Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dociekliwa Kobietka

Poród w Oświęcimiu

Polecane posty

Gość gość
Cześć dziewczyny. W lipcu ubiegłego roku w Oświęcimiu urodziłam córeczkę. Długo zastanawiałam się nad wyborem szpitala bo słyszałam niepochlebne opinie o tym szpitalu. W związku z tym, że mój lekarz pracował w Oświęcimiu zdecydowałam się na poród tam. Do dziś nie żałuje. Poród trwał dość długo bo 14 godz. ale trafiłam na bardzo wyrozumiałe położne. Na dodatek pod koniec porodu mój lekarz zauważył mnie na sali i pomimo, że skończył dyżur został ze mną do końca (czyli jeszcze ponad 1,5 godz.). Co do opieki ze strony położnych już po porodzie było różnie - rzeczywiście zależało od zmiany i humoru ale pomocy nikt mi nie odmówił. Dużym minusem było przepełnione sale - jak urodziłam byłyśmy w 5 na sali i rzeczywiście jak każda miała dziecko przy sobie to o śnie można zapomnieć. Nie mniej jednak wiedziałam, że to nie wczasy i luksusów się nie spodziewałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Oświęcimiu powinni poczytać artykuły z serii "RODZIĆ PO LUDZKU" Pozdrawiam przyszłe i obecne mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiek
gosciowa 223 na kiedy masz termin/ja na pozcatek kwienia..niecale 2lata wczesniej mialam cc w oswiecimi..boje sie bo znow sama bez pomocy zostane bo maz niemoze wejsc..zastanawiam sie nad bielskiem ,wojewodzkim..pozdrawiam ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joka87
czesc dziewczyny ...tak przegladam to forum bo zastanawiam się jak jest z cc w ośw..pierwszy poród miałam cc Bielsku 4lata temu, chcialabym urodzić gdzies blizej...mój gin powiedział ze jak mialam 1 cc to druga tez musi być bo by mnie porozrywało...jak to wyglada w praktyce...robia chetnie cc juz tym kobieta co ją miały?? i jak to jest..czy jade do porodu na cc z bólami czy jak/??...w BB mialam termin ustalony...czy musze ich wczesniej powiadomic ze mam wskazanie cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joka, jeśli minęły przynajmniej 2 lata od ostatniego cc i nie masz wskazać medycznych do następnego to możesz rodzić sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joka87
wskazania bym miała od swoje gina, ale czy w Ośw oni sami decydują czy bedzie cc czy sn?? bo na skierowaniu pewnie mój gin by napisał ze kwalifikuje się do cc...ale nie wiem czy w Ośw biorą to pod uwage co jest napisanena skierowaniu od swojego gina..?? Pierwsze dziecko urodziłam przez cc bo miałam ściśniętą miednice i termin miałam ustalony na cc..rodziłam w Esku w BB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiek
joka87 jak masz wskazanie to nie podwazaja tego ani nie kwestionja,stalaja termiin cesarki na skonczony 39tydzien ,dzien wczesniej sie zglaszasz do szpitala.ze mna tak bylo. a teraz tez bo 1ciecie to nastepne tez ciecie bo ja bbd miala roznice 2lata i 2miesiace.poza tym wskazania mi sie nie zmienily ;) tylko zastanawiam sie nad BB wojewodzkim jeszcze choc do oswiecimia mam 18km a do BB 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joka87
didiek a jakie masz wskazania jesli mozna wiedziec?? ja 1 dziecko rodzilam w eskulapie w BB przez cc 3lata temu miałam termin ustalony( 3dni przed planowanym porodem) i dlatego zastanawiam się nad Ośw bo mam bliżej i nie musze płacić a w Esku teraz kosztuje 2tys poród cc... tylko własnie nie wiem jak jest w Ośw czy jak już mi się zaczyna poród to wtedy jade na cc, czy jak...? ale z tego co napisałas to musze w trakcie ciąży pewnie jechac do Ośw i się umówić na cc, ale czy oni mi tam cos konkretnego powiedzą?? bo słyszalam różne opinie na ten temat;/ a mój gin pewnie powie mi ze jak przekrocze termin porodu to wtedy mam jechac do szpitala. bo przeważnie tak każdy mówi...więc nie wiem jak to jest. A ile się lezy w szpitalu w ośw po cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pataa
Ja mam odmienne zdanie,tzn. jestem zadowolona z porodów (mam dwa za sobą) w tym szpitalu. Uważam że zakaz wpuszczania na oddział ludzi z zewnątrz (znajomych,rodziny) jest bardzo dobry, ponieważ nie przynoszą zarazków do niemowlaczka, Co do opieki to uważam że jest super nigdy nie miałam okazji do jakichkolwiek narzekań ( a w sumie leżałam na położnictwie 5 tyg.). Porodówka odremontowana, oddział położnictwa nie jest hotelem 5cio gwiazdkowym ale mi odpowiadało. Zależy kto ma jakie wymagania, jakie doświadczenia itp. zupełnie jak z wyborem fryzjera czy np.stomatologa. Ogólnie opiekę lekarsko, położniczo, noworodkową jak i samo miejsce osobiście oceniam pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaśkaK
Ja rodziłam tam w 2013 i jestem zadowolona. Położne super nie można narzekać. Nie polecam tylko trafić na dr Bosackiego sadysta a tak poza tym lekarze są w porządku. Panie na noworodkach też różne ale da się wytrzymać . Spędziłam tam tydzień to wiem . Pomagały mi przystawiać dziecko do piersi bo było bardzo ospałe i zasypiało przy piersi. Mój syn był wcześniakiem i dostał fachową opiekę, następny raz też będę rodzić tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaśkaK
I chce jeszcze dodać ,że rodziłam z mężem polecam każdej kobiecie. Sala może nie jest jak z hotelu ale jest wyposażona mi to pomogło chodź mój poród od pierwszych skurczy trwał zaledwie 4 godz więc bardzo się nie namęczyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam w styczniu.Sala do rodzinnego ta lepsza moim zdaniem super.Korzystałam z wanny, piłki i gazu rozweselającego.Trafiłam na super położne i lekarza(Klęczar) Co do pań na noworodkach to różne były super, a były też wredne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiek
pil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiek
joka ja mam siatkowke mozno rozwarstwiona, po cc wychodzi sie na 5dobe jesli oczywiscie wszystko ok :) ja jednak w osw rodze a ty? moj gin pracuje w tym szpitalu wiec ja sie mam zglosic dzien wczesniej przed terminem ustalonej cc a jesli twoj nie pracuje tam to powinien ci chyba wypisac skierowanie do szpitala,o ile sie orientuje to min tydz przed planowanym terminem porodu bo tam robia w 39tyg ciazy ciecie planowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didiek
joka a na kiedy masz termin? ja na poczatek kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jomka87
Termin mam na 8 marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może któraś z rodzących w Oświęcimiu napisze co trzeba mieć do porodu? Mam termin na maja. Wybierałam między szpitalem w Chrzanowie a szpitalem w Oświęcimiu, jednak zdecydowałam się na Oświęcim.Słyszałam, że trzeba przywieść swoją lewatywę a zamiast wkładów higienicznych nosi się ligninę, czy może ktoś to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu ja mam termin na lipiec i tez bralam pod uwage te dwa szpitale. Mozesz powiedziec dlaczego jednak wybralas oswiecim? Ja nadal sie zastanawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oświęcim wybrała tylko dlatego, że ciążę prowadzi mi lekarz pracujący w szpitalu w Oświęcimiu i mam cichą nadzieję że właśnie na niego uda mi się trafić, gdyby nie to pewnie rodziłabym w Chrzanowie, tym bardziej że w Chrzanowskim szpitalu od lutego można skorzystać ze znieczulenia. Ale podjęłam już męską decyzję i będzie to Oświęcim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wybrała Mikołów, tam nie ma mowy o czymś takim jak : " zależy na jaką położną się trafi " szpital na Waryńskiego godny polecenia! I nie jest daleko, nie ma problemu z przyjęciem, za nic sie nie płaci. Mąż czy rodzina może z Tobą być na sali. Opieka też bardzo dobra i bardzo miła. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pypcio
witam chcialam sie dowiedziec czy w szpitalu w Oświęcimiu jest możliwosc rodzinnego porodu prz cieciu cesarskim i jaka jest cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że przy cc nie ma porodu rodzinnego w Ośw. Najlepiej zadzwonic do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lewatywę warto wziąść swoją bo inaczej dadzą ci takie mydliny a co do ligniny po porodzie to bujda rodziłam w pazdzierniku 2013 i wszystkie kobietki mogły używać podkladów np.bella mama + majtki siatkowe najwygodniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Cześć dziewczyny ja mam termin na lipiec i rozmawiałam z wieloma znajomymi które rodziły w oświęcimiu i były zadowolone. Ja mam nadzieje ze trafie na moją panią ginekolog bo tam pracuje. Co do wyprawki dla dzidziusia napewno nie potrzeba ubranek dopiero na wyjście. Pozdtawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pieluszki dla dziecka trzeba mieć swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieluszki trzeba mieć swoje. Czy któraś z przyszłych mam wybiera się do szpitala w Oświęcimiu w przyszłym tygodniu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusi1985
Ja się wybieram do Oświecimia, ale termin porodu mam dopiero na początek maja, a ty na kiedy masz dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez rodzilam w oswiecimiu i sobie chwale opieke i polecam porod rodziny bo duzo pomaga jak jest przytobie maż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×