Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czymozn

Mozgowe porazenie dzieciece?

Polecane posty

norma podtwardowek jest do 4 a syn ma 4 i 6 a szczelina 10 mm wiec ponad norme ale nie wiem do ilu norma . W kokejnym usg juz podtwardowki obie mialy po 4 wiec ok szczelina bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Tobie autorko nie wspominali.abys wybrala sie do neurologa ?? jak dlugo rehabilitujesz synka ?? i sama czy w osrodku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kolezanko za porady musze to jakos zorganozowac bo narazie to wizyty co 1,5 mca w poradni neon i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
ja to wszystko rozumiem tylko wiesz ja bylam u dr. i widzialam ludzi z calej polski z niemowlakami itd. napisz czy wykonalas jakies badanie mozgu. bo nadal nie rozumiem podejscia twoich lekarzy. Ja bym na twoim miejscu pojechala i wtedy masz pewnosc. sama bylam swiadkiem jak p. dr. poprostu widzi po dziecku nawet jeszcze jak nie miala badania w rece a mimo wszystko zleca to co jest konieczne. Nie raz z opowiesci w poczekalni slyszalam ze dzieki niej dziecko chodzi itd. jedna mama opowiadala ze ona powiedziala jej ze bez operacji sie nie obedzie i co ? operacja byla dziecko smiga jak ta lala. tutaj potrzeba fachowca! z sercem z powolaniem a ona wlasnie taka jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Kielcach najlepsza neurolog przyjmuje w Owi .no., ale pediatra nie chce mi dac skierowania , udalo.mi sie w Owi zdobyc nr tel.prywatny aby umowic sie na peywatna wizyte , choc cale dnie na fundusz przyjmuje nooo i nie odbiera w ogole tel zebym.mogla pryw sie umowic a probowalam.z 1,5 mca temu dodzwonic sie przez prawue tydzien - bezskutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
okey jak uwazacie sama mialam problemy z synem a strach o niego mam nadal wiec doskonale to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Moj ma porażenie ma 22 lata . Dziecka w wieku 6 miesięcy nie podnosi głowy leżąc na plecach . Rączki ściśnięte tzw. figi. Duży palec u nogi podnosi do góry . Leżąc na plecach jedna ręka leży koło główki druga przy nóżkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Jestem mama blizniat i moge powiedziec jedno ze ich rozwoj zawsze sie rozni u mnie ten wiekszy 2160g mial np 8 tyg zoltaczke przez co mial oslabiona motoryke zaczyna pozniej niz jego mlodszy i mniejszy brat ale jest dokladniejszy osiaga cel wolniej ale jest perfekcjonista a drugi uczy sie szybko ale niedbale.Moje dzieci maja w tej chwili 15 mcy i roznice nadal sa gdzie niegdzie widoczne.a co do asymetrii u blizniat czesto jest to wynikiem ulozenia w macicy ale to jest do zrobienia nawet samemu potem dziecko raczkujac wyrownuje obie spolkule mozgowe i czesto asymetria zanika calkowicie tak jest u nas a obaj byli uwarunkowani na lewa srone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak.jedna przy nodze druga kolo glowy ? to chyba kazdy czasem tak lezy , a dziecko z porazeniem.caly czas tak lezy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmian ogniskowych w tkance mozgowej i nie poszerzonych splotach naczyniowkowych komor bocznych nie stwierdzono.Uklad komorowy mozgu symetryczny, prawidlowej szerokosci.Na wysokosci otworow Monrou w plaszczyznie czolowej glebokosc rogow czolowych komor bocznych 6 mm szerokosc komory III 3,5 mm.To ponoc wszystko ok Przestrzenie plynowe podpajenczynowkowe w okolicach czolowo - ciemieniowych sa nieznacznie poszerzone 4-6 mm szerokosci . Szczelina posrodkowa mozgu nieznacznie poszerzona szerokosci 9-10 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drugie powtorne usg po 1,5 miesiaca uklad komorowy polozony prawidlowo, nieposzerzony ,.symetryczny .Sploty naczyniowkowe komor bocznych o rownym obrysie .Tkanka mozgowa bez zmian ogniskowych .Przymozgowe przestrzenie podtwardowkowe nieposzerzone 4 mm Wyrazniejsze swiatlo przedniej szczeliny miedzypolkulowej , szerokosci 10 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Mój ma porazenie ,bo przeszedł bardzo silną żółtaczkę po porodzie .Podwyższona hemoglobina we krwi powoduję niedotlenienie . Bardzo często trzyma tak raczki . Dominik ma 4 kończynowe porażenie do tej pory nie chodzi , ale każde porażenie jest inne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jako.niemowle czesto tak trzymal raczki.? moj tez czasem tak trzyma jedna na glowie druga nizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Silna miał 3 transfuzje krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Dziecko postawione do chodzenia krzyżuje nóżki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to postawione do chodzenia krzyzuje to po 9 mcu dopieo da sie sprawdzic tak czutalam a moj ma 4,5 to nix z tego :-\ dziekuje mamo Domikniks za porady ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Dominika a jaki byl Dominik jako niemowle usmiechal sie , reagowal jak to wygladalo ? bawil.sir zabaweczkami ? jaki byl tak w wieku 5 m.-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Do CZYMOZN każde niedotlenienie to porażenie tylko w różnym stopniu . Twoje dziecko potrzebuje rehabilitaci i to czym prędzej tym lepiej ,bo moze być wszysko ok. mój był wcześniak 28 tyg. ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Dominika - a co wyszlo w jakis basaniach ogladania mozgu ? apgaru wtedy nie bylo ale inne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Dominik umysłowo rozwijał się prawidłowo . Bawił się grzechotkami, gaworzył,uśmiechał się. Leżąc na brzuchu bardzo ładnie unosił głowę. Leżąc na plecach nie przewracał się na boki , podając mu ręce nie podnosił główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×