Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nati_84

Inseminacja - walka o upragniony cud :)

Polecane posty

Nati a tak pozatym to coś tu nie gra nie może być tak że beta spadła potem miałaś łyżeczkowanie i nagle beta wzrosła to dość dziwne i raczej nie jest to możliwe nie rozumiem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati ale co to za lekarz i szpital co nie maja pojecia co ci jest,po co było to łyżeczkowanie bo nie kumam? chyba jakas banda debili się tobą zajeła i nie wiedzą co ci dolega albo sama już nie wiem o co w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati jeżeli to pozamaciczna to nie daj sobie wyciac jajowodu !! pytaj lekarzy o metotrexat ! to silny antagonista kwasu foliowego !! hamuje rozwój zarodka !! u mnie podziałała 2 dawka metotrexatu też straszyli wycięciem ale to w wypadku pęknięcia jajowodu i krwotoku wewnętrznego, u mnie beta najpierw rosła powoli, 125, 806, 1025, a potem 3250 ! i wtedy zdecydowali na mtx, po tygodniu beta dalej rosła do 3600 ale po 2 dawce zaczęła spadac ... całe szczęście, nati mnie też bolała noga aż do kolana, czasem boli też bark, ja nawet nie miałam zgrubienia na jajowodzie a co to takiego zaśniad groniasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi: Zaśniad groniasty -to niezłośliwa postać ciążowej choroby trofoblastycznej, która charakteryzuje się nieprawidłowym i nadmiernym rozrostem kosmków łożyskowych. Powstaje w pierwszych miesiącach ciąży w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia komórki jajowej. Usuwa się go chirurgicznie przez opróżenienie, łyżeczkowanie jamy i kanału szyjki macicy. Endi to nie wiedziałam, że ty też aż tyle przeszłaś i że z ciąża pozamaciczną to może aż tak tragicznie wszystko wyglądać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczoraj miala
lyzeczkowanie bo widzieli czesc jaja plodowego,dzis ciaza pozamaciczna,to ile ty tych ciaz masz za jednym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celinka85
Endi ale ten przyrost beta hcg był co 48h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti mam to w stopce :) to była moja pierwsza i jedyna niestety ciąża, cieszylismy sie nią tydzień, podobnie jak u nati u mnie też były tylko brązowe plamienia, moim zdaniem lekarze bagatelizuja za bardzo wczesne ciąże sądząc że to na pewno ciaża w macicy, coraz wiecej niestety tych pozamacicznych, skąd to sie bierze ... jak zasugerowałam ordynatorowi że może mam niedrozny jajowód to odburknął " jak by miała Pani niedrozne to by Pani wogole w ciążę nie zaszła" to MY pacjentki mamy wiedziec co jest nie tak ... a na drodze do hsg ciągle cos mi staje na przeszkodzie :) najpierw walczyłam z podwyższonym OB, a teraz jak jest ok to mam torbiel... no i ze mną to "jak nie urok to sraczka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celinko bete miałam codziennie czyli co 24 h a po podaniu mtx co 4 dni ... bo na początku może wzrastac mimo podania leku, mtx podaje się do mieśniowo, masakra ból potworny ale lepiej tak niz metoda laparoskopii czy gorzej laparotomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nati cos sciemniasz
lubisz być w centrum uwagi jak widać żeby wszystkie tu pisały o tobie o jaka ty jesteś bidulka w kółko jedno i to samo ale zmyślasz i kłamiesz przecież to widać pomarańczka ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Nati jak miałaś resztki jaja płodowego w macicy to jak pozamaciczna, może to bliźniaki ?? czasem są takie przypadki że jednocześnie rozwija sie ciąża w macicy i ciąża poza nią, ale to rzadkość dobra koniec, już nie mieszam, nie jestem lekarzem, nie posiadam fachowej wiedzy, moge tylko napisac jak to było u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celinka85
Endi czasami w macicy w ciąży pozamacicznej występuje pseudo pęcherzyk i dlatego ciężko jest wykryć czy to normalna ciąża czy pozamaciczna. Dużo na ten temat pytałam swoją Panią dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przestańcie spekulować i wysnuwać jakieś dziwne wnioski.Wszystkiego się dowiemy z czasem,pewnie Nati sama nie wie dokładnie co jest grane! Za niedługo wszystkie będą już podejrzane,i nikomu nie będziecie ufać.Strach będzie cokolwiek napisać żeby nie padło podejrzenie.Ignorujcie tego cholernego trolla i zaprzestańcie dziwnych śledztw i tak nie dojdziemy do tego kim on jest! xxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nati kochana trzymaj się jestem z tobą i cholernie mi przykro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati............
Endi: Zaśniad groniasty -to niezłośliwa postać ciążowej choroby trofoblastycznej, która charakteryzuje się nieprawidłowym i nadmiernym rozrostem kosmków łożyskowych. Powstaje w pierwszych miesiącach ciąży w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia komórki jajowej. Usuwa się go chirurgicznie przez opróżenienie, łyżeczkowanie jamy i kanału szyjki macicy xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx .czyli gdyby to byl zasniad bylby usuniety wczoraj podczas lyzeczkowania,czy tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania0306
beti31xxx - w sprawie Gonalu, różowa igła (gruba) jest do wstrzyknięcia zawartości strzykawki do ampułki i ponownego pobrania roztworu, potem zmieniasz na czerwoną i tą robisz zastrzyk, jestem na tym leku już drugi cykl, pęcherzyki rosną ładne, teraz po femarze wyhodowałam ich 5 i nawet taka ilość dobrze rośnie po tych zastrzykach, a robi mi je mąż, bo sama bym sobie też igły nie wbiła :) może Twój się odważy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przy obchodzie profesor kazał wypisać a Pani Doktor która mi robiła łyżeczkowanie zleciła jeszcze badanie bety. Jak się później dowiedziałam od niej to zrobiła to ponieważ przy łyżeczkowaniu było bardzo mało czegoś tam i to było dla niej trochę dziwne... Beta wzrosła z 500 na 700! Czekam teraz na nią aby dopytać jak to jest, że beta od poniedzialku spadała a po łyżeczkowaniu wzrosła! Dziewczyńy - gdybym ja znała odpowiedzi na te wszystkie pytania to sama bym była lekarzem! Dzisiaj to raczej jestem wdzięczna tej Pani Doktor za zrobienie tej bety! I tak jak poszesz Celinko - dzisiaj mam dostać pierwszy zastrzyk - ten M.....coś tam alenczekają jeszcze na wyniki mojej próby wątrobowej i czegoś tam z nerkami... W sobotę beta i okaże się, czy spada.... Podobno te leki najlepiej działają jak jest beta poniżej 3000 więc mam jakąś nadzieję choć lichą.... Z moich nadzieji w tym miesiącu gówno wychodzi :o Dziewczyny to wszystko co się dzieje to dla mnie jakaś totLna abstrakcja.... Straszliwie się boję, bo mam wrażenie, że mam w sobie jakąś bombe zegarową i boję się, żeby jajowód nie pękł... Jestem cholernie zeschizowana :( a Tobie pomogły te zastrzyki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati- ogormnie mi przykro..mam nadzieje,ze bedzie dobrze!!! trzymaj sie dzielnie kochana!❤️ Giziula, Donia - 3mam kciukasy za Wasze iui!powodzenia! Udanego dnia dziewczyny!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też nie obchodzi kto jest trollem i sądze,że takie dochodzenie jest bezsensu jak nie ten troll to będzie inny.Mam to gdzieś dla mnie jego wpisy nie istnieją. Nati trzymaj się kochana bardzo mi przykro ,że Cie to spotkało:( i wcale się nie dziwie,że sama nic nie wiesz jak moja mama miała operacje to lekarze co chwile coś innego mówili.Pogubić się w tym wszystkim można było.Wracaj do zdrówka kochana i pytaj ich jak najwięcej bo jak widać jak same się czegoś nie dopytamy to oni nic nie powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi przepraszam Cie bardzo nie zauważyłam :) Haniu bardzo ale to bardzo Ci dziekuje za podpowiedz no u mnie jest problem ja sama sobie nie zrobie po prostu nie potrafie taki charakter a mój m to jest panikarz to wogole odpada zostaje mój tato dzielny chopok fraxiperine codziennie on mi podawał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc mam malo czasu!
Witam Staram się o dzidzie drogą inseminacji domowej, moje cykle trwają zwykle 28 dni w tym miesiącu okres przyszedł 4.03 do 8.03 Według obliczeń owulacja wypada na 17-18.03 . Umówiłam się zatem z dawcą na sobotę. Ale mam taki problem otóż wczoraj wystąpił u mnie ból jajników,dzisiaj to samo a do tego doszło plamienie .Czy te plamienie + ból jajników może oznaczać ,że dziś mam owulacje? A może to jest plamienie i ból przed owulacyjne ? Bardzo proszę o rady ponieważ w takim wypadku będę musiała dzisiaj sprowadzić swojego dawce do domu. :( Na decyzję zostało mi bardzo mało czasu , proszę powiedźcie co o tym sądzicie czy dziś jest ten dzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz możliwość sprowadzenia dawcy i dzisiaj, i w sobotę na poprawkę? To byłoby optymalne rozwiązanie w tej sytuacji. bo wg mnie te objawy stanowczo wskazują na owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam w nosie kto takie rzeczy nam tu wypisuje ale moim zdaniem to jest nękanie , co do lekarzy i szpitali to maja totalny burdel wszedzie wiem cos o tym 6 lat po szpitalach nic nikt nie wiem i rece rozkladaja takze ja Ci tylko Nati zycze cierpliwosci i zdrowia przedewszystkim bo juz rece opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu jeszcze w sprawie Gonalu czy te zastrzyki sa bolesne??? Mówisz 5 pęcherzyków hmm dużo :) aż strach się bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc mam malo czasu!
ehhhh tak myślałam ,że to są właśnie objawy owulacji. Tzn ze owulacja może wystąpić w 10 dc a nie koniecznie w 14? Już sama nie wiem , dzwonie do dawcy oby miał czas się dziś spotkać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klarnecik- ja już testowałam płytkowym testem-ale wyszedł negatywnie. zrobię badanie krwi w sobote , bo jade na wizytę wtedy do mojego gin. póki co objawy na okres mam i jutro wezmę ostatnie dawki luteiny zapisanej po IUI. Tak jak mówisz- pewnie dostanę okres 2- 3 dni po odstawieniu . W sobotę bede wiedziała co dalej. pozdrawiam was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja w tym cyklu miałam 11 dnia, ale czasem też miewałam 10., to zależy. Niektóre dziewczyny z kolei mają np. 17-18 dnia dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati celinka miała laparoskopowo usuwaną ciążę, ja miałam 2 dawki metotrexatu, to prawda najlepiej działa do 3000 (stosują to ponoc do 7 -8 tyg.), ale ja miałam 3500 i też dało radę , nie zawsze jest skuteczny ale trzeba byc dobrej mysli, najgorsze to czekanie na wynik bety czy spada .... po wyjściu ze szpitala ordynator kazał się co tydzień meldowac na kontroli w szpitalu z betą, musiałam chodzic aż było poniżej 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc mam malo czasu!
Ile czasu jajeczko jest zdolne do zapłodnienia? Czytałam na ten temat i podobno 8 do 24h ehhh, a wydawałoby się że się mocno oczytałam na ten temat a teraz się bardzo stresuję .... Jajeczko pęka i wtedy jest zdolne do zapłodnienia tak? Przy pęknięciu jest właśnie plamienie owulacyjne? Dzwoniłam do dawcy będzie późno koło 22-23ciej mam nadzieję że zdąże, bo plemnikom też potrzeba czasu :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc mam malo czasu!
dodam,że nigdy nie miałam tak mocnych objawów jak teraz ,w brzuchu bulgocze cały czas coś się dzieje ,odczuwam to bardzo wyraźnie,ostatnie dwa dni miałam mega chcice ,przed wczoraj powiekszone piersi-na jeden dzień . A dziś te plamienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania0306
beti31xxx - myślę, że nie bardziej bolesne niż inne :) dawka jest dość duża, jeśli bierzesz całość jak ja, także czuć trochę rozpieranie w trakcie wstrzykiwania, ale wystarczy robić go powoli :) a tych pięciu pęcherzyków właśnie się boję, do tej pory 4 to była góra, a wtedy nie wszystkie pękły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×