Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninka281

sierpien\wrzesien 2013

Polecane posty

black-black patrzę teraz do mojej karty ciąży miałam robioną co 4 tygodnie morfologię i mocz na NFZ, Grupę krwi na początku odpłatnie ponieważ nie jest refundowana. Miałam pobieraną krew 2 razy i mam wyrobioną kartę. Płaciłam 5o zł Dalej na nfz: TSH - ok 12 tc HBS - w 22 tc i 36 tc CRP - w 32 tc Cytologia - w 10 tc Glukoza na czczo - 10 tc Obciążenie glukozą - 22 tc Owa - 12 tc i 36 tc Na koniec zaraz w 38 tc badanie GBS w kierunku paciorkowca nierefundowane. Wymaz z pochwy i odbytu ok 30 Zł. Bardzo ważne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - jeśli chodzi o krzywą macicę to może chodziło o to że jest tyłozgięta? Ja mam taką przypadłość :-) Stwierdzoną przez 4 różnych lekarzy. Że obie z siostrą to nie musi być przypadek bo to ponoć głownie sprawa dziedziczna. Mnie straszono, że przez tyłozgięcie będę miała problem z zajściem w ciąże no ale nie sprawdziło się, w pierwszą zaszłam w pierwszym cyklu starań w drugą w 3. Za to lekarz stwierdził, że mocno tłozgięta macica prawdopodobnie miała wpływ na przebieg porodu który zakończył się cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Od kiedy zaczęłyście ubranka kupować itd?:) czy od początku po trochę czy w ostatnich 2 miesiącach zaczęłyście dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
blackblack ja ubranka zaczne kupowac dopiero w 5mcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Hehe a ja się przyznam już kupiłam śpioszki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
mi tez sie podobaja juz, bo patrzylam w sklepach, ale poki nie wiem co bedzie to nic nie kupuje. Chociaz po tym jak sie czuje szczgolnie dzisiaj to wiem ze dzidzia rosnie i hormony razem z nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - Ja tam nie wierzę w przesądy. Co prawda nie kupowałam ale pamiętam, że bratowa pytała czy nie jestem przesądna jak powiedziałam, że nie to przywiozła cały karton ubranek po swoim synku. Nie pamiętam już kiedy ale chyba dość szybko to było :D Warto kupować po troszeczku bo naprawdę na koniec zbiera się sporo wydatków a i człowiek z ogromnym brzuchalem ma średnią moc na gonienie po sklepach i kompletowanie wyprawki. W szczególności biorąc pod uwagę fakt, że akurat będzie lato :-) No chyba, że zakupy internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Ja jestem za lumpeksami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przespalam pol niedzieli ;) Obudził mnie telefon od szefowej ktora ucieszyła mnie bardzo bo od jutra przychodzi do mnie dziewczyna ktora mam przeszkolic i jak wszystko dobrze pojdzie to od lutego bede juz na zwolnieniu. Co mnie bardzo cieszy bo moj ginekolog nie bedzie sie czepal no i bedzie latwiej z ogarnianem domu,przedszkola i calej reszty bo z wiecznym "zmeczeniem" jest ciezko to wszystko godzic. Ja mam mnostwo rzeczy po synku ale znajac siebie to napewno bede jeszcze kupowac...w zasadzie syn moj ma wiecej ciuchow niz ja wiec watpie ze z drugim to sie zmieni. Mam wozek wanienke przewijak i inne takie jedyne co to musze kupic luzeczko bo dla synka mialam "pozyczone" i poprosili o zwrot kilka miesiecy temu. Ale to nawet fajnie.I poscielke napewno nowa kupie co tam mi wpadnie w oko. Jest sporo rzeczy ktore okazaly sie zbedne przy mlodym wiec teraz napewno nie bede w nie inwestowac ;) Narazie czekam na usg. Wyspalam sie i teraz ciekawe co bede robic? Ja badania mam zamiar robic na NFZ prywatnie bede chodzila glownie ze wzgledu na porzadne usg zeby byc spokojnym bo tak jak wspominalam moj gin nie ma sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
zielonysloniku o jaki przesad chodzi?? ze co nie wolno kupowac ubranek bo mozna zapeszyc? hehe dobre wiesz ja sie wstrzymuje bo chce poznac plec dziecka a to ok 5 mca u nas robia, tez wiadomo 1 trymestr najbardziej ryzykowny. a co do zabobonow to juz widze jak mi tesciowa bedzie chciala jakies kokardki wieszac na wozku no i bedzie kolejna wojna i awantura:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NINKA mi na szczescie nikt nie wieszał kokardek. Nie lubie przesadow. I tak bedzie co ma byc. A znam dziewczyne co miala wszystko odlozone w sklepie i maz mogł po to jechac dopiero jak ona urodzi Bez sensu jak dla mnie. Trzeba wszystko wyprac przygotowac i nie ma co odkladac niewiadomo na co. Mi jak cos sie podobalo to poprostu kupowalam No i lepiej jest sobie dawkowac "emocje" bo jakby sie mialo na raz wszystko kupic to lepiej nie mowic jaki to koszt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
Ja dzisiaj umieralam caly dzien. Jedynie drzemka i wymioty mi pomogly:( teraz jest lepiej ale caly dzien umieralam. ile to bedzie trwalo? do 13 tygodnia? ja wiem ze roznie bywa a jak bylo u was w poprzednih ciazach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
ile razy robiłyście bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko! W temacie ciuszków już się wypowiadałam - czekam na zarodek, jak go już zobaczę, to wpadnę w zakupowy szał pewnie ;) Katkaziom - dziękujemy za kciuki, przydadzą się na pewno :) Tobie i Twoim maluchom też życzymy dużo zdrówka i wszystkiego dobrego :) Ja betę póki co zrobiłam raz i nie wiem, czy doktor każe mi ją powtarzać. W pierwszej ciąży nie robiłam jej ani razu. No i wczoraj ogłosiliśmy nowinę naszym rodzicom - ucieszyli się jak nienormalni, to będzie pierwszy wnuk mojej teściowej, ale moich rodziców - już piąty :) A jednak radość wciąż ta sama :D Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
hej, ja mam sporo ubranek po starszym synku ale oczywiście nawet jak jeszcze nie byłam w drugiej ciąży to oglądałam śliczne dziecięce ciuszki:) teraz jak któraś nie może wytrzymać to najlepiej kupować w neutralnych kolorkach, żeby potem pasowały i dla chłopca i dla dziewczynki. w poprzedniej ciąży dość wcześnie robiłam zakupy, nie wierzę w zabobony, wózek miałam już w lutym a termin dopiero na kwiecień:) sama przyjemność kupowanie rzeczy dla dzidziusia, po co sobie tej przyjemności odmawiać i czekać do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po weekenndzie. właśnie walczę z mdłościami- stwierdziłam, ze głodna jestem i wcinam i ciekawa jestem jak to się dla mnie skończy :D do tej pory kończyło się na mdłościach:P pytacie o ciuszki- no ja mam całą stertę po córce :D tylko właśnie- są baaardzo dziewczęce :) wiec jeśli będzie płeć męska to czeka mnie sporo zakupów :) wyprawkę w postaci wózka, przewijaka, wanienki mam. łóżeczko do kupienia bo mieliśmy w spadku po mojej chrześnicy ale w lutym br. rodzi się u nich kruszynka więc oddaliśmy. było spakowane i pięknie przygotowane dla następnego dzidziusia. też w zabobony nie wierzę, bo wyprawkę to ja miałam w styczniu a mała urodziła się 20 maja :D Padło pytanie ile lat ma moja córka- w maju skończy 4 i bardzo czeka na tę dzidzi. codziennie rano przytula się do brzuszka i śpiewa jej piosenki :D no i oczywiście będzie z nią/nim dzieliła pokój bo, jak to sama mówi, wreszcie nie będzie sama i będzie dzidzię przytulała i wszystko robiła.. ehhh co do badań to ja mam niektóre płatne, takie życie. pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim ( coraz nas tu więcej:) super)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Hehe ja oprócz braku @ i trochę bolą mnie piersi to innych nie mam objawów ciąży. I zastanawiam się czy to dobry znak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackBlack20- a czemu nie? to dopiero początek. zazwyczaj dolegliwości zaczynają się koło 7 tygodnia od@ więc myślę, ze wszystkie to czeka. z mniejszą lub większą częstotliwością :) i nasileniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) BlackBlack20 ja mam tak samo jak ty prócz braku @ i lekko bolących piersi nie dolega mi nic a nic dziś jest 6 tydzień i 6 dzień od okresu i nadal nic a u ciebie który to tydzień ? byłaś u lekarz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o witaj Aga:) nie martw się:) jeszcze 2 dni i będziesz mogła ujrzeć maleństwo, póki co na ekranie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ogromną nadzieję że ujrzę swoje maleństwo i że wszystko z nim dobrze :) jeszcze całe 2 dni do wizyty jutro idę na betę zastanawiam się czy w 7 tygodniu beta powinna dużo wzrosnąć czy już raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - Boże, jak ja Ci zazdroszczę :( Chciałabym już wiedzieć, że u mnie też wszystko ok :( A teraz jeszcze dodatkowo przeczytałam coś tu na forum o płaskim pęcherzu ciązowym, który ja mam - że to niedobrze.. Jak Boga kocham, przestanę tu niedługo wchodzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
21 dni minęło od zapłodnienia 17 grudnia . A licząc od ostatniej miesiączki 5 tydzień od jutra już 6 tydzień. Byłam dziś na becie jutro będę mieć wyniki. http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator tu można sprawdzić bete i jej przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzoska kochana komu jak komu ale mi to póki co nie masz czego zazdrościć lekarz na ostatniej wizycie nie powiedział mi nawet czy jest zarodek tylko że ciąża jest puki co za mała i kazał przyjść za tydzień do tego nie mam żadnych objawów i umieram ze strachu :( w środę mam wizytę i już nie mogę się doczekać mam nadzieję że usłyszę same dobre rzeczy i że lekarz mnie uspokoi bo idę do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - trzymam w takim razie za Ciebie kciuki, baardzo mocno :) 🌼 Mam nadzieję, że za 2/3tyg będziemy się śmiały ze swojej paniki i odetchniemy już z ulgą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Agnieszka bo na USG może być za wcześnie dlatego lekarze zazwyczaj każą przyjść koło 8-9 tygodnia. ja idę do ginekologa 18 stycznia , choć już byłam raz bo myślałam, że od razu idzie się do ginekologa jak się człowiek dowie o ciąży. Też nic nie było widać prócz, że macica jest rozpulchniona. Ponoć przy takiej wartości widać zarodek 2500-3000 mIU/m. Tak piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
18 stycznia prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
Dziewczyny!! Mam wynik bety z piatku!!! MASAKRA 17800!! strasznie duzo. Jakby rosla ksiazkowo to bym miala 6000. a tu 3 razy tyle. Nie wiem czy sie martwic czy nie. Gadalam z polozna przez tel mowila zeby sie tym nie martwic. A ja nie wiem co myslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Ja bym się cieszyła jakby beta rosło szybko może bliźniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×