Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Loniu ja teraz śmieję się że miałam dwa porody ;) rodziłam naturalnie /bez zadnego znieczulenia/ przez 9 godzin i doszło do rozwarcia 9 cm i skurczy co 1 min ale synus nie chciał wyjść :( i lekarz podjął decyzje o cc min po tym jak zobaczył zielone wody płodowe.Jak sie pożniej okazało była to słuszna decyzja bo mały miał tzw "wysokie proste stanie głowki" czyli po naszemu źle wstawił sie w kanał i nie miał żadnych szans na wyjście tą drogą a po drugie dodatkowo był okrecony pepowiną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morgana teraz w lipcu to może nie ale we wrześniu na pewno pojedziemy to będzie miała już 7 m-cy i wtedy chce już mieć nosidełko i iść z nią gdzieś nie za wysoko. Zdam relacje jakby co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu- dasz rade.. Domyslam sie, ze to czekanie i niepewnosc jest wykanczajaca,ale juz naprawde niedlugo... Wiem, ze nie lubisz tego slowa:) Mam nadzieje, ze Michas sam zdecyduje, ze juz pora na niego i nie bedzie czekac, do terminu cc..Czego Ci bardzo mocno zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu, ja czytałam, że już 3-miesięczne można, ale sama też planuje z półrocznym dopiero iść. To fajnie, zawsze to z pierwszej ręki doświadczenia będę miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt ja bym na Twoim miejscu poszła do lekarza i zrobiła próby wątrobowe, bilirubinę żeby wykluczyć cholestazę. Niestety na takim etapie ciąży jest ona prawdopodobna. A jeśłi okaże się, że jest powinnaś być leczona a maluch monitorowany. Gusiu zazdroszczę wypadu w góry, tak mi się marzy Zakopane. U mnie zaczyna się 35 tydzień, w poniedziałek usg. Bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,podczytuję was codziennie,ale rzadko coś piszę,u mnie wszystko w porządku ,czuję się dobrze, za 2 tygodnie będę miała usg prenatalne,mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze. Loniu-to już niedługo i będziesz miała swoje maleństwo. Szczęśliwego rozwiązania. Daisy2-witaj. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info w sprawie urlopów ja się nic nie dowiedziałam bo do zusu wysłałam męża. Loniu spoko urodzisz wcześniej tak myślę to może być dziś jutro... Ja też już mam dosyć kość łonowa boli mnie jakby mnie jakiś granat od środka miał zaraz rozerwać i spać nie mogę eh damy radę. Kanapeczko a u Ciebie? Cisza spokój? Będziesz rodziła naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) mam pytanie do Was - doświadczonych:) Słuchajcie czy któraś z Was miała krwiaka na macicy podczas ciąży? Ja mam od początku i to obok Maluszka:( Łykam D*phaston, ale na razie krwiak się nie zmniejsza;/ Lekarz wysłał mnie teraz na zwolnienie, mam odpoczywać. Nie mówił nic o leżeniu, zalecał natomiast spacery i tego rodzaju delikatną aktywność. Poza tym wszelka forma wysiłku zabroniona.Martwi mnie ten krwiak:( choć i tak radość z posiadania w sobie Dziecka przerasta moje obawy x-krotnie:) Dziewczyny jak miałyście podobne doświadczenia, napiszcie jak to było u Was. Monik trzymam kciuki za prenatalne! Też się wybieram na początku sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu kochana Ty juz na dniach będziesz tulic niuniaczka do piersi :) wyśpij sie póki możesz bo potem będzie ciężko .Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie xxx keyt marietanka ma racje z ta cholestaza to moze byc to xxx Gusiu moja znajoma z dwumiesięcznym dzieckiem jechała do polski i wszystko było ok my za dwa tygodnie też się wybieramy do pl samochodem 1600 km mam nadzieje ze may dobrze przejdzie droge ,jak narazie w aucie śpi i jest spokojny wiec może nie będzie tak zle xxx u nas leci powolutku Nati rośnie śpac na dniu nie chce tylko chciałby byc noszony zeby sobie zwiedzał heheh a tak serio to bardzo lubi gapić się w ściany,albo sufit :) dzis byłam na glukozie wynik przed jedzeniem w normie po obciążeniu wynik za dwa dni ,ale robiłam krew jak tylko wróciłam do domu i tez byłw normie .Mam nadzieje że koniec z cukrzycą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Sanders gratuluję chłopaka! ;-) a czas będziesz mogła teraz dobrze wykorzystać dla siebie ;-) Ja brałam w ciązy Prenatal classic i Femibion Natal ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu tak Ci współczuje tego czekania oc***eć można.. siedzisz tam pewnie jak na rozżarzonych węglach i odliczasz dni.. nie będę Ci pisac ze juz niedługo ale to naprawdę lada chwila - cierpliwości ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko ja też mam ceratkę ochronną pod prześcieradłem , kupiłam w ikei i jest ona z jednej strony bawełniana i mała nigdy się nie odparzyła ani nie zgrzała nawet. A warto mieć coś takiego bo czasami zawartość pampersa może Cię zaskoczyć ;-) kilka razy zdarzyło mi się że musiałam rozciąć nożyczkami body i je poświęcić bo nie wyobrażałam sobie zdjęcia ich przez głowę takich zafajdanych ;-) a i ulać też się potrafi sporo więc lepiej mieć zabezpieczenie. A co do dżemu to pycha , rób dla siebie i niech ''inni'' też robią dla siebie ale nie Twoimi rękami ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia rozumiem że ona ma niby uczulenie na laktoze czyli mleko krowie które Ty pijesz? to dziwne bo jak moja dostała tej sapki i pytałam o to lekarkę bo wyczytałam że sapka może być objawem alergii to powiedziała że za wcześniej na alergie u takiego dziecka i b rzadko się zdarza.Raczej bym obstawiała suchą skórę.Edzia z emolium to ostrożnie używaj jeden produkt , nie wszystkie naraz bo tam cała masa parabenów i PEG jest przereklamowany. Ale tak czy siak to ja i tak unikam teraz mleka , kupuję sobie sojowe i ryżowe jest wspaniałe ;-) My szczepienie zniosłyśmy nawet dobrze , obyło się bez czopka ale potem spała przez cały dzień.Emilka też mało śpi wtedy trochę ją noszę , trochę bujam trochę kładę i tak w kółko , ogólnie wszystko jej się szybko nudzi ;-) A co do chrzcin to chciałam Cię zapytać czy wymagane jest Twoje bierzmowanie? bo ja nie mam i nie wiem czy nie będę musiała najpierw tego załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka miła koleżanka nas odwiedziła :) Witaj Daisy :) A kochana - to coś co z Gościem piszecie bawełnianego to np.co? Sorki że tak może męczę, ale wiadomo - każdy chce jak najlepiej, a mój synuś może już wyjść w każdej chwili - choc jeszcze ma czas. Ale ostatnio tak się wierci ... że chyba już chce do mnie. A dzis siostra z nim rozmawiała to myślałam że zaraz mi przez brzuch wyjdzie- chyba lubi swoją cioteczkę bo jak wariat się popisywał i skakał mi i widać ze i jemu i cioci sprawiało to wielką frajdę :) hehe Gusiu - a ten twój podkład to taki jednorazowy czy nadajace się do prania? Bo też ciekawy. Agaolcia - czuję się dobrze - dziękuję :) Mały fika w brzuszku. Jedno co mi doskwiera to ból w krzyżu i skurcze łydek podczas snu, ale nie narzekam. Co do porodu to nie wiem, bo ostatnio dr wpienił mnie i nic mi niepowiedział. Robił pewnie usg na szybkiego bo było sporo dziewczyn iż tydzień wcześniej mieli popsute usg, więc liczba osób się podwoiła. Powiedział że w dniu porodu będzie widać jaki będzie poród. Bardzo nieładnie postąpił. Co szkodziło mu powiedzieć jak wygląda sytuacja na chwilę obecną. A chwaliłam go sobie ...... No ale to NFZ ..... Dark_paradise - niepomogę :( Ale zaskoczyłaś mnie tym pytaniem. Kini- ja nie mam Ikei w swoim mieście :( Ja najbardziej liczę na allegro i tam robię większość zakupów. A dżemy już zrobiłam 13 słoiczków - starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy ja też Cię pamiętam i Twoją historię , fajnie że do nas wpadłaś ;-) pozdrawiam 😘 Ucałuj Wojtusia ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz keyt ja też uważam ze powinnas iśc do lekarza , to może być choć nie musi cholestaza ciążowa ja też ją podejrzewałam u siebie pod koniec ciąży bo mnie wszystko swędziało ale nie potwierdziło się. Właśnie najbardziej swędzi w nocy i zaczyna się od rąk i nóg. A ulotką się nie sugeruj bo wszystkie leki mają napisane że może wystąpić objaw alergiczny . zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz marietanka wszystko będzie dobrze zobaczysz , trzymam kciuki za poniedziałkowe usg ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz dark paradise ja niestety nie jestem w stanie Ci pomóc może dziewczyny cos wiedza na drugim forum pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczynki! U mnie powoli sytuacja opanowuje sie. Wyczytalam, ze to oczywiście moja wina, ze Blanka tak ciagle wisi przy piersi, bo tak ja nauczyłam. Co zakwilila to ja już z cycem lecialam i tak sie nauczyła. Przez to nie najadala sie konkretnie za 1 raz tylko ciagle jadła przekąski i ciagle miała apetyt, a do tego dochodziły bóle brzuszka bo sie żywią mlekiem początkowym. Jeśli chodzi o nocki to 2 dni usunęła już sama w lozeczku o 2 karmienie i znowu sama usunęła i spała do 6:30. Dziś cały dzien uczę ja zasypiac w lozeczku na drzemki. Oczywiście nie zostawiam jej tam samej żeby płakała, tylko uspokajał i znowu odkladam. Czasami kilka razy. To strasznie trudne, ale widzę ze jest dzięki temu spokojniejsza i jak sie przebudzi to potrafi sama usnac. Mam nadzieje ze to sie uda na dobre, bardzo bym chciała. Wczoraj już spokojnie ugotowalam obiad, a dziś pomalowal nawet paznokcie. ###### Loniu wiem, ze nie możesz sie doczekać, tez tak miałam. Uwierz, ze te początki trudne i wysypij sie teraz Kochana do oporu. Po cięciu pierwsze 3 dni sa bardzo ciężkie, potem 4 nadal pobolewa, 2 tydz trochę ciągnie, ale raczej nie boli tak bardzo i u mnie po 2 tyg już nic nie bolało i nie ciągnęło. Samo ciecie i znieczulenie sa bezboleśnie, a atmosfera na sali bardzo relaksujaca. Ja mam z tego momentu miłe wspomnienia. ###### Kanapeczko ja mam taki podklad, ale muze Ci powiedzieć, ze raczej mi sie nie przydał do tej pory. Moze u starszego dziecka? Możesz tez podłożyć zwykła pieluszke pod dziecko i będzie zawsze świeża bo przescieradla codziennie nie pierzesz. Poza tym noworodki lubią być raczej skrepowane, bo nie panują nad raczkami i ich nagle ruchy je wybudzaja. Dlatego raczej nie śpią na przescieradla tylko w rozku, otulaczku lub spiworku - tak przynajmniej jest u mnie. ###### Kini co u Was??? Wczoraj 9 tyg minęło?? Troszkę lepiej u Was? Postarają sie wydłużyć Emilce troszkę przerwy miedzy karmieniami, u mnie to pomogło; karmie ja co 2,5-3h i wtedy je jak szalona i dłużej śpi. I będzie czas paznokcie pomalować.. ####### Gusiu my mamy za sobą już 3 podróże po 300 km. Blanka śpi w samochodzie i dzięki temu jest potem spokojniejsza. Udanego wypadu. Buziaki Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kini a jakich pieluch uzywasz? Bo napewno nie oryginalnych Pampersow? Babydream czy Huggies i te inne pseudo pampersy oczywiscie ze przemakaja , wystarczy , ze dziecko sie troche poprzewraca i pielucha juz zmienia pozycje.A oryginalny jest mieciutki i dopasowuje sie do cialka dziecka i naprawde rzadko kiedy cos przeleci a jak juz to przeciez nie zaleje materaca. Mojemu maluchowi przez 9 miesiecy jeszcze ani kropla nie wyleciala,nawet jak cala noc przespi bez przewijania to pampers jest rano ciezki , ale wszystko suche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama21@92
hej dziewczyny ja jestem w 39 tyg ciazy i nie mam zadnych skurczy przepowiadajacych mialyscie juz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu używam tylko oryginalnych pampersów... mimo to zdarzyło się kilka razy że zawartość wypłynęła górą kiedy dziecko leżało. Nie ściskam także maksymalnie małej tymi rzepami , wolę żeby była luźniejsza niż odciśnięta na ciele..może w tym sęk.. Tak czy owak , u mnie podkład do łóżeczka się sprawdził ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu Moja Wiktoria bardzo lubi podrożować, czasem coś zamarudzi, ale ogólnie śpi w foteliku jak tylko samochód ruszy. Jeżdzimy do Polski 160km i jest ok. Kini Z tą alergią jest na razie podejrzenie, mam po prostu Wiktorię obserwować. Ona pije też dużo mleka sztucznego, bo ja ciągle latałam po urzędach złatwiać a to mieliśmy 2 pogrzeby i tak w kółko w stresie na czym moja laktacja ucierpiała. Dlatedo jutro jak pojedziemy do Polski to będzie już spokojniej, nawet umówiłam się we Wrocławiu do poradni laktacyjnej. A co do chrztu, to generalnie potrzebne są zaświadczenia z Bierzmowania i ślubu, ale generalnie ksiądz bardziej zwraca na te wszystkie zaświadczenia u chrzestnych a nie u rodziców dziecka. Wszystko zależy od księdza. Mój nic nie chciał, nawet nie dał żadnych kartek dla chrzestnych do spowiedzi. Powiedział tylko ile mamy zapłacić i załatwione. Z tym bierzmowaniem to bardziej zwracają uwagę jeśli idziesz załatwiać ślub, a my mamy ślub kościelny także ok. Czyli jak widzisz czeka mnie kupno sukieneczki do chrztu dla Wiktorii czego nie mogę się doczekać. A jaki kosmetyki poleciłabyś mi na te problemy skórne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu z emolientów to warto kupić Balneum Optiderm krem - jest całkowicie pozbawiony paskudnych parabenów i PEG (Balneum Intensiv je ma ) lub Physiogel krem. Bardzo skuteczny na suchą skórę jest krem Atoperal baby posiada on co prawda nieco sztucznych dodatków i konserwantów ale potrafi szybko wyleczyć skórę no i nie posiada ich aż tyle co sztandarowy Emolium. Dzięki za info na temat chrztu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kini mnie uczono jeszcze w szpitalu zasady takiej,ze pampers powinien byc tak zapiety ,zebys mogla lekko wsunac dwa palce (wskazujacy i srodkowy) miedzy brzuszek a pampersa. Paluszki na plasko oczywiscie:) Wtedy pielucha spelnia swoje funkcje i maluch nie jest za mocno czy za lekko zapiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna86 Zwykle co łaska, ale nasz ksiądz powiedział 400 zł. Kkini dziękuję bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini Byłam dzisiaj w poradni laktacyjnej i kazała mi co 2,5 godz. odciągać mleko, żeby zwiększyć ilość mleka z piersi i dążyć do rezygnacji z mleka sztucznego. Pytała jakim mlekiem karmię i jak zobaczyła Małą to potwierdziła przypuszczenia dotyczące alergii pokarmowej u Wiktorii na mleko krowie. Czyli dietka zero produktów z mleka krowiego, orzechów, kakao, czekolady, miodu i cytrusów, bo są alergizujące. Reszte rzeczy mogę jeść. Na początku myślała, że zapobiegawczo mogę dawać Wiktorii mleko HA, ale jednak później jak opowiedziałam jej o problemech Wiktorii z bolącym często brzuszkiem, suchą skórą i ciemieniuchą, która się ostatnio u niej pojawiła, to powiedziała, że właśnie to są symptomy alergii na mleko krowie i jeśli dokarmiam ją mlekiem sztucznym to musi być to mleko PEPTI (na receptę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Dziewczynki :) wreszcie oficjlanie mogę się do Was przyłączyć. Jestem w ciąży :) Mam do Was pytanie. Czy którąś z Was swędziała skóra na początku ciąży? Zrobiło mi się jakby uczulenie, a boję się wziąć wapno i zaczynam świrować, a mój gin na urlopie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Karina- gratuluje:) ktory to tydzien? Co do swedzenia, to ja dlugo borykalam sie z wysypka na lokciu, moja gin polecila mi wlasnie wapno, dodatkowo smarowalam sie jakas mascia, ale nie pamietam co to bylo. W aptece pewnie cos Ci poleca, co mozna stosowac w ciazy. Albo nasza Kini, jak wejdzie na forum:) A co Cie konkretnie swedzi??? Tak czy siak przy najblizszej okazji pokaz sie lekarzowi, albo udaj sie do dermatologa... Jeszcze raz gratuluje:) wwwwwww A u nas pogoda sie popsula..Liczylam dzisiaj na jakies jeziorko a tu d..pa wwww Edzia- zajrzyj do nas na fb, dawno nie widzialysmy Twojej Wiktorii :) trzymam kciuki, zebyscie szybko poradzily sobie z alergia.. wwwwww Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina - GRATULACJE... :-) Opowiedz coś więcej.... Naturalnie zaskoczyło? Przypomnij nam troszkę swoja historię.. Uściski i witamy na forum... ps - co do swędzenia to nic nie pomogę, choć własnie drapię się po łapce, bo coś mnie w nocy użarło.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ! Edzia , współczuję Ci tego ściągania co 2,5 h to straszna katorga ale niestety to jedyny sposób na produkcję no i podstawiaj ją jak najczęsciej.A jednak alergia. Dla małej nie ma nic lepszego niż Twoje mleko no ale musisz być na diecie. Ja jak pisałam wcześniej odstawiłam narazie krowie mleko na rzecz sojowego i ryżowego . Poszukaj sobie w necie są gotowe przepisy i dieta bezmleczna będzie Ci łatwiej coś przygotować.Z ciemieniuszką to pewnie wiesz jak walczyć , chociaż teraz jak jest tak ciepło to trudno dziecko trzymać w czapce ale w aptece są specjalne preparaty na ciemieniuchę i suchą skórę głowy , a mleko Pepti u nas jest na zamówienie i trzeba wcześniej.Spokojnie dzieci na szczęście z tego wyrastają musisz byc tylko cierpliwa ;-) Właśnie Edzia ''zaniedbałaś'' nas na fb , prosimy o fotkę Wikusi ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Karinko nareszcie jesteś !!!!!! wiesz jak Ci kibicowałam , opowiedz jak ''to było'' bo ostatnio nie byłam na inseminacji. Bardzo Ci gratuluję , mówiłam że to będzie w tym roku pamiętasz ? ;-) dbaj o siebie i nie stresuj się to najważniejsze. Co do alergii to najbezpieczniejsze jest wapno i pomaga. Kup sobie dla dzieci jeśli się boisz zwykłego , zawsze poczujesz się bezpieczniej to taki mój sprawdzony sposób, bo coś co jest dla dzieci to nie może przecież zaszkodzić ;-) a maści to Ci żadnej nie polecę bo musisz znać przyczynę alergii , możesz natomiast kupić sobie jakiś krem (emolient) który działa przeciwświądowo np atoperal lub Epikrem przeciwświądowy jest bez recepty . On też likwiduje świąd wywołany detergentami więc możesz spróbować ale i tak powiedz to koniecznie lekarzowi przy najbliższej okazji.Gratuluję Ci bardzo :-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Joasieńko bardzo się cieszę że Blanka powoli przekonuje się do łóżeczka , to cięzka zaprawa ale warto się pomęczyć. My mieliśmy wczoraj pierwszy raz gości takie spóźnione ''pępkowe'' i bałąm się jak to będzie przy małej ale było ok , po kąpieli dostała butelkę , położyłam ją do łóżeczka i nawet szybko zasnęła ,miałam ją na podglądzie więc mogłam się nawet zrelaksować i poczuć jak kiedyś.. ;-) napisz jak tam postępy i czy daje Ci troszkę odetchnąć ;-) Ucałuj Maleńką no i czekamy na fb na was . zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz U nas dziś ładna pogoda ale wietrznie wysłałam męża na spacer więc mam chwilę żeby coś ogarnąć. Miłego dnia dziewczynki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×