Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

oj Paula, Ty to się nacierpisz :( No ale najważniejsze, że już wiadomo, co mu jest i że ma dobrą opiekę i niedługo wyzdrowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki to miło mi że mnie pamietacie niestety nie jestem w ciąży ale stęskniłam się za wami, ale dalej walcze ma zamrożone 6 pięknych zarodków mialam hiperke i nie mialam transferu:-(ale walcze dalej.Przepraszam ze wam zawracam głowe to nie to forum ale chciala bym was wszystkie bardzo cieplutko Pozdrowic❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billu Twoje dzieciaczki czekają na Ciebie a my tu też na wspaniałe wieści ;-) jestem pewna że ten rok będzie dla Ciebie szczęsliwy buziaczki i wpadaj częściej 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po wizycie - dzis 38 t 2 dn i Wszystko ok :) mały rośnie i ma teraz około 3,5 kg i jest położony dobrze. Na razie wskazania do cesarki nie ma a mały chyba na świat sie nie pcha :) trzeba czekać :) a jak tam u Ciebie LisaPanda? Troszkę sie ludzilam ze może lekarz powie ze zaraz mozna sie spodziewać porodu a tu nic... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, u nas 39 + 4, Mały wczoraj ważony na 3800 kg i też nic nie zapowiada porodu niestety. Jeździmy co drugi dzień na KTG i zapisał mi się JEDEN !!! skurcz do tej pory... Masakra jakaś. Cały czas mam bóle okresowe, zwłaszcza nocami, to jest nieprzyjemne, bo promieniuje na krzyż dość intensywnie, poza tym parcie na dolne partie i nic poza tym... A Ty masz już jakieś bóle,cokolwiek? Ciekawe, który Maluch pierwszy zdecyduje się opuścić brzuszek, ja się dziś śmiałam, że Mój czeka do wiosny aż będzie ciepło i przyjemnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LisaPanda: ja nie mam żadnych boli czy skurczow- może miałam z jeden taki ze poczułam a tak to tylko twardnienie brzuszka. Myśle ze wygrasz w tym wyścigu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
billu to trzymamy kciuki za twoje zarodeczki żeby pięknie się przyjęły jak podejdziecie do transferu. A kiedy próbujecie? 🌻 Moja Ala też miała suchą skórkę po porodzie myłam ją mydełkiem oilatum ale szybko przeszłam na płyn Hippa a mleczko z Hippa zamieniłam na nivea i też nie miała/nie ma żadnych chrostek Wszystko to indywidualnie zależy od skóry dziecka i do niej po porodzie dopasuje się kosmetyki Dlatego najlepiej zacząć od próbek kosmetyków a nie całych butli. 🌻 A my cos od 10 dni borykamy się z kaszelkiem i katarkiem noce czasem są masakra, syropków to ma chyba z 5 ale coś nie pomagają i chyba znowu jutro musze się wybrać. Bo bidulka mi się męczy Katar cały czas taki wodnisty a jak ściągam odkurzaczem to i tak mało co wychodzi :( Macie jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusia oj sama jeszcze nie wiem zobaczymy jak jajniki po miesiaczce takze jeszcze troche :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billu chyba nawet ja Cię pamietam, chociaż ja już wtedy opuszczałam forum!Trzymam kciuki żeby się udało! zzzz No patrzcie dziewczyny ja tu czekam na wieści z porodówki a tu nic:)Najważniejsze, że Maluchy zdrowe!Informujcie nas na bierząco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poniewaz nie dziala pozwolę sobie "wrzucic" fragment ktory moze cie interesowac: Niemowlętom poniżej roku nie wolno dawać jogurtu. Nieprawda. Dla najmłodszych najlepsze jest mleko mamy, ale specjalny jogurcik mogą jeść nawet 6-miesięczne niemowlęta. Obniżono w nim poziom białka, by nie obciążać nerek dziecka, za to wzbogacono go w wapń, magnez i witaminę B2. Doskonale przygotowuje malutki żołądek na spotkanie z jogurtem, którego mogą już skosztować ośmio-, dziewięciomiesięczne niemowlęta. Na ogół jogurt jest znacznie lepiej tolerowany przez dzieci niż zwykle mleko z kartonika, a nawet niż specjalne mieszanki mleczne. Oczywiście, jak każdą nowość, jogurt trzeba podawać maluchowi stopniowo i ostrożnie, zaczynając od jednej łyżeczki i uważnie obserwując reakcję. Jeśli po kilku dniach pojawi się podejrzana wysypka, biegunka, katar lub kaszel, może to oznaczać, że maluch jest uczulony na mleko krowie i trzeba jogurt odstawić (po paru miesiącach można spróbować jeszcze raz). Weź jednak pod uwagę, że jeśli dałaś dziecku jogurt owocowy, winny może się okazać nie tyle sam napój, co owoce, które zawierał. Na pierwszy raz najlepszy jest więc jogurt naturalny lub z owocami, które maluch na pewno dobrze znos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie, czy wychodzicie w taką pogodę na spacer (-5 stopni), bo ja się trochę obawiam, ale od niedzieli siedzimy w domu i powoli dostaję świra. Dodam, że synek ma 5 mc i do tej pory codziennie wychodził na spacer wyjątki to deszczowa pogoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borysia- moja mala ma 3 miesiace i dzisiaj np.u nas jest -7 stopni a na spacerku bylysmy. Nie wyobrazam sobie zebym miala cala zime przesiedziec w domu.. Wystarczu cieplej ubrac, krem na niepogode i w droge;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guśka30
dzieki dziewczyny pytałam tak z ciekawosci. bo wiem ,ze nia ktorzy podaja. ja nie podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, urodzilam! Dzis o 13.15, sn, maly ma 58 cm i wazy 4010 =) LisaPanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LisaPanda, ogromne gratulacje! Długi ten Twój synek :) Jak wrócisz do domku i znajdziesz siły, to napisz jak było - mam nadzieję, że szybko i lekko:) ----- U mnie już zostało mniej niż 2 miesiące i po ostatnim ataku paniki, że jak się zacznie wcześniej a ja nic nie mam, to teraz już moja torba prawie spakowana, dla małej w trakcie:) Wózek kupiony, łóżeczko i fotelik zamawiamy na dniach i zostanie parę pierdółek, kosmetyki większość z Rossmanna. No i jestem trochę spokojniejsza:) Dziewczyny, macie jakieś domowe sposoby na bolące gardło? Strasznie mnie od wczoraj boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicky1981
Lisa Panda gratulacje! Skrobnij cos wiecej jak bedziesz miala czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka, na ból gardła płukanki wody z solą pomagają. LisaPanda, serdeczne gratulacje, witamy Przemka na świecie. Czekamy na dokładniejszą relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LisaPanda - w końcu się doczekałaś :-) gratuluje synka!!! billu - jak dobrze że sie odezwałaś, pisz częściej co u ciebie, kiedy wracasz po mrozaczki? a i którą klinikę wybrałaś?? pozdrawiam cie serdecznie 🌼 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a ja byłam dzisiaj na wizycie ale bez usg, serduszka biją słyszałam, miałam badanie taką starą maszyną, mam 17 tydz., a macica jest jak w 24 tyg. ciąży pojedynczej. Mam tylko duży problem z morfologią bo jest bardzo bardzo słaba, podobno to żelazo które brałam do tej pory to mogło się nie przyswajać i dostałam jakieś nowe - duże dawki, troche zdziwiłam się że ta morf. taka słaba bo naprawdę zwracam uwagę na to co jjem, a tu jednak tak słabo :-( usg połówkowe za 3 tyg. czy ktoraś z was miała taką słabą morfologię? czy jeśli nie poprawi sie to jakie mogą być komplikacje? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamała, Paula miała bardzo słabą morfologię (pewnie napisze więcej, jak wyjdzie ze szpitala). W każdym razie dostała leki i się poprawiło. Dziewczyny polecały buraki w kapsułkach, pewnie Kini dokładniej napisze, bo ja to tak z pamięci tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisa Panda gratuluję!!!! Ale duży zdrowy chłopak!!! napisz jak się czujesz jeśli będziesz mogła pozdrawiam! zzz zamałka ja miałam przez całą ciążę bardzo słabą morfologię szczególne hgb oscylowało na 10,6 mimo właściwej diety. Później wszystko wróci do normy, teraz mam 14,4 mimo że karmię. Organizm dziecka najpierw czerpie żelazo z zapasów, które nagromadził twój organizm jeszcze przed ciążą. Potem jednak, jak zapas sie wyczerpie, maluch zabiera niemal całe ilości tego pierwiastka dostarczane na bieżąco z twojej diety – potrzebne są mu do normalnego funkcjonowania .Ciąża pochłania witaminy i mikroelementy z Twojego organizmu (u Ciebie x2 )ale nie martw się nie będziesz miała żadnym komplikacji z dziećmi , musisz tylko zwiększyć w diecie produkty bogate w żelazo np czerwone mięso , żółtka jaj, orzechy i nasiona , zielone i czerwone warzywa , suszone owoce itd. Musisz też pamiętać żeby po takim posiłku wypić np sok pomarańczowy lub coś z wit c żeby zwiększyć przyswajalność żelaza.Jeśli chodzi o leki to ja brałam buraka czerwonego w kapsułkach i od II trym specjalistyczne żelazo trójwartościowe Tardyferon. Zapytaj lekarza na najbliższej wizycie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisa Panda nareszcie:) cudnie, że już masz Synka ze sobą, ale Ci zazdroszczę!Zdróweczka dla Was obojga! zzzz Iwka mozesz płukać gardło tatum verde, kup sobie w aptece płyn do płukania gardła na mnie super działał i znieczulał:) Iwka jak ma sie kase to chwila moment i masz wyprawke dla maluszka takze spokojnie. Widzisz ja jeszcze sie nie pakuje jeszcze ubran nie ogarnelam do konca 2 kartony mi zostaly:)no i tez kilka drobiazgow z kosmetykow do kupienia:) zzzz zamala moja kolezanka miała bardzo słabą morfologie w ciaży 6 a po porodzie spadło jej do 0.7 wiec tragedia, nic jej nie jest, tylko była strasznie słaba po porodzie i dłuzej do siebie dochodzila nawet sie zastanawiam czy jej lekarz dal jej co na to miala taka slaa ta morfologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny dzięki, ja mam hgb 10,3 a miesiąc temu miałam 11,0, wtedy dostałam 2x1 biofer, dzisiaj mi powiedziała że może sie nie wchłaniac i zamiast tego mam brać Chela-ferr 2x2 (a norma jest 1 tab dziennie) oprócz tego biorę witaminy gdzie żelaza jest 193% dziennego zapotrzebowania, pilnowałam żeby jeść warzywa, pietruszkę itp i mięsa i nic z tego, czyli muszę jeść buraki :-) dam radę, soków owocowych takich kupowanych nie piję, piję tylko te które sama wycisnę, Kini a ty mówiłaś też o tych ze sklepu? a i jeszcze wyczytałam w necie że zmiana diety nie ma wpływu na poziom hgb, że tylko prochy pomagają! ale to chyba jakieś wymysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×