Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Witam dziewczyny. Wybaczcie, że rzadko tu zaglądam, ale staram się często nie używać komputera. Bylam wczoraj na usg. Lekarz stwierdził, że mam anemię i muszę zażywać żelazo:-( A teraz jadę do dentysty. Boję się jak chole.a, bo chyba ze trzy lata nie zaglądano mi do ust;-) Co do sprzątania - dziewczęta ja mam tak samo. Chyba z tydzień sprzątam kuchnię, pokój i łazienkę - i nie mogę się dalej ogarnąć. A wczoraj umyłam okno w kuchni i tak się zmęczyłam że potem nie mogłam do siebie dojść. Wszystko mnie bolało. A mama mi mówiła żebym tylko za okna się nie brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę że nie tylko ja mam mniej MOCY DO SPRZĄTANIA. Jutro już piątek... Rano zakupy potem cały dzień w kuchni.No i cały weekend jedzonko więc warto się poświęcić ;) Zjadłam śniadanie i nie mogę się ruszyć. Łykłam w nocy jeden paracetamol bo nie mogłam spać z tego bólu i się zastanawiam teraz nad drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRZUCHATKA mi tez mowią żebym okien nie myła.Ale młody za mnie nie umyje męża nie ma wiecznie a ja nienawidze gnoju więc pomalutku sobię myje. Potem tak jak piszesz dojść nie mogę do siebie ale mam satysfakcję. Pozatym wyczytałam kiedyś że jak mama dużo się rusza w ciązy,chodzi na spacery,jest aktywna to potem dzieciątko dużo szybciej łapie wszystko typu raczkowanie,wstawanie itp. Bo a dzieciątko dużo lepszy zmysł równowagi czy coś takiego. Wiadomo wszystko można z głową i pod warunkiem że nie ma w ciąży żadnych problemów. Ja wszystko pomału robie ale robie jak się zmęcze to przerwa i odpoczywam nie mam zamiaru czekać z porządkami do września bo bym zwariowała ;) Trwa to przez 'przerwy' nieraz cały dzień własnie ale co tam ;) RENI to może być kolka.Ja miałam z Młodym.Taki ból że się ruszyć nie mogłam.Może powinnaś zacząć małą kurację żurawinową.Polecam zurawit bardzo mi pomógł.Pogadaj o tym z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) Widzę, że dzisiaj dzień wizyt u lekarza, ja swoją mam za 1.5h, punkt 12 :P Mam nadzieję, że poznam płeć, że łożysko się podniesie i że wyniki cytologii będą w porządku, trzymajcie kciuki :P Miłego dnia dziewczyny, a z tymi porządkami pamiętajcie - święta i rodzina są najważniejsze, nie wypastowane podłogi i błysk za szafami :) Odezwę się po badaniach, buziole! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ból ustał, ale naprawdę bolało mocno :( Też się wystraszyłam, że może to wyrostek bo bolało po prawej stronie i nie mogłam nawet nogi podnieść do góry ale na szczęście poleżałam na boku, wzięłam nospę i pomogło. Zrobiłam sobie herbatkę z kopru włoskiego. Żurawinę też jem suszoną jak sobie przypomnę ;) i piję herbatki z żurawiny :) Ja mam jutro wizyte, tzn będę dzwonić do swojego gina, mam nadzieję że jutro przyjmuje... No to dziewczyny powodzenia na wizycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka też niestety muszę brać żelazo... No ale czego się nie robi dla dzidzi :) A wiecie może kiedy wyniki się normują po tym żelazie? Bo ja miałam badania robione we wtorek tydzień temu, tzn morfologię i wczoraj też sobie powtórzyłam przy okazji jak robiłam tsh i w sumie wyniki nic się nie zmieniły a biorę to żelazo od tygodnia i tak myślę, że chociaż w małym stopniu powinny się poprawić? Czy może to dłużej trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę przykład z ŻABKI i wskakuję pod prysznic. MAJONEZOWA I Ty dziś wizytę masz :* Tak więc zaciskam kciuki za łożysko,za płeć i za cytologię (Ja też dziś odbieram wyniki swojej ;) ) RENI pogadaj o tym z ginem bo to mogą być początki kolki...potem jest jeszcze gorzej z bólem. U nas dziś piękne słoneczko (wczoraj pruszył śnieg) mam nadzieję że równie ciepło co słonecznie.Mam dość zimna zimy śniegu i zimowego samopoczucia. Chcę wiosnę i chcę w pełni cieszyć się drugim trymestrem. Chcę chodzić na spacery w balerinach i wygrzewać twarz w słońcu. Uciekam Miłego Dnia dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wrzuciłam cos wczoraj na skrzynke, zaliczyłam juz UM i US, oraz zakupy w H&M kupiłam biała koszule ciazowa na dlugi rekaw podwijany i taka kolorowa na krótki, a co sie okazuje na krótki taka sama kupiłam w lipcu ub roku, wiec musze sobie na cos wymienic kupiłam jabłka na jabłecznik i zamierzam upiec babe majonezowa a na obiad w planach zeberka tylko nie wiem jak je upic i czy zrobic jakas marynate? ma ktos pomysł? ja przez pierwze 2 msc bralam apap sporadycznie bo mi szły na raz 3 ósemki, wzielama lacznie 4 tabletki przez kilka dni, mimo bolu starałam sie unikac dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i czekam na relacje brzuchatka mi lekarka zalecila suplement buraka na anemie z herbapolu dostepny w aptece Rarity u mnie tez niemoc i dobrze mi z tym, ogolnie czysto, dziecko głodne nie chodzi, co najwyzej maz ma niedobory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAJAmosia
żeberka to dobre na miodku są, albo na mieszance ziół z czerwoną papryką i zawsze robie marynatę:) Dziewczyny! Powodzenia u gin! Może poznacie już płeć! Trzymam kciuki! Ja mam wizytę jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiti widziałam Twojego siusiaka :p i porównując do mojego usg z 13 tygodnia był taki sam czyli jednak to nie pępowina? ;) Mam nadzieję, że jutro się wszystkiego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, wam tez sie nie chce ic robic i sprzątac na swieta? ja mam tak strasznego lenia ze szok. odebralam wyniki córki z krwi -na szczescie wszystko ok.''a ja jakas slaba jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
Czesc dziewczyny.Powodzenia u lekarza trzymam za was kciuki:)U mnie niestety nic lepiej,mleko z miodem i czosnkiem u mnie nie przeszło od razu wymiotywałam nawet sam zapach ,mnie drażnił:-/więc musze sobie poradzic inaczej tylko jak chyba przelezec w łożku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majutka a co Ci dokładnie dolega? Na przeziębienia, min kaszel jest dobra też herbata z lipy, działa napotnie. A jak się męczysz bardzo to może idź do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
reni89-katar i kaszel masakryczny dobrze ze gorączki nie mam,pije herbate z imbirem i cytryna,krople mam do nosa tabletki na ssanie , calcium i syrop dla ciezarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może w końcu Ci przejdzie a jak nie to do lekarza marsz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majutka ja też przeziębiona, zaczyna mnie bolec gardło, mam kaszel, czimno mi jest. Do tego spac mi chce potwornie. Czekam na męża, wtedy się trochę położę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
Oby! Bo inaczej fajnie będe wygladac na tych chrzcinach. Dziewczyny macie juz nowe wydanie gazetki M jak Mama,tam własnie pisze o tych wszystkich szczepieniach.Moja siostra bedzie szczepic własnie takie miesieczne dziecko i wybrała tą szczepionke 5w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
Amy10- mnie na całe szczescie gardło nie boli tylko ten katar i kaszel bardzo meczy aż mnie całe miesnie brzucha bola,a jak tu się wyleczyc jak za bardzo nie wolno leków brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
własnie taki mam,ogolnie w smaku jest sredni bo z czosnkiem ale poprzednim razem pomogł to chyba i tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynoszę dobre nowiny!! :D Dziewczyny, na 90% jest dziewczynka :D Serducho bije, wymiary są ok, moje łożysko pięknie się podniosło, cytologia wzorowa - 1.grupa, wszystko tak, jak należy :D Jestem prze-szczę-śli-wa!! Mam nadzieję, że równie dobrymi wieściami podzieli się z nami dzisiaj reszta dziewczyn :) Majutka - ja uważam, że powinnaś pójść do lekarza, jeszcze przed świętami. W każdej chwili to paskudztwo może Ci zejść do płuc albo oskrzeli, a wtedy bez antybiotyku się nie obejdzie :( Masz możliwość zapisać się jeszcze gdzieś? Może wtedy przez święta byś się wykurowała, a skoro teraz nic Ci nie pomaga zanosi się na to, że będziesz się tylko męczyć :( Amy, Tobie też zdrówka dużo, dbajcie o siebie dziewczyny, bo za chwilę wiosna -nie możecie w nią wejść zasmarkane i kaszlące :) 🌼 Keiti - żeberka pewnie masz już zrobione, ale te w miodzie zawsze są najpyszniejsze :P Słyszałam też o jakimś świetnym przepisie na takie z coca - colą, ale nigdy sama nie robiłam. A podobno warto, bo są pyszne ;) No ja mam póki co jeszcze zakaz jakichś większych wysiłków, więc nic w zasadzie takiego na święta robić nie mogę, ale P. zajął się wszystkim pięknie, w sobotę tylko z wierzchu ogarnie mieszkanie i wypastuje podłogi (każę mu się stuknąć w głowę, bo ja bym sobie darowała, ale chłopak widzę chce mi zaimponować:D), a tak już wszystko jest zrobione. I ciekawostka, o której nie wiedziałam, a którą podzieliła się ze mną moja p.doktor: Od 20 tygodnia musimy unikać leżenia na plecach. W tym czasie macica już sporo waży i może uciskać na żyłę główną opierającą się o kręgosłup, co powoduje mniejszy dopływ tlenu do malucha. Oczywiście nic się nie dzieje, jeśli sobie poleżymy na plecach kilka minut, tym niemniej należy na to zwracać uwagę i ograniczać takie leżenie plackiem do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez gratuluję córeczki! ;) Cieszę się razem z Tobą, że wszystko z malutką w porządku i badania ok :) :) Z tym leżeniem na plecach też słyszałam. Ja powoli kończę 19 tydzień więc trzeba będzie zmienić pozycję :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super majonez, gratuluje córci:))) super bardzo sie ciesze:) robiłam zeberka wg http://mojepasjekrakow.blogspot.com/2011/08/zeberka-pieczone-w-miodzie.html ja i tak zazwyczaj na boczku spie, a cytologie bede miec robione na przyszłej wizycie, ogolnie zawsze robie co roku:) u mnei własnie pranie nastawione, zeberka sie krócej marynowały, ale mysle ze beda oki:) małz poszedł po synka do przedszkola, a w sobote jedziemy do tesciow:) obiecałam zrobic jabłecznik na kruchym spodzie z kruszonka i babe, no i indyka w zalewie miodowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
majonez kielecki-no to gratuluję dziewczynki:)super a masz juz imie wybrane? zastanawiam sie czy czasem sie jutro nie wybrac do tego lekarza sama juz nie wiem:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majutka, nie zastanawiaj się tylko idź, będziesz miała święty spokój w święta, odpowiednio dopasowane leki i najważniejsze - będziesz W TRAKCIE LECZENIA, bo póki co tymi ziołami to poprawiasz sobie tylko samopoczucie, a z tego co opisujesz potrzebujesz konkretnych lekarstw. Nie zastanawiaj się ani chwili tylko idź do lekarza babo!!! Dziękuję dziewczyny za gratulacje i wsparcie :) Imię już wybrane - będzie Maja ;) I problem z głowy, bo w przypadku chłopca mieliśmy 3 typy i nie bardzo mogliśmy się dogadać - jak widać los sam zadecydował :D Reni - ja też śpię na bokach raczej, ale w ciągu dnia np. lubię czytać książkę leżąc na płasko. No cóż, polubiłam w ciąży żurawinę, to i może polubię nieleżenie na plecach :D Ja też robię babkę, jabłecznik na sypko, a do tego sałatkę, może klops no i bigos ;) Ale to wszystko na spokojnie w sobotę, zakupy już zrobione, ręce do pomocy są, więc z niczym się nie śpieszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiti, właśnie obejrzałam zdjęcia- siusiak jak malowany :D A Twój synek ładniutki, naprawdę przystojniak :) A synek Rarity z kolei ma nogi aż do nieba - ile on ma lat? :) Kurczę, muszę przejrzeć swoje zdjęcia, które mam na kompie stacjonarnym i też wyślę Wam fotkę mojej córki, jak wszyscy tak się chwalą, to i ja się pochwalę :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja teraz muszę leżec plackiem niestety cały czas (mam nadzieję, że lekarz mi jutro powie ze już nie muszę :p) Więc leżę z laptopem a najwygodniej właśnie się leży na wznak ale też nie za długo bo mnie zaraz kręgosłup boli i tak się kręcę we wszystkie strony na łóżku :p Najadłam się dzisiaj bananów i mam okropną zgagę po nich :o Już dwie butelki wody wypiłam a mnie tak pali... Nie mam niestety nic w domu na zgagę, nawet migdałów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akla83
Dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest z tym nowym urlopem rodzicielskim? Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 września 2013r. Żeby móc wziaść cały urlop rodzicielski tj.52dni i otrzymywać 80% wynagrodzenia trzeba pracodawcy dać wniosek na 14dni przed planowanym terminem porodu. I teraz tak: Ja mam termin na 7września. Jeśli dam pismo na 14dni przed to jeszcze będzie sierpień i ustawa obowiązywać nie bedzie. I teraz nie wiem...? Mam w ogóle szanse na ten cały rok rodzicielskiego czy muszę isć starym torem i brać wszystko po kolei tj.najpierw macierzyński potem te 6 tyg za 100% a potem dopiero rodzicielski za 60%? Głupkowato to zrobili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaję płeć i nadal poprawiam tabelkę ;) x dopisuję się do tabelki. nick........... wiek.....termin porodu.......miejscowość...........płeć reni89..............24...... 23.08.13.........Bielsk o-Bia ła................ kwiatówka.........33......30.08.13..........Łódź ..... ..............synek? brzuchatkaXX.... 26......03.09.13..........Warszawa... ... ............. Blanka1980.........33......04.09.13..........Wars za wa.................. gr@niska...........32.......05.0 9.13.........Lublin......................synuś żabeczka1982.....31.......07.09.13..........Krosno..........raczej córcia MajonezKielecki...27.......07.09.13..........Łódź......................córka rybalopika..........29.......08.09.13..........Poznań..... .................... Dagna1988.........24.......11.09.13..........Szczecin ek... .......córcia?? pszczolineczka....29.......11.09.13..........Stare Babice.............synuś Rarity................27.......11.09.13..........Krak ów.... ..................... Ewelurkak...........27.......12.09.13..........Bielsk o-Biał a.................. KAJAmosia...........27.......13.09.13..........Śląs k............................. Zabka092...........28........14.09.13..........Koło(wlkp).......raczej córa jestemfit............25........15.09.13..........Dębica..... .................... martucha878787...25........15.09.13..........Wrocław. ..... ................ keiti78...............35........17.09.13..........Ziel ona G................syn?? agi1984..............29........17.09.13..........Hertf ord UK................... asiula74..............38........18.09.13..........Łó dź... ........................ kamiira...............29........18.09.13..........Nowa Sól....................... justinaaa............30........20.09.13...........Bia ystok.. ................... Amy10................32........20.09.13...........Łó dź......................syn? Agatka.09.2013....34........21.09.13...........Wrocła w... ................... arttella.............. 28........21.09.13...........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ...... 23.09.13...........Głogów.......................... kokoszka 0207......27........26.09.13...........Wrocław.......... .............. kad....................21........27.09.13............Dębica... ...................... Marcopolo............31........27.09.13............Legnica....................syn Carolajna87..........26........27.09.13............Gdańsk......................... jupila..................30........28.09.13............Białystok ...................... majutka129..........23........31.08-1.09.13......Ruda Śląska.................... FRANEKczyMAJA.....25........13.09.13............Doncast er UK..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×