Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Hej dziewczyny, musiałam się trochę zdystansowac od tej całej sytuacji z lekami lekarzami, stymulacjią.... Więc tak: w poprzednim tygodniu nie było możliwości wykonania iui. Dominujące pecherzyki były z lewej strony a te z prawej zaczęły się zmniejszać. Na ivf nie jesteśmy jeszcze gotowi a zamrażanie komórek jajowych nie ma najmniejszego sensu. Mam iść do lekarza miedzy 3 a 5 dc w celu sprawdzenia, czy wszystkie pecherzyki się wchłoneły, następnie trzymać mocno kciuki za prawy jajnik. Mam tez brać clo od 3 do 7 dc po 1/2 tabletki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki :) ja brałam raz clo podwójną dawke i miałam tylko 1 pęcherzyk :( gin był zdziwiony że nie zareagowałam ale to chyba przez tarczyce i prl które zakłócają co nieco , a jak teraz sie czujecie kobity ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Bezikmalinowy, To chyba nie przez tarczyce, bo ja mam tez chora od kilku lat i wysokie przeciwciala tarczycowe, a zareagowalam bardzo mocno na CLO pol tabletki. Moze to przez inne hormony, albo tak jak wynika z artykolu, ze po 35 r.z. CLO ma bardziej efekt antykoncepcyjny :-) Chyba, ze jeszcze jestes przed 35 :-) A u mnie pierwszy dzien @, bezbolesny, nie tak obfity jak wlasnie po ostatniej jednomiesiecznej stymulacji z CLO. Teraz jestem nastawiona ok.trzech miesiecy wylacznie na naturalna medycyne, tzn. ziolka, suplementy naturalne i akupunktura, a w wakacje chyba podejdziemy do in vitro :-) zaraz po slubie :-) A teraz skrecam z mezem szafy do sypialni, bede miala co ukladac pozniej. Milego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzydzieche mam :) no a prolaktyna ? przez nią mam skąpe okresy może ona nie pozwala działać clomifenowi , ee nie wiem jak to sformułować :p ja tera sie starać nie moge przez minimum ok 2 miechy ale o ziółkach też myśle narazie rumianek i lipe musze pić bo mi sie refluks odzywa i siemie lniane , potem w czerwcu robie powtórke badań i sie zobaczy co dalej ... pozdrawiam mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak się Wam weekend udał? Znalazłam chwilę na przeczytaniu przegapionych stron. Słyszałam, ze Wam się pogoda naprawdę udała. U mnie cały weekend lało, woało, było zimńo.... Naprawdę nic przyjemnego. Leonia, suknia jest przecudna. Będziesz w niej ślicznie wyglądać. Czy masz zamiar włożyć welon? Bezik jak m? Powodzenia z ziołkami. Gerwazy daj znać jak się czujesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki , siema Zuzia :) m dobrze sie trzyma jak zaczniemy sie starać to ze 2 miechy wcześniej zacznie brać witaminki na nasionka :) a narazie to byliśmy wczoraj na rowerkach dziś spacerek , porządki wiosenne które sie ciągną jak gile z nosa ... :p a też ładna pogoda a jutro ma być burza oj będzie buba boje sie burzy co u was słychać Zuziu , halo kobitki ???????????????????? :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Bezik, na nasionka polecam prenatal probaby. Mojemu m z "raczej średnich" w ciagu 2 miesięcy poprawiło się do "lepiej być nie może". Cena jest minusem ale jest skuteczny. Mój m jest misiem kanapowym, który raczej jeśli nie musi to się nie rusza więc czasem się przegrzewał.... poza tym nie jest milosńikiem zdrowej kuchni więc w efekcie końcowym jego wyniki były ponizej normy. U mnie pogoda paskudna. O wyjściu na spacer, nie mówiąc o rowerach, można zapomnieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zuzia1117 Witaj Kochana, dziekuje za suknie :-), welonu nie bede zakladala bo to juz nie te lata :-) Bedzie ze mnie Panna Mloda w srednim wieku, dlatego bede miala jedynie rozpuszczone wlosy (mam do pasa) lekko podpiete u gory. Dzisiaj przyszlo bolerko do sukni, mgielka :-) A co do staran to w lasnie jestem w trakcie @, calkiem spokojnie, nie tak obficie i bolesnie jak ostatnio! W domu duzo do zrobienia, a ogrod wola o pomoc!!! Dobrze, ze moge pisac z pracy bo inaczej bylo by marnie :-) Tez chce kupic dobry suplement dla M, On ma bardzo dobre wyniki, ale wspomoc na wiosne nie zaszkodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonia polecam prenatal. Ma on oczywiście minusy. Jest drogi. Cena wacha się od 89 do 120 złotych, w opakowaniu jest po 15 saszetek dla obojga starających się, poza tym mój m miał małe problemy z zoladkiem po prenatalu. Dużym plusem jest skuteczność a o to tu w końcu chodzi. Kiedy ślub? Napisz proszę czy planujecie jakieś przyjęcie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia1117 Slub bedzie 29 czerwca, bez wesela, po kosciele zapraszam na tort, kawe i inne napoje :-) Jak jestes z Warszawy to zapraszam do kosciola w Starej Iwicznej :-) A dzisiaj ide juz na trzeci zabieg z akupunktury, juz po pierwszych dwoch czuje, za mam tyle energii w sobie, jak nigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane .....widze ze cos sie ogolnie dzieje u mnie tez jestem wlasnie w trakcie przygotowan do IN-VITRO ktoras z was teraz tez sie przygotowywuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ona232, zycze Ci powodzenia! Pisz systematycznie jak przebiega stymulacja, jak sie czujesz itd. Ja bede chyba podchodzic w lecie (lipiec/sierpien). Trzymam kciuki! Gerwazy.Malinowski - jak Twoj transfer? Nic nie piszesz ostatnio. Dobrze sie czujesz? Czekamy na wiesci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:)U mnie nic ciekawego.Jestem zla bo dowiedzialam sie,ze biorac duphaston od 16 do 25 dc blokowalam sobie owulacje.I ten stan rzeczy trwal kilka lat.Nawet nie chce myslec ile stracilismy szans i cykli przez nasza niewiedze i niefrasobliwosc lekarzy. W tym miesiacu mialam owu w 17 dc i juz nie wzielam duphastonu ale chyba sobie cos rozregulowalam bo mam 33 dc i nie mam@. Chodze wkurzona i czuje fizycznie jak mi hormony szaleja.Jestem niemila i niedobra dla calego otoczenia az nie moge sama ze soba wytrzymac.Nie wiem co mam zrobic czy zaczac brac teraz luteine czy duphaston zeby wywolac @? Ona czym jestes stymulowana i jak sie czujesz?Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierze,ze sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia, Transfer byl ok, ale moje zarodki byly slabej jakosci. Zamierzam robic bete 22 kwietnia ale juz teraz czuje, ze sie nie udalo :( Mam takie same symptomy jak na @, ktore tez mialam przy poprzednim nieudanym podejsciu :( Mowiac szczerze, koncentruje sie juz na planowaniu nastepnego podejscia. Troche czasu to zajmie bo chce sie skonsultowac z paroma innymi klinikami. x Coconut, Poczekaj moze jeszcze chwile. Wydaje mi sie, ze powinnac poszukac dobrej kliniki i zrobic wszytkie mozliwe badania od poczatku. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Coconut2009 - ja sie nie znam na tych medykamentach, o ktorych mowisz, ale rozumiem Cie i wiem co znaczy miec rozregulowane hormony...zeby jeszcze inni wokol Nas to rozumieli :-) Ja bralam tylko Lutene (1 miesiac), ale nie wiem czy byla mi potrzebna... Zrobilam wymaz z szyjki macicy - do histeroskopii. Probowalam znalezc interpretacje wynikow w necie, ale rozne dane sa zamieszczane i w koncu nie wiem czy jest dobrze czy zle. Wkleje moje wyniki tutaj i prosze chociaz o podpowiedz czy dobrze jest czy nie bardzo :-) Materiał: Wymaz z szyjki macicy, Posiew z dróg moczowo-płciowych - tlenowo (78) - Wynik badania: DODATNI Posiew z dróg moczowo-płciowych-beztlenowo (78) - Wynik badania: Wyhodowano flore fizjologiczna pochwy - Lactobacillus spp. Posiew z dróg mocz.-pł. w k. grzybów drozdzopodo. (78) - Wynik badania: DODATNI Identyfikacja (80) Candida albicans - Licznosc kolonii: (+) wzrost skapy k o n i e c w y n i k ó w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy ja juz nie bede chodzic po klinikach dla mnie one wszystkie sa po jednych pieniadzach i na dzien dzisiejszy mam jakis uraz do lekarzy.Taka ostatnia instancja jest Bialystok i jezeli juz to moge w sierpniu zamiast urlopu pojechac tam.Badania napewno trzeba bedzie powtorzyc I zrobic dodatkowe bo nie mialam ani ANA,APA ,ACA,ASA,AOA.Rzucam palenie i daje sobie dwa miesiace na odtoksycznienie oranizmu,koncze kuracje ziolowa i zaczynam Twoj koktajl,zeby nie wszystko na jeden raz.Nie moge nic znalezc o tym INOSITOL jakies kremy mi sie pokazuja:(Jak wiesz cos na ten temat to zamieniam sie w sluch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu ja nie mialam takiego badania,mialam wymaz na bakterie ale wyniki zostaly w Gamecie.Ale nieoceniona Gerwazy miala to uderzaj do niej. Wiem Gerwazy ,ze Ciebie czasem naduzywamy ale Ty ladnie podajesz w pigulce i na tacy rozne zagadnienia i taka wiedze sie lepiej przyswaja niz naukowe artykuly:PBedzie Ci to zaliczone w nastepnym wcieleniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Witajcie dziewczyny. w maju skończę 33 lata. Po dwóch latach starania się o dziecko trafiłam w styczniu tego roku do Novum. Niestety szok AMH 0,14, FSH 11.6. Decyzja o in vitro na własnym cyklu. Stymulowana byłam przy wyniku FSH 10,4 clo 3-6 dzień i menopurem (zastrzyki w 4,6,8,10,11,12,13 i 14 dniu cyklu). Przy pierwszym usg w 8 dniu cyklu tylko jeden pęcherzyk 7 mm, potem coś drgnęło i pojawil się jeszcze drugi. Dwa dni przed punkcją 13 dc jeden miał 14 mm a drugi 17 mm. Punkcja 15 dc. Przed punkcją okazało się, że jest już tylko jeden pęcherzyk ale ma prawidłowy rozmiar 20 mm. Po punkcji okazało się, że komórka jest dojrzała (straszona mnie, że przy takich wynikach może być zdegenerowana lub niedojrzała). Niestety mimo ICSI komórka się nie zapłodniła. Obecnie jestem na luteinie 10 dni potem odstawiam i zaczynam kolejną próbę, bo jak się domyślacie czasu mam niewielę. Po rozmowie z labolatorum dowiedziałam się, że Novum ma tzw. usługę aktywacji oocytów. Ma to powidować, że wzrastają szansę na zapłodnienie komórki. Jesli kiedyś jeszcze będą mieć komórkę to oczywiście to wykupię. Smutno mi, że wiedząc iż mam tylko jedną komórkę i tak niskie AMH od razu nie zaproponowano mi tego. Być może byłabym już po transferze. Pamiętajcie więc koleżanki o wykupieniu usługi - aktywacja oocytów. Będę dawała wam znać, bo jeśli mi się uda przy AMH 0,14 (wierzcie mi myślałam, że laboratorum postawilo przecinek nie tam gdzie trzeba) to Wy także macie szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Taida33:)Wspolczuje porazki,stresu i calej sytuacji.Wiem jak to jest miec jeden pecherzyk na wage zlota i zaliczyc pudlo:(Pisz z nami o czym tylko chcesz,bedzie razniej,Powiedz czy do nastepnej stymulacji podchodzisz na tych samych lekach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy.Malinowski - przykro mi, ze musisz tyle przechodzic, i tak wiele razy... ale w koncu sie uda! Zobaczysz :-) Jezeli sie znasz na wymazach to prosze Cie o interpretacje mojego wyniku. Ja do ginekologa ide dopiero po nastepnym cyklu. Materiał: Wymaz z szyjki macicy, Posiew z dróg moczowo-płciowych - tlenowo (78) - Wynik badania: DODATNI Posiew z dróg moczowo-płciowych-beztlenowo (78) - Wynik badania: Wyhodowano flore fizjologiczna pochwy - Lactobacillus spp. Posiew z dróg mocz.-pł. w k. grzybów drozdzopodo. (78) - Wynik badania: DODATNI Identyfikacja (80) Candida albicans - Licznosc kolonii: (+) wzrost skapy k o n i e c w y n i k ó w Dziekuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Dziękuję Coconut 2009. To jak będę stymulowana uzaleznione jest od poziomu FSH w 3 dniu cyklu. Jeśli ten poziom będzie do 12 to prawdopodobnie tak samo (choć wydaje mi się, że zastrzyki powinnam brać od 3 dnia cyklu do ostatniego dnia przed punkcją - muszę to ustalic z lekarzem), jeśli poziom FSH jest powyżej 12 a poniżej 15 to w Novum stosuje się tylko stymulację clo, no a jak jest powyżej 15 to trzeba czekać na nastepny cykl. Na zbicie fsh biorę 3razy dziennie biosteron. Zobaczymy czy to coś pomaga. To mój początek drogi dlatego nie mam jeszcze doświadczenia. Stresuję się oczywiście bo czasu mam malo. W Novum lekarze nie chcą mi powiedzieć jakie mam szanse statystycznie na ciąże ale twierdzą, że mają pacjentki z takimi wynikami, które doczekaly się potomstwa. Powiedzieli jednak wyraźnie, że na ciąże innymi metodami szansy mi nie dają. Przy stymulacji na własnym cyklu stesów jest bardzo wiele. Ja najbardziej się bałam, że przed punkcją popękają pęcherzyki co w 50% się sprawdzilo. Lonia 37 na moje oko to trochę dziwne, że nie wymieniono jakie masz bakterie tlenowe mimo, że podano iż wynik dodatni. Co do bakterii beztlenowych to lactobacillus to dobra bakteria i powinna ona wystepować. Co do candidy to to jest to grzybek, masz go mało, ja jak tak miałam to dostałam 1 tabletke dopochwowo - ctrotlimazolum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Taida33 Dziekuje, rozumiem, a moze jeszcze cos hoduja i wynik pokaze sie pozniej na stronie w necie do pobrania... Nie wiedzialam, ze powinno byc wiecej informacji. No coz, bede jutro u Endokrynologa w tej samej klinice to sie zapytam. Ja tez chodze do Novum w Warszawie - tzn.bylam monitorowac jeden cykl (miesiac temu), teraz zrobilam sobie mala przerwe na akupunkture i ziola. Nidlugo do nich wroce :-) Powodzenia w stymulacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Lonia oczywiście zapytaj koniecznie lekarza bo ja moge się mylić. Może Gerwazy też się później wypowie - wydaje się być profesjonalistką w tym niestety smutnym temacie bezpłodności. Lonia czy na akupunkturę chodziłaś do Novum? Też się nad tym zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprośbie
Witam Babeczki :) Dziś kończę Orgam.... i czekam na przyjście @. A potem jak już pisałam- wizyta u gina. Tradycyjnie martwię się, choć już tyle pracuję nad tym żeby na zapas tego nie robić! :( Niestety, ostatnio miałam takie łamanie w lędźwiach ja przy torbieli. no i zastanawiam się czy od stycznia nie zrobiła się nowa torbiel czy może to wina tego grubego endometrium??? Gin ,,miał żal", że tak długo czekałam, ale nie wiem, czy o to że czekałam z tym krwawieniem czy, że po zabiegu laparoskopii nie poszłam od razu? Tak czy inaczej może ,,zmarnowałam" to co mnie tyle przejść kosztowało? Jeny! Jak ja nie lubię takiego poczucia winy i takich niewiadomych. ### Z uwagą przeczytałam tu Info o tym fsh- jak traktuje Novum te poziomy. Dlatego w marcu nie jechałam do gina bo miałam fsh 18. :( Więc poraz kolejny pojadę do gina i pewnie znowu wszystko się odwlecze. Po leku nie wiem czy jest sens badania fsh. Miałam @ przez 21 dni a potem 10 dni brałam leki. Ciekawe czy po tej @ , gdy zacznie mi się nowy cykl to taki wynik fsh w 2dc byłby wiarygodny? Ciekawe co pokaże usg? Oby to łyżecz.... nie było potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida33 - ja chodze na akupunkture do TRAE na Wilczej - dr.Leonid Stadnik. Poszukaj w necie. Jestem bardzo zadowolona, bylam trzy razy, seria ma 10 zabiegow po pol godziny. Juz po tych trzech to mam takie turbo doladowanie! A i wrocila mi ochota na... tak z samej siebie mi sie po prostu bardzo chce i to caly czas :-) A jak nie ma meza w poblizu to lapie za grabie i zbieram liscie dookola domu (to po 8 godz.w pracy). To jak na razie taki efekt zaobserwowalam :-) Co bedzie pozniej to napisze jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny !!! ja właśnie wróciłam z Bydgoszczy od Gina no i tak jak myślałam nic nowego się nie dowiedziałam jedynie tego że marnie to wszystko u mnie wygląda , że nawet in vitro u mnie nie wiadomo czy w ogóle była by jakaś szansa :(:(:(: i pani doktor dała mi do zrozumienia że nigdy matką nie zostanę :( oczywiście nie powiedziała tego wprost ale z taką przeszłością moje szanse są zerowe :( jedyne co mam jeszcze zrobić to HSG na które jestem umówiona 29 kwietnia jak dobrze pójdzie a teraz w piątek jadę badać hormony bo właśnie dziś dostałam okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprośbie
Lonia, a mogłabyś coś napisać szczegółowiej na temat tych nakłuć? Na przykład czy jednorazowo jest wiele takich nakłutych miejsc? Czy są to wybrane obszary, czy na każdej sesji zmieniane są? ### Ja niestety mieszkam na prowincji i jazda na taki zabieg wiele razy była by trudna logistycznie, czasowo i chyba cenowo. A szkoda? ### Kiedyś interesowałam się akupresurą. Mam nawet książkę, której autorka bardzo sugestywnie tłumaczy działanie masowania receptorów. Ale masować siebie jest trudno, bo przy masaży stopy na przykład nogi chyba powinny być wyprostowane dla lepszego przepływu krwi? Takie mam odczucie... No i trzeba mieć siłę w łapkach! ;) Bo ucisk nie powinien być mocny, ale po kilku minutach dłonie słabną. Ciekawe czy ktoś już sam siebie uzdrawiał akupresurą? ### W ogóle to wierzę w takie naturalne metody. Ziołolecznictwo też ma sens. Ale dawkowanie wielu ziół trzeba uzgadniać z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprośbie
Terii, a co będziesz badać? Fsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprośbie
Gerwazy, pisałaś o słabych zarodkach. A dokładniej? Ja mam takie przekonanie, że natura potrafi nas zaskoczyć. Czasem i pozytywnie. więc bądź dobrej myśli. Podobno, żadnego zarodka nie wolno spisywać na straty... ### Ja ostatnio mam okres rozmyślań i wspomnień o moich Aniołkach. Dostałam dar od losu i dwa razy byłam w ciąży... i dwa razy odebrano mi moje skarby. I nie wiem jak to się stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonia, dzięki za zaproszenie, niestety mieszkam poza Warszawą. Jestem pewna, ze ślub będzie piękny. Ona dawaj znać jak się czujesz. Czym jesteś stymulowana? Życzę Ci powodzenia. Coconut paskdna sytuacja. Czyli żaden lekarz nie pokwapił się o obserwację owulacji. Niektórzy z nich są prawdziwymi konowałami. Teraz przynajmniej wiesz, kiedy masz się przytulać. Z @ może warto by było poczekać kilka dni zanim zaczniesz wywoływać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×