Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Mam tak samo jak ty też odliczam dni do października :-) mi też czasem się stawia ale odpukac rzadziej niż kiedyś ale i tak żyje od wizyty do wizyty czy wszystko ok. Ja nie wiedziałam o tym tlenie fajnie że napisałas ja słyszałam tylko o tym że może powodować przedwczesny poród :-( odpoczywaj dużo a napewno wszystko będzie ok zawsze to lepiej leżeć w swoim domciu.a jak tam reszta? U mnie ok 13kg na plusie dzieci w skończonym 24 tyg ważyły 585 i 628 gczasem ten brzuch twardnieje no i ostatnio w nich leciała mi krew z nosa ale to akurat podobno norma . A tak to ok odliczam dni do wizyty i października :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamagdalena - u mnie 6kg na plusie, ogólnie zaczynam śmiesznie wyglądać w moim wyobrażeniu: najpierw idzie brzuch, potem cyc i na końcu reszta:) A Ty się wagą nie przejmuj, masz przecież Dwupaczek:) Kiedyś pytałam czy myślałyście o imionach dla pociech i temat jakoś się rozmył. Powracam więc i piszę, że w moim hotelobrzuchu mieszka Laura:) Proszę napiszcie czy przydaje się łóżeczko turystyczne? W jednym z popularnych sklepów meblowych można za zakupy dostać takie łóżeczko za 1zł. I nie wiem czy warto bo zakupy trzeba zrobić do końca lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pytałam też lekarkę o swoje krępujące dolegliwości. I tak: ból kręgosłupa, kości ogonowej oraz ból w pachwinach należy do tych nieprzyjemnych punktów ciąży, po prostu wszystko rośnie, uciska, rozpycha się i podobno to norma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc Dziewczyny p rosze pomozcie co by tu mozna zjesc na posilek przed snem zeby miec ten cholerny cukier na czczo w normie mam do 90-ciu kurcze wszystkie inne po posilkach mam ok chociaz dzisiaj i tak nie wiem czemu ale mam jakies podwyzszone zwalam to na pogode bo u mnie jest bardzo duszno caly dzien .Jestem w 26tyg kolacje jem o 18-stej 2 kanapki z czyms tam ale co dalej wczoraj zjadlam o 21-wszej wafla ryzowego a o 22-drugiej 2 kanapki razowca a serem zoltym szynka i pomidorem hmmmm moze dzisiaj szczele po jednej o 20,30i 22????? kurcze wiem ze to glupie ale blagam o jakiekolwiek pomysly;-) juz mnie te ranki wykanczaja kluje po 3 palce zeby posprawdzac co wychodzi na innych .Jak sie dowiedzialam ze mam to dziadostwo to na poczatku wychodzil mi aceton w moczu teraz jak jem o tej 22 to go nie ma ale cukier jest ponad norme hmmm pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do słodkiego Gościa: ja bym po prostu zrezygnowała z tych kanapeczek po 18tej. Coś mi się tak przypomina że trzeba być na czczo i to bite 12h! wtedy wynik jest wiarygodny. Ale ekspertem nie jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jak robił sobie prof. badania na cukier, to się zapomniał i zaczął żuć gumę bez cukru! i wyszło powyżej normy! To taka ciekawostka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krakowianka tak sie niestety nie da:-( mioze bym i cukier miala nizszy ale w zamian mialabym aceton w moczu a tego tez nie moze byc ale bardzo dziekuje za za jakiekolwiek pomysly myslalam ze moze znajde kogos w tym slodkim ;-( temacie bede szukac dalej dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja jestem po wizycie u lekarza, z małą wszystko ok jestem w 27 tyg. i ma niecały kilogram.Niestety tak jak przypuszczałam krew ni poszła strasznie na dół a więc lekarz przepisał mi już tabletki Tadyferon-Fol 2 razy dziennie. Imię Laura super, moja bratanica tak sie nazywa a wiec u mnie odpada!!!My naszą kruszynkę nazwiemy Amelka. Zrobiłam dziś małe zakupy internetowe, kupiłam pościel do łóżeczka i w tym samym kolorze zasłonki do okna są po prostu boskie!!!!!Ale jestem happy!!!! Dziewczyny czy zastanawiałyście się jakich butelek będziecie używać dla waszych maluszków ja zdecydowałam się na butelki i smoczki firmy tommee tippee, mysłałam jeszcze nad aventem ale poprzednio byłam bardzo niezadowolona bo cały czas ciekły a miałam 3 a więc to chyba nie była wada fabryczna. Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas wszystko ok. Tylko ten upał mógłby się już skończyć. Ja mam 9 kg na plusie,a córeczkę nazwiemy Maja. Mamy już Nikole:-D Butelki mam z avent u pierwszej córki i teraz znow kupię tej firmy. Jestem zadowolona z tej firmy:-D Jeszcze muszę kupić laktator i pieluchy. Reszta czeka w pudełkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamagdalena - wklejam link do mojej ulubionej tabelki, ale dla ciąży pojedynczej. Przy bliźniakach dzieci pewnie ważą mniej. http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart beata3974 - mój Synek się urodził 3970 (przenoszony o 1 tydzień), więc mam te same obawy co Ty. Zwłaszcza, że koleżanka z pracy urodziła 2-gie dziecko podchodzące pod 5 kg. Lekarz spytał się ile ważyło 1-wsze dziecko i czy mąż wysoki, i też powiedział, że drugie będzie takie samo albo większe. krakowianka_jedna - wg tego co mówił mój lekarz troszkę ponad kilogram odpowiada 27 tyg. ciąży, więc masz idealnie książkowo :) Łóżeczko turystyczne strasznie szeleści (to pierwsze piętro). Dla maleństwa polecam Ci tradycyjne, a później jak zaczyna stawać i chodzić lepsze jest turystyczne. Moje Dziecko ogólnie mało spało w łóżeczkach :) Turystyczne mam Arti z przewijakiem, moskitierą, daszkiem i innymi cudami wiankami, tradycyjne - zwykłe najzwyklejsze. Martusia1985 - ja po Tadyferon-Fol czułam się strasznie źle. Mdliło mnie cały czas, brzuch mnie bolał i miałam straszne zatwardzenie :( Niedługo idę znowu na badanie krwi i test obciążenia cukrzycą i też się martwię, żebym nie musiała tego badziewia znowu brać. Z Synkiem na początku używałam tommee tippee dopóki karmiłam piersią, bo miały anatomiczny kształt. Później przerzuciłam się na bardziej ekonomiczny Canpol Babies. Teraz nie wiem jak to będzie. Jak na cycu, to pewnie znowu kupię TT, a jak tylko na butelce, to chyba nie ma sensu przepłacać. W ogóle podziwiam Was, że już zbieracie wyprawkę. Ja jakoś nie mogę wziąć się za to. Niedługo jednak będzie najwyższy czas przekopać piwnicę i zadecydować czego jeszcze brakuje i dokupić kilka rzeczy: smoczek, butelka, pieluchy, gaziki, może parę ciuszków, Oilatum, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja na szczęście na razie biorę tylko witaminy femibion magnez dwa razy dziennie i askofer raz dziennie oby wyniki się nie pogarszały staram się dobrze jeść. Ja jeszcze nic nie kupiłam chodź mam ochotę ale chyba poczekam na koniec sierpnia potem ruszę na zakupy już sama. Na razie część mam dostać używane część kupiła mi rodzina i min. butelki będę mieć z aventu. To moja pierwsza ciąża więc nie mam doświadczenia mam nadzieję że będę zadowolona. Oj ale do kupowania mam masę rzeczy . Wy więcej kupujecie w sklepach czy jednak internet? Fajna ta strona według niej ważą tak jak powinny jedna ciut więcej druga ciut mniej ale ok ;-) Strasznie jetem ciekawa jakie będą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamagdalena ja kupuje wszystko na allegro:-D Tymbardziej że nie mieszkam w Pl. Zamawiam,jadę na urlop do Pl i zabieram:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakos nie mam zaufania do netu ale kurde niby to zawsze taniej .może i ja skorzystam jak się przełamie :-) a tam gdzie mieszkasz jest drożej niż w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo dużo drożej:-( Np wkładki laktacyjne 40szt. 15złotych :-( Więc masakra! Ostatnio kupowałam smoczek do butetki z avent to za 2 zapłaciłam 35zł na nasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jak to dobrze,że jest to forum. Zupełnie zapomniałam o butelce:( Proszę wprowadźcie mnie w temat i poradźcie co wybrać. Planuję karmić piersią, ale przecież butla też się przyda. Patrzyłam na te TT i nie sądziłam, że jest ich tyle! *Jaką wybrać? Jest butelka - butelka, butelka dekorowana i antykolkowa. *Jaką pojemność? *Ile sztuk? *Co to oznacza butelka antykolkowa? O Matko! *Który laktator polecacie? Upatrzone mam dwa: medela swing i avent. *Jaki smoczek? Ten z TT czy nuk genius? I znów mam to potworne uczucie paniki, że jestem zielona w temacie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakowianka_jedna powiem Ci z doświadczenia, że butelka, smoczek i laktator to sprawa bardzo indywidualna. Może się okazać, że smoczek zachwalany na stronach internetowych dziecko wcale nie będzie chciało wziąć do ust. My tak mieliśmy z TT. W butelkach i smoczkach dla dzieci najważniejsza jest końcówka. Zwróć uwagę, że są takie ze smoczkami zakończonymi na skos, półokrągłe i okrągłe. Dziecko samo zadecyduje który wariant wybierze. Moje np. nie toleruje tych na skos. Z laktatorem też różnie. Gdyby przyszło zapalenie piersi najlepsze jest coś takiego najtańsze, a najbardziej efektywne: http://www.doz.pl/apteka/p7923-Odciagacz_pokarmu_1_szt?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-07&utm_content=7923#nclid=21613bf0fff64d6ae131f8a228544503 jako typowy laktator używałam TT. Nie mam porównania z innymi. Łatwiej było mi odciągnąć pokarm ręcznie niż z tym się męczyć. No ale jak wszystko jedni chwalą, drudzy mają i nie używają ;) Teraz pewnie namotałam Ci totalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Matko:) Pozostaje tylko powtarzać sobie: dam radę! Proszę oświeć mnie jeszcze na temat tych butelek,plissss... Na co zwrócić szczególną uwagę, ile sztuk, jaką pojemność wybrać i co to zn. antykolkowa (co ta butelka takiego ma?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi odpowiedzieć Tobie coś sensownego. Ja miałam na stanie dwie, kupione w zestawie z laktatorem. Ale zaczęłam ich używać bardzo późno i sporadycznie, bo do roku karmiłam piersią. Służyły mi do podawania soczków i herbatek, a nie do mleka. Może niech się wypowiedzą mamy, które karmiły mlekiem w proszku. Mój zestaw był mniej więcej taki: http://allegro.pl/zestaw-tommee-tippee-laktator-wkladki-butelki-i3404935702.html Bardzo przydatne były te pojemniczki na mleko. Musiałam ich dużo dokupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam laktator ręczny z aventu i bardzo go sobie chwalę. Niestety kupiłam go dopiero z miesiąc po porodzie a teraz laktator jest na pierwszym miejscu spakowania do torby szpitalnej. Butelkę miałam jedną 150 ml z lovi (tak na wszelki wypadek bo my pół roku na cycu byliśmy) w sumie dopiero po pół roku kupiłam większe butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Za mną nieprzespana noc. Mała tak bardzo się wierciła i kopała, że nie mogłam zasnąć, dziwne,pierwszy raz tak miała... macie czasami podobnie? Powinnam się martwić? No i znów coś wymyśliłam: bo my tu o ciąży, zakupach, smoczkach i pieluchach, a w nocy do mnie jeszcze coś dotarło: co można jeść w czasie karmienia piersią? Przekopałam już internet i wszędzie są sprzeczne informacje. Szczególnie na temat tego nieszczęsnego mleka krowiego. Zwracam się więc do doświadczonych Mam i proszę o ew. listę produktów zakazanych, szczególnej ostrożności(uczulające) i bezpiecznych. Z bezpiecznych przedszkolnych zestawów przychodzi mi na myśl tylko jeden: rosół i pulpety w sosie koperkowym z kaszą. Tylko co dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aam
Hej mamuski, kiedys na pocztaku wątku sie tu logowalam, dawno nie pisalam.Termin mam 10 pazdziernik ,od lipca jestem na zwolnieniu wiec zaczelam kompletowac wyprawke bo co tu robic ??ehh sporo rzeczy juz mam teraz jestem na etapie butelek .Planuje karmic piersia ale jakas ta butelke trzeba tez miec nie wiem sama jaka???? a wy ?? zastanawiam sie nad tommee tippee albo avent. Moze cos podpowiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aam
NICK....................WIEK..........MIEJSCE........... .TER MIN.. . ... ...PŁEĆ milakulus................28.........śląskie........... .....30.09............chłopczyk Daria82.................31...........łódzkie.......... ....08.10............dziewczynka malbikk...................27........UK/Gorzów.........0 9.10... ........chłopiec Aam........................30........łodzkie...............10.10............chlopiec karolcia22...............22........Szczecin............1 2.10............dziewczynka karola2812..............32........kujawsko-pomorskie...13 .10.......dziewczynka malinka321.............26........pomorskie..........17.1 0....... ....chłopiec dorotka86...............27.........śląskie............ ....17. 10..........dziewczynka Marabell..................27.........malopolskie........ 17.10.............chlopiec Krakowianka_jedna....30.......Kraków................18. 10.............dziewczynka Anula11111............28.........W-wa..................2 1.10.. ... ....nieznana Wodna2..................31........Wrocław.............2 2. 10... ......chłopczyk beata3974...............29........Gdańsk............... 23.10...........chłopczyk Martusia1985..........28.........śląskie.............. ..23. 10 .........dziewczynka Ewelina1988_20.....25.........UK/czeladz...........26.10. .. ..........chłopczyk Malawronka............29...........Wrocław.............2 6.10..............dziewczynka iwka.a ....................27..........lubelskie............28.10.. ... ..... nieznana JulkaZ.....................24.........Włocławek....... ..30. 10.. ........dziewczynka mamamagdalena......26..........mazowieckie......30.10.... .prawdopodobnie dwie dziewczynki. no i dopisuje sie do tabeli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmiłam piersia przez rok, pierwsze 6 mcy mała była wyłącznie na piersi, więc butelkę kupiłam tylko jedna- ot tak w razie czego lovi medical - maz ją karmił- jak wychodziłam na dluzej - i nie było żadnego problemu od razu załapała o co chodzi, pozniej korzystałam z niej do podawania wody, herbatek ale dość szybko przeszlismy na niekapki a potem na bidony ze slomka tak więc moim zdaniem nie ma co kupować nie wiadomo jakiego zapasu butelek jeśli zakladacie karmienie piersia, jakby co to można przecież szybko dokupić smok - nuk genius , koleżanka poleciła (ona wczesniej probowala z 4 firmy :) ) i u nas był to strzał w 10tkę, teraz też taki kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta matki karmiącej - tak naprawdę wszystko zależy od dziecka i wyjdzie w praniu:) i nie ma co od razu zakładać że wszystko uczuli i jesc ryż z kurczakiem, - wiadomo: unikamy potraw wzdymających, cieżkostrawnych, smażonych w głębokim tluszczu, tlustych - bigosy, fasolki itd :) oprócz tego unikamy: - cytrusów - orzechów (można migdały) - czekolady, miodu bo one często są uczulające z mlekiem ostrożnie, i może lepiej zacząć od jogurtów, serkow moja mała miała kolki - ale okazało się że tak naprawdę nie miało znaczenia to co jem - ale wiadomo trzeba było sprawdzić więc odstawiłam nabiał, gluten a i tak nie pomogło :) oby druga córka nie miała, przykre to było - w zaden sposob nie można było jej pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolki polecam niemieckie krople sab simplex Działają cuda przy kolkach i wymiotach:-D Po 20min mleko sie przyjęło i po kłopocie a przed podaniem corcia wszystko mi zwracała. Także bardzo polecam (najlepiej kupić w Niemczech bo polska wersja tych kropel podobno nie jest tak skuteczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas sab simplex (niekiecki) też nie pomogl :( ale slyszalam ze czesto pomaga ale niestety nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kolki były przez 3 m-ce. Trochę pomagał Esputikon w takiej małej plastikowej buteleczce. A wszystkie te sab simplexy i inne można było wyrzucić do kosza. Nic nie warte. Musiałam być na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezjajecznej. Ryż, kurczak pieczony lub gotowany na wodzie, makaron ryżowy, i do przodu ;) Ech, ciężko było. Ale chyba w miesiąc schudłam 30 kg od wagi jak szłam do szpitala. Są plusy i minusy. Wycieńczające jest to dla matki, ale dobre dla dziecka. Po pół roku uczulenie zniknęło całkowicie i nie trzeba było dawać dziecku tych obrzydliwych mieszanek, po których i tak były kolki. A tak na marginesie... Dziecko i tak tego nie chciało mi ruszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ctr + Alt + Delete
Witam, Jestem nowa, termin porodu mam na 20 października 2013. Nie dam rady przeczytać wszystkich stron wątku, więc zapytam od razu: Będziecie kupować wózek dla maleństwa? Chodzi mi o to, że skoro urodzę koncem października, to tak naprawdę gondolka będzie mi w ogóle nie potrzebna, właściwie obyło by się wyłącznie o foteliku samochodowym. Z maleństwem przez pierwsze pół roku zimą i tak nie będę sie wózkiem wypuszczać... a jesli wyjde na spacerek, to moge go wziąć w nosidełko albo w huste. Wy kupujecie? Przyda nam sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×