Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gosienka trzymaj sie. Przeciez nie krwawilas wiec dzidzius chyba nie zniknal .i w niewytlumaczalny sposob. Usg potrafi oszukac wie m cos o tym. Bylam pryw i widzialam 3mm malenstwo i bijace serce poszlam kilka dni pozniej na nfz i wogole pecherzyka nie bylo niby a dzidzia jest i rosnie zdrowo.Jestesmy z Toba. Zaniepokojona 3mam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gosieńka idz na drugie usg-może tamten miał lipny aparat? Nie denerwuj sie tylko bo to dopiero moze zaszkodzić. U mnie lipa, dziś zaczynam 12 tydzień i mi dalej niedobrze:( No wiem niby ze nie przejdą mdłości akurat w 1 dniu 12 tygodnia ale kto wie:D Właśnie zjadłam 3 jajka i kromke chleba i mi niedobrze.-przeprosiłam sie z nimi ostanio. Jem dla dzidziusia bo co raz wzrasta zapotrzebowanie na wapń:) Od 2 tygodni nie przytyłam ani pół kg :) waże sie codziennie i jest ok. No i dziś pierwszy raz przespałam noc(tzn byłam raz siku)-niedobrze było mi dopiero o 7 rano. Co za tym idzie o 2 w nocy nie gryzłam chleba jak to ostatnio bywało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała czarna ja kończę 12 tc, a dalej mi niedobrze. W poprzedniej ciąży było mi niedobrze do konca 5 mies, także trochę mnie jeszcze czeka. Przeważnie mdłości ustępują po 12 tyg,u mnie się nie sprawdziło, a niektóre kobiety wiem, ze wymiotują calutką ciążę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja chodzę przez cały czas do tego samego lekarza na NFZ ponieważ jako jedyny na USG w gabinecie...fakt że to bardzo stary sprzęt ale jest...jak byłam w 6 tyg. miałam USG dopochwowe i widać było tylko pusty pęcherzyk...później w 9 tyg. lekarz też nie widział dzidzi przez brzuch i musiał dopochwowo...ale teraz w 11 tyg. powiedział że dziecko juz jest wystarczająco duże by oglądac je standardowo...według niego jest za małe...tzn nie bylo go widac tylko pęcherz...mam nadzieję że to ten sprzet jest stary...muszę sie uzbroic w cierpliwośc do piątku...jutro wracam do pracy po długim urlopie...mam nadzieję że sie czymś zajmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich Gosieńka idz do innego jeszcze lekarza z lepszym sprzętem bo u ciebie już mimo to powinien być zarodek rozwijający się i widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz mnie kilka razy pytał czy nie plamie i czy czuje ze jestem w ciazy? ja nie plamię ale czytałam że nie trzeba plamić i objawy ciąży tez moga być a dziecka już nie ma...trzeba czekać na samoistne poronienie albo łyżeczkowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wynik BHCG jest 79000 U/L a ostatni jak robiłam 01-03 było 2400 U/L powiedzcie mi kochane czy jest bobry przyrost bo nie mogę znaleźć na internecie norm a mieszkam w Holandii a te normy są inne, jak porównuje wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasia25ck
Witam wszystkie dziewczyny :) trochę mnie nie było, ale wracam już do świata żywych :) wrzucam linka, może którejś z Was się przyda i skorzystacie. JA sama wybieram się na to, bo myślę, że warto :) http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty-informacje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka ja jestem w podobnej sytuacji w czwartek mam następne USG a w poprzednim tygodniu to miałam takiego stresa jak mi lekarz powiedział ze coś tam jest i niechce mnie zamartwiać bo on niewidzi ciałka zóltego a był to 7 ty od @ i nie słyszał bicia serca a zarodek jest jak porównuję jego z dięcie do tego co byłam na usg w holandi w srodę w tamtym tygodniu to jest całkiem inne niż dostałam od niego w czwartek i jak porównam zdięcia to ten lekarz z niemiec miałał gorszy sprzęt ze nic niewidział bo na zdięciu od niego nawet niemam podanych wymiarów pęcherzyka i zarodka a te co mam z Holandii to są pomiary i w srodku tego pęcherzyka jest kuleczka a uniego niebyło widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawronka mam możliwosc podjechania do szpitala ale nie wiem czy to jest wskazanie...nic mi nie dolega...oprócz tej wiedzy że w środku jest coś nie tak...z reszta u mnie w szpitalu tez maja stary sprzęt...poczekam do piątku i się okaże...nikomu o tym nie mówiłam...z męzem się posprzeczałam i nawet nie zapytał jak po wizycie...sama płaczę p[o katach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety prawda jest taka, ze niektorzy lekarze maja stary sprzet lub nie potrafia sie nim obslugiwac, osobiscie spotkalam sie z sytuacja w ktorej ginekolog szczerze przyznal, ze nie jest zbyt dobry w robieniu usg i polecil innego lekarza. To przykre :( Skoro poprzednio lekarz stwierdzil na usg zarodek to teraz co sie z nim stalo,zniknal? W takiej sytuacji poszukalabym lekarza prywatnego z dobrymi opiniami i dobrym sprzetem lub pojechlabym do szpitala i nasciemniala, ze leciala mi krew i boli mnie brzuch, zeby ktos mnie przyjal i zbadal, trudno w koncu placimy i to nie malo za ta marna sluzbe zdrowia...trzymam kciuki i mam przeczucie, ze zawinil tu sprzet i lekarz a z dzidzia wszystko jest ok :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za wsparcie...tez mam taka nadzieję że to wina sprzętu...tam gdzie się udaję w piątek to do specjalisty od robienia USG...tu juz wyjdzie prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabel88
Cześć dziewczynki. Jestem w 12 tc, termin mam na 3 października. W zeszły czwartek miałam mieć badania prenatalne ale okazało się, że moja dzidzia jest jeszcze trochę za mała mierzy 4,43 a do badania musi 4,5. Następna wizyta 28. Na usg było widać nóżki rączki pępowinę :) niesamowite uczucie :) Może, któraś z Was jest z Gdańska? A no i mam takie pytanie pracujecie jeszcze? kiedy zamierzacie isc na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka glowa do gory nie plamilas . Dziecko bylo 2cm 2 tygodnie temu a teaz niby gdzie jest. Ja wczoraj mialam robione USG przez brzuch . Nie wiem wymiarow dziecka ale widac bylo ladnie. Tak jak napisala mongomery moze ma zl sprzet i juz. Nie denerwuj sie musi byc dobrze. A jesli chodzi o meza moze prozmawiaj z nim . Powimien byc teraz przy tobie . Pisze tak do ciebie a sama ne moge liczyc na meza tak jak ja bym tego chciala. Na 11 godz ide zarejestrowac sie do lekarza na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczelam plamic . Bardzo malo i na brazowo. I to byl jednorazowy incydent. :(. Polozna co mnie rejestrowala wysyla mnie do szpitala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j.u.l.i.t.k.a :D
malawronka po co do szpitala,niech orgaznim powalczy o ciąże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała wronka, a kiedy rozmawiałaś z położną? Po tym plamieniu, czy jeszcze przed było takie zalecenie? Wiesz co, w takiej wczesnej ciąży niby niewiele można zrobić, ale ja bym jechała do tego szpitala, zrobią Ci badania, byc może nakażą leżenie...Skoro piersi inne a ciąża żywa to może dadzą coś na podtrzymanie? Ja jechałam z plamieniem i nikt mnie od wariatek nie wyzywał, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mamaaa
Izabel88 to tak jak u mnie, 44 mm w 11t2d i lekarz powiedział że bąbel jest na granicy, kazał przyjść za tydzień i wtedy dokładnie wszystko pomierzy termin mam na 2 :) Gosienka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura zaraz po plamieniu . jak szłam do przychodni to zaczęłam bardzo mało plamić . i jak weszłam żeby sie za rejestrować to odrazu o tym wspomniałam . jestem w domu spakowana i czekam na bratowa ma ze mną do szpitala jechać . nie chce sama prowadzić . jadę do tego szpitala co moj lekarz pracuje ale niestety go nie bedzie bo urlop ma . wczoraj widziałam serduszko i dzisiaj też wierze że bedzie ok .liczyłam sobie to wypada mi ze powinnam dostać @ jak bym w ciąży nie była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja toxo będę musiała na swój koszt bo u nas płatne niestety, a jednak lepiej zrobić. xxxx calineczka wiesz ja bety teraz nie robiłam w tej ciąży ale dokopałam się do tej z pierwszej ciąży to według mojego laboratorium masz tu zakres referencyjny 6-7 tydzień 2560-82300 7-8 tydzień 23100-151000 8-9 tydzień 27300-233000 9-13 tydzień 20900-291000 14 tydzień 16684-127939 xxx gosieńka nie martw się na pewno coś nie tak ze sprzętem, a lekarze też potrafią nastraszyć :( xxx julita ja mam synka to w 14 tygodniu powiedział mi lekarz na 70 % że chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja mam termin na 11 pazdziernika, ale jestem leżącą przyszła mama... w 8 tyg zaczelam krwawic, wiec udalismy sie do spzitala, tam diagnoza : ciaza zagrozona. leki na podtrzymanie i lezenie.... po dwoch dniach poszlam do swojego lekarza, ten powiedzial ze wszystko jest ok, ale dalej mam lezec.. tak wiec lezalam do kolejnej wizyty, ktora byla w 10 tyg w zeszly piatek.. gdzie lekarz stwierdzil odklejanie sie kosmowki i malego krwiaka ktory ma sie podobno wchloanac.., ale dzidzia jest zdrowa jak rydz, serce bije jak szalone wiec chociaz to dobre... leki dalej mam brac, tj luteine 2x2 , duphaston 2x1. Czy jest ktoras w podobnej sytuacji? ja czekam tylko na wizyte 29.03 zeby dowiedziec sie ze wsyzstko wrocilo do normy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xsylwia. Ja mialam krwiaka dwa tyg temu dosc duzego ale po tyg sie wchonal. Tez lezalam przez tydzien i tez kosmowka sie odkleila przy krwiakum.Teraz trwa 9 tyd.c i dalej mam plamienia prawie codziennie.Leze wiec wiekszosc czasu i jak nie bedzie gorzej to chyba znowu pojade do gina sprawdzic o co chodzi z tym plamieniem. Chyba ze do szpitala. Stresujace to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiula28
Czesc dziewczyny. Widze ze coraz wiecej tych krwiakow na forum:/ Ja w pierwszej ciazy nawet o czyms takim nie slyszalam, wszystko bylo swietnie, a teraz caly czas cos... Ja mieszkam w Stanach, tu lekarze maja troche inne podejscie, z tego co widze Wy musicie lezec i bierzecie leki, tu nic z tych rzeczy... Ale tez sie troche oszczedzam, na ile moge przy trzyletnim synku:) Tez jestem panikara, a nawet pacjetka specjalna:) heheh:) Jak to powiedzial moj lekarz:) No ale druga ciaze poronilam i strach zostal doslownie o wszystko... Tez codziennie kontrolowalam objawy, najchetniej to usg bym sobie do domu przyniosla i codziennie sprawdzala czy wszystko w porzadku:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
właśnie wrócilam i jestem przeszczesliwa. Wszystko z bąbelkiem jest ok. musiala mi zrobic dopochwowe USG. Najpierw wziela tym przez brzuch i patrzy i mowi ooo jest. Potem male sie nie ruszalo, ale ona mowi wszystko jest ok, bo serduszko szaleje. zaczela stukac w brzuch a tam nic zero reakcji i zaczela mocniej pukac stukac ale cisza. Wystraszylam sie, a ona spokojnie moze spi i zaczela jeszcze mocniej, ale juz mnie bolałao wiec stwierdzila ze dopochwowo to zrobi. Malenstwo szalalo we wszystkie strony. Widzialam raczki nozki glowke i szalejace serducho ;) pewnie bylo złe jak mamusia, jak ją ktos obudzi :D Tak wiec te plamienia u mnie byly zwiazane z data wystapienia okresy w przypadku braku ciąży. Dziewczyny głowa do góry ja jestem tego przykładem, ze bedzie wszystko ok 🌼🌼🌼dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
no i crl 36,4 i data porodu zgadza sie z wyliczen ostatniej @ i według USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, jejku ale nastukałyście :-) witam nowe mamy :-) ciągle nas przybywa superaśnie :-))) Mniamniek ja teraz jestem w 10 tc i nie wiem ile moje maleństwo ma .... 30 marca idę na wizytę a wtedy będę 11 tc i 2 dzień ..... ciekawe czy już da radę zrobić te pomiary ..... Kalinka........- sny też mam takie głupie ...... senność - w pierwszej ciąży byłam bardzo senna - teraz troszkę mnie ale jednak senna he he J.U.L.I.T.A: mi gin powiedział, że u dziewczynki wargi mogą być tak długie, że wyglądają na peniska, a z czasem kolejnych tygodni te wargi się zaczną zmniejszać i będzie z chłopca domniemanego dziewczynka ...... tak więc nie nastawiaj się za szybko he he gosieńka82: wyobrażam sobie w jakim musisz być stresie ..... oby ten lekarz się pomylił ...... trzymam kciuki by wszystko było dobrze Laura***** ja też z pomorskiego i tak samo jak TY - z NFZ toxo, cyto i gr. krwi twierdzi, że nie refundują ...... malawronka - musi być dobrze trzymaj się kochana ...... xsylwia- przykre ... najważniejsze, że z dzidzią ok - trzymajcie sie ciepło - pisz w miarę możliwości, razem łatwiej przejść nam przez wszystko ...... zaniepokojona ;((( świetne wieści a że takie maleństwo można obudzić stukając w brzuch to dla mnie news he he :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×