Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Marabell, a ja Cię nie prosiłam o komentarz nawet poprzedniego wpisu. Próbowałam w bardzo delikatny sposób uświadomić Wam, że tu na foru nie jest bezpiecznie i zawsze trafi się jakieś fałszywe babsko. Jeśli moja wypowiedź była słaba bo użyłam przekleństwa (ojej bardzo się przejęłam) to gratuluję poczucia sprawiedliwości. Na pewno Iwka miała więcek racji z tym, że w rozgoryczeniu (bo jej ktoś nie chciał) przylazła rozpowiadać o czym się mówi na prywatnym forum (i tak szczerze to wchodzę tu tylko po to, żeby to sprawdzać, bo to nigdy nic nie wiadomo). Powodzenia PS: wanienki profilowane są niewygodne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się zastanawiam nad stojakiem do wanienki, bo my mamy tylko prysznic. Ale te stojaki wydają się mało stabilne. Używała któraś z Was takiego stojaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karakowianko - na początku w zasadzie w dzień i w nocy zakładałam takie same ubrania, po kąpieli wieczornej następnego dnia w tym samym była plusem kompletu: body+półspiochy jest to że jak uleje to tylko górę się zmienia ;) a i spodenki są na dłużej - bo na początku dziecko ma je prawie pod pachy a poźniej niżej na skejta ;) choć w pajacykach - takie maluchy słodko wyglądają :) polecam 3paki body na zakładkę z auchan, chyba najtansze jakie spotkałam i do tego całkiem niezłe gatunkowo w tesco - bawełna ok ale nie mają zapięcia przy szyi tak że z czasem dekolt mają dzieciaki w pasie ;) u nas w szpitalu zaraz po urodzeniu ubierali w body długi rękaw, na to pajac, czapeczka ( tylko pierwsze godziny) i niedrapki, do tego kocyk/rożek ja dla siebie miałam koszule takie rozpinane, na krótki rękaw - i mimo ze zima to nawet szlafroka nie wyciągnęłam, zwykle jest strasznie ciepło w szpitalach a rozstępy to zwykle pózniej się pojawiają, np z doswiadczenia kobiet na piersiach np najczęściej przy nawale pokarmu po porodzie - wtedy naprawdę potrafia duże urosnąć i to tak nagle, mi się udało unikąć przy pierwszej ciąży - ale z tego co pamięam największy skok brzucha miałam w 8 mym miesiącu Beata ja kąpałam w wanience na podłodze, taki stojak to chyba tylko na pierwsze tygodnie/miesiace bo pózniej dziecko tak szaleje (przynajmniej moje uwielbiało kopać nogami i pluskać się ) że bałabym się na stojaku ją kąpać no i kolejny grat do przetrzymywania :) Martusia ja nie liczę ruchów ale Mała nie daje o sobie zapomnieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Myślałam, że dzisiaj już się trochę rozpogodzi, a tu jak zwykle d**a. Dość już mam tej pogody, nic się człowiekowi nie chce. Marzę o kilku upalnych dniach, jakimś grillu czy zwykłym wylegiwaniu się na słoneczku. Mi też przybyło już 5 kg, ale wszystko poszło w brzuch, więc z tego się cieszę, a jeśli chodzi o rozstępy to też jak na razie nic. Ja się smaruje codziennie nawet po kilka razy zwykłą oliwką. Wcześniej miałam specjalny krem na rozstępy dla kobiet w ciąży, ale bardzo szybko mi się skończył,a nie należał do najtańszych więc zmieniłam na oliwkę. Wydaje mi się, że najważniejsza jest regularność w smarowaniu się. Jeśli chodzi o wózki to minął mi już szał zakupowy, jeszcze z miesiąc temu codziennie zmieniałam zdanie co do modelu. Im więcej tym gorzej było mi się zdecydować. Obecnie zostaje przy Navington cadet a fotelik recaro, na żywo wygląda lepiej niż przez internet. Dla mnie ważne, że jest lekki, ma duży kosz na zakupy, i w cenie wózka są już dodatki typu śpiworek i torba. Jutro idę robić krzywą cukrową, dla mnie to będzie koszmar, bo nie przepadam za słodkim, moja koleżanka zwymiotowała i kazali jej jeszcze raz pić, mam nadzieję, że u mnie nie będzie tak źle. Trzymajcie się. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beata
beata ja uzywalam stojak do corki i bardzo sobie chwale,i stabilny byl,nigdy nic sie zlego nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A rozstępów też boję się panicznie!!! Smaruję się i smaruję, mam nadzieję, że to pomoże. Cery nie mam za ładnej, to może w zamian rozstępy mnie ominą! Dzisiaj zaczynam 21 tydzień, a brzuch też już mam pokaźny. I jakieś około 7 kg więcej. Nie tylko w brzuchu :) Dzięki za rady. Właśnie się obawiam, że ten stojak to tylko niepotrzebny grat. Do wyboru wózka jakoś nie mogę się zabrać. A u mnie wyszło słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jestem w 22 tyg. ciaży to moja druga. mam 6 letnią córeczkę...przyjmiecie mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Daria82 cieszymy się że jest nas coraz więcej. To masz podobnie jak ja! Też mam w domu 6 letnią córkę,czy twoja mała tez juz nie może doczekać się rodzeństwa?Jestem tylko ciekawa czy nadal będzie tak optymistycznie nastawiona jak maleństwo się pojawi!!!!Dopisz się do tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na zwolnieniu od kwietnia i nie żałuję...mam od wczoraj dziwne bóle macicy lub pęcherza...sama nie wiem...boli najbardziej jak leżę lub stoję...nie wiem czy to normalne...wizytę mam dopiero za 2 tyg. dzisiaj kupiłam wkładki laktacyjne w biedronce...nie mogłam się powstrzymać... będę miała 2 dziewczynkę... co do rozstępów to mam po pierwszej ciąży na pośladkach i udach...teraz już się tym nie przejmuję... wagę mam 5 kg do przodu...brzuszek ładnie rośnie... NICK....................WIEK..........MIEJSCE............TER MIN.. . ... ...PŁEĆ Daria82.................31...........łódzkie..............08.10............dziewczynka malbikk...................27........UK/Gorzów.........0 9.10... ........chłopiec karolcia22...............22........Szczecin............1 2.10............dziewczynka malinka321.............26........pomorskie..........17.1 0....... ....chłopiec dorotka86...............27.........śląskie............ ....17. 10..........dziewczynka Anula11111............28.........W-wa..................2 1.10.. ... ....nieznana Wodna2..................31........Wrocław.............2 2. 10... ......chłopczyk beata3974...............29........Gdańsk............... 23.10...........nieznana Martusia1985..........28.........śląskie.............. ..23. 10 .........nieznana Ewelina1988_20.....25.........UK/czeladz........26.10... ........nieznana iwka.a ....................27..........lubelskie............28.10.. ... ..... nieznana milakulus................28.........śląskie........... .....30.09............chłopczyk JulkaZ.....................24.........Włocławek....... ..30. 10.. ........dziewczynka Marabell..................27.........malopolskie........ 17.10.............chlopiec Krakowianka_jedna....30.......Kraków................18. 10.............dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia1985 moja córcia nie chciała słyszeć o rodzeństwie ale teraz już się do tego dostosowała...nie miała wyjścia...bezie miała siostrzyczkę więc się cieszy....codziennie z nią rozmawia i całuje ją przez brzuszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny może tą tabelkę byśmy poukładały terminami porodu? co o tym myślicie? będzie bardziej czytelna...ja się wpisałam na przód do termin na 8 mam ale widze że są tu takie dziewczyny tez z końca września...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK....................WIEK..........MIEJSCE........... .TER MIN.. . ... ...PŁEĆ milakulus................28.........śląskie........... .....30.09............chłopczyk Daria82.................31...........łódzkie.......... ....08.10............dziewczynka malbikk...................27........UK/Gorzów.........0 9.10... ........chłopiec karolcia22...............22........Szczecin............1 2.10............dziewczynka malinka321.............26........pomorskie..........17.1 0....... ....chłopiec dorotka86...............27.........śląskie............ ....17. 10..........dziewczynka Marabell..................27.........malopolskie........ 17.10.............chlopiec Krakowianka_jedna....30.......Kraków................18. 10.............dziewczynka Anula11111............28.........W-wa..................2 1.10.. ... ....nieznana Wodna2..................31........Wrocław.............2 2. 10... ......chłopczyk beata3974...............29........Gdańsk............... 23.10...........nieznana Martusia1985..........28.........śląskie.............. ..23. 10 .........nieznana Ewelina1988_20.....25.........UK/czeladz........26.10... ........nieznana iwka.a ....................27..........lubelskie............28.10.. ... ..... nieznana JulkaZ.....................24.........Włocławek....... ..30. 10.. ........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Daria - witamy :) jestesmy jestesmy ostatnio trochę cicho bylo ale chyba kafe w koncu ruszylo wiec mozemy normalnie pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki tabela według dat porodu, jeżeli jednak ktoś ja chce ładnie wyrównać to proszę bardzo będzie wyglądała jeszcze piękniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, odnosnie rozstepow to mi sie zrobil na razie jeden... w pępku ;P jakos zapominalam o tym miesjcu podczas smarowania ;) Mam nadzieje ze na nim sie skonczy, bo 2 razy dziennie smaruje sie oliwka lub kremem. Co do wagi to ja tez mam ok 5 kg na plusie, w stare spodnie sie mieszcze ( oczywiscie bez zapinania) wiec mam nadzieje ze to tylko ciazowe kg, ktore nie zostana po porodzie. Zwlaszcza, ze krotko przed ciaza schudlam ok 10 kg i nie chcialabym musiec wykonywac tej samej pracy jeszcze raz.... A jest to o tyle trudne ze mam straszny apetyt na slodycze-zwlaszcza lody! No ale staram sie pilnowac Krakowianka, gratuluje zdrowej coreczki! Tez juz nie moge sie doczekac usg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam 5kg na plusie.W poprzedniej ciąży przytyłam 22kg i w 4 miesiące po porodzie schudłam 16 dzięki diecie karmiącej mamy noi karmieniu piersią więc się nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam 5 kg na plusie więc idziemy mniej więcej równo...tak trzymać dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, troche mi ulżyło że rośniecie podobnie... Bo wydawalo mi sie ze te 5 kg w 20 tyg to troszke za duzo, zwlaszcza ze najwiekszy wzrost jeszcze przed nami :) Swoja droga nie wiem jak to bedzie z taaaakim wielkim brzuchem, skoro juz teraz szybko robi mi sie niewygodnie, boli kregoslup, itp. No ale to moze dlatego, ze mam na razie zakaz cwiczen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! Trochę mnie nie było, a tu tyle zmian! Przede wszystkim witam nowe dziewczęta! I gratuluję Wam dzieciątek i brzuszków ;) Ja jestem w 22 tc i mam 4 kg na plusie, więc bardzo się cieszę, że niezbyt wiele, choć jem o każdej porze dnia i nocy i niemal wszytko, łącznie z fast foodami :/ Bliscy mi mówią, że wyglądam lepiej, niż przed ciążą :) Chłopczyk mój kochany kopie, choć ostatnimi dniami troszkę się uspokoił. xxx Daria82 - ja też mam bóle podbrzusza, najczęściej po "siusiu". To normalne, macica się rozciąga, lub dzidzia na coś uciska. Nie ma powodów do zmartwień, o ile nie krwawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja przytyłam najwięcej. Niech się któraś z Was przyzna, że przytyła więcej niż 5 kg... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, no to ja chyba przebilam wszystkie 9kg na plus.... Az sie boje co bedzie dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia22
Witam Was w tak piekny sloneczny dzien :) U mnie jak narazie 2 kg -22 tydzien :) Z córą niby przytyłam tylko 9 kg z czego mała ważyła 4 kg ale za to porobiło mi się dużo rozstępów... wiec chyba cos za cos :D hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też sporo schudłam przed ciażą prawie 20 kg, ale niestety u mnie nie jest tak różowo jak u Ciebie Asiula11111, mi kilogramy rozkładaja się wszędzie nie tylko na brzuchu no i po porodzie będe miała powtórkę z rozrywi znowu katowanie się.I wcale nie jest taz że w ciąży sobie całkiem darowałam i że jem wszystko i w każdej ilości, staram się ograniczać i zdrowo odżywiać a jak widać do końca efektów to nie przynosi,choc mam świadomość tego że gdybym się nie pilnowała to już pewnie mam co najmniej z 10 na plusie a tak te 5 przezyje zwłaszcza że większość z nas tak przybiera. Czekacie już z takim utęsknieniem na październik jak ja? Chciałabym juz przytulić dzidziusia, nie żebym tęskniła za nieprzespanymi nocami ale do takiego skarbu fajnie jest poświęcać nie tylko całe dnie ale i noce. Dziewczyny czy ma któraj jakąś sprawdzoną nianie elektryczną?W pierwszej ciąży nie miałam i bardzo mi brakowało a wię teraz zdecydowałam się kupić zwłaszcza że mieszkam na wsi to może sie przydać, jak któraś ma to proszę podajcie nazwy i firmy. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dzisiaj miałam robioną krzywą cukrową. Niestety zwymiotowałam wszystko po 20 minutach od wypicia i badanie musiało zostać zakończone, a co najgorsze, za parę dni muszę je powtórzyć:( Nie było tego dużo do wypicia bo tylko jeden kubeczek, ale tak przeraźliwie słodki, że mój żołądek się zbuntował, Najgorsza jest teraz dla mnie świadomość, że jeszcze raz będę musiała wypić to świństwo i pewnie znowu zwymiotuje, po weekendzie mam wizytę, więc zobaczę co mi powie moja lekarka. Od wczoraj boli mnie też brzuch z prawej strony, tak jakbym miała non stop kolkę, najbardziej boli jak się muszę przewrócić z jednego boku na drugi. Wcześniej już też tak miałam parę razy, więc czekam aż przejdzie. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka07, podziwiam tempo powrotu do formy! Alennie masz rozstepow, wiszacej skory? Bo tego boje sie najbardziej, z tluszczem wiem jak sobie poradzic, ale zwiotczala skora i rozstepy to juz tylko chirurg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka07, podziwiam tempo powrotu do formy! Alennie masz rozstepow, wiszacej skory? Bo tego boje sie najbardziej, z tluszczem wiem jak sobie poradzic, ale zwiotczala skora i rozstepy to juz tylko chirurg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Adasia ze stycznia 2013
Cześć dziewczyny, Mam propozycję dla tych mam, które będą się decydowały na pobranie krwi pępowinowej podczas porodu. Ja brałam krew pępowinową w PBKM. Tam jest zapis, że opłata roczna po pierwszym roku wynosi ok 500 pln. Natomiast jeżeli poleci się komuś PBKM to wówczas osoba polecająca jest zwolniona z opłaty. Moja propozycja jest taka. Każda mama, która zdecyduje się na pobranie krwi ze wskazaniem mojej osoby jako polecającej dostanie ode mnie 200pln. Opłaca się to zarwóno mamie (dostaje 200 pln), jak i mnie (bo płacę 200 zamiast 500). Osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt mailowy: hanna50195@yahoo.com.au Dziękuję i trzymam kciuki za wszystkie mamy! Udanego porodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×