Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dociekliwa Kobietka

Poród w Oświęcimiu

Polecane posty

Gość sylwia88888
Lekarze w szpitalu w Oświęcimiu są naprawdę ok, jeśli chodzi o położne to te z oddziału noworodków są różne, ale jeśli się je o coś poprosi to faktycznie pomogą, o położnych które są przy porodzie moge napisać dokładnie to samo (zależy na jaką zmiane się trafi). Ja rodziłam od 11 w południe do 19:35 i miałam styczność z dwoma zmianami położnych. Poród miałam bardzo ciężki z bólami krzyżowymi więc ciężko było mi dogodzić, praktycznie przez cały poród leżałam sama, położne zaglądały od czasu do czasu, pytały czy może chce skorzystać z prysznica, piłki albo gazu ale żadna ze mną nie siedziała, dopiero gdy przyszły bóle parte wtedy byłe ze mną dwie położne i lekarz który odbierał poród. To była już druga zmiana położnych, które przyszły na 18stą - kobiety bardzo konkretne, rzeczowe i pomocne, pokazały mi jak mam oddychać i przeć, trzeba ich słuchać wtedy nie jest aż tak źle :) asiekxx - a kto prowadzi ci ciąże, jeśli można spytać? (możesz napisać inicjały), ja też wybrałam Oświęcim ze względu na lekarza prowadzącego ciąże który pracuje w tym szpitalu, niestety wtedy akurat miał wolne, ale trafiłam na innego bardzo miłego:), tak jak pisałam wcześniej na kogo byś nie trafiła tam lekarze są naprawdę ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Ja chodze do pani dr Dżon i jestem mega zadowolona wczoraj mialam usg 33t6d a mala się nie obrócila mam nadzieje ze jeszcze wykona ten manewr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
No i już 35 tydzień a razem z nim zaczęły się bóle pleców i delikatne kłucie w dole brzucha nie wspominając o bezsennych nocach straszne. W czwartek usg zobaczymy czy mała się obróciła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Widzę że temat padł szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam a trzeba podkłady na łóżko żeby nie pobrudzić prześcieladła? i jak jest z dziećmi jak np chce się wyjść do wc itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze że opinie różne... trochę stresu doszło ale trzeba to jakoś przetrwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Ja tam mam podklady swoje a co do dzieciatka to pewnie zawozisz na noworodki albo kolezanka z sali ci przypilnuje tak mi sie wydaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina2323
Patka daj znać jak Tobie minął pobyt w szpitalu :) Świeże informacje się przydadzą :) Ja mam termin na początek listopada, ale już wszystko przeżywam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Jasne jasne jak tylko bedzie po wszystkim i znajde chwilkę to wszystko opisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w oświęcimiu rodziłam 4 lata temu i byłam zadowolona. Od początku pobytu na porodówce był ze mną mąż. Miałam do dyspozycji piłkę, prysznic..Położne nie zaglądały zbyt często, ale za to ja często wysyłałam po Nie męża no i wtedy przychodziły :) Przy partych bardzo mi pomagały (były chyba dwie)! Po porodzie, a był to późny wieczór jedna z położnych przyniosła mi swoje domowe kanapki, bo jej szkoda było, że cały dzień spędziłam na porodówce i nawet się na kolację nie załapałam. Ogólnie personel bardzo pomocny (jedna była bardzo nieuprzejma, łapała mnie za słówka,poprawiała - ale nie pamiętam jak sie nazywała); pokazały mi jak przewijać dziecko, jak przyłożyć do piersi, bez problemu zawoziłam synka, gdy miałam odwiedziny, bez problemu dostawałam butlę, gdy się nie najadał moim mlekiem. Ja tylko ubolewam nad faktem, że nie można skorzystać ze znieczulenia, a we wrześniu szykuje mi się kolejny poród i już się boję jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba mieć ze sobą ręcznik dla dzieca do kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile zabrać ze sobą pieluch tetrowych 2 szt wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientujecie się może gdzie w Oświęcimiu lub okolicach można kupić odzież ciążową, a konkretnie chodzi mi o jakieś ładne sukienki na ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc ja mam sukienke w ktorej bylam dwa tyg temu na weselu. Jest taka jasno zolta wiazana z boku brzuszka z firmy happymum. Zalozona raz. Stan bardzo dobry +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam swoje podklady na lozko. A czy zwlekaja z cesarka jesli porod nie postepuje albo np glowka jest za duza i moze nie przejsc u pierworodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
No i po wizycie u pani doktor a moja mała dalej główką do góry i nie ma zamiaru się obrócic. Co do sklepu z odzieżą ciążową w oświęcimiu to przy rondzie kolo kauflandu jest sklep .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w tym sklepie nie kupi takiej sukienki fajnej.. Bylam tam i byla beznadzieja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Może i nie ale tylko ten sklep wiem gdzie jest dlatego napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia88888
Nie trzeba mieć ręcznika dla dziecka i pieluch tetrowych też nie musicie zabierać bo w razie potrzeby położne na noworodkach wam przyniosą. Z cesarkami niestety zwlekają, ja rodziłam calutki dzień wiec jestem tego najlepszym przykładem...miałam skurcze co 5 minut ale nie miałam rozwarcia i tak się męczyłam od rana do 20stej wieczorem i urodziłam naturalnie. Jeśli chcecie rodzić ze znieczuleniem to w szpitalu w Chrzanowie można z takiego znieczulenia skorzystać. Dajcie znać jak będzie już po wszystkim. Trzymam za WAS kciuki dziewczęta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze ja sie boje bo moje dziecko ma duza glowe i ogolnie jest wiekszy i boje sie ze nie dam rady :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Bedzie dobrze ja cala ciaze nastawienie na poród naturalny a przypuszczalnie będzie cesarka bo mała sobie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz chyba wolalabym cesarke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
No nie wiem porozcinaja, dłużej w szpitalu i rana która przy gojeniu napewno boli ja tam mam nadzieję że jeszcze sie obróci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A corcia czy synus u ciebie w brzuszku? Macie juz wybrane imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Ma być córcia chociaz ujawnic sie tez dlugo nie chciała a imię Zosia dzis daje mi mega popalic w dole brzucha masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jesli w dniu porodu z om nic sie nie dzieje tj zadnych skurczy ani nic to trzeba jechac do szpitala czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1987
Wydaje mi się że lekarz wszystko ci powie na ostatniej wizycie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi lekarz kazał się zgłosić do szpitala jeśli będę 10 dni po terminie. Wcześniej tylko chodziłam na ktg kontrolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o porod w naszym miescie w oswiecimiu to nie jest tak do konca fajnie trafilam na porodowke w maju tego roku mialam bardzo nie Mila polozna lekarz tez jakis arogancki dobrze ze maz byl przy mnie zaplacilismy tylko 30zl za odziez ochronna a 3lata temu placilismy za porod sto zlotych I AZ sie zdziwilam ze za porod placic nie trzeba co do pomocy to fatalna obsluga nacinanie krocza byl problem Bo kto to widzial zeby przy kolejnej ciazy nacinac ale ani polozna ani lekarz nie wzieli pod usage ze dziecko mialo ponad 4kg I zostalo na sole ze mnie wypchane na poloznictwie 4godziny po porodzie dostalam dzidziusia bylam slaba zero pomocy wstac nie moglam a dziecko trzeba nakarmic przebrac poniewaz na noworodkach panie co poniektore kreca nosami dokarmiasz sama wszystko przy dziecku sama robisz oprocz kapania tego to by juz za duzo bylo jak by trzeba bylo kapac jeszcze. Drogie mamusie wszystko przed wami I nie bojcie sie Bo mozecie trafic na fachowa pomoc Bo naprawde Sa w tym szpitalu rzyczliwe osoby ja nie mialam tego szczescia czego wam naprawde zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam termin za kilka dni też rodzę w Oświęcimiu napewno dam znać co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×