Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

kini Kupiłam jej kaszkę dla alergików minima dla alergików, czyli nie czekoladowa i daję Wiktorii zamiast wieczornego mleka, w miseczce. No i karmię ją łyżeczką. Szybkiego powrotu do zdrowia dla Was i oby Emi nic nie załapała. Gościu ja mam taki sam wózek jak kini i jest super! Anetko Szybkiego porodu i jakbyś jak najszybciej trzymała Maleństwo w swoich objęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini Zapomniałam napisać, ze bylismy z Wiktorią dzisiaj w Berlinie na tej konsultacji główki. Zmierzyli wszystko i ma różnice 2,2 cm - więc trochę jest. Niestety jest to przyczyną braku tych wód płodowych i przez to miała również za ciasno, ale założymy jej ten kask terapeutyczny i będzie wszystko ok. Na razie musimy czekać na zatwierdzenie od niemieckiej kasy chorych, że zapłacą i potem do 2 tygodni będzie gotowy. Mam nadzieję, że ta kasa chorych szybko da odpowiedź. A jak nie zapłacą to i tak zapłacimy prywatnie - 1800 Euro, ale czego nie robi się dla Maleństwa. Jakieś 5 miesięcy będzie musiała go nosić, może krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia no to fajnie ze juz sprawdzone i da sie to skorygowac tam pewnie kasa lepiej dziala niz u nas i szybko zalatwicie ten kask. a co do karmienia to sa fajne butelki z lyzeczka i sa duzo poreczniejsze do kaszek ja od poczatku takiej uzywam i Ala bardzo ladnie je z niej tzn wogole lyzeczka le nie umie wogole z butli ze smoczkiem i z piciem mamy maly problem no i ciocie musze sie pochwalic ze zaczela raczkowac i robi to cholerka mała coraz szybciej :-) a ja za 2h jade na grzyby trzymajcie kciuki za udane zbiory Kanapeczko i jak samopoczucie? przesylamy z Alusia buziaczki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka powodzenia trzymamy kciuki za szybki porod no chyba ze juz po :-) 🌻 gosciu ja mam xlander xa fajny stabilny ale za lekki nie jest 🌻 Paula ja mialam 2 torby dla siebie i malej i wiekszosc tak miala w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morgana ja zaczelam prac Ali rzeczy z moimi tak po 6 mcach najpierw 1-2 szt i obserwowalam czy nic sie niedzieje i to bez dodatkowych plukan i teraz juz wszystko piore razem i jest ok a piore w tabletkach z persila albo z ariela ale sa tez proszki normalne z dopiskiem sensitive i one sa delikatniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu - dziękuję - o dziwo czuję się dobrze.Prawdą jest że dziecko dodaje sił. Jego usmiech, guganie, wyciera me łzy. Mając jego - nietrzeba mi nic. Jest całym moim światem, całym bogactwem. Choc wiadomo że dla mnie to on bogactwem, ale dla niego człowiek bogactwo by chciał mieć by dać mu w życiu wszystko. Raz tylko się poplakałam jak mama powiedziała że może skoczymy kurtki na zimę popatrzeć. Ja do mamy (choć wiem że ona gotowa mi sama kupic) że nie chce kurtki - wolę coś kupić dla niuńki. A mając teraz 80% wypłaty i tego 1tysiąca ..... szczepionki na głowie, bo 1 brałam kupowaną 6w1 i teraz niby musze juz cały czas takie kupowane brac, tak? A i rotawirusy zaraz - potrzeba mi 600zł, a mój mąż tym się niemartwi ... Ale ważne że mam spokój i czuję się teraz jako matka. A to czułam jakby moje dziecko było teściowej i ja by go wziąć musiałam czekać aż mi sami dadzą (co raczej nie było możliwe) lub gdy zrobi w pieluchę lub chce jeść - okazja by zabrać dziecko. Jej - tego nie da się opisać - tego uczucia. To tak jakby kto ci dziecko porwał a ty za nim tęsknisz - chcesz je przytulić. Ja jego praktycznie miałam gdy karmiłam, przy cycu, w nocy. Gdy spał ich nie było, a gdy wstanie, ja nakarmie ... I też jako matka chcę go przytulić. Ach .... jako mamusie długo czekajace na dziecko wiem że mnie rozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia najważniejsze że byliście , zdiagnozowaliście i można to korygować. Mam nadzieję ze Wam to sfinansują a jeśli nawet nie to i tak warto jeżeli macie tylko taką możliwość.Trzymam kciuki będzie dobrze. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko cieszę się że samopoczucie dobrze , niej daj się jesteś silna. A szczepionkę jak zaczęłaś cykl ze skojarzoną (płatną) to musisz teraz to kontynuować inaczej nie ma to sensu. Dobrze że masz tą Mamę blisko , razem dacie radę. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusia udanych zbiorów , pochwal się potem. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz U mnie nie ciekawie , miałam dziś wizytę domową bo szyja mi spuchła tak że głową nie mogę ruszyć i bolą mnie węzły.. dostałam jednodniowy antybiotyk ale nie mogę karmić przez 24h , muszę ściągac. Mam nadzieję że to nic groźnego i szybko przejdzie. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Miłego weekendu dziewczyny 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho Kini - wzięło cię na całego. Mnie to stopa pobolewa. Mówią że to ostrogi czy jak się to zwie. Najgorzej jak chodzę, a chodzić muszę np. na spacery - idę czasem ze kuleję, ale robie to dla małego,bo śpi sobie na spacerku, powietrza świeżego łapnie. Tu na osiedlu u rodziców widzę też chodzi dziewczyna jakaś na spacerki. Często się z nią mijam. Dziś chciałam zagadać, ale zbrakło mi odwagi. Zawsze bym miała koleżankę do schadzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko.jak masz dowo ze te pieniadze na lokacie sa od twoich rodzicow(z ksiazeczki mieszkaniowej)to sad nie uzna tego jako wspolnoty.wycofaj je jak najszybciej i zaloz w innym banku. Mojej mamy kolezanka miala taka sytuacje:rodzice kupili po slubie mieszkanie dla nich.a po 20latach malzenstwa szanowny slubny znalazl sobie inna i chcial pol mieszkaniama grosza gologupiec nie dal.jej rodzice mieli na szczescie dokumenty otwierdzajace ze spieniezyli ksiazeczki i cos tam jeszcze i jej fo mieszkanie kupili.takim oto sposobem niewierny maz zostal z niczym!!!! Pamietaj tez ze bez rozwodu mozesz podac go o alimenty!to ze rodzice cie przyjeli nie oznacza ze maja utrzymywac dziecko.on musi dawac kase na syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie Kanapko on musi Ci dawac pieniadze na syna,no jak to on sobie wyobraza? niepowazny czy co??? A co by bylo gdyby nie bylo Twoich rodzicow? z czego bys zyla? Bierz go za d**e,niech daje dziecku na utrzymanie i nie miej skrupulow zadnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ja Ci powiem, jak jestem przygotowana. Normalnie mam jakiś taki krem chyba z Rossmanna (Hipp) czy Ziajki (dostałam), a w razie rumieniu to mam zakupione: Bepanthen i Linomag (ten drugi dostałam). Bepanthen ja sama stosuje i mam zaufanie do tego lekarstwa. Dziś idę do szpitala wypytać się, co i jak, cała wyprawa będzie, bo to nie tak blisko. Trochę się denerwuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna wypytaj sie i daj znac: ) a do buzi przed wyjsciem na dwor to tez ten hipp? ja kupilam kosmetyki z hippo i dostalam dwa male kremiki gratis.nie wiem czy tym smarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do twarzy mam dwa kremy Pharmaceris baby - kiedyś Kini polecała, a ja też mam zaufanie do tej firmy. W sumie to nic w tym szpitalu specjalnego nie załatwiłam. Nikt nie jest w stanie udzielić informacji, jakiej potrzebuję. Ale przynajmniej wiem, jak wygląda dojazd do szpitala itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tyleczka to same przetestujecie co waszym maluchom pdzypasuje u nas sudocrem ani bephanten ktory jest super tez na pogryzione sutki nir pomogł dopiero alantan plus masc zielony podzialal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula jeżeli z pupką nic się nie dzieje to niczym się nie smaruje bo i po co? Ja nie smaruje a jeżeli coś się dzieje to używam maści alantan plus i po problemie. Do buzi pharmaceris lub hipp to dobry wybór ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szczerze to problem był tylko przez pierwsze 3 m-ce później jaka kupa by nie była tyłeczek ani razu się nie odparzył nie wiem może skóra się wzmocniła. Ale na wszelki wypadek w apteczce mam. Na początku to po każdej kupie smarowałam bo tyłeczek był dość wrażliwy. 🌻 A do buźki muszę coś kupić bo Ala ma prawie 8 m-cy a do tej pory jakoś nie smarowałam jej buźki żadnym ale na mrozy już coś będę musiała kupić Dobra idziemy się kąpać jeść i spać 🌻 Kanapeczko jak samopoczucie?? A reszta mamusiek i ciężaróweczek?? Aneta a ty już tulisz swój skarbek? Czy jeszcze w dwupaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś na świat przyszła córeczka Anetki ❤️ ważyła 3180. Anetka pisała że poród był piekłem skończyło się cesarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ktoras z was tak miala? pod koniec wrzesnia zaczelo swedziec mnie cialo w nocy,moj lekarz wyjechal za granice i kontakt bedzie z nim po niedzieli.slyszalam o takiej chorobie jak cholastaza ciazowa.poszlam wiec do lek rodzinnego i dostalam skierowanie na proby watrobowe (to bylo 03.10).wyniki mi wyszly bardzo dobrze, wrecz w samym srodku norm.swedzenie przeszlo az do dzidiejszej nocy.tak mnie rece swedzialy ze spedzilam pol nocy z rekami pod kranem z zimna woda.jaki moze byc powod? czy jest sens powtarzac wyniki jak 10dni temu byly dobre.wizyte mam za tydzien w czwartek ,ale w poniedzialek juz bede mogla dzwonic do niego.co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, gratulacje. Mam nadzieję, że macierzyństwo Ci wynagrodzi trudy porodu. Kto jest teraz w kolejce? Milka? Anulka? Już dawno nie uaktualniałyśmy tabelki, zginęła gdzieś w przepaściach forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka serdeczne gratulacje!!! I powodzenia! :) Napisz koniecznie jak tylko zbierzesz siły :) ---- Morganna, z tego, co pamiętam to teraz Anulka, potem Ty i Paula, w grudniu chyba nikogo nie ma albo nie pamiętam, a potem już ja! :) Zaraz spróbuję odgrzebać tabelkę :) ---- Dzięki jeszcze raz za "kocykowo-śpiworkowe" wsparcie :) Jesteście super! W końcu się zdecydowałam na śpiworek z futerkiem do wózka, bo to jednak środek zimy będzie, kupiłam 2 małe kocyki, 1 większy kocyk i jeszcze 2 dostałam. Do tego rożek pikowany, rożek polarkowy i też 2 rożki z odzysku. Dzisiaj też zamawiam fotelik, chyba zdecydujemy się na używany, bo nasz maxi cosi jest za ok. 100 zł, a w sklepie ponad 500 zł. Mam opory przed używanym, ale mąż mnie namawia i chyba jednak się zdecydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie kwiatek.gif Gusia .............. 25.02.2013 ..... SN.... Alicja .......... Częstochowa Kini77.............. 08.05.2013 ......CC.... Emilka ....... Jelenia Góra Edzia81 .......... 08.05.2013 ......CC..... Wiktoria ..... Wrocław / DE Joasieńka ....... 23.05.2013 ......CC..... Blanka ....... Warszawa Nadzieja28 ...... 28.05.2013 ......CC..... Natan ........ Ostrów Św. / UK Jeny ............... 11.06.2013 ......CC..... Lenka ........ Rybnik Lonisława ....... 15.07.2013 ......CC..... Michaś ....... Łódź/Bxl Kanapka ......... 26.07.2013 ......CC..... Damian ...... Białystok Marietanka ...... 27.07.2013 ......CC..... Ola ............ Świdnik Keyt1211 ........ 01.08.2013 ......SN...... Julia ......... Biała Podlaska Agaolcia ......... 19.08.2013 ................ Jaś ........... Radzyń Podlaski Anka1979 ...... 30.08.2013 ....... CH ........... Legnica Sanders 78..... 18.09.2013 ........CH............. Wrocław AnetaG84 ...... 12.10.2013 ....... DZ ............ Poznań kwiatek.gif Ciężaróweczki kwiatek.gif Edi88............. 27.08.2013 ......................... Milka667 ........ 03.11.2013 ....... CH ............ Anulka8585 ... 03.11.2013 ........ CH ............ Katowice Morganna86 .. 25.11.2013......... CH ............ Paula-111 ......28.11.2013 .......................... olaolalalaa ..... 28.12.2013 .......................... Lisapanda ..... 24.01.2014 .............CH .............. Warszawa Monik80 ........ 01.02.2014 .......................... Łódź Karina2709 .... 16.03.2014 .......................... Biedrona84......06.04.2014 ..........................Gdańsk' --- Brakuje na pewno Margot z tego, co zauważyłam. ale to chyba i tak najaktualniejsza tabelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje sie do tabelki :) margot 28, tp 03.02.2014, chłopiec:) byłam w zeszłym tygodniu na badaniu polowkowym i było wszytko dobrze i po prostu taka radość sie pojawiła ze aż pierwszego ciuszka kupiliśmy :) teraz zabieramy sie za remont i przygotowania pokoju dla małego. Imię mamy juz wybrane - Mateusz:) rozpoczelam tez zwolnienie w pracy bo zaczyna być mi juz cieżko a lekarz stwierdził ze to ostatnie chwile na trochę lenistwa :) a jak sie czujecie Ciezaroweczki i Mamuśki? Gratulacje dla świeżo upieczonej mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Margot super ze wszystko dobrze z maluchem: )bedziemy mialy 3Mateuszka na forum: )Moj tesz Mateuszek zaraz sie urodzi i juz jedna dziewczyna ma:)Mateuszki to fajne chlopaki: ):):)milego remonciku pokoju: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula jedyne co ci moge polecic na swedzenie to zrobic badanie watrobowe, badanie kwasow zółciowych i fosfataza te trzy badania wskazuja na to czy ma sie cholestaze. mi tez ywniki wyszly watrobowe dobrze a swiad byl okropny musialam czekac kilka dni na wyniki kwasow zolciowych i fosfataze ktore albo potwierdzily albo zaprzeczyly. okazalo sie ze swiad nie jest spowodowany cholestaza a zatruciem ciazowym. mam gestoze ciazowa ktora powoduje duze puchniecie ciała i moja skora nie wyrabia łacznie z nerkami i przez to mnie wszystko swedzi, kup sobie calcium do rpzpuszczania w oczekiwaniu na wyniki i z gotowymi wynikami do lekarza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAMUSIE: Gusia .............. 25.02.2013 ..... SN.... Alicja .......... Częstochowa Kini77.............. 08.05.2013 ......CC.... Emilka ....... Jelenia Góra Edzia81 .......... 08.05.2013 ......CC..... Wiktoria ..... Wrocław / DE Joasieńka ....... 23.05.2013 ......CC..... Blanka ....... Warszawa Nadzieja28 ...... 28.05.2013 ......CC..... Natan ........ Ostrów Św. / UK Jeny ............... 11.06.2013 ......CC..... Lenka ........ Rybnik Lonisława ....... 15.07.2013 ......CC..... Michaś ....... Łódź/Bxl Kanapka ......... 26.07.2013 ......CC..... Damian ...... Białystok Marietanka ...... 27.07.2013 ......CC..... Ola ............ Świdnik Keyt1211 ........ 01.08.2013 ......SN...... Julia ......... Biała Podlaska Agaolcia ......... 19.08.2013 ................ Jaś ........... Radzyń Podlaski Edi88............. 27.08.2013 ......................... Anka1979 ...... 30.08.2013 ....... CH ........... Legnica Sanders 78..... 18.09.2013 ........CH............. Wrocław AnetaG84 ...... 12.10.2013 ....... DZ ............ Poznań CIĘŻAROWECZKI: Milka667 ........ 03.11.2013 ....... CH ............ Anulka8585 ... 03.11.2013 ........ CH ............ Katowice Morganna86 .. 25.11.2013......... CH ............ Paula-111 ......28.11.2013 .......................... olaolalalaa ..... 28.12.2013 .......................... Lisapanda ..... 24.01.2014 .............CH .............. Warszawa Monik80 ........ 01.02.2014 .......................... Łódź Margot28 ..... 06.02.2014 .....................CH.................. Karina2709 .... 16.03.2014 .......................... Biedrona84......06.04.2014 ..........................Gdańsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×