, czyli jakieś objawy wracają, jestem spokojniejsza, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki te stare i nowe:) Ale śnieżyca dzisiaj za oknem...u mnie w sumie nic nowego, okresu jak nie było tak nie ma, za to ciągle jest śluz i podwyższona temperatura od 36.9 do 37.2, piersi są nabrzmiałe ale nie bolą, w brzuchu kręci. Kurcze ciekawe co z tego wyjdzie, miał być prezent w postaci II kresek na dzisiejsze urodziny i nic z tego:( tak sobie myślę, że może owulacja była później i dlatego test jeszcze nic nie wykrył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruska31
Malinowa, dobrze się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowaaa Wszystkiego Najlepszego :) przede wszystkim upragnionych II kreseczek :)i dużo dużo Miłości i cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwer
Hej, ja wczoraj wieczorem straciłam nadzieje bo bolal mnie mocniej brzuch i zaczęłam trochę krwawic... Jednak dziś znowu nic! Tylko trochę brązowych uplawow ale niewiele... Nie wiem czy to implantacja... Zaczęło sie w piątek wieczorem i co jakiś czas jakaś plama, albo czerwona albo brązowa... Nie wiem czy zagniezdzenie mogłoby tak długo trwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie wlasnie boje tych plamien i bolu brzucha. JK bylam w ciazy z corczka,dzis ma dea lata to brzuch bolal mi prawie trzy miesiace.Plamienia mialam przez dwa tyg. Wyladowalam w szpitalu w 6 tyg.ciazy ale wszystko dobrze sie skonczylo.nn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za moje pisanie ale pisze w telefonie i nie zawsze trafiam w odpowiednie litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruska31
Malika27, bołe brzucha i plamienia w ciąży nie są dobre i wówczas jak najszybciej do lekarza, ale zagnieżdżanie o którym często piszą dziewczyny to jest kilka dni po owu, chyba od 6 do 12 wtedy mogą pojawić się plamienia, tak czytałam Qwer a ty kiedy masz termin@?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwer
Mniej wiecej w środę, ale mam nieregularnie cykle więc różnie to u mnie bywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwer
Oj, w czwartek a nie środę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×