Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Emka ja nienawidzę cichych dnia jak dla mnie lepiej sie pokłócić i powiedzieć co kogo boli a nie milczeć bo to kiedyś wybuchnie z ciebie co kiedyś przemilczałaś . xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx grace u mnie słowo przepraszam dla mojego meża tez nie istnieje . a za dużo przykrych słów usłyszałam wczoraj . szczerze dziwie sie sama sobie że jeszcze siedzę tu . ale staram sie walczyć o rodzinę ze względu dla dzieci .;( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Anilorak a u mnie w domu maż był uczony przez mamusie że wszystko w domu robi kobieta . maż nic mi nie pomaga w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia3111 bardzo czesto boli głowa w ciaży jak byłam z synkiem to też mnie czesto bolała. w wczoraj tak mnie bolała z nerwów i ogólnie że też miałam takie myśli ze bym sie nie pogniewała jak by ktoś mi ja obciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Chyba ciąża wpływa na ilośc moich szarych komórek bo nie wiem jak być "czarna" a nie "pomarańczowa" ;/ Pomóżcie! Grace88, nie przejmuj się mężem... może jest zestresowany czymś i dlatego taki drażliwy... pogadajcie spokojnie, bez emocji. Mój mąż jest jak na razie grzeczny, ale mógłby się troszkę bardziej zainteresować moim stanem... jakąś książkę poczytać. kupiłam mu nawet taką pt. "Będę tatą" i nawet jej nie tknął, a jak o niej wspominam to on na to, że książka i tak go nie nauczy jak być ojcem i że to samo mu przyjdzie... wkurza mnie ale co mam zrobić... 35-latka nie zmienię.. ehhh Ja dzisiaj też się kiepsko czuję :( Mam tętno przyspiszone, drga mi klatka ale cóż, takie uroki ciąży zwłaszcza jak się ma nerwicę. Moje dzieciątko po wczorajszym spokojnym dniu dzisiaj znowu fika :) Gdzie ono się mieści... ja wciąż taka płaska :( Dobrego wieczoru i spokojnej nocy ... ja przez kręgosłup spać nie mogę :P Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nus...ty masz naprawde ciezko z tymi mdlosciami...ale bol glowy tez potrafi dac w kosc jak cholera...naprawde chcesz sie meczyc w pracy? Xxx Ja jeszcze tydzien chodze do pracy i dobrze bo z ta glowa siedziec 8h przed monitorami to nic milego na dodatek puchna mi juz kostki...dla mnie ciaza to choroba ale zniose wszystko oby dzidzia byla zdrowa... Xxxx Moj m z kolei to skarb...dobrze sie dobralismy i bardzo rzadko sie klocimy a cichych dni nie mamy wcale po prostu nie wytrzymujemy wiecej niz godzine...chyba to nagroda za to ze z pierwszym mezem sie meczylam pare lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka....ale codziennie? Xxxxx Crazymama.....moj tez jest ostatni do czytania ale sam dopytuje sie co sie dzieje w danym tygodniu i chetnie slucha jak mu czytam...duzo sie interesuje rzeczami dla dziecka siedzi w necie i czyta co najlepsze...wybiera....ale od ksiazek z daleka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat mezow i tesciowej hm podpisuje sie ze i ja nie mam juz siły. ranic pierwszy ale przeprosic o to moge zapomniec.tesciowa zapomniała wychowac i za to jestem na nia zła. I jak pomysle o wizycie z dzieckiem u tesciowej to az mi krew sie gotuje, dobrze ze wyjezdzam do uk, wrociłam a teraz pojade spowrotem . mezus zda sobie sprawe jak pojdziemy do szkoły rodzenia, ze to nie przelewki, ze jest tata, moze potrzebuja czasu i dowodu namacalnego hihi:) słyszałam ze chwile przy porodzie moga wtedy bardziej docenic i zblizaja zwiazki po porodzie hm on jak mnie zobaczył po narkozie to nie wiedział co ma robic juz ja mu pokakze hihihiihihi pozdrawiam brzuszek rosnie jak na drozdzach a dopiero 15tc4 za 5 dni do lekarza ostatnio miałam w moczu ciała ketonowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia: niestety głowa boli codziennie. Raz mniej raz bardziej ake zawsze. Szczególnie jak mam taką szaro burą pogodę za oknem. Ciśnienie mam okej bo 110/60 (normalnie czyli nie w ciąży jest niższe) ale widocznie nie dobre dla mbie gdy taka pogoda. Teraz doszły mi zawroty głowy, ale wyczytałam (i chyba to pisałam), że to przez zwiększającą się objętość krwi około 19 tyg., którą organizm musi przerobić. Cóż, pozostaje czekać na lepsze czasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia: niestety w UK jesli chcesz sie zalapac na macierzynskie to trzeba przepracowac min do 26 tyg ciazy (nie ma znaczenia ile sie pracuje dla danego pracodawcy, bo ja w tej samej firmie jestem juz 5 lat). a jak bede na zwolnieniu to nie dosc ze pieniadze to grosze to jeszcze przepadnie mi macierzynskie, a troche byloby szkoda platnych 39 tyg. Wiec nie ma ze boli, zawsze moge wziasc urlop jak bedzie naprawde zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toska witaj :-) Nadia ja mialam taki okres ok.2 tyg.ze dzien w dzien bolala mnie glowa, byl to koszmar :-( apap probowalas? Mi pomagaly zimne oklady na czolo. CrazyMamma jestes na czarno :-) FACECI wspolczuje Wam :-( moj i gotuje i sprzata i przy aucie, rowerze, w domu zawsze cos tam porobi, jest domatorem i zawsze ma czas dla rodziny. Ale z wad to nerwowy i uparty-jak ktos ma odmienne zdanie to nie da sobie nic powiedziec... Nie ma idealnych zwiazkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka ale kto powiedział, że ja sobie nie wykrzyczę najpierw wszystkiego ;) Gdybym tego nie zrobiła to tylko ja chodziłabym wściekła nie odzywając się, a mąż zachowywałby się właśnie tak jakby nic się nie stało. A takto sobie wykrzyczę i wtedy on też ma powód do nieodzywania się i mam spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ciesze sie ze od jutra już nie jadę do pracy . brakowała mi przez ten czas co pracowałam synka . widziałam go w ciągu dnia zaledwie godzinę . tylko rano bo zazwyczaj jak wracałam po pracy z nim do domu to zasypiał w aucie i już spał do rana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mi tez czesto kreci sie w głowie :-| Moje dziecko po calym dniu aktywnosci z rodzicami zasnelo po 19 :-) w dzien nie bylo mowy o drzemce jak oboje rodzicow w domu. A jak Wam minela niedziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka....to mnie pocieszylas ze to moze normalne...ale moj gin kazal do neurologa bo to trzeba sprawdzic wiec pojde i tak nie place za to...kurde wiecznie cos....jak nie haftowanie to pekajaca glowa... Xxxx Nus....to kobiety w ciazy nie maja tam latwego zycia...to w pl jest super pod tym wzgledem idzie sie na zwolnienie i placa 100%...to wspolczuje ci ze z tymi mdlosciami i jeszcze w pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name...probowalam te oklady apap ice prztnosza chwilowa ulge ale chyba musialabym nosic caly dzien....co do tabsow to biore apap jak juz nie wyrabiam...ale nie chce brac codziennie bo lekarz mi powiedzial brac doraznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze apropo męża i tego jak mamysia wychowała... mój mąż jedyne co sam robił to się mył i spuszczał po sobie wodę w kiblu. Mama nawet gasiła za nim światło! Nie upominała tylko gasiła więc nawet pewnie nie miał świadomości, że zostawił oświecone. Uwierzcie mi, że dłuuuuugie lata zajęło mi nauczenue go, że ja jego służącą nie będę.Dziwię się czasem sobie, że ja to przetwałam bo walka między nami bywała niejednokrotnie "walką na noże". Napatrzyłam się na moją mamę, która chcąc być idealną żoną, oprócz wykonywania pracy zawodowej i wychowywania dzieci, robiła wszystko w domu (co podobno powinna robić kobieta). A ponieważ mój tata-jedynak przyzwyczajony był do tego, uznaje to za normę i nawet przez myśl mu pewnie nie przejdzie jakakolwiek pochwała czy słowo uznania. Obecnie jesteśmy z mężem na takim etapie, że ostatnia nasza (a właściwie jego) kłótnia była o to, że zachowuję się jak hetera i, że wszystko robi za mnie :P Ojejku jaki on biedny, aż się popłakałam :P Ale przyznać muszę, że doskonale gotuje i świetnie mu idzie mycie podłóg ;) A teraz zmienia pościel a ja leżę w wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maławronka ja tez sie ciesze ze jak bede na l4 bede miala wiecej czasu dla corki, ale obawiam sie jak to bedzie jak urodzi sie malec... Juz nie bedzie miala tylko mamy dla siebie... A do przedszkola pojdzie w 2014 i pewnie bedzie wycie bo mamy nie bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a tak z innej beczki....co sadzicie o wozkach maclaren?miala ktoras....bo jest bardzo lekki i mysle nad taka wersja z gondola....ale nie ma zadnych opinii o tej gondoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciowa swoje dzieci dobrze wychowala, od dziecka byli nauczeni dyscypliny, tego ze musza oprocz nauki pomagac sobie na wzajem, dbac o dom, gotowac itp. Ojca maja alkoholika wiec wszystko mowi za siebie. M ma ogromny szacunek dla mamy i duza wiez z rodzenstwem. Kiedys mnie to wkurzalo, ze dorosly facet a nadal liczy sie ze zdaniem mamy itp.ale teraz widze ze i do mnie ma taki stosunek, wiem ze jestem z dzieckiem dla niego najwazniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy mamma ja ja sie mecze z niskim ciśnieniem . :( xxxxxxxxxxxxxxxxxx Nadia np. 5 razy w ciągu tygodnia mnie boli i to przez cały dzień . Dzisiaj wyjątkowo tylko z 2 godziny po cierpiałam. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx na mnie apap wogóle nie działa czy w tabletkach czy ice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no name mój synek idzie do przedszkola juz w tym roku ale planuje go posyłać tylko na 5 godzin dziennie xxxxxxxxxxxxxxxxx Nadia maclaren nie znam tej marki wózków. to nie mam zdania na jego temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) 2 dni mnie nie było ale już zdążyłam nadrobić :) Nadia3111 ładne te wózeczki ale na żywo nie widziałam i nie wiem jak sie prowadzi. Ja oglądałam w hurtowni wózek tako laret. Bardzo lekko sie prowadzi chociaż ogólnie waży 15 kilo, więc jak będziesz musiała go gdzieś wnosić to myśle że lepiej coś lekkiego kupic. Jutro mam wizyte u lekarza i mam nadzieję że dzidzia pokaże co ma między nogami ;) trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia ja mam Maclaren ale spacerowke, powiem szczerze ze z gondola to nawet nie widzialam... Ogolnie to sprawdzona marka i spacerowki maja swietne:) Mi niedziela mija bardzo milo, synek zaprosil mnie na obiad:) A teraz spi, aa ja odpoczywam bo sie przejadlam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia: no nie maja lekko, ale zazwyczaj kobiety dobrze sie czuja. Poza tym po macierzynskim latwo dostosowac godziny pracy tak zeby nie kolidowalo to z opieka nad dzieckiem. xxxx co do wozkow ja mam zerowe pojecie, sama nawet nie wiem co wybierzemy. W sumie to ja nie mam jeszcze nic dla dziecka. Do tej pory o tym nie myslalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia mnie też codziennie boli glowa. Takie uroki ciąży choć wizyta u neurologa nie zaszkodzi. Ja też mam niedługo wizytę u neurologa - internistka mi zaleciła w związku z.moją utratą przytomności, pójdę dla własnego spokoju. I jeszcze coś w ekg źle wyszło więc i kardiologa muszę odwiedzić:/ Wracając do tematu mężów bo widzę że się rozwinął. Mój mi pomaga bardzo dużo w domu ponieważ postawilam sprawę jasno - tak samo ciężko pracujemy zawodowo więc czemu ja mam jeszcze zasuwac w domu. Na szczęście oboje lubimy porządek więc w tej kwestii się dogadujemy. Dziwię się że mi pomaga bo teściowa też tylko skakala naokoło swoich chłopów i dotąd jak przyjeżdżamy do niej to najchętniej tyłek by synowi wytarla. Tylko ten jego okropny charakter! Coś czuję że ciche dni będą najdłuższe w historii naszego związku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mclareny kojarzą mi się z wysoką półką cenową więc nawet do nich nie zaglądam :) Nie pomogę. Zamierzam kupić coś do 1300zł z fotelikiem. Przy synku miałam taki zwykły, bez gondolkowy wózek na pompowanych kołach (z takich tanich, polskich - chyba ze 450zł dałam), a później drugie tyle zainwestowałam w spacerówkę - paradolkę Espiro. Ten pierwszy jako głęboki prowadziło się super. Pompowane koła sprawdzają się w zimowych miesiącach (rodziłam w grudniu), ale jako spacerówka był tragiczny. Dodatkowo bardzo ciężki - coś za coś :) Teraz szukam wielofunkcyjnego ale najważniejsza jest dla mnie waga bo mieszkam na trzecim piętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzisiaj rozmawialam z kolezanka ktora urodzila w zeszlym roku, wlasnie o bolu glowy. Jej lekarz odradzil picie herbaty z cytryna. Stwierdzil ze czesc ciazowych bolow glowy powoduje wlasnie cytryna. Moze to i troche smieszne, ale moze warto sprobowac. Z facetami to juz tak jest, idealow nie ma. Najgorzej wlasnie jak wychowani byle jak albo wcale, ja juz swojego 6 rok wychowuje, ciezka praca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, z przyjemnością do Was dołączam. Mam 34 lata. Mieszkam w Krakowie. Oczekuję pierwszego dziecka w październiku. Będzie to na 75% dziewczynka :-) Mam też trzy koty i ciekawa jestem jak towarzystwo dojdzie do porozumienia - będę musiała je dużo głaskać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name. Mamy corki w podobnym wieku tez duza dziewczynka. Dokladnie jej nie mierzylam ale na paseczku dochodzi do metra. Szybko rosnie. Nozki zaczely ja bolec po przebytej ospie. Nie wiem czy to ma zwiazek. We wrzesniu zaczely bolec nozki. Bardzo sie balam bo naczytalam sie ze na bole wzrostowe za wczesnie. Bylysmy kilka razy z tym u lekarza. Nie moglismy zrobic badan krwi bo wynik po ospie przez trzy miesiace moze byc zly. I tak nam wyszlo ogolnie wynik dobry tylko ob podwyzszone. Dostalismy granulki homeopatyczne nie wiem czy pomogly bo przez jakis czas bylo ok.ale do tej pory czesto skarzy sie na nozki. To juz 9 mc trwa. Jak mocno bola podaje nurofen. Za jakis czas mysle ze zrobimy wyniki. Mam nadzieje ze to wina szybkiego wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Oj... muszę dużo nadrobić, bo ostatnio miałam przerwę od czytania i urlopik w pracy... Co u mnie? Biorę Tardyferon, bo mam lekką anemię. Dziecko rośnie szybciutko. Na ostatnim usg już nie można było zmierzyć odległości od główki do pupki, bo się nie mieściło w całości na ekranie :) Prawdopodobnie będzie chłopak, bo coś jest między nóżkami, ale lekarz nie potwierdził jeszcze czy to pępowina, czy siusiak ;) Na połówkowe idę 29.05. na 17tą. Będzie to 20t3d wg @. A dzisiaj? Obudziłam się o 5 rano, bo mnie tak kopało. Ja na lewym boku - stuki puki po lewej stronie, ja na prawym - stuki po prawej stronie. I wstałam na jedzonko. Może głodne było. Wczoraj mężowi też pokazałam jak mocno już kopie. Jestem przekonana - z perspektywy czasu - że to co czułam kolo 13 tyg. to też były ruchy, tylko takie delikatniejsze. Teraz czuć mocno przez skórę. Brzuch mam duży, szczególnie popołudniami. Pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×