Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czymozn

Mozgowe porazenie dzieciece?

Polecane posty

a zapiera sie dziecko nozkami i raczkami do pelzania ? tzn bez poruszania ale czy probuje juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Nozkami sie probuje odepchnac, ale posladków nie podnosi, raczki ma na boki, ale umie oprzec sie tez na przedramionach. I czesto zaciska kciuk w srodku dloni... Nie pamietam co bylo w opisie... cos tam z rogami tylnymi jakiejs komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Nie probuje sie ibracac, jak go lekko podtrzymam to jakby cos kombinowal i sie delikatnie przeginal, ale nie idzie. Drugi juz fika w obie strony bardzo sprawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn zachowuje sie podobnie nooo narazie nikt nie mowi o mpdz , ale boje sie , ze to nastapi :-(:-(:-( nooo wlasnie tez malo altywny jest i tez przyduszony pepowina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pytalas tej rehabilitantki , czy porazenie moze byc mozliwe przeciez wiidziala juz mnostwo dzieci - wiadomo na 100% nie powie , ale moze powiedziec czy mozna wykluczyc lub ze niewykluczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu przyszlo Ci na mysl mpdz , a nie zwykle opoznienie rozwoju psychomotorycznego ? przciez na 1000 dzieci z opoznieniem tylko 3 ma mpdz ...mnostwo dzieci ma opoznienie i nadrabia cwiczeniami ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mpdz boje sie od dnia porodu niestety i wciaz o tym mysle i wciaz sie boje :-(:-( czemu Tobie tak nagle pojawila sie ta mysl ? czy gdzies padlo to stwierdzenie ? ktos znajomy zaaugerowal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn zachowuje sie podobnie nooo narazie nikt nie mowi o mpdz , ale boje sie , ze to nastapi :-(:-(:-( nooo wlasnie tez malo altywny jest i tez przyduszony pepowina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna.kassan@poczta.fm pisalam kiedys z ta Pania mama Mariki jej corka ma mpdz ...wpisz w google marika kassan tam jest duzo o historii jej choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Twoj drugi synek jakie ma juz umiejetnosci i od kiedy juz ? ume sam z lezenia glowe podniesc bez ciagniecia za raczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
czesc moge sie dolaczy? opisze wam nasza historie. Wiec u mojego synka w wieku 5 tyg wykryto powazne wady w budowie mozgu dodatkowo obustronny wylew 3 stopnia. Wiec placz panika itd. ale mimo diagnostyki po dziecku nie bylo w ogole nic widac. Zjezdzilam najlepszych neurologow i wiec co uslyszalam ze niewiadomo jak to bedzie bo sa dzieci ktore maja powazne wady mozgu a rozwijaja sie bardzo dobrze tzn. nic nie widzac a sa dzieci ktore maja w diagnostuce wszystko o.k a rozwoj jest niepoprawny. Wiec od 7 tyg zycia byl rehabilitowany metoda bobath. lekarze kazali czekac az bedzie starszy to wtedy sprawdzimy co i jak ale ja nie czekalam od poczatku rehabilitacja i sprawdzanie co 2-3 mies psycholog neurolog i co jakis czas logopeda! i uwoerzcie mi juz dzieci 4-5 mies mozna sprawdzac u psychologa czy rozwoj jest prawidlowy !!! jezeli cos jest nie tak zaraz rozpoczyna sie terapie i dziecko wychodzi na prosta a nie czekamy na powazne deficyty tylko im zapobiegamy od malego. do 12 mies zycia dziecko jest plastyczne i mozna je naprawde uksztaltowac! dzis syn ma 15 mies ostatnio znowoz go kontrolowala neurolog logopeda psycholog i jest ok. nic nie widac oby tak dalej. wiec moje zdanie jest takie od poczatku robmy ile sie da aby nie dopuscic do powaznych wad. kolejna sprawa jest taka ze naprawde widzialam dzieci z porazeniem mozgowym a byly tak wycwiczone od malego ze masakra moza super chodzily bawily sie i z dzieciakami wszystko o.k!!! tylko np. troche gorzej ruszaly jedna raczka ale i to nadal cwiczyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
czesc moge sie dolaczy? opisze wam nasza historie. Wiec u mojego synka w wieku 5 tyg wykryto powazne wady w budowie mozgu dodatkowo obustronny wylew 3 stopnia. Wiec placz panika itd. ale mimo diagnostyki po dziecku nie bylo w ogole nic widac. Zjezdzilam najlepszych neurologow i wiec co uslyszalam ze niewiadomo jak to bedzie bo sa dzieci ktore maja powazne wady mozgu a rozwijaja sie bardzo dobrze tzn. nic nie widzac a sa dzieci ktore maja w diagnostuce wszystko o.k a rozwoj jest niepoprawny. Wiec od 7 tyg zycia byl rehabilitowany metoda bobath. lekarze kazali czekac az bedzie starszy to wtedy sprawdzimy co i jak ale ja nie czekalam od poczatku rehabilitacja i sprawdzanie co 2-3 mies psycholog neurolog i co jakis czas logopeda! i uwoerzcie mi juz dzieci 4-5 mies mozna sprawdzac u psychologa czy rozwoj jest prawidlowy !!! jezeli cos jest nie tak zaraz rozpoczyna sie terapie i dziecko wychodzi na prosta a nie czekamy na powazne deficyty tylko im zapobiegamy od malego. do 12 mies zycia dziecko jest plastyczne i mozna je naprawde uksztaltowac! dzis syn ma 15 mies ostatnio znowoz go kontrolowala neurolog logopeda psycholog i jest ok. nic nie widac oby tak dalej. wiec moje zdanie jest takie od poczatku robmy ile sie da aby nie dopuscic do powaznych wad. kolejna sprawa jest taka ze naprawde widzialam dzieci z porazeniem mozgowym a byly tak wycwiczone od malego ze masakra moza super chodzily bawily sie i z dzieciakami wszystko o.k!!! tylko np. troche gorzej ruszaly jedna raczka ale i to nadal cwiczyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
i jeszcze jezeli chcecie sprawdzic dziecko u dobrego neurologa to jest pani dr we wroclawiu ktora jest najlepsza w polsce i nie tylko leczy ona rowniez za granica. ze tak powiem nie ma na nia mocnych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Dziekuje za Twoj komentarz, chyba przejade sie do specjalisty, do Wroclawia mam bardzo daleko - jestem z Gdanska. Moj synek podnosi glowke. Mysl o mpdz przyszla mi sama, natknelam sie na jakis blog... ladnie przeklada zabawki z reki do reki, trzyma glowke, gluzy i sie usmiecha. Lapie zabawki bardzo sprawnie, ale nie kreci sie za bardzo - nie inbteresuje go zmiana pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze gdyby pediatra stwierdzil ze konieczna wizyta u neurologa to juz dawno dostalabys skierowanie .. hmmm ale ten synek , ktory gorzej sie rozwija sam z pleckow podnosi glowke ? kurcze A moj nic ...:-\:-\ lezac ba brzuszku tez nie probuje sie przemieszczax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Tak, sam podnosi glowke, i tyle wlasnie byloby jego aktywnosci. A twoj nie rusza nozkami na brzuchu, nie probuje sie odpychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
jaki pediatra!!!!!!!!!!!!!! dziewczyny od tego jest neurolog ktory widzi najmniejszy szczegol a pediatra zobaczy tylko wtedy jesli jest to bardzo widoczne!!! Prosze zachowaj sie odpowiedzialnie i idz z malym do neurologa nie do rehabilitanta pediatry i nie opisuj co twoje dziecko potrafi bo tym mu nie pomozesz. tylko neurolog moze zlecic ponowne badania i stwierdzic czy jest sie czym martwic czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko lezy spokojnie .Glowy tez nie podnosi nawet ciagniety za raczki .Unial juz ale teraz od miesiaca znow nie potrafi :-\ a jak dlugo juz rehabilitujesz synka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
byc moze twoje dzieciatko potrzebuje tylko 10 seansow rehabilitacji i na tym koniec. Wzmocnia mu miesnie cwiczeniami uksztaltuja wzorce i bedzie po sprawie a ty wkrecasz sie w najgorsze!!!!!!!! Rany boskie jak tak mozna! robilas chociaz usc przez ciemieniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na moje pytanie do pediatry czy mam isc do neurologa uslyszalam ze od neurologa nic nowego nie uslysze niz od nich od niej i rehab ..i jedynie zleci usg przezc ktore i ona mi zleca i ze nie musze isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12wdss to do mnie , czy autorki ?? jesli chodzi o.mne to moj synek od urodzenia jest pod kontrola poradni.neonatolog tam oglada go rehab i pediatra ..byl okrecony pepowina w usg przezc powiekszone podtwardowki i szczelina przymozgowa..8 pkt w skali apgar asymetria ulozeniowa i wnm w konczynach i obnizone w klatce piersiowej.Dotychczas mielismy tylko 2 tyg vojty uciski na linii mostka pod sutkami i tyle kolejna wizyta za miesiac masakra po prostu a dziecko powykrecane w c lezy mi w domu i zaddnych cwiczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
dr. Adrianna Wilczek wpisz i wejdz na jej strone to jest dr nauk medycznych. Najlepsza!!! nie rozumien neonatolog czy jak to tam jest od noworodka!!!!!!!!!!!!!!!!!! rehabilitant od cwiczen kur...wa mac! dziewczyny !!!!!!! pediatra od przeziebienia a nie od MOZGU!!!! ja swojego synka od malego kierowalam inaczej! tylko neurolog powie ci i pomoze! a tylko idiota kaze czekac! na co przepraszam czekac!???? az dziecko bedzie mialo 10 mies i pelzac nie bedzie umialo to co wtedt dopiero rehabilitacja?!!! zaczyna sie jak najsybciej jesli jest tylko jakies poejrzenie !!!! pomagamy stymulujemy po to aby uniknac problemow w przyszlosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
polecam metode bobath

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
robilas to usg? masz jakis opis chociaz? czy na jakiej to podstawie pediatra nie kieruje cie do neurologa?! a pozatym to co pediatra wie na temat szczegolow budowy mozgu. wylewow , gozow., przegrod itd? WIECIE CO TO JEST JAKAS MASAKRA JAK BOGA KOCHAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam o tej dr kiedys juz ;-) niestety ja z Kielc tez za daleko Wrocek niestety :-(:-( tymbardziej , ze nie mam tam rodziny wiec to za dluga podroz .Wiele razy bylam we Wroclawiu i mnie sama meczyla dlga podroz z 4,5 mies dzieckiem to narazie niemozliwe niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×