Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Viccca

Wysokość alimentów

Polecane posty

Witam, w najbliższym czasie będę podawać ojca mojego dziecka (niemowlę) o alimenty, nie byliśmy małżeństwem, zostawił mnie w 3 miesiącu ciąży 4 tygodnie przed ślubem. Wypełniłam dzisiaj arkusz kosztów utrzymania dziecka w wieku niemowlęcym, i choćbym się dwoiła i troiła to najmniej wychodzi mi ok 1 400 zł miesięcznie. Z czego wychodzi że powinnam dostać 700 zł od ojca dziecka. Jego zarobki na okres naszego związku to było 1200 zł i szykowała mu się podwyżka, z wykształcenia jest lekarzem, świeżo po studiach (wiem że sąd patrzy na wykształcenie, wiek oraz zarobki). Chciałabym wiedzieć czy ktoś z was przedstawiał taki arkusz w sądzie i co z tego wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też jestem ciekawa
a nie chcesz zeby jeszcze pokrył ci koszty utrzymania ciąży ? Orientujesz się może czy alimenty są zależne od zarobków faceta czy to sąd decyduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asgajsgasjasasas
1400zł. to duzo.w liczasz w to chyba mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dużo coś ci wyszło :\
Mi wyszło tak: pieluchy 120zł chusteczki 14zł mleko 200zł zabawki i ubrania 100zł kremy, pudry itp 50zł udział w mieszkaniu, opłatach 250zł. Skąd u ciebie taka kwota? ja dostałam 550zł alimentów,bo ostatecznie się dogadałam z mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie pomarańczka
700 napewno nie dostaniesz, w tej chwili nie pamiętam, ale poszperaj na intenecie ile maks % jego wypłaty możesz dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też jestem ciekawa
a jak facet na przykład zarabia 12tyś na mc to ile alimenty mogą wynieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie pomarańczka
ja też jestem ciekawa gdzieś w przepisach jest zaznaczone, ile jego wypłaty MUSI zostać dla niego, chodzi o %. Wszystko zależne jest od sądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszty utrzymania ciąży to inna sprawa, wszystkie wydatki na ciąże są udokumentowane (imienne faktury), a co do wysokości alimentów to jest baaaardzo różnie, głównie to wysokość zarobków, wiek i wykształcenie są brane pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostaniesz
z 400zl max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że wliczam w to koszt utrzymania mieszkania (czynsz i media tzn. połowę, bo mieszkam tylko z dzieckiem). Ktoś mi napisał że on też musi z czegoś żyć, DZIECKO TEŻ MUSI Z CZEGOŚ ŻYĆ JAK JE ZROBIŁ! A jak jemu mało to niech pracuje na 2 etaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka123
Nie gadajcie że nie dostanie...ja dostałam na wejściu 600 zł a tyle właśnie żądałam a mąż przedstawił zarobki 1200 zł . Pani sędzie go wyśmiała że ten papierek sobie może w domu w ramkę oprawić a nie do sądu bo ona nie uwierzy że tyle zarabia(stanowisko kierownicze w firmie kredytowej) i nakazała sprawdzenie ile można zarobić z jego wykształceniem(po bankowości) i na następnej rozprawie zasądziła najwyższą kwotę tzn tyle ile żądałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie pomarańczka
mamuśka123 trafiłaś na dobrą sędzine, ale nie każdy sędzia taki jest, więc niech się nie nastawia ;) chyba lepiej myśleć że się dostanie mniej niż więcej, bo przynajmniej rozczarowania nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie w willi z basenem ale jestem przyzwyczajona do pewnych standardów i nie mam zamiaru wybierać miedzy pieluchami dla dziecka a mlekiem tylko dlatego że ojciec dziecka nie ma ochoty płacić tyle ile powinien. Mieszkam sama, czynsz za samo mieszkanie to 1300 zł + media, mam sie na ulicę wynieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie pomarańczka
nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba 60% musi zostać dla niego, ale to chyba o komornika chodziło... Nie jestem pewna, więc się nie sugeruj tym co teraz napisałam, tylko dowiedz się np u prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem tyle ze szwagrowi zasadzono 900zl przy zarobkach 1800zl sad bierze mozliwosci zarobkowania goscia a nie ile zarabia. 700zl ma duze szanse dostac i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bueheheheheheheeh
no tak nie rezygnujmy ze standardów bądźmy pasożytami. A może ty go na dziecko chciałaś złapać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vicca
gdzie Ty kobieto masz taki czynsz???????????????????? ja w miescie wojewodzkim samym centrum miasta mam czynsz 500 zl (mieszkanie wlasnosciowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bardzo współczuję dzieciom które dostały 350zł alimentów i żyją za 700zł, bo szczerze mówiąc to ja nie wiedziałabym na co takie gówniane pieniądze przeznaczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bueheheheheheheeh
to się weź do roboty a nie od gościa pieniądze wyłudzasz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakimi pasożytami? Ja będę dokładać drugie 700 zł więc gdzie tu jakieś pasożytnictwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostaniesz
vicca zobaczysz jaka brutalna jest rzeczywistosc:O to jak dzicko pojdzie do przedszkola to tatus bedzie musial placic w tysiacach:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vicca
to kup a nie wynajmuj skoro jestes taka bogata i TYLE przeznaczasz na dziecko :P ojciec dziecka nie ma obowiazku wiekszosci swojej wyplaty dawac na dziecko, bo mamusia nie ma gdzie mieszkac :O znajdz lepsza prace, kup mieszkanie i nie bedziesz musiala pasozytowac na ojcu dziecka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I od nikogo niczego nie wyłudzam, żyłam z tym człowiekiem długo, mieszkałam z nim i wiem na jakim poziomie on prowadzi życie, nie rozumiem dlaczego dziecko ma żyć na gorszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vicca
dziecku w wieku niemowlecym wystarczy 600 zl na utrzymanie miesiecznie, a skoro Ty masz takie widzimisie,ze wiecej chcesz wydawac to po prostu zarob a nie pasozytuj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×