Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość gość
Chyba forum jednak nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciesz się Iwka, że cie już tam nie ma bo teraz gadamy o kolorze naszej kupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze słówko nt. udzielania i koniecznej, dziennej ilości postów... nie ma czegoś takiego więc iwka nie siej plot. Co innego jak ktoś nie pisze bo ma problem z logowaniem, jest na wyjeździe albo jest chory, a co innego jeśli ktoś wchodzi kilka razy dziennie na forum (tak, tak na nowym forum widać kto podgląda i Ty robiłaś to codziennie więc chyba też nie jesteś zbyt zapracowana) i nic nie pisze tylko czyta o prywatnych sprawach innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia22
karola2812 dziala jak sie recznie zmienia numer w adresie... bynjmniej tak u mnie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felcia777
Myślałyście już o wyprawce do szpitala dla siebie, wzięłam się już za to żeby potem się nie zdziwić. Mimo że październik to chyba zdecyduje się na koszule na ramiączkach, mnie jest ciągle gorąco tu kilka fajnych widziałam http://sklep.brzuchatki.pl/pl/searchquery/koszula/1/full/5?url=koszula Te z motylkami wydają się oki i komplety ze szlafrokiem też, hmmm chyba zrobię większe zakupy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu miej odwagę i się ujawnij....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z wyprawki do szpitala to mam na razie jedną piżamę :-) ale za to nawet nie znając płci dzidzusia już pomalutku kupuje bo się powstrzymać nie moge. No dziewczyny chyba też będziemy musieli poruszyć temat koloru naszych kupek bo widać, że dziewczyny na prywatnym forum nas prześcigają.....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że forum części Wam też już coraz lepiej chodzi. Malinka 321 jeśli chodzi o ustalenie płci przez lekarza, to ja na połówkowym mam w wydruku zapisane: narządy męskie dobrze wykształcone, więc myślę, że tu pomyłki już nie może być :). Mnie też moje maleństwo daje mocno popalić kopniaczkami, niekiedy tak mocno, że aż mój mąż się pyta co się dzieje. Cudowne uczucie. Ewelina 1988 ja na zwolnieniu jestem od maja, chciałam dłużej popracować, ale lekarka kazał mi już iść na l-4 z powodu częstych bóli brzucha. Teraz z perspektywy czasu cieszę się, że jej posłuchałam - wypoczywam i czuję się o wiele lepiej. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:-) Mam nadzieję że kafe zacznie działać i będę mogła z wami popisać jak w poprzedniej ciąży:-) Jestem w 22 tyg i będzie druga dziewczynka:-) Nic nie muszę zbytnio kupować bo wszystko mam po córci,która w okesie rozwiązania ukończy roczek:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wieczorem idziemy na połówkowe, troszkę jestem zaniepokojona, tak jak pewnie i Wy, mam tak przed każdą wizytą...nadrobiłam te kilka stron, bo dopiero teraz u mnie się załadowały( szkoda,że z takim opóźnieniem) i jestem porażona niektórymi wypowiedziami, pozostawmy to bez komentarza... Co do wyprawki dla siebie i maluszka - jeszcze nie mamy nic - może zacznę w sierpniu kompletować...(termin 18.10.2013). Na razie wybraliśmy i zdecydowałam, że kupimy wózek Jedo Fyn 4ds Memo, jeździłam tą karetą w sobotę - jest super! Zwrotny, lekko się prowadzi, gondola największa na rynku. Fotelik chyba recaro. Zastanawiam się nad tym aby zrezygnować z wanienki? Czy któraś z Was używała takich piankowych materacyków/profilowanego stelaża do wanny? Proszę o pomoc doświadczone Mamy:) Podpowiedzcie ile trzeba mieć tych ubranek dla maluszka do szpitala( na sztuki)? Piszecie,że rozmiar 56 po ok. 2 tyg. prawdopodobnie trzeba będzie wymienić na większy. Ale ile i czego opędzi mi te 2 tyg.? Rozpisałam się... Pozdrawiam wszystkie przyszłe Październikowe Mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka_jedna ja przy pierwszym dziecku miałam X-LANDERA XA i właśnie teraz zdecydowaliśmy się, aby zmienić wózek ze względu na gondolę (za mała). No i również myślimy o JEDO, gdzie gondole są naprawdę duże, a nasze dzidzie praktycznie całą zimę będą w nim jeździć więc musi być przestrzenna. Kwestia wanienki to miałam tradycyjną i zakupiłam do niej właśnie taką gąbkę, jednak użyłam jej kilka razy, gdyż jak teściowa zauważyła że kąpię w niej malutką to wytłumaczyła mi, że raczej zdrowe to nie jest. Tzn wszystkie kurze, bakterie, brudy, resztki mydełka itp się w niej osiadają. Zrezygnowałam i faktycznie często na wanience po wylaniu wody osiadał się brud, szczególnie jak używałam emolium czy oilatum. Z ciuszków to sama mam ten dylemat, nie pamiętam jakie rozmiary miałam i ile, myślę że rozm 56 ok 2-3 kompleciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka_jedna ja miałam wanienke razem z komodą a ciuszki polecam bodziaki i półśpiochy bo ja sie strasznie wkurzałam przy kaftanikach. Ciągle sie wyciągały i wogóle a śpichy polecam rozpinane w kroczu. Ja miałam ok 4 sztuk rozmiaru 56 Mała miała 52 cm więc w r62 się topiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka_jedna ja miałam wanienke razem z komodą a ciuszki polecam bodziaki i półśpiochy bo ja sie strasznie wkurzałam przy kaftanikach. Ciągle sie wyciągały i wogóle a śpichy polecam rozpinane w kroczu. Ja miałam ok 4 sztuk rozmiaru 56 Mała miała 52 cm więc w r62 się topiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, kafe czasem wyswietla a czasem nadal jak chce. Krakowianka daj znac pobadaniach jak wyniki:-). Malinka321 mi lekarz potwirdzil plec w 16 tyg-chlopak i nadal potwierdza z tym ze na usg wyraznie widac siusiaka:-), ja polowkowe mam 13.06- jeszcze tydzien ale coraz mocniej czuje mojego synka. Co do pracy to ja do konca czerwca bede pracowac bo chcialabym troche odpoczac a anjac tryb mojej pracy i tak tak latwo spokoju miec nie bede. P.S. Emka przykro mi ale to co piszesz jest slabe, wiecej twoich wypowiedzi komentowala nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK....................WIEK..........MIEJSCE............TER MIN.. . ... ...PŁEĆ malbikk...................27........UK/Gorzów.........0 9.10... ........chłopiec karolcia22...............22........Szczecin............1 2.10............dziewczynka malinka321.............26........pomorskie..........17.1 0....... ....chłopiec dorotka86...............27.........śląskie............ ....17. 10..........dziewczynka Anula11111............28.........W-wa..................2 1.10.. ... ....nieznana Wodna2..................31........Wrocław.............2 2. 10... ......chłopczyk beata3974...............29........Gdańsk............... 23.10...........nieznana Martusia1985..........28.........śląskie.............. ..23. 10 .........nieznana Ewelina1988_20.....25.........UK/czeladz........26.10... ........nieznana iwka.a ....................27..........lubelskie............28.10.. ... ..... nieznana milakulus................28.........śląskie........... .....30.09............chłopczyk JulkaZ.....................24.........Włocławek....... ..30. 10.. ........dziewczynka Marabell..................27.........malopolskie........17.10.............chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka_jedna życze powodzenia na wizycie daj znać jak poszło. Ja miałam zamiar kupić jednak trochę więcej ciuszków na 56, moja córcia jak się urodziła ważyła tylko 2650 i mimo ze miała 53cm to jednak trochę w tym najmniejszym rozmiarze pobyła. No a niestety jak sobie przejrzałam te malutkie śpioszki po córci to niestety większość się nie nadaje bo po 6 latach one po prostu są żółte. Natomiast wózka nie będe nowego kupować zamierzam z wiosny wyłożyć więcej kasiurki i kupić porządną spacerówke. Co do wanienki miałam zwykłą bez stelaża, też kupiłam piankowy wkład ale kąpałam małą z nim z może 3 razy, strasznie dużo wody trzeba było lać bo gąbka wszystko wpijała i strasznie ciężka ta wanienka była a miało to wtedy znaczenie bo mieszkaliśmy na 1 pokoju. Teraz zamierzam dokupić stelaż a z pionki zrezygnuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pisałam o wozku - ja miałam Jedo Fyn i uwazam ze był to swietny wybor, duza gondola; zwrotny, zadne sniegi mu nie straszne i duuuzy kosz na zakupy trochę waży ale w sumie nie więcej niż większość wózków 2w1 moje ulubione ciuchy przy corce to : body i polspiochy - najwygodniejsze dla mnie byly, pierwsze body rozpinane po całości albo na zakładkę - nie trzeba przyciskać głowy ;) śpiochy, kaftaniki - ja w ogóle nie miałam ja miałam 2 pajace 56, ze 6 body ( kupowakam 3paki) i 2 polspiochy 56 z tymi rozmiarami też jest bardzo różnie - co firma to inaczej i czesto 56 z jednej = 62 drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mi tez w szkole rodzenia. odradzali te pianki do kąpieli - ze siedlisko zarazków mialam zwykłą wanienke bez stelażu my mamy duza wanne wiec zeby bylo tej wody troche to trzeba by litrami lac a tak mogła się pluskać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo postów miałam do nadrobienia, czyżby kafe wreszcie ruszyła? Fajnie, że jest nas tyle. Szczególnie cieszę z porad bardziej doświadczonych mam, bo ja jestem zielona. Przyglądałam się wózkom ale ich wybór mnie przerasta. Pierwsze ubranka kupiłam 56, ale usłyszałam od rodziny że mogą od początku być za małe. Pewnie kolejne będę kupowała większe. Jeśli chodzi o płeć to na pierwszm usg genetycznym gin powiedziała ze jest za wcześnie na ocenę, chociaż było widać coś między nóżkami. Dopiero przy ostatnim badaniu /19tydz/ była pewna chłopca. Chociaż mam poczucie, że na 100% dowiemy się dopiero po porodzie. Od kilku dni zaczęłam czuć smyranie w podbrzuszu, raczej delikatne, ale wierzę że to Maleństwo daje mi o sobie znac. Fajne to :-) Życzę powodzenia na połówkowym, ja czekam do 10.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuuu, nie bylo mnie 2 dni a tu taki ruch! Super! U mnie Malenstwo niezle dalo wczoraj popalic :) Takich wygibasow do tej pory nie bylo, nawet jak sie obudzilam w nocy, to przez godzine nie mogla zasnac tyle sie w - chyba odsypia wczorajsze charce ;P Ale ruchy Malucha to zdecydowanie najprzyjemniejszy element ciąży! Piszecie o zwolnieniach, ja tez jestem na l4 od kwietnia, niestety pierwszy trymestr ciezko znosilam, bole podbrzusza, ciagle mdlosci, plamienia, a ze prace mam bardzo stresujaca i niestety rzadko odawalo mi sie wyjsc normalnie (tzn po 8h) to stwierdzilam, ze nie bede ryzykowac. I dobrze bo potem okazalo sie jeszcze ze mam lozysko przodujace, wiec musze duzo odpoczywac. Trzymam wiec mocno kciuki, zeby na polowkowym okazalo sie ze sie podnioslo, bo inaczej lekarz zapowiedzial mi lezenie do porodu.... :((( Odnosnie kupowania wyprawki, to czekamy juz tylko az Male sie ujawni na usg ;) choc poki co nie wytrzymalam i kupilam ju kilka rzeczy uniwersalnych ;) Mamy to szczescie, ze znaczna czesc wydatkow nam odpadnie, bo kuzynka zaproponowala, ze odda namnpo swoich Maluchach (wozek, wanienka, elektr. niania, i pewnie cala masa ciuszkow i zabawek) a to czego bedzie jeszcze brakowalo planuje dokupic na allegro albo w lumpeksach, bo ceny w sklepavh sa po prostu z kosmosu (79 zl za spiochy to wg mnie przegiecie) Czy Wy tez macie wrazenie ze w tym roku jest "urodzaj" ciaz?? ;) praktycznie wszystkie moje znajome sa w ciazy, ciekawe czy to ten roczny maciezynski taki wysyp spowodowal... Nie ukrywam ze w naszym przypadku znacznie przyspieszylo to decyzje o dziecku :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynyI Kafe chyba rzeczywiście zaczęło działać! U mnie dzisiaj kiepsko, cały dzień bolała mnie głowa. Nawet nie ruszyłam się z domu. Też czekam z zakupami do ujawnienia się płci maluszka. Do połówkowego mam jeszcze trochę czasu - z jednej strony się stresuję, a z drugiej nie mogę doczekać :) Pewnie ak jak Wy większość zakupię w rozmiarze 62. Chciaż fakt, że z tą rozmiarówką w óżnych sklepach jest różnie. Krakowianka daj znać, jak po połówkowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Napisałam się, napisałam się i nie załączyło się :( No to teraz skracam: Dziewczyny, dzięki za porady, Fajnie że jest takie forum i takie fajne forumowiczki. Gąbeczka kąpielowa odpada - macie racje. A co myślicie o takim plastykowym stelażu do wanny lub takim o*******ętym frotte. Koniecznie chciałabym zrezygnować z wanienki. Jeśli chodzi o ubranka. Proszę napiszcie cierpliwie co rozumiecie pod pojęciem 4-5 komplety(skład). I rozumiem, że jak dzieciaczek się nie obsika i nie pobrudzi to 1 komplet na dzień? Napiszcie proszę co zakładać na dzień, a w czym takie małe śpi. Wybaczcie to nasze pierwsze dziecko:) Usg połówkowe: potwierdziła się płeć jaką podawał lekarz w 12 tyg, będzie dziewczynka! Mała ułożona jest na razie miednicowo (chyba tak powiedział lekarz), warzy 400g, ogólnie - "zdrowy dzieciak" usłyszeliśmy na koniec badania! Proszę wpiszcie mnie na listę: 30lat, Kraków, dziewczynka, 18 październik. Dziękuję. Dziewczyny czy macie już jakieś rozstępy? Nie żebym akurat tego wyczekiwała ale tyle się o ty nasłuchałam, że sama siebie codziennie oglądam.U mnie jak na razie nic nowego się nie pojawia. Chcę wierzyć, że to dzięki kremowaniu! Miłego dnia! U nas pochmurno( to tak żeby nie tylko o ciąży:) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK....................WIEK..........MIEJSCE............TER MIN.. . ... ...PŁEĆ malbikk...................27........UK/Gorzów.........0 9.10... ........chłopiec karolcia22...............22........Szczecin............1 2.10............dziewczynka malinka321.............26........pomorskie..........17.1 0....... ....chłopiec dorotka86...............27.........śląskie............ ....17. 10..........dziewczynka Anula11111............28.........W-wa..................2 1.10.. ... ....nieznana Wodna2..................31........Wrocław.............2 2. 10... ......chłopczyk beata3974...............29........Gdańsk............... 23.10...........nieznana Martusia1985..........28.........śląskie.............. ..23. 10 .........nieznana Ewelina1988_20.....25.........UK/czeladz........26.10... ........nieznana iwka.a ....................27..........lubelskie............28.10.. ... ..... nieznana milakulus................28.........śląskie........... .....30.09............chłopczyk JulkaZ.....................24.........Włocławek....... ..30. 10.. ........dziewczynka Marabell..................27.........malopolskie........ 17.10.............chlopiec Krakowianka_jedna....30.......Kraków................18.10.............dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, teraz dopiero doczytałam. Toska 333 pisze, że najlepsze są body i półśpiochy. Dzięki za podpowiedź, zwrócę uwagę na te zapięcia. Ilością też będę się sugerowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka_jedna dopisałam Cię do tabelki!!! Co do rozstępów to na razie też nie zauważyłam nowych ale mam ich tak dużo po pierwszej ciąży że być może nie będe ich zauważać:-). Dziewczyny a jak z waszą wagą moja jest już na plusie 5 kg, brzuszki już pewno u wszystkich ładnie widać co?U mnie to chyba aż za ładnie:-) Anula11111 miejmy nadzieję że na kolejnej wizycie lekarz przekaże Ci same dobre wieści i nie będziesz musiała do końca leżeć. Też zauważyłam że jest jakiś wysyp ciężarnych ale być może dlatego że bardziej się na to zwraca uwagę, choć nie ukrywam że roczny macierzyński może być siłą przekazu dla nie do końca zdecydowanych.Jakie to będzie cudowne móc zostać z dzieckiem przez cały rok po prostu SUPER. Czy wy juz liczycie ilość ruchów dzidzusia dziennie, ja narazie jeszcze nie ale wydaj mi się że baby narmę wyrabia:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×