Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

przyszła mama jak mężuś? w taką pogodę kaca leczyć:P:P ojojoj współczuję :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojej malej dzisiaj zamowilam basen ;) my mieszkamy ma osiedlu, ale mamy duzy ogrodek, dzisiaj pol dnia sie opalalam, a Lilka bawila sie pod parasolem. weeeewww Ja za to kocham upaly, moglabym godzinami wygrzewac sie na sloncu. Nawet w ciazy mi nie przeszkadzaly. A na plazy z dzieckiem tez mozna siedziec. Wystarczy dobry krem z filtrem, kapelusik i parasol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leży na dywanie:P i pilnuje malej do tej pory leżał na łóżku ale troche mu lepiej, ja pisze prace inż a on pilnuje. Zjadł dzisiaj zupki warzywnej troche i bulke z masłem:D:D Teraz jednego takiego szczurka gotowanego z mięsem bo juz sie głodny zrobił. Wczoraj normalnie myślalam że pade ze śmiec****ak mi zasnął na sedesie:P:P Ja wstaje o 2 do malej nakarmic patrze a on siedzi sobie w wc z glową spuszczoną:P Obudzilam ,wzielam do łóżka i tylko wymamrotal :kooooochaaaasz mnieee jeeeszcze?? (:D) mówie taktaaak a on tylko przeeeeepraaaszam i zasnał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ale się uśmiałam. Przypomniało mi się jak mój mąż w lutym wrócił z imprezy firmowej. Nie wiem jak wszedł do domku ale pamiętam , że nagle obudził mnie taki huk. Leżał w kuchni nie umiał wstać , obrzygał mi kafelki potem dywan spał w dużym pokoju z wiaderkiem. Ja całą noc nie spałam -- nigdy tego nie zapomnę. Teraz w mieszkaniu mam 27 stopni , w sypialni mam cały czas rolety spuszczone. Nie jest tak złe gorzej w innych pomieszczeniach. Mąż koło 18 zabrał małą na spacer a ja idę włoski suszyć. Jutro kolejny dzień upałów u nas zapowiadają 30 stopni. Do południa mam zabiera Wiki na działkę a ja jadę na zakupy bo w sobotę robię urodzinki dla rodzinki. Po południu umówiłam się z koleżanką i z dzieciaczkami na piwko i na sałatkę pewnie wrócę wieczorem. Uciekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My prawie cały dzień w ogrodzie,ja uwielbiam takie ciepło :) U nas dziś trochę wiatr wiał więc nie było czuć tego gorąca. Co do basenu to kupujemy,widziałam na allegro takie małe z daszkiem pompowanym który się też ściąga,myśle ze będzie ok,bo słonce nie będzie grzało na małego.My co roku rozstawiamy basen dla siebie,to i dla Alanka też by się przydało(nasz jest za duży dla takiego maluszka)Mieszkamy w domku z ogrodem więc dużo czasu spędzamy koło domu,a latem to już ciągle :) AnetaG.a jaki basenik zamówiłaś? W domu mamy też ciepło,ale nie aż za bardzo,sypialnie mamy od strony północnej więc mało słoneczka w ciągu dnia i nie nagrzewa się,więc chłodno jest. Hihi tak to jest z chłopami :) śmieszni są jak popiją,ale czasami wkurzający.Mój jak jest po jakiejś imprezce(rzadko się zdarza że jest aż nieprzytomny)to się uśmieję z niego bo tak gada od rzeczy..a później jak opowiadam to się dziwi że tak mówił :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hey dziewczyny a powiedzcie jak ubieracie do spania wasze skarby? zwlaszcza teraz jak sie robi na noc cieplej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon- chcialam wrzucic linka, ale uznaje mi to za soam. Zamowilam na allegro taki okragly z daszkiem. Daszek w ksztalcie kwiata, sa tez muchomorki i inne. Mysle, ze taki na poczatek wystarczy. wwww Moja mala spi w samym body na kr. rekaw wwww Lilka juz spi, a ja siedze na ogrodku i popijam piwko;) niechaj lato trwa jak najdluzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - moja też śpi tylko ja siedzę na balkonie i też piję zimne piwko z soczkiem mmmm :) Uwielbiam lato :) Teraz jest super na dworze mogę tak siedzieć do późnej nocy. Moja śpi tak jak do tej pory czyli body krótki rękaw i na to śpiochy. Przykryłam ją dzisiaj kocykiem. W sypialni nie mam tak gorąco a na noc w dużym pokoju zostawiam okno otwarte , żeby było świeże powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę jechać na jakieś zakupy dla siebie. Przyznam się szczerze , że nie mam butów na taką pogodę chodzę w balerinach , nie mam spódnic ani spodni krótkich. Dziś byłam w leginsach 3/4 takich starych jak mnie mąż zobaczył to mi powiedział a TY co biegać byłaś ..... hihi uśmiałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy w nocy jakies 22 stopnie jak jest tak goraco w dzien(wieczorem było 23,5.Spimy przy otwartym oknie. Moja spi w samym rampersie od kilku dni (wcześniej tylko w pajacyku) ,jak połozyłam ją w pajacu 3 dni temu to sie spocila. Przykryta jest najcieńszym kocykiem jaki mam obleczonym w poszewkę od kołdry. Ale wam dobrze:( ja siedze i pisze prace:( Nie moge sie doczekac aż będę miała koniec ze studiami i caly czas wolny. No i nie moge się doczekac az sie wyprowadzimy....Bo mam dośc mieszkania z mamą, przyjeżdzającym bratem ktory budzi mi małą jak wraca co raz z imprezy i psem który wszedzie zostawia włosy i o zgrozo ostatnio kleszcze!!! Dzień zaczynam od odkurzania :( i tak wkółko. xxx eehhh sorry musiałam sie wyżalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez uwielbiam taka pogode, lato mogloby trwac 365 dni w roku:-). Uwielbiam okres kiedy zaczyna robic sie cieplo i mozna spedzac dni na dworze. Mieszkam w kamienicy z ogrodem i latem wiekszosc czasu spedzamy wlasnie w nim. Dzisiaj sie tez od rana do wieczora na dworze, Kubie bardO dobrze to robi, jak tylko wychodzimy z domu to juz sie smieje od ucha do ucha. Tez zamierzam kupic basenik, jeszcze nie ogladalam zadnych, pewnie w niedlugim czasie sie za to wezme. Rozkladamy tez zawsze dla nas taki duzy i mam zamiar kupic ponton zeby mogl sobie w nim plywac, pewnie bedzi emiec frajde, bo uwielbia wode. Przez te upaly Kuba zaczal bardzo ladnie pic, ok 200 ml plynu, roznie raz soczek, wode, wczoraj np kompot z truskawek pol na pol z woda. Od niedzieli tez daje mu codziennie deserek, bardzo mu smakuje. Mialam wlasnie pytac w czym spia wasze dzieci w te upaly, od 2 dni uboeram body z krotkim rekawem i cienkoe spodenki, bez skarpetek, mysle, ze ok. Wczesniej bylo body ze spiochami, najczesciej pajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w bloku jest tak gorąco, 26'. Spacerki bez problemu bo w parku mamy cień. Spimy z otwartym oknem, ale mala teraz zasypia o 20, a wstala dziś 4.30 :( padamy na pysk). Mam nadzieje, ze jak temp spadnie to sie poprawi troche. Spi w samym pajacu pod kocykiem. Musimy kupic wiatrak bo sie tu upieczemy. Ugotowalam jej wczoraj kisiel. Kubek mi chciala zabrac tak smakowalo ( sok owocowy dla dzieci plus maka ziemniaczana- od 7 mca mozna gotowac). Ostatnio nie jestem tu tak czesto czasu brak. Ale czasem podczytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow zmienilyscie haslo? nie moge sie zalogowac. u nas tez w domu 26 na dworzu dzis bedzie pewnie z 30 nie wiem czy dzis wyjde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim ;) zapowiada sie kolejny piekny sloneczny dzien ;) ok.12 Lila zje kaszke i ruszamy na miasto, pewnie siedzimy caly dzien poza domem.. W takie dni jak ten moglabym spacerowac caly dzien wweww Mamamagdalena- ja zalogowalam sie bez problemu, nic sie nie zmienilo. wwwwww Bede wieczorem, wiec milego dnia wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka jeszcze śpi także mam chwile dla siebie, włączyłam pranie bo poźniej jak zwykle nie bedzie nas. My równiez mieszkamy w bloku na 4 pietrze, upały są straszne, mała spi w samych bodach na krótki rękaw. Basenik tez mam zamiar kupic będzie stał u moich rodziców do których czesto jeździimy bo mamy ok. 10km Lenka tam czuje się o wiele lepiej. Ehhh jednak nie ma to jak mieszkac w domu.... powracajac do tematu baseniku to mam zamiar kupic taki w kształcie muchomorka z daszkiem (któraś o takim pisała) widziałam na allegro, ale jeśli któras chce to widziałam wczoraj takie w auchan koszt około 50zł (różne do wyboru były kształty), jeszcze sie wstrzymam bo do pełnego lata z basenikiem jeszcze troche:) jade zaraz do sklepu kostetycznego bo mała jeszcze nie ma zadnego kremu na słońce, zobacze co mają i wybiore:) miłego dnia :) p.s. ale wam dobrze z tym zimnym piwkiem :D ja niestety karmie, ostatnio w ustach alkohol miałam w styczniu 2013 także spróbowałabym jak smakuje takie owocowe, moje ulubione :D mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o teraz sie udalo cos u mnie sie sypie. jakiego kremu uzywacie na slonce? ja kupilam mustelli i jest do bani ciezko sie rozmarowywuje. a i u nas wciaz proby wlasnego jedzenia niestety zabardzo im nie wchodzi chyba sloiczki smaczniejsze ale walcze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U nas też upalnie ale ja z tych co lubią taką pogodę. Tylko od dwóch lat przyplątało mi się uczulenie tzn jak pojawi sie pierwsza opalenizna to zaraz jestem cała obsypana kaszka jakaś, swędzi jak diabli. Później już nie wychodzi mi to. XXX Moja Gabi śpi w bodziaku na kr rękaw pod kołderką. W pokoju wczoraj miałam 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Alan też śpi w bodach na krótki rękaw i pod cienkim kocykiem. Co do kremów to trochę czytałam na ich temat i znalazłam cztery które mają dobre opinie. -Pharmaceris krem ochronny na słońce dla niemowląt i dzieci SPF 50+ - (dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia, pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, bez parabenów, alergenów, barwników, kompozycji zapachowej) - 35 zł za 125 ml -Bioderma Photoderm Kid Lait SPF 50+/UVA 38 - (pozytywna opinia Centrum Zdrowia Dziecka) - 55 zł za 100 ml - Mustela krem mineralny SPF 50+ - (filtry mineralne, bezzapachowy, bez barwników, bez parabenów, hypoalergiczny) - 70 zł za 50 ml Mustela krem ochronny SPF 50+ - (filtry mineralne, bezzapachowy, bez barwników, hypoalergiczny) - 77 zł za 75 ml Dziś popołudniu pojadę do apteki i kupię któryś z tych. U nas dziś na popołudnie zapowiadają g***towne burze!!Ja strasznie boję się burzy i już od rana myślę o tym... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale upał ;) Krem ochronny mamy firmy Pharmaceris dla niemowląt i dzieci 50+ A Alan śpi w samym bodziaku na krótki rękaw . Przykryty jest cieniutkim m kocykiem ktory jest powleczony w poszwę po jego kołderce. W dzień jak zasypia to jest przykryty pieluszka tetrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma właśnie drzemkę w domku. Czekam na mamę zabiera małą na działkę a ja jadę na zakupy. U nas tez upał ale dajemy radę. Po południu umówiłam się z koleżanką i z dzieciaczkami a wieczorem mam wychodne także dzisiaj mnie już nie będzie. Jutro mamy imprezkę więc od rana szykuję jedzonko. Odezwie się juro wieczorem jak mała zaśnie to będę mieć chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, my na spacerze w parku, mały sobie zasnął poza rytmem dnia ;) W ogóle chyba bedą jakieś zmiany bo albo przez to rośnie,albo przez upały zmieniają nam się pory drzemek... Zdarza mu się dłużej rano spać (normalnie do 6stej,a teraz do 7, 7.30) poza tym na trzecia popołudniową drzemkę już nie miewa ochoty, nie jest zmęczony.. No i po kąpieli tez mu się gorzej zasypia- to na pewno przez temperaturę bo mamy okna od pod-zach i o 20 stek jest 27st.. Ubieram na noc w cienkiego bodziaka , a w nocy jak się robi chlodniej to zakładam cienkie spodnie od piżamki bo się rozkopuje. Wczoraj przyszedł fotelik Romer King Plus we wzorek zebry-mąż wybierał model, ja kolor :) Malemu tak się spodobało siedzenie w foteliki, ze potem na macie kombinowal i kombinowal i usiadł kilka razy sam :) z pozycji do raczkowania przerzuca dupke na bok i sobie siada:) I powoli chyba się przedstawimy na ten nowy fotelik( on jest 9-18 kg) niby się nie trzeba spieszyć z tym zmienianiem,ale w tym 0-13 już mu czubek głowy wystaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wróciłam z zakupów .... kupiłam sobie buty , spodnie 3/4 i krókie spodenki jestem zadowolona. Mama zabrała małą na działkę i sobie smacznie śpi. Mam do 14.30 czas potem przyniesie mi małą zjemy obiadek i idę na dwór. W domku mam rolety zasłonięte i jest dość przyjemnie 25 stopni w mieszkaniu ale tak tego nie czuć. Nocka u nas super wstała o 03.30 dałam mleczko i zabrałam ją do siebie. Spała pierwszy raz pod kocykiem i chyba było jej lepiej bo od kilku tygodni w nocy się przebudzała i stwierdzam , że było jej za ciepło. U nas drzemki są takie same jak od początku jest nawet lepiej bo zasypia w wózku w ciągu 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka , Milka -- czemu nic nie piszecie czasu nie macie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas w mieszkaniu 24 stopnie- całkiem przyjemnie jak dla mnie ale mała się spociła przy zasypianiu. U niej rolety 100 % odbijające promienie. A w dużym mamy lniane mega grube zasłony tez dają rade. Poza tym będziemy klimatyzacje zakładać w dużym pokoju- mamy połączony z aneksem kuchennym od południa zawsze żar tropików latem mamy. Juz mnie mama moja straszy ze mała od klimy bedzie non stop chora itp ale ja nie zamierzam mrozic mieszkania tylko uzywac w naprawdę w wyjatkowo upalnych dniach jak juz nie bedzie dało sie wytrzymac. I bedziemy nastawiac tylko na lekkie chlodzenie chociaz o kilka stopni. W samochodzie zawsze mam klime właczona i mała jakos nie zachorowała do tej pory. któraś z mam pisała o metodzie karmienia BLW- ja ją stosuje , co prawda od wczoraj ale w koncu zaczeło moje dziecko jesc normalnie. Papkami pluje i ma odruch wymiotny. A dzis wcinała kalafiorka rączkami sama. Nadal sie obawiam o zakrztuszenie ale mała puki co świetnie sobi radzi. jak bedą ząbki to juz w ogole łatwiej bedzie jej jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Stęsknilłyście się za mną? :-D hihi Wróciliśmy z Włoch. I całe szczęście, że w Polsce też jest ładnie i słonecznie, bo popadłabym w depresję. Było pięknie, Julkowi morze barrrrrdzo się podobało, podróż samochodem też udana (na dalsze wycieczki polecam łuk edukacyjny z Tiny Love). Nie ma co się bać podróżować z dzieckiem- nie ma z tym absolutnie żadnego problemu! . Knw- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Nadrabiając zaległości w czytaniu zauważyłam, że wspominałaś o urodzinach! Sto lat! . Przeglądałam też zdjęcia- jakie słodkie są nasze dzieciaczki! Wyślę zaraz zdjęcia z wakacji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybrałam mleczko ochronne na słońce nivea baby sun +50. Jest hipoalergiczne, zawiera filtry mineralne i jest bezzapachowe, posiada także pozytywna opinię Instytuty Matki i Dziecka. Cena w rossmanie 30zł. Zobaczymy czy podoła. Jutro z samego rana jedziemy na działke, mąż będzie murował scianki działowe, a my bedziemy odpoczywac na kocyku. Zakupiłam dzis specjalnie wielki parasol żeby było chociaz troche cienia, bo niestety drzew narazie brak :) jesli moge coś wam polecić to dla dzieci które już stabilnie siedzą polecam hustawkę. Lenka miała taką radoche nie chciała z niej wyjśc. Kupiłam taką plastikową kubełkową, taki fotelik z pasami bezpieczeństwa, powiesiliśmy u dziadków w cieniu, bardzo wygodna i radość dziecka ogromna a koszt ok. 30zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) My w końcu wyleczyliśmy pęcherz, ale antybiotyk jeszcze będę podawać mu do poniedziałku, we wtorek usg jamy brzusznej żeby zobaczyć czy wszystko ok z nerkami. Nie wiem czy mój synek nie ma uczulenia na pyłki :( jak wychodzimy na dwór to zaczyna łzawić, oczka robią się czerwone i dostaje katarku, będę we wtorek u lekarza to go zapytam o to. My też wychodzimy tak od 9-11 a potem po 17, bo na tym upale nie idzie wytrzymać. Ja najpierw kupiłam małemu krem do opalania z filtrem 50-Ziajki ale wszystkie inne kosmetyki ma ziajki i jest ok, tak ten krem go uczulił i ma krostki i plamki na twarzy i rękach :( , teraz kupiłam Lirene dla dzieci, też ma niby pozytywną opinię Instytutu Matki i dziecka ale zobaczymy... jak go też uczuli to spróbuje tą Niveę. My śpimy w body na krótki lub długi rękaw, do tego cienki kocyk. Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę przesadzilam i jutro muszę dopilnować (pamiętać) o tym żeby co innego młodemu na noc ubierać. A kocyk niewiem czy mu dać taki lekki czy kolderke zostawić wcale takiej grubej nie ma :-/ pod tym kocem może być mu cieplej :-/ ... Mamy których dzieci zasypiaja u siebie w pokoju i śpią tam do rana powiedzcie palicie dzieciom jakieś światło czy tylko zasnie i gasicię czy całą noc się pali czy wogóle nie wlaczacie światło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Nie mam kochane czasu na częste pisanie - spędzamy na dworku z Jasiem całe dnie, a jak to w domu ciągle coś się do pracy znajdzie :) Dzisiaj wzięliśmy się z bratem za odnowienie takiego pomieszczenia gospodarczego - moi dziadkowie pilnowali Jasia a my malowaliśmy, sprzątaliśmy itd... My w taką pogodę smarujemy się kremem Pharmaceris 30 SPF. Tak jak pisały dziewczyny ma pozytywną opinię i nie zawiera zbędnej chemii. Jaśka ubieram bardzo cienko- krótki spodenki + koszulka na krótki rękaw a również cały mokry - odparzenie pod szyją ma i potówki go obsypały. Odparzenie przemywam rumiankiem i smaruję Bephantentem - jest już lepiej. Na dworku spędzamy caluśkie dnie - wychodzimy na podwórko ok 10 a dzisiaj weszliśmy dopiero o 20. miechellinka - nie martw się - wyjazd na pewno się uda - ja też ostatnio myślałam o tym samym - co robić z dzieckiem na plaży - samemu by się poleżało a z dzieckiem będzie inaczej - ale na pewno fajnie :) Ja mam już basenik dla Jaśka - kupiłam kiedyś na dzień dziecka chrześnicy - ona już z niego wyrosła i został w spadku dla Jaśka - fajny bo nieduży i ma pompowane dno dzięki czemu jest mięciutki i jest większa izolacja od ziemi. My też mamy mieszkania na poddaszu - jak się nagrzeje to masakra - dzisiaj już kupiliśmy wentylator bo bez tego w lato u nas ani rusz. Na dworzu Jaś mi śpi dwa razy po 20-30 minut - BARDZO MAŁO ;/ Może faktycznie spróbuję go usypiać w domu... Na szczęście noce nie są złe - kładę go tylko w body na krótki rękaw, bez skarpetek bez niczego - przykrywam kocykiem cieniusim albo pieluchą zależy - pierwszą pobudkę ma ok 1-2. A i w pokoju ma rolety zaciemniające i odsuwam je dopiero jak słońce przechodzi na inną ścianę dzięki temu nie nagrzewa się dodatkowo jego pokoik. Ale i tak jest ciepło... Michellinka - Jaś spi w egipskich ciemnościach :) Nic mu nie zapalam - nawet odrobiny światełka. Przez te upały Jaś ma mniejszy apetyt - zjada mi 100 ml zupki i ok 120 ml kaszy z owocami. Wodę pije z plastikowej butelki z dziubkiem - nie dużo to nie dużo ale zawsze coś łyknie - mam nadzieje że zacznie pić więcej - póki co zdecydowanie częściej domaga się piersi i w ten sposób gasi pragnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×