Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Judys002

28 Tydzień Ciąży Poród na Kwiecień 2013r. Wejdźcie i popiszmy :)

Polecane posty

Gość judysko opanuj się
wiem że ci ciężko.wiem. i domyślam się jak bardzo chcesz mieć to za sobą. ale uważaj proszę na zbyt mocne przeforsowanie się!!! nie noś 10kg! bo to zamiast przyspieszyć poród jeszcze spowoduje odklejenie łożyska...a wtedy ...... płacz tylko zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka1987 Ty masz cukrzyce ciazowa? Ale jestes pod kontrola, masz diete, insuline? Masz jeszcze duzo czasu zeby maluszek sie urodzil, lepiej niech jeszcze pobedzie w brzuszku ;) Moj pierwszy synek urodzil sie w 37 tc i 2dn, wazyl 2560 g i byl caly czas ze mna - nie lezal w inkubatorze wiec mysle ze i maly Piotrus jest z mamusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam cukrzyce ciazowa :( Dwa razy bylam na wizycie w poradni. Po pierwszej wizycie mialam sama diete, po drugiej dostalam insuline nocna bo na czczo mam wysoki cukier i jeszcze pielegniarka zle mi wytlumaczyla podawanie i od dwoch tygodni mecze sie z wysokimi cukrami a dzis jeszcze wyszly mi wysokie ciala ketonowe +++ w moczu (organizm gloduje w nocy - dziecko ma malo paliwa) i dzwonilam do poradni i pielegniarka w nocy kazala wstawac i dojadac a lekarz mnie opieprzyl ze sama sobie dawek insuliny sama nie zwiekszam! ;( Pielegniarka wytlumaczyla ze moge zwiekszac ale od 2-4 tak jak napisane bylo w karcie informacyjnej a lekarz powiedzial ze jak bedzie potrzeba to nawet do 100 jednostek moge zwiekszyc i dzis mam wziasc juz 5 !! Jesli jutro wstane i na czczo nadal bedzie cukier duzy to mam wieczor wziasc juz 6 itd... Gdybym o tym wiedziala to odrazu bym tak robila ;( Nastepna wizyta 12.04, mam nadzieje ze jakos sobie poradze z tymi cukrami ;( xx Czyli jednak takie maluszki spokojnie poza inkubatorem moga przebywac :D Dobrze wiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA po długim spacerze, lodach, sprzątaniu- wizycie u położnej.... Dostałam kolejne leki na ta cholestazę, i ziołowe tabsy na oczyszczanie z żółci i załatwianie się. Zalecenie dostałam na chodzenie po schodach 2 serie co 2 godziny wieczorkiem kąpiel i seks, ale żadnego dźwigania!! JAk o zapisała mnie na za tydz 10tego w środe na membrane sweep- wsadzi dłoń i będzie pobudzać macicę do ruchu dodatkowo zaaplikuje mi żel pobudzajacy- zadzwoni tego dnia do szpitala o łóżko- jeśli do 48 nic sie nie stanie i tak jadę i mam indukcję.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu to ladnie ja moze tez przejde sie na jakies osiedle pojde do wierzowca i bede chodzic hihi po schodach moze cos sie ruszy ale nieee wątpię moj facet sie smieje ze maly wyjdzie jak bedzie cieplo albo czeka na jakis prezent hehe zeby mu cos kupic ja mowie tak caly pokój zrobiony furka jego stoi wszystko czeka tylko maly ma na w nosie :-) dzisiaj dostalam takiego kopniaka ze moj sie pezestraszyl bo akurat sie spojrzał hehe moja mama mowi ze jak byla tak wysoko w ciazy to jak zaczęłam ja tak moooocno kopac i sie wypinac to zaraz pokechala rodzic ciekawe :-) w sobote jade bad morze jodu sie nawdychac hmmm ja mam nie daleko wiec jedziemy na rybkę i pochodzic :-) juz sie doczekac nie moge:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paw.ola
CZEŚĆ DZIEWCZYNY. NA POCZĄTKU CHCIAŁAM WAM PODZIEKOWAĆ ZA TE WSPANIAŁE WSPARCIE- JESTEŚCIE CUDOWNE... OSKAR MA WSZYSTKIE BADANIA POPRAWNE. PANI DOKTOR SAMA JEST W SZOKU ZE TAKIE WCZEŚNIACTWO NICZYM SIE NIE OBJAWIA DO TEJ PORY.ZMIENILI MU WKLUCIE W PĘPĘK BO OKAZUJE SIĘ ŻE TAMCI ŻLE GO ZAŁOŻYLI...(POTEM SIE DZIWIĄ DLACZEDO DZIECKO WYRYWAŁO WSZYSTKIE RURKI)PRZED WCZORAJ WAZYŁ JUŻ 940g A WCZORAJ NIE ZDĄRZYŁY JUŻ ZWARZYĆ BO BADANIA GO WYCHŁODZIŁY. SPADŁ NAM OGROMNY KAMIEŃ Z SERCA ODBIERAJAC TE WYNIKI... TERAZ POKONAĆ RESPIRATOR I WAGĘ A RESZTA PÓJDZIE Z GORKI( MAM NADZIEJE) WIEMY NAPEWNO ŻE CZEKA NAS JESZCZE PRZETACZANIE KRWI I TO NIEJEDNOKROTNE.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judys dajesz rob co mozesz ale nie za bardzo zebys nie przedobrzyła paw.ola - pamietaj ze jestesmy z Toba ciesze sie ze malutkim wszystko zaczyna sie układac jestes dzielna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie Ciesze ze maluszek juz ma sie duzo lepiej :-) PaOlcia wiesz co ja nic nie bede robic maly chce to niech siedzi bedzie chcial to wyjdzie :-) jutro przepiore mu jeszcze raz posciel :-) wyprasuje poscieram kurze i bedzuemy czekac w sobote nad morze wiec weekend tez zleci szybko wiec lada moment nim sie obejrzę to maly bedzie :-) Tylko imienia nie mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia25 - racja, zapomniałam, że pierwszy poród miałaś tak mega ekspresowy! Co w końcu z tym antybiotykiem, nie bierzesz go tak? Miałaś już wizyte u lekarza? paw.ola - świetnie, że badania wyszły ok:) czekamy na kolejne dobre wieści! Judys - mi zostały 2 tyg. do terminu, tez nie moge doczekac sie malenstwa, baaardzo chciałabym żeby już była z nami!:) ale tak jak napisałaś, nasze szkraby same zadecydują kiedy chcą wyjść, widocznie im w brzuszkach ciepło i miło :) Ja wczoraj miałam schizę, przez półtorej godz. miałam naprawdę bolesne skurcze, czasem co 10.min, czasem co 15, później przez kolejne 2 godz. kiedy starałam się zasnąć te skurcze i ból jak na okres pojawiały się rzadziej.. Ciekawe ile jeszcze przede mną.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini93 to sa pewnie przepowiadajace, ja mam juz trzeci dzien i coraz mniej wierze ze dotrzymam terminu - zostaly 3 tygodnie. A dodam ze lekow nie odstawialam, mam to zrobic za tydzien. Antybiotyku poki co nie wzielam, dziewczyna z innego forum ma dokladnie tego samego paciorkowca co ja i dzis ma wizyte. Ma sie zapytac o moj przypadek i napisac co lekarz jej poradzi. Moja kolezanka dzis tez bedzie u swojego gina, przeslalam jej moj wynik i nazwe leku jaki dostalam i tez ma wypytac wiec wieczorem powinnam znac opinie dwoch innych lekarzy. Zobacze co powiedza i ewentualnie pojade jutro rano do swojego po inny lek. No chyba ze stwierdza ze moge wziac ten to wtedy wezme. paw.ola bardzo sie ciesze ze malenki lepiej, teraz juz wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judys - oi bardzo dobrze robisz im mniej bedziesz myslec tym szybciej zleci moze nawet sie ruszy szybciej;) czego Ci zycze całego serca;) Moja malutka juz tylko raz w nocy sie budzi spi po 7 godzin w nocy az nie mozemy uwiezyc az mam schiza i wstaje w nocy i nadstawiam uszy czy oddycha wogóle hehe ale cieszymy sie bardzo ze tak dobrze jest ( zawsze wieczorem ja godzinke przed kapaniem meczymy zeby dłuzej w nocy spała i pomaga;) ale bardzo duzo je ;) noi nie na szczescie nic jej nie dolega zadnych uczulen kolek ani nic ;) (odpukac ...) a jak Wy tam sie czujecie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja na dzisiaj mam termin:) co prawda mam ogromny nacisk na pochwę jakby mi ktoś z kija tam przyożył, ale tak poza tym nic szczególnego się nie dzieje więc- schody, wanna, schody, spacery, wanna hahaha Jusys- masz rację-luuuuuzik:D Paolcia- skarb taki śpisch mały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackeyed - a zdawało sie ze to Ty pierwsza sie nam rozpakujesz;) a tu cisza... nawet nie wiesz jak sie ciesze ze tak spi na wieczór zawsze ida 2 cycki i jeszcze 60ml butli jeszcze jej musze dac bo w cycach juz nic nie ma a ona jeszcze szuka ;) ae za to jak zasnie o 20 wstaje o 4 dopiero..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki U mnie dziś zaczął się 38 tydzień i ciekawa jestem kiedy ta wielka chwila nastąpi - oj czekamy. Córkę urodziłam w 38 i 2 dni a teraz okaże się. HinskiTurysta serdeczne gratulacje dla świeżej mamy. paw.ola będzie dobrze - masz silnego szkraba - poradzi sobie, a znam różne przypadki. A dzieciątko urodziło się spore jak na ten etap ciąży, więc myślę że jeszcze trochę dobije do 2 kg i wypuszczą Was. Też bym chciała ekspresowy poród, ale jak będzie nikt nie wie. Co do skurczy, u mnie tez się zdarzają i to właśnie najczęściej w nocy. Jutro jedziemy na pobieranie krwi i do gin, pewnie ostatnia wizyta. Muszę w końcu zdobyć skierowanie na ktg, a od dłuższego czasu na nie czekam. KTG powinnam mieć robione raz w tyg od 35 tyg takie zalecenia ze szpitala a jak raz byłam u swojej gin po skierowanie powiedziała że nie jest potrzebne, a później oczywiście okazało się że jest inaczej. W między czasie babka miała urlop itd. Jakoś nie mogę trafić na dobrego lekarza. Z córą chodziłam do fajnej gin ale niestety prywatnie. Pamiętam jeszcze że jak byłam w ciąży zagrożonej z córą (silne krwawienia, mdłości i wogóle) a lekarze wysyłali mnie do pracy, nie chcieli wystawić L4 mimo kilku pobytów w szpitalu i nakazu leżenia plackiem. Tylko prywatnie wypisywali. Mąż i córa śpią. Jak pojadę rodzić Ala pierwszy raz zostanie beze mnie. Ciekawa jestem jak to zniesiemy. Ze względu na córkę właśnie chcę rodzic w najbliższym szpitalu gdzie niestety nie ma znieczulenia, ale mamy tam raptem 10 min samochodem. I oby szybciutko do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak moje 2 szczęścia się obudzą pewnie będzie pizza własnej roboty na kolację. W sumie pizza już czeka na pieczenie. Teraz czekamy a potem się zacznie... Po pierwszym porodzie nie mogłam się wyspać. Często było tak że zasypiałam przy karmieniu, wtedy mężuś pomagał córce - podawał pierś - a ja śpię dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez jakiś czas ozywałam chusteczek nawilżanych do pupy dziecka, ale jak po nich pojawiły się odparzenia zmieniłam je na ciepłą wodę i mydełko lub bez wedle uznania, i linomag - polecony dla mojej koleżanki córki przez ginekologa dziecięcego ze względu na delikatne składniki. Zawsze zaopatruję się w witaminy i maści przez aptekę internetową i tak wychodzi mi dużo dużo taniej. Na linomagu nawet o 3 zł. Pamiętajcie o witaminie D3 i K dla maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam dziewczyny powiem że wszystko oki tylko czuje taki ucisk w brzuchu cały czas że masakra i bardzo boli jak mały się rusza baaaardzo !!! a tak to funkcjonuje normalnie ehh... zakupiłam sobie dobry krem na cellulit już go kiedyś próbowałam i pomaga jest tani bardzo jak będziecie chciały to wam dam linka na allegro są do kupienia i pomaga :) i wiecie co kupiłam sobie maść na blizny i smaruje rozstępy i tak jak by troszkę znikały np na nogach bo na biodrach są straszne i na brzuszku się mniej widoczne robią a smaruje parę dni a trzeba na pewno jakiś czas to robić jak będziecie chciały tez podeśle linka bo w aptece jest bardzo droga maść 50g prawie 70zł a na allegro 45 zł a 20g w aptece 37zł to na allegro się opłaca przy większej ilości ;p Zamówiłam sobie jeszcze stringi z pasem od razu uciskowym :) wszystko gotowe przygotowane a mały nie chce wyjść ;p hihi nawet z garderoby zrobiłam sobie prywatny gabinet kosmetyczny hehe mój się śmieje ;p i tam zamykam się na 30min i smaruje się wcieram masuje itp ;p mój mówi że wariatka jestem ale co tam trzeba prawda ;p Nie wiem co już mam w Tym domu robić ;p sprzątać ale co ? jeść już nie chcę tzn apetyt mam jak cholera ale kurczę próbuję się powstrzymywać a wy jak ? seriale już na przód oglądnęłam w TV hihi w sklepach też wiem co już jest na pamięć ;p jeździć autkiem tez już mi się znudziło hmmm chcę do pracy !!! :D Allegro przejrzane każda kategoria nawet dzisiaj pościel zamówiłam sobie ;p A wy co robicie w ciągu dnia ? Może jakieś ciasta bym popiekła tylko jak upiekę to zjem ;p i taka to polityka :D hehe kupie sobie chyba wielkie puzzle i będę układać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez cały czas bym coś podjadała, na święta były słodkości - ciasta i cukierki a teraz puste szafki. Na szczęście narazie bez rozstępów chociaż prawie 20 kg na plusie. Powiem szczerze ze ja czasem nie mogę wolnej chwili znaleźć tu córka buszuje po mieszkaniu a to praca - w postaci własnej działalności, gdzie muszę porobić zdjęcia a potem je obrobić, to prasowanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mały czasem tak się kręci że czasem wydaje się że zaraz coś puści - takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/hit-cellulit-precz-az-500-ml-dostawa-0-zl-i3133649840.html tu wszytsko jest napisane co i jak ja zamówiłam na raz dwa komplety kremów i z przesyłką zapłaciłam 59 zł i będę miała na miesiąc spokojnie to na cellulit co do zdjęć to prawda efekty są ! http://allegro.pl/contractubex-preparat-na-blizny-50g-i3112710613.html maść na blizny :) http://allegro.pl/bardzo-wysokie-stringi-wyszczuplajace-rozmiar-free-i3108528478.html majtki wzięłam od razu 3 pary są bez rozmiaru ale są rozciągliwe i ściskające :) oto chodzi ;p ładnie wymodeluje ciałko np pod jansy i bokserke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że pomogę chociaż troszkę ;p Musimy to gówno zwalczyć MUSIMY :D Ja w tym roku kupuje strój typu monokini hehe bo w bikini nie będę przypału robić a te monokini akurat nachodzi na brzuszek nie będzie rozstępów widać mój chłopak mówi że nawet jak mam rozstępy to jestem dla niego naj naj naj ale ja się źle czuje i będę się wstydzić i nie chcę tez żeby on się wstydził mnie... jakoś tak mi to siedzi w głowie... on mówi że jestem głupia ;p mmmm odgrzewam sobie zupę pieczarkową :D Jutro na obiad PIEROGI UWAGA UWAGA Z JJJJAAAAGGGOOODDDAAAAMIIII :D pyyyycha ! ze śmietana i cukrem co wy na to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe że już dziś wylądujemy na porodówce. Jakby co dam znać. A może to tylko fałszywy alarm. Narazie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale maly sie wypina masakra i mam takie same uczucia jak ty ze jak by cos mialo mi wyleciec takie uczucie masakra a tak sie wypina mi ze boli hmm ciekawe ile jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia25 masz racje, to musza byc przepowiadajace, bo jakby nie byly juz mialabym to za soba.. a tak to wczoraj kolejny dzien sie meczylam, 3,5 godz twardnienie brzucha i bol jak na okres co 10,15 zdarzylo sie tez dwa razy co 8 minut. bol do wytrzymania, ale mimo wszystko BOLALO. i to mnie martwi. Do terminu zostalo 2tyg., jak mam sie tak codziennie meczyc to ja dziekuje :P Napisz jak po wizycie u lekarza, co z tym lekiem. :) Dobrze by bylo, jakby przepisal cos innego, zebys jak najszybciej mogła leczyć to cholerstwo. PaOlcia.94 pogratulowac takiego grzecznego brzdąca!:) Erisss czekamy na wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pogoda okropna. Niby juz nie pada, ale ten cholerny snieg zaczyna sie rozpuszczac i jest strasznie mokro. Oby do przyszlego tygodnia, podobno nadchodzi wiosna :) Bylam rano u mojego gina, na szczescie zastalam go w pracy Weszlam i mowie ze jednak boje sie brac tego antybiotyku, ze pytalam w dwoch aptekach i panie kazaly mi sie ponownie skontaktowac z lekarzem bo to nie jest bezpieczny lek itd. Zapytalam czy moze przepisac mi inny, ten Augmentin. On do mnie ze jak to niebezpieczny, przeciez to w szpitalach stosuja itd. No nic, powiedzialam ze i tak sie boje i wtedy wypisal mi tamten. Polecialam do apteki, a pani mowi ze lekarz nie napisal dawki leku i jesli tego nie poprawi to ona bedzie musiala mi dac najnizsza, dziecieca ktora z pewnoscia mi nie pomoze. Wypisala mi na karteczce jakie sa zalecane dawki bo powiedziala ze lekarz nie napisal bo moze sam nie wie... Polecialam drugi raz do niego, poprawil. W aptece pokazalam ten poprzedni antybiotyk i pani powiedziala ze tego to ja na pewno nie powinnam stosowac - w trzeciej aptece mi to powiedzieli wiec cos w tym musi byc. A moj lekarz dalej twierdzil ze jest bezpieczny. W szpitalach to moze i stosuja ale na kilka godzin przed porodem i wtedy dziecku nie ma prawa sie nic stac a nie miesiac przed porodem. Nastepna i pewnie ostatnia wizyte mam za tydzien, po porodzie bede musiala pomyslec o zmianie lekarza... A naprawde do tej pory nie moglam narzekac... Bede teraz przez 14 dni brala ten Augmentin 1 x na dobe, do tego pani w aptece dala mi Lacibios Femina doustnie - moj lekarz nawet o tym nie wspomnial. I ten Lacibios bede juz prawdopodobnie brac do samego porodu ze wzgledu na te dobre bakterie. A u mnie na wyniku bylo napisane wzrost obfity wiec mam nadzieje ze nawet jesli nie wylecze do konca to przynajmniej zmniejsze ilosc bakterii tym antybiotykiem. mini93 dzisiaj tez masz te skurcze? Ty tez bralas magnez ale juz odstawilas, tak? PaOlcia.94 zazdroszcze spokojnego maluszka, oby tak juz zostalo :) Na spacerze pewnie nie bylyscie? blackeyed8888 Erisss jak u Was, cos sie ruszylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe sisia kochana- ruszyło mi tylko jelitka:D moze właśnie się czyszczę przed- nie wiem. Pewnie przez to poruszenie- odczuwam ból podbrzusza:D Nastrój mam dobry i...... mam ogromniastą ochotę na tatar.... okropna jestem bo nie mogę od wczoraj o niczym innym myśleć;/ nogi opuchnięte swędzą- ale radzę sobie :D wrzuciłam na luz- byłam na spacerze- jak wyjdzie to wyjdzie:D brzuch mam podobno wysoko=opinia postronnych:D Mała stwierdziła, że pogoda jej nie odpowiada chyba:D czekam na środę na stymulację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackeyed - moze wkoncu zaczyna sie ruszac ;) sisia - o niestet nie boje sie jak narazie z nia wychodzic pogoda do d**y ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże ja też taka napuchnięta jak baniak !!! dzisiaj znowu bóle brzucha w nocy chodzić do ubikacji nie mogę tak boli teraz też cała miednica pochwa jajniki rwa mnie jak cholera może to jakieś znaki co ????? brzuch mam tak twardy jak kamień ale naprawdę jak kamień !! piorę tą pościel dla malucha ostatni raz bo może już na dniach wyjdzie... Ciężko mi też jest chodzić upławy lecą jak nie wiem... masakra jakaś dziewczyny też tak macie z Tymi bólami ?? PaOlcia- jak było u Ciebie bo masakra jakaś dotykam się po brzuchu i mnie boli jak by prawy jajnik... chyba jestem przewrażliwiona ale naprawdę boli mnie. kostki u nóg mam tak spuchnięte że takie baniaki masakra... a i wiecie co straszne gazy też mam w kółko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judys- ja miałam tak 2 ,3 dni przed bolało cholernie co dzien to bardziej a boli Cie cały czas czy co pare miunut jak co pare minut to połóż sie i staraj sie policzyc co ile masz takie bole i twardnienie brzuszka ja pojechałam na porodówke jak miałam co 5, 6 minut noi fatycznie to było to.... wiec nic tylko sie wyciszyc połozyc i z zegrakiem w reku liczyc a na nogi podobno pomaga moczenie w naparze z rumianku spróbuj ... moze cos Ci to da ... Trzymam kciuki bardzo ym chciała zebys to juz miała za soba bo wiem jak to jest ja wszystko boli ... (mnie bardziej bolało to niz sam poród ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×