Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Cześć Dziewczynki. Miałam wczoraj usg genetyczne i szczerze mówiąc jestem wystraszona. Nt wyszło spore bo 2,1 ale najbardziej niepokoi mnie fakt że " nie uwidoczniono pęcherza moczowego". Facet który robił usg to gbur jakich mało. Pytałam go co widzi, czy wszystko ok a on cały czas powtarzał że jeszcze nie skończył badania. A jak skończył to dał mi opis i powiedział do widzenia.... W życiu nie spotkałam się z takim chamem. Usg było na nfz. Nawet dziecka mi nie pokazał na ekranie bo tak sobie monitor ustawił, ze ja nic nie widziałam. Koszmar! Już zapisałam się na usg prywatne do prywatnej przychodni. Będę je miała za tydzień i chyba umrę ze strachu do tego czasu. Święta mam z głowy. Pocieszam się, że może dziecko miało pusty pęcherz i dlatego nie było go widać. Sama nie wiem. Moja lekarka ma urlop, a do tego nie mogę się do niej dodzwonić. Zwariuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka83
Gabi nie denerwuj się ten lekarz to jakiś idiota. Dobrze ze zapisalas się do innego. Pęcherz napewno jest tylko on może nie bardzo kompetentny . A który masz tydzień może jeszcze się nie wytworzył ? Bedzie dobrze Julita daje znaczy po badaniu jak ppszlo trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
Gabi nie przejmuj sie, z tego co slyszalam to norma jest do 3 mm, wiec jest ok... A to ze nie bylo widac pecherza, to pewnie wina sprzetu, albo lekarz jakies slabe oko mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie przerazilyscie, taka rozbieżność cen? Najgorzej, że w necie żadnych cen na terenie jeleniej góry, żeby było porównanie..500zl a 200 to duzo. Może do niego zadzwonie i tyle :) a co do samopoczucia jak dotad bylo super a dzis wstalam z bolem glowy...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki za pocieszenie porównywałam wyniki badań mojej córki i ona w 13tc miała 73 mm długości a Nt 2,1mm w tej ciąży badanie miałam w 11t 6d i wzrost dziecka to 54mm a Nt dokładnie 2,13mm w stosunku do długości ciałka Nt jest większe czytałam teraz o tym pęcherzu i w necie znalazłam tekst że jeśli jest wystarczająca ilosć płynu owodniowego to dziecko musi siusiać, czyli teoretycznie pęcherz powinien działać w opisie mam że ilość płynu owodniowego jest ok muszę się jakoś uspokoić; najgorsze jest to ze moja córka ma jakiś problem z pęcherzem, ciągle łapie infekcje, teraz też ma i już wysiadam; pediatra nie chce mi dać skierowania na badania ukl.moczowego, a ja mam przeczucie że trzeba to sprawdzić za usg genetyczne prywatne zapłacę 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi spokojnie nerwy nic nie pomoga zadnej z nas. Wiem ze latwo mowic bo sama sie denerwuje (ide na genetyczne w piatek 07:45). A ten lekarz to jakis pajac - wspolczuje takiego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
Gabi a robilas test pappa do tego usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi na pewno jest wszystk dobrze . A kiedy masz kolejne USG te prywatne? Xxxxxxxxx A ja zasypiam .:( nie wiem jak wytrzymam do 18 godz. Odebralam dzisiaj te wygrane zaproszenie do restauracji na 100 zl jest. Super i wazne do 13.05 to pojdziemy sobie jak bedzie cieplej troszke. Co piatek jest muzyka na zywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi nie martw się na zapas, to jest jeszcze bardzo wcześnie. A z małą zrób badanie moczu i poszukaj prywatnie nefrologa dziecięcego to się upewnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki.Ja wczoraj sie kiepsko czulam chyba zmeczenie i stres dal o sobie znac bo w pracy mam troche kocioł.I odrazu pojawil sie sluz rozowaty ale wzielam nospe i dufaston i sie polozylam i za godzinke bylo juz ok.Musze bardziej zaczac dbac o siebie.Dzisiaj zaczełam 12 tydz.Ja po swietach mam to usg genetyczne ciekawe ile mnie pociagna bo prywatnie ide tez sie stresuje.Witam nowe mamuski:)Ja wozek mam po corci i łozeczko tez.Mieszkam w domu i tak mysle nad czym na dół zebym cos kupila moze jakas kolyske nie wiem bo w dzien bede na dole a w nocy to wiadomo w sypialni ahehehehe ale narazie mysle nic tez nie zamawialam.Poczekam tak do polowy a pozniej zaczne szalec:)Ale jestem cierkawe co nosze pod seruszkiem ale chyba jeszcze za wczesnie zeby bylo widac:)Podziwiam kobietki ktore nie chca wiedziec do samego konca ja bym nie wytrzymala:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po;-) Wszystko dobrze:-D Na pytanie jaka płeć odpowiedziała że nie może powiedzieć:-( A ja do niej czy już wie. Ucieła temat że za szybko ale że nie wie to niepowiedziała Trudno. Za 2tyg idę prywatnie w Pl to się może dowiem. Termin z usg 10.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja sie dowiedzialm ze bede miala synka w 12 tygodniu. Xxxxxxxxxxx Julita dobrze ze jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULITA super ciesze sie bardzo ze wszytsko ok fajnie masz ze juz masz za soba tez juz bym chiala. Maławronka o to rzeczywiscie wczesnie to moze nadzieja ze ja tez sie dowiem 12.04 chiałabym bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia bardzo szybko uslyszalam ze na 90%. Ale szczerze ja nie chcialam wiedziec ale sama poznalam na USG.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi, a gdzie idziesz na genetyczne za 150 zlotych? Moze gdzies niedaleko, to tez bym sie wybrala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Salve na Szparagowej usg genetyczne kosztuje 150 zł:) ja w poprzedniej ciazy dowiedzialam sie o plci córki wlasnie w czasie usg genetycznego w 13tc testu papa nie robilam, szczerze mowiac to mamy teraz ciezki czas jesli chodzi o kase i ograniczam sie do minimum z wydatkami; jezdzimy prywatnie do gastrologa z corka, teraz pewnie dojdzie nefrolog; od miesiaca corka chodzi tez do prywatnego przedszkola wiec kasa ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malawronka Papugi polecam, fajna atmosfera na randke i zjesc mozna smacznie :) do tego muzyka live! Mnie dzisiaj caly dzien glowa boli :( Ale sie ciesze bo dostawka kupiona, jeszcze jutro zakupy i na razie koniec bo jestesmy splukani...:) Ja mam genetyczne 19 kwietnia, nie wiem jaka cena, mam nadzieje, ze normalnie 150 zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi, w Matce Polce pracuje bardzo dobry urolog - Dr Emeryk Samolewicz. My chodzimy do niego na NFZ, dostaliśmy skierowanie z przychodni. Faktem jest, że za pierwszą wizytę zapłaciliśmy z własnej kieszeni, ale później już nie było problemu. Skierowanie na badania moczu w tym najgorętszym okresie też dawała nam pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mondgomery w tej restauracji jeszcze nie byłam a z mężem chyba nigdy nie byłam tylko po pizzeriach chodzimy . :) ale z wygranej bardzo sie ciesze w czerwcu mamy 10 rocznice fajnie pójdziemy sobie z tej okazji . xxxxxxxxxxxx ja dzisiaj na wizytę dopiero na 19 godzinę boje sie chyba jak każda z nas przed wizyta . ale musi być dobrze jest to mój 9t5d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje gigi, za tydzień idę do pediatry to poproszę go o skierowanie; ale nie wiem czy tu urolog wchodzi w grę czy nefrolog raczej maławronka, ja 5lat mieszkałam we Wrocławiu w czasie studiów; kocham to miasto, przynajmniej 2 razy w roku ciągnę tam męża i córkę na weekend:) w której dzielnicy mieszkasz? chciałabym tam mieszkać ale tak wyszło ze tu w Łodzi miałam chłopaka i po studiach do niego przyjechałam, ehh Łódź jest szara i ponura restauracji we Wrocławiu nie znam , ale moim ulubionym miejscem jest Bar u Beatki na Rynku- tam zawsze chodziłam na piwo z sokiem imbirowym i na tosty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona i inne dziewczynki po synku dla drugiego bobasa bede miała taki wózek troszke inny wizualnie inne koła czy kosz większy na dole ale to ta firma ( na 90% ) a i w takim kolorze mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi ja jestem z okolic Wrocławia z 20km ok mam do rynku . nie chcem pisać dokładnej miejscowości bo świat jest mały . a do Wrocławia też chodziłam do szkoły . i bardzo lubie Wrocław jest ładnym miastem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi ja jestem z okolic Wrocławia . z 20km mam do centrum , lekarza mam z Wrocławia . chodziłam do szkoły do Wrocławia i bardzo lubie to miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawronka, rzeczywiście lepiej nie pisać takich rzeczy w necie, rozpędziłam sie jesli chodzi o wózek, to ja mam Jedo Fyn 3w1, na stelazu mozna przymocowac fotelik; wozek jest dosc ciezki ale najlzejszy ze wszystkich dostepnych 3 lata temu (tzn.w tym przedziale cenowym i z pompowanymi kołami) ja mam bardzo nierowne chodniki w okolicy stad pompowane kola, a mieszkam na 2 pietrze wiec sie troche nanosilam mimo to wozek sprawdzil mi sie bardzo i teraz bede go chetnie uzywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Ja mam dzisiaj wizytę i już się denerwuję. Dzisiaj zaczynam 12 tydzień za tydzień będę mieć genetyczne, A mam jeszcze dzisiaj zabiegany dzień, zakupy, dentysta i takie tam. chciałabym mieć dzisiaj usg bo jestem jakoś spokojniejsza jak widzę moje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emzoom, nie denerwuje sie bo nerwy nic nie dają. Będzie dobrze malawronka, moj wozek jest podobny to tego z linku, tyle ze ma grubsze opony i szprychy w kolach właśnie przymierzałam swoje ubrania, bo ostatnio chodziłam tylko w dresach i bawełnianych getrach okazuje się, że wszystkie leginsy mimo ze w rozmiarze s nadal pasują, tyle że muszę sobie wywijac gumkę w pasie żeby byla niżej te 2,5kg na plusie to same piersi i brzuch:) teraz ważę 54kg a cycki mam teraz w rozmiarze duże D a moze E? muszę się pomierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×