Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Dziewczyny czy któraś z Was gotuje zupkę na mięsie? Mam królika tylko nie wie czy mogę wszystko razem gotować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana odstawianie ciężko idzie bo dzidziuś się domaga czy Ty psychicznie nie jesteś gotowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migra27 - Aneta pisała kilka stron wczesniej super pomysly na dania. Zupki z mięskiem itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ana86 - cofnij się dwie strony do tyłu, tam Milka prosi o Twojego maila, żeby wysłać Ci dane do nowej poczty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka dzięki, muszę poczytać i zabrać się w końcu sa gotowanie bo cały czas na słoiczkach jedziemy:--)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo Fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, urwałam się z zajęc :) reszta siedzi do 20.40:P:P xxxxxx Ja Kajce dawałam co 8 godzin czopek z tym że na opakowaniu było nie wiecej niz 3 na dobe-to dawalam wtedy panadol xxxxx Ku rr wa gosciu wypierdaIaj z naszego forum. Masz schizofrenie? Majaki? A może uciekłas z tworek i masz psychoze jakąs? Nie rozumiem jak ktos moze tracic czas na robienie głupich złośliwych komentarzy i obrazanie innych:O Słabe to jest oj słabe. Mi by było szkoda czasu najzwyczjniej. Albo napisz coś kunstruktywnego albo won, idz na spacer czy pobaw sie z dzieckiem. Nie wiem mąż cie nie zadawala? A moze wygladasz jak trollica i w ten sposób sobie to wynagradzasz? A moze czysta zazdrosc? Nie rozumiem takich ludzi. A najlepiej zrób cos dla siebie i zapisz się do specjalisty moze nie jest jeszcze za pozno bo to co robisz normalne nie jest.-mam nadzieje ze ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Została jeszcze MamusiaAli i CtrAltDelete - reszta haseł wysłana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, zapomnialam mojego loginu, wlasnie odkryto ze te wypryski na twarzy mojej corci to atopowe zapalenie skory :( i bieda bo nie wiem czym moge teraz karmic 7 miesieczne dziecko. oczywsicie mam wykaz produktow. ale i tak mam zawsze jakaies ale. czy kaszka manna (gluten), to moze sinlac (zboza), sloiczki jakaiekolwiek?? a wogole marchew? podobno strasznie uczula. sa tu jeszcze jakaies mamy z dziecmi azs?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus-mój Alan przy trzydniówce miał cały czas gorączkę,spadała tylko po podaniu nurofenu forte ale tylko na 5h.później wzrastała.Nasza pediatra doradziła że można podać czopek,ja podawałam paracetamol,po trzeciej dobie po podaniu czopka temp.już nie wróciła.Czopek i nurofen mają inny skład wiec można je na przemian stosować. Hmm,gość jeśli jesteś taka super to udowodnij w jakiś sposób że masz dostęp do poczty,może napisz maila??Taka dobra tylko na forum widzę jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pattip - ja ze swoich puzzli jestem zadowolona. Owszem są śliskie ale chyba nie aż tak, żeby dziecko nie mogło się na nich odpychać. Poza tym u mnie Jaś często leży na nich w samych bodziakach i gimnastykuje się na wszystkie możliwe sposoby :) ht tp://allegro.pl/mata-piankowa-pojazdy-puzzle-bez-formamidu-0923-i4138363949.html Ja na dzień dziecka kupię Jaśkowi krzesełko do roweru tak, żeby mógł ze mną jeździć jak zacznie siadać - nie mogę się doczekać - uwielbiam rower :) Jeżeli ktoś będzie chciał zrobić Jasowi prezent poprosimy o pieniążki i dołożymy do porządnego fotelika samochodowego ewentualnie do podwórkowego placu zabaw nad którym też myślimy :) U nas zabawki też mało młodego interesują - przestałam mu je kupować bo to bez sensu - pustą butelką się bawi lepiej niż np. młotkiem Fisher Price który mu ostatnio kupiłam :) *** Milakulus - mój Jasiek przy trzydniówce nie przekroczył 38 st więc nic mu nie podawałam - jak byłam z nim jednak na ostrym dyżurze bo zaczął wtedy wymiotować to kazali w razie gorączki dawać paracetamol junior zgodnie z ulotką - tyle mi powiedzieli. *** Wrzuciłam zdjęcia Jasia na pocztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mail wyslalam na starą pocztę A ja probuje Alę spowrotem nauczyc pic mm z butelki. Nadal jest na cycu ale chcialabym zeby umiala pic mm np w sytuacjach gdy mnie nie ma w domu lub jak ktos inny musi ją połozyc spac. Na dzien dzisiejszy ani jednej nocy beze mnie jeszcze nie spedziła. W lipcu jedziemy an wesele daleko od domu i prawdopodobnie tesciowa z małą zostanie. Jakos nie potrafie sobie tego wyobraźic- Ala nie jest za bardzo do niej przyzwyczajona i bez cycka to bedzie katastrofa- no chyba ze miedzyczasie ja odstawie lub naucze mm pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze jedna sprawa--- zauwazyłam ze od kilku dni ściska prawą pięść- któraś z was pisałą kiedys o napięciu mieśniowym- czy to to?? nigdy tak nie robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamusiaAli - wysłałam maila. Ja mam ten sam problem - Jaś nie chce pić z butelki. Jeżeli ma zjeść coś innego niż mleczko z piersi to musi być to na gęsto i podawane łyżeczką. Próbuję codziennie z butelką ale bez efektu ;/ Ehhhhhh - chyba będę karmiła wieczność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzis z butelki wypiła mm 50 ml podawała jej przed snem moja siostra. Potem zaczeła płakac i jak sie dorwała do piersi to myslalam ze mi urwie. Jak miała 2 miesiace to ją dokarmiałam mm bo miałam mało pokarmu i nie było problemu- jechała na dwa fronty a teraz cycek najlepszy na świecie i nie ma przeproś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za maila, mam nadzieje ze jutro uda mi sie wysłac nowe fotki Gabrysi. Dopiero co mi usnęła... :( masakra jakas, zazwyczaj nie idzie spac pozniej niz 20. A tu 21:30.... padam na nos. Dobranoc dziewczyny. Zmykam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My właśnie dziś pierwszy raz podaliśmy mm. Dostaliśmy od pediatry saszetkę Hippa. Mały wypił 120 ml, całkiem nieźle. Wcześniej zdarzało się ze mu dawałam z butli mleko odciągnięte to kiepsko jadl- po 10-20 ml i się bawił- gryzl smoczek.. Ale gdzieś czytałam,ze dzieci lepiej piją z butli inne napoje niż mleczko odciągnięte z cyca. Powiem wam,ze dziwnie mi było nie nakarmić małego, to jest jednak trudne dla mamy tez rzucić karmienie, zrezygnować z tej bliskości, mąż musiał mu podać ta butle bo mi było przykro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Undo - spróbuję jutro dac mm z butli - może wlasnie dam mężowi żeby młodego nakarmił - zobaczyny czy zassie :) U nas Jaś wlasnie bawi sie butelka - gryzie smoka - a o zaciągnięciu sie nie ma mowy :) Ojjj z tym kamieniem tak wlasnie jest - chce sie karmic i jedniczesnie chce sie przestać :) Od kilku dni Jas mnie szarpie za bluzkę, wkłada rece za bluzkę, jak siedzi na kolanach odchyla sie do tylu i otwiera buzie próbując szukać piersi przez bluzkę - właśnie zastanawiam sie czy nie nadchodzi ten moment w którym powinnam go na prawdę przetrzymać i odstawić od piersi bo średnio widzi mi sie widok awanturujacego sie o piers niemowlaka. A zaczyna sie dobieranie do piersi powoli. Rano podaje Jasowi kasze jaglana albo owsiana z Holle, a na obiad zupke - nie dokarmiam go juz później piersia bo zjada od 120-140g tylko moje piersi nie radza sobie z tym i sa jak kamienie :/ Musze sobie ściągać łącznie ok 250ml.dziennie bo jak omijam te karmienia to az mi sie momentami slabo robi tak mnie biust boli i piecze. Moze moje piersi potrzebują czasu zeby zalapac ze nie potrzeba az tsk dużo mleka produkować ale nawet teraz czekam az Jas wstanie na jedzenie bo prawa piers mnie tak boli, jest twarda ze szok. Ogólnie mam chyba jakis nawal znowu bo dawno nie miałam takich zastojow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z jakich jesteście miast ?? jest któraś z kujawsko pomorskiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia wiem, że lepiej odstawić półroczne dziecko bo potem jest coraz gorzej.Ja pamiętam jak bardzo się wstydziłam karmić już takie chodzące dziecko. Milka a może za dużo ściągasz laktatorem? Ja ściągałam odrobinę, tak żeby poczuć ulgę w piersi.Piłam szałwię.Mnie piersi przez 2 tyg od zupełnego odstawienia bolały, były twarde. Ja jestem z Wielkopolski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle tu ostatnio się działo że nie mogłam nadążyć z czytakniem knw- wyrazy współczucia milka- przykre z tą nogą, dużo sił życzę w takich chwilach okazuje się jak ważni są bliscy. U nas nie ma jakiś wielkich kłótni z rodzicami ale moja mama od dawna mówiła że nie wyobraża sobie wspólnego mieszkania. Ja też:-) Jeszcze przed ślubem wynajęliśmy mieszkanie, potem kredyt. Błażej skończył 7 miesiąc, niesamowite jak ten czas leci. Waży 8.6kg, dł. 70cm czyli średniaczek :-) Ostatnio zaczął przemieszczać się do przodu, taki połączenie pełzania i raczkowania. Jeszcze powoli ale jak ma silną motywację , np but lub worek foliowy, to już ciężko go powstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Butelka też na razie służy tylko jako gryzaczek. Chociaż podawałam tylko wodę, może mleko bardziej by go kusiło. Tak sobie myślałam żeby przerwać karmienie po9 miesiącach, ale też już się zaczęło szukanie piersi. Chyba oboje jesteśmy dotego przyzwyczajeni. BBłażej lubi sobie przy piersi odpocząć a ja się cieszę że mam dla niego jedzenie zawsze pod ręką. Boję się tego odstawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattip
Woj. śląskie:) Puzzle kupię, jeśli nie będą za wygodne na teraz to na pewno przydadzą się za jakiś (niedługi) czas:) U nas był podejrzenie napięcia. Bardzo niestety teraz często i łatwo się stwierdza podwyższone lub obniżone napięcie. Tak naprawdę pojawia się u zdrowych dzieci bardzo rzadko. Myślę, że zaciśniętą piąstką nie ma co się martwić. Mikołaj zaciska jak czuje się niepewnie, denerwuje się bądź stresuje. Jak oswaja się z sytuacją to otwiera rączki. Przy wzmożonym napięciu występują też inne objawy np. wyginanie, usztywnianie mięśni czy też dziecko nie lubi się ubierać (płacze wtedy, wykręca). My dzisiaj z Miko sami - mam nadzieję, że nie padnę:) Tradycyjnie jestem niedospana bo od 4 było marudzenie:) Aj nie mogę się do tego przyzwyczaić:) Pozdrawiamy i życzymy miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj cały dzień siedzieliśmy z teściową. Przyjechali goście z Niemiec wszyscy siedzieliśmy przy stole wspominaliśmy i płakaliśmy jaka tragedia się stała. Nie potrafię patrzeć jak teściowa i mąż cierpią. Ale staram się być silna. Najgorsze do pogrzebu a potem jakaś sobie poradzimy. Ona ma tylko nas. Zabrałam wczoraj Wiktorię do niej widać , że trochę była inna uśmiechała się. Dobra uciekam miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ze śląska -- okolice Gliwice wiesz gdzie to ? A TY z jakiego miasta jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu co do AZS - u nas uczula póki co tylko nabiał, resztę pokarmów podaję normalnie i wprowadzam nowości pojedynczo - 1 nowy składnik co parę dni. Karmię teraz mieszanie i sama nie jem nabiału, a mm podaję nutramigen. xxxxx Migra nastawiłam się, że po pół roku odstawiam od piersi i nawet dobrze mi szło ograniczanie posiłków, ale teraz znowu zaczęłam jej częściej podawać pierś. Kaja nauczyła się zasypiać przy piersi, mój błąd. Mi samej też jest ciężko zrezygnować całkowicie z karmienią piersią, jednak się przywiązałam do tego. No ale będę próbować dalej. Milka ja też na początku miałam twarde piersi przy omijanu posiłków, a teraz już na śniadanie je kaszke na mm, na obiad zupke i mleko się już wolniej produkuje. Też piję szałwię w celu zmniejszenia laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - bardzo mi przykro z powodu Twojego teścia. Musicie być silni. Milka - pomoc rodziny jest bardzo ważna w takiej sytuacji. Ja dzisaj też dziecko oddałam mamie, bo sama siędze zakatarzona i kaszle, a nie boję się, że dziecko zaraże. xxxx Pattip - u nas puzzle super się sprawdzają, też żałuję, że nie kupiłam wcześniej. Kaja zaczęła próbować stanąc na czowaraka, śmiesznie próbuje pupe do góry podnieść. Z dnia na dzień jest coraz silniejsza i coraz sprawniej się porusza. xxxx Podsyłam nowe zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. My wczoraj caly dzien bylismy u rodzinki, dzisiaj wybiersmy sie na obiad do dziadkow mojego m. Ja jestem z Poznania, tzn mieszkam tu od 6 lat, a pochodze ze slaska, okolice Katowic, Tychow.. www Knw- trzymaj sie, razrm jakos przez to przebrniecie. www Moja mala wstala standardowo o 8.. wwww Jutro nadrobie zaleglosci "pocztowe", bo nawet nie mialam kiedy wejsc. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×