Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Czy ktoras z was miala problemy z pecherzem w ciazy?zaczyna mnie cos tam bolec tzn.to nie jext taki mocny bol ze jak sie sika to wytzymac nie mozna. Czuje tez takie klucie jakby w cewce moczowej i jsk wypine zaduzo soku kwssnego to wtedy mnie szczypie przy sikaniu,a ogolnie czuje dyskomfort.nie wiem moze to mi promieniuje od nerwu bo mamy mi tak ucisks na lews noge zr czesto nogi nie czuje ax po palce a boli.nie chce z kazda p*****la dzwonic do gina ,co o tym sadzicid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula w ciazy niestety czeste sa infekcje dróg moczowych. Zadzwon lepiej do dr bo rozwijajaca sie infekcja bakteryjna jest grozna dla płodu. mozesz jesc żurawine lub kupic żurawit. Ale moze to byc równiez spowodowane tym ze rosnaca macica uciska pęcherz i cewkę moczową no ale lepiej to sprawdzić , pewnie będziesz musiała zrobić badanie moczu. Nie martw się to szybko się leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanioslam mocz do badania prywatnie .kilka osób mi powiedziało że może mnie już tak boleć bo mały naciska.mi na pęcherz,cewke moczowa .zobaczymy bo faktycznie bardziej odczuwam to jak leze i lewą noge mi odejmuje.mam taki dyskomfort w podbrzuszu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - wiecie cos może na temat tej nowej ustawy? Ja już się pogubiłam. Mówiono mi że jak chcę (bo chcę) 80% wynagrodzenia to mogę złozyć wniosek przed porodem lub 14dni po porodzie. Kadrowa przesłała mi wniosek, a tam trzeba wstawić daty, a jak ja wstawię jak nie wiem kiedy się mój synuś urodzi? Inni mówią z kolei że jak chce 80% to muszę wniosek złożyć przed porodem. Znalazłam fajny wniosek http://e-prawopracy.pl/wp-content/uploads/2013/06/WNIOSEK-O-UDZIELENIE-DODATKOWEGO-URLOPU-MACIERZY%C5%83SKIEGO-I-RODZICIELSKIEGO.pdf ale w nim z kolei też trzeba wstawić date urodzenia. czyli wnioskuję że jednak można 14dni po porodzie złożyc wniosek. Już sama nie czaję. No bo jak można złożyć wniosek przed porodem nieznając daty. Wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasieńka jakiego mleka uzywasz??? ja bebilonu ,ale zmieniłam na ten anty-kolkowy i przeciw zaparciom i uzywam go od piatku i dzis zauwazyłam poprawę .To pierwszy dzień bez płaczu bez prężenia normalnie inne dziecko .Ja butelki mam takie same jak ty tyko ze z tommee kupiłam większy smoczek i jest ok. no i postanowiłam walczyc o laktacje przystawiam go kiedy tylko chce i chyba nie jest zle . xxx Kanapeczko czop odszedł to teraz czekac tylko na Damianka ♥ trzymam kciuki xxx Kini narazie przeszło bo az sie boje iść do toalety zobaczymy najbardziej martwie sie tym szwem dostałam antybiotyk zobaczymy jak to bedzie bo wczoraj wieczorem znowu leciała mi z tamtad krew:( xxx Dziewczyny a ja sie musze pochwalic Nati dziś obdarzył mnie pierwszym usmiechem takim prawdziwym nawet dwoma Jezu jakie to jest cudne uczucie ryczałam jak bóbr .On ma cudowny usmiech zakochałam sie jeszcze bardzie choc myslałam że jest to juz niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki z moczu mam dobre,ogladal je lekarz rodxinny i mowi ze naprawde nie ma sie do czego doczepic.jakby byly wstpliwosci to na posiew by miala isc,ale nie ma watpliwosci.tylko ze mnie boli.mam myc sie tantum rose i pic sok z zurawiny.mozecie mi jeszcze cos doradzic bo chyba zwariuje.najgorzej jest jak wyjde z domu i nie jestem dlugo w toalecie(w domu latam co 30mi.ut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko ja mam właśnie ten Bebilon antykolkowy, ale ja dawalam małej sztuczne mleko tylko kilka razy. W zeszłym tygodniu 2 razy 50 i 30 ml żeby zobaczyć czy nie jest glodna( robiłam jej 100 a wypijala tylko tyle) Do tej pory była tylko na piersi od samego początku. Dostała tylko raz butle w Szpitalu. I nagle od 2 tyg zaczęła sie prezyc i wkurzac w trakcie jedzenia. W zeszłym tygodniu myślałam ze robi tak bo już nie chce i przestawalam ja karmić i dlatego tak mało przybrała, w tym tygodniu jak zaczynała sie wkurzac to ja odbijalam i dawalam smoczek żeby zobaczyła ze z niego nic nie leci i dalej jadla pierś. No i w tym tyg już 200 przybrała, to już ładnie. Ale uwierzcie mi ze jak zbliża sie karmienie to mnie coś trafia, boje sie aż, bo to jazdy sa takie. Wczoraj na wizycie pediatra powiedziała mi ze miała tak samo z synkiem ze nie chciał piersi tylko butle i ściągają mu laktatorem ale 2 miesiące i po laktacji. Powiedziała ze jeśli Blanka tak polubila butle to lepiej jej w ale nie dawać teraz i znowu tylko na piersi i moze sie przyzwyczai. To wszystko sprawia ze już nie mogę sie doczekać kiedy przejęte na ta butle jak mała będzie miała 6 m-cy, karmienie piersią i odczucia matki sa przereklamowane w moim przypadku, choć początkowo było w porządku. Dziś idziemy do gastroenterologa dziecięcego to moze coś wiecej sie dowiem." ###### Kanapeczko o mały włos Damianek przyszedłby na świat razem z przyszłym królem. Jak sie czujesz? ###### Kiniu jak sie miewacie? Nadal sukcesy w samodzielnym zasyianiu. Każdemu o Was opowiadam i wszyscy: WOW ! ;-))) ###### Jeny gdzie Ty sie podziewasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula bidulko niestety przez jakiś czas możesz miec takie odczucia bo o ile pamietam jesteś w drugim trymestrze?? Akurat tak Ci sie teraz macocha ulozyla, intensywnie rośnie i moze uciekać. Potem Ci to przejdzie na jakiś czas w 3 trymestrze i wróci niestety przed porodem. Musisz niestety powtarzać to badanie moczu bo ten ucisk sprzyja zakazeniu. Dużo pij, stosuj te zakwaszajace preparaty o których Ci tu dziewczyny pisały i znajdź sobie pozycje w której boli najmniej i staraj sie tak przebywać o ile możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macica oczywiście :-) Ach ten słownik. Wyszło tak wulgarnie... Przepraszam :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko, z tego co ja wiem to podanie o dodatkowy urlop macierzyński i rodzicielski składa się w ciągu 14 dniu po porodzie. Skąd masz niby wiedzieć kiedy urodzisz? Wiele rzeczy można zaplanować ale akurat nie to - chyba, że cc :-) U nas32 tc i drugi tydzień zwolnienia lekarskiego za nami. Staram się codziennie wychodzić z domu aby nie zwariować. Pokoik pomalowany, czeka na zamówione mebelki i czeka też gór ciuszków do zinwentaryzowania oraz wyprania i wyprasowania. Dziewczyny, macie rożki z wkładem kokosowym? Czytałam , ze warto ale położna na szkole rodzenia mówi, że lepiej nie - już sama nie wiem co o tym sądzić. Teraz przede mną skompletowanie "słynnej" torby, bo nigdy nic nie wiadomo... Pozdrawiam ze słonecznego Wrocławia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko co tak ucichlas? Czyzby to juz? Trzymam za Ciebie kciuki. Jesli mozesz to odmelduj sie tu choc raz dziennie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasieńka kurde dziwne troche jak karmisz piersia to teoretycznie mała nie powinna miec kolek ani zaparć,ale z tego co czytałam to kolka nie tylko przez karmienie moga byc inne przyczyny min stres za duzo bodzców itp.a może po prostu taka uroda naszych dzieciaczków .Pociesze cie tym że podobno po trzecim mc zycia mija . xxxx My właśnie wrócilismy ze szczepienia najpierw mały poszedł na przegląd (wszystko jest ok) a potem dwie szczepionki w udo i jedna do ustna .Tak mi go było szkoda jak płakał hmmm darł sie w niebogłosy ,jak tylko wyszlismy to zasnoł i śpi nawet go z fotelika nie wyjełam jeszcze. tak jak pisałam od wczoraj jest anioł a nie dziecko sam lezy sobie w wózku śmieje sie do ściany potem zasypia a ja nawet zrobiłam obiad ,pranie.jeju jak mi bylo dobrze pozdrawiam wszystkie mamuski i ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje... Tyle mnie nie bylo, że nie wiem normalnie od czego by tu zaczac.. :-) Moze od siebie :-P ... W sobotę po południu wróciliśmy do domku, w drodze powrotnej zrobiliśmy sobie mały spacerek do apteki, zeby zakupic okłady na cycuchy i sie chyba przeforsowałam. Bo oczywiście po wejsciu do domu, mimo ze mąż ogarnął mieszkanko przed naszym powrotem, nie wiedzialam w co ręce włożyć.. W niedzielkę trochę bylo gorzej z moim samopoczuciem, poza tym jeszcze niewyspanie, takze w pn był chyba szczytowy dzień naszego zmęczenia. Dało się to też odczuć w naszych napiętych relacjach.. No ale jakby nie było, od tyg. byliśmy ze sobą 24/dobę. :-) No ale pod wieczór, po kilku uronionych lzach i miłych chwilach w ramionkach M wszystko wróciło do normy.. Mąż mi przypomniał, ze na niego niestety nie działają hormony tak jak na mnie, więc muszę być wyrozumiała choc troszkę dla niego.. :-) A mnie wystarczy, że On coś mi nie tak odpowie i już mam świeczki w oczach lub nerwy.. x kanapko... mój m wlasnie nawierca dziury nowe pod materacyk, zeby było wyzej.. moze cos takiego zrobicie.. podniosł o 5 cm, przymierzyli smy materacyk, mam nadzieje, ze taka wysokosc wystarczy x paula, przykro mi z powodu infekcji... mam nadzieje, ze minie szybciutko.. x joasienko.. problemy z laktacja na tym topiku jak widac na porzadku dziennym... dzis była u mnie połozna zwazyc małego i zdjac szwy i pytalam jej, co poradzic na te pierwsze kolki, bo moj juz je ma.. mam "ciasno" dostawiac, zeby nie mial mozliwosci polykania powietrza. x nadziejko.. czyzby szwy Ci poszły? czy to jakas infekcja..? ja dostalam juz zaczerwienienia od tych metalowych klamerek, to podobno od tego, ze nosiłam je AŻ 8 DNI :-/ mam nadzieje że mi się nic tam nie zrobi.. A moze przenosiłaś się..? x Dziewczyny, Mały jest cudowny, oczywiście jesteśmy bardzo zmęczeni i niedospani, ale warto to wszystko przejsc dla tego wspaniałego ciałka, które tulę w ramionkach.. Nieprzespane noce, ani kolki.. nic nie trwa wiecznie.. :-) Mąż mi poza tym bardzo pomaga, ma dwa tyg. tacierzynskiego, bo inaczej nie dałabym sobie rady.. wciaż jeszcze przebieramy na dwie ręce.. Ok.. koncze.. bo idzie kupa kolejna i kolejny bol brzucha.. Ale wiem, ze to nie od zadnego ewentualnego mojego jedzenia, po prostu układ pokarmowy naszych maleństw jest niedostosowany wciąż i stąd to wszystko.. Wczesniej był odzywiany przez pepowinę przeciez tym samym, nie zmieniłam radykalnie diety, po prostu sposób "podawania" się zmienił.. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu to rozumiem ze laktacja ruszyła?? Z mężem miałam identycznie, pomimo iż bardzo mi pomaga, sprząta, pierze, prasuje to i tak były zgrzyty i sa nadal, ale już coraz mniej i wszystko powoli sie jakoś układa. Trzymajcie sie cieplutko i cieszczie sie sobą. ##### Nadziejko to wszystko prawda z tymi kolkami i zaparciami, a jednak sa. Opowiem Wam dziś po wizycie czego sie dowiedziałam. Idę do lekarki która sie tylko tym zajmuje, alergiami, zaparciami, brzuszkami. Miałam z nią zajęcia na studiach i wiem ze jest rewelacyjna. Pewnie mi powie, ze te wszystkie specyfiki w badaniach klinicznych i tak nie działają i musze sie przemeczyc, ale wszystko Wam opowiem. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przebieramy na 4 rece mialo byc... :-) x michas jadł od północy juz 8 razy, ale czasem tylko 5-10 min., przypuszczam, ze chce mu sie po prostu pic.. ale pilnuje, aby co najmniej co drugi raz opróznił piers.. Urodził sie z waga 3450, na wyjsciu mial 3200 (sob), a dzis, po 3 dniach od wyjscia ma 3340, czyli super.. pokarm jest... x kini... Ty piszesz o hemor. z wysiłku, a mnie juz kregosłup peka dosłownie.. pewnie to tez przez to, ze nie kazda pozycje moge obrac podczas noszenia czy karmienia, stad dyskomfort.... x morganna.. wiem cos o tych problemach z dogadaniem sie.. no ale jak mi juz wczesniej na jakies "emergency" wizycie pani pielegniarka powiedziala, ze przeciez mieszkamy w Belgii, wiec w domysle - "powinnismy" my mowic po franc., ona po ang nie musi.. niby racja, ale zabrzmialo srednio, bo grzecznie zapytalismy, czy mozemy rozmawiac po ang. jesli jest taka mozliwosc.. Dlatego szukamy pediatry Polki.. musze miec ten komfort dogadania sie... x no i zaczelo sie pisanie na raty.. :-) x chyba z tego wszystkiego nie podziekowałam za gratulacje.... BARDZO SERDECZNIE DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE CIEPŁE SŁOWA I ZYCZENIA DLA NAS... x ila78.. pamietam Cie oczyw... ;-) nawet dokladnie twoja buzke ze zdjecia z nk... dziekuje za gratki.. :-* wszystkiego dobrego dla CIEBIE i malenstwa.. ps - a rodzenstwo..? bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu-fajnie,że już w domku,nareszcie już w domku z małym. Jeszcze raz gratulacje i niech maleństwo ładnie rośnie. A ja dziś miałam badanie prenatalne ,wszystko z dzidzią jak najbardziej dobrze,zdrowy,strasznie był r***liwy .To jest mój 13 tydzień,oby tak dalej. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Joasienko mam nadzieję że u lekarza wszystko ok i że potwierdzi że to tylko refluks i niecierpliwość małej . Wiem że stresuje Cię każde karmienie , ale wszystko się ułoży zobaczysz . Myślę że to iż udało mi się przyzwyczaić Emilkę do łóżeczka to poprostu fart ;-) U nas ok , ale jak już pisałam nie śpi wogóle w dzień i dalej jestem uziemiona , nic nie mogę zrobić. Cieszyłam się że śpi w wózku , wcześniej tak było że dopóki jechał wózek to spała a teraz to się zmieniło , śpi w porywie 15-30 min i to na raty ;-) budzi się i nie chce już być w wózku , jest ryk i gnamy do domu ;-) także jeśli chodzi o dzieci - nie ma nic stałego i pewnego. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadziejo jak ja Ci zazdroszczę tego robienia obiadu i prania ;-) ja póki co nie mam na to szans , chyba że w nocy ;-) Emilka też miała dwa kłucia w uda i rotawirusy doustnie, pamiętaj żeby nie calować go przez 2 dni i zachować higienę rąk , bo zafundujesz sobie wir ucha i siedzenie na kibelku ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu , cieszę się że już jesteście w domku, teraz się musicie zorganizowac , więc to chwilkę potrwa ;-) Hormony niestety będą Ci towarzyszyć wszędzie , więc rycz jak masz potrzebę to lepsze niż duszenie w sobie emocji. Na szczęście to stan przejściowy.Najważniejsze że masz pokarm , odejdzie jeden stres. Trzymajcie się ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Monik80 cieszę się że że badania ok , i że dzidzia ładnie się rozwija ;-) wiercił się bo jest wstydliwy /wa co się będzie obnażał/a przed obcymi ;-) pozdrawiam wszystkie mamusie i ciężaróweczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini.. a może spróbowałabyś w chuście z Małą spacerować.. ? Skoro nie lubi w wózku, woli byc blisko Ciebie, to moze warto to wykorzystac w ten sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do Was prośbę (pytanie) Czy któraś z Was miała w ciąży bakterie i leukocyty w moczu? Czym to leczyłyście? To jest bardzo niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, ja nie miałam, ale mój lekarz bardzo mnie przestrzegał, żeby dokładnie pobierać mocz do badania. Mówił, że przed oddaniem trzeba koniecznie się umyć i nie oddawać pierwszego strumienia, tylko środkowy, bo bakterie są obecne na powierzchni dróg rodnych i stąd ważne, żeby trzymać się tego, co powiedział i żeby tych nie wykryło. i powiem Ci, że to prawda, bo miałam pobierany mocz w szpitalu i też mi wyszły wtedy bakterie (nie byłam wtedy umyta), a dwa tygodnie później oddałam zgodnie z jego wskazaniami i już czysto (bez żadnej kuracji). Więc jeśli oddawałaś mocz niezgodnie z zaleceniami, to może warto powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu- ja tez tak miałam ze zaraz po cc na spacer poszłam a pózniej zdychałam pare dni musisz na siebie uważać nawet kiedy będziesz się już czuła dobrze. a no i u mnie chyba jednak szwy poszły :( Nerwy i mała deprecha to normalka minie zobaczysz .Ja z moim do tej pory sie kłóce . xxx Kini nasz właśnie miała tak samo jak Twoja Emilcia szczepienia a co ty piszesz o tym nie całowaniu??? ja buzi nie mogę od niego oderwać od czasu kiedy sie do mnie usmiecha .Najsmieszniejsze ze jak to przeczytałam to zaraz ucho zaczeło boliec i do kibelka mi sie chce hhihhihi.Nikt mi nic nie powiedział o tym .No Nati sie troche uspokoił nadal sie wierci w wózku ,ale polezy sam troche oby tak dalej. xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja pisałam Ci że Natuś dostał doustnie w szczepionce rotawirusa , to jest aktywna szczepionka i możesz się Ty i Twój mąż zarazić i będziecie mieli coś w rodzaju ''grypy jelitowej''Mnie uprzedzili w przychodni , ale myślę że już byś się zaraziła ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu myślałam o tym ale nie ma mowy.. ona jak ma skrępowane ruchy to dopiero się wścieka ;-) myślę ze to jest też tym spowodowane iż jest coraz starsza i nie che już leżeć i patrzeć na sufit gondoli ;-) Jak wyjmuję z wózka jest cisza ale potem... ;-) Mam nosidełko chicco muszę wypróbować może będę je brała na spacer zobaczymy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini... wszystkiego naj, naj... x kanapko..czyzbys "rzadziala" juz na porodowce..? :-) x nadziejko.. oj, to nieciekawe z tymi szwami.. ale tote zewnetrzne? x pozdrowionka dla wszystkich.. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko co z Tobą? Normalnie mam przeczucie że Ty już urodziaś!!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu dziękuję 😘 Słuchaj co do blizny to Loniu staraj się nie przedźwignąć zwłaszcza w tych pierwszych tygodniach , wiem że to niełatwe ale niech mąż Cię wyręcza jak tylko może , bo nietrudno o przepuklinę w miejscu cięcia.. Pamietam jakieś 3 tyg po cc po całym dniu takiego biegania tak mi spuchło okropnie że się wystraszyłam , było twarde jak kamień. Dbaj , wietrz i jak się tylko zagoi smaruj maścią na blizny i masuj oliwką a szybciej wrócisz do formy. Zadnych pasów poporodowych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie czy wy szczepicie dzieci na te dodatkowe szczepieniatam wchodzą rotawirusy itd. jaki jest kosz tych szczepień?bo koleżanką ma pierwsze szczepienie i i w aptece powiedzieli 870zł.czy waszym zdaniem warto dodatkowo szczepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini no nikt mi nie powiedział ze coś takiego może się zdarzyć .A ja chodzę i go całuje ciągle ,nie chciałabym nic złapać bo jutro jedziemy do polski .;) XXXX Loniu tak zewnętrzne .Jak tam Michaś sie miewa??? xxx Dziewczyny weszłam na chwilę na pierwszą odsłone naszego topiku i tam dziewczyny już o drugie pociechy się starają .A wy kiedy planujecię??? Bo my w nastepnym roku moze będzie dziewczynka tym razem hi nie wiecie co się dzieje ze starymi staraczkami z iui??? ciekawa jestem co z nimi ???.cIĘŻARÓWECZKI A CO U WAS???kanapka podejrzewam że już tuli Damianka w ramionach to która następna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pula ja nie płaciłam nic wszystko poszło na NHS ale to u mnie nie wiem jak w Polsce ,wiem tylko że lepiej dmuchać na zimne . xxx Kini -Wszystkiego naj naj lepszego ♥ xxx Anetko ja mam ochraniacz na szczebelki jak dzidzia jest mała to nie za bardzo sie przydaje bo dziecko nie rzuca się po całym łóżeczku ,ale potem jestem pewna że się przyda .W sumie to zawsze jakieś zabezpieczenie. xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej a gdzie moj post??? Wcielo go, albo mi juz sie na oczy rzucilo:) Ale widze ze Paula napisala mi apropos tego ochraniacza na szczebelki wiec gdzies musi byc:D No i dzieki za rade, tak wlasnie myslalam, ze jak dziecko male to chyba srednio sie przydaje, poza tym chce miec mala na widoku jak bede juz sie kladla spac a taki ochraniacz prawie cala mi ja zasloni:) wwwwwww Nadziejka- ja bardzobym chciala byc w drugiej ciazy jak Lila bedzie miala roczek, albo cos kolo tego... Takie mojemale marzenie, zobaczymy czy sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×