Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czymozn

Mozgowe porazenie dzieciece?

Polecane posty

dzieki asiamt ponownie rozswietlilas mi sprawe ..;-) a moglabys m pomoc rozwiklac opis badania bilurbiny , bo nie do konca rozumiem z dn 8.09.2012 - 1,7 mg% , 10.09.2012-10,5 mg % , 13.09.2012- 8,8 mg % 13.09.2012; calkowita -11,80mg% bezposrednia -0,53 co to znaczy ta calkowita i bezposrednia ?? 13.09.zostalismy wypisani ze szpitala wiec z jaka bilurb zostalismy wypisani w koncu ?? nie zalecono nam konrolnego badania bilurb , a ja nie zrobilam no bo nie pomyslalam o tym skoro nie kazano mi..pediatra przy wypisie powiedziala ze juz jest ok i mozemy wyjsc ..ale teraz wydaje mi sie ze z za wysoka nas wypuscili ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt - hemoglobina 09.09.2012- 12,4g% 10.09.2012-13,9g% 13.09.2012-12,4g% czy ona naprawde byla niska?? 4 tyg po wyjsciu ze szpitala 8,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt , a znasz sie moze na tym co oznaczaja powiekszone podtwardowki norma do 4 - syn mial 4 -6 , w ponownym.usg po 1,5 miesiaca juz mial po 4 ...szczelina przymozgowa w jednym i drugim.po 10- nie wiem do ilu norma .. od lekarzy ciezko sie dowiedziec co to znaczy..odburknela tylko cos o niedotlenieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, ja się nie wgłębiałam w podziały tej bilirubiny, jest całkowita, wolna i związana, tj. bezpośrednia my tez wyszliśmy z poziomem powyżej 10 i to podobno było ok mały by żółty, ale stopniowo mu zeszło a Ty tez karmisz piersią? czy mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, te poziomy były niskie mój po narodzinach miał 17 coś tam, stopniowo mu spadała, ale poniżej 15 mu nie spadła, byliśmy 2 tygodnie w szpitalu po narodzinach jak miał miesiąc i tydzień poziom hgb spadł do 10.4 potem do 8.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt , a czemu pytalas o mm ,czy piers to ma znaczenie ? moj jest na mm ma 78 cm i wazy 8,5 kg kloc straszny moze tez dlatego taka kiepska motoryka a ma 4,5 mca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ci powiem tak najczęściej te wszystkie poszerzenia, wpiekszenia to sa tak nieznaczne, że sami lekarze nie wiedzą czy to niedotlenienie czy czysta fizjologia mój młody miał poszerzoną komorę do 5 mm, miesiąc po już w normie, tylko róg nieznacznie zaokrąglony, pytałam lekarza, on na to, że to bez znaczenia dzieci rodzą sie różne, układy sa niedojrzałe i z wiekiem wszystko dojrzewa i wraca do normy, albo takie pozostaje, ale bez wpływu na cokolwiek my też mozemy miec poszerzone komory lub jedną, czy te podtwardówki i o tym nie wiemy owszem, jeśli z dzieckiem coś ewidentnie sie coś dzieje, widac to gołym okiem, to nie wróży najlepiej, ale takie nieznaczne sprawy najczęściej pozostają bez echa w przyszłosci ja też sie zamartwiałam młodym, i czekałam do 1 kroczku, wierzyłam, ze jak go juz postawi to bedzie wsio ok i tak też jest później czekałam na mowę, teraz gada jak oszalały, jak miał 2 lata znał prawie wszystkie kolory i marki samochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt a Ty kontrolowalas ta bilurb po wyjsciu ?? nooo moj tez byl zolciutki jeszcze jakis czas , ale zeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmilam piersia miesiac ale syn caly czas byl dokarmiany mm ;-) teraz juz tylko mm ;-) heh nooo ja tez czekam 1 kroczku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co? nie pamiętam sama nie robiłam badań pod tym kątem, ale byliśmy w szpitalu jak miał 1,5 miesiąca, ale czy była bilirubina?, muszę zerknać, ale dopiero w domu asaty i alaty miał ok po narodzinach to, ze karmisz piersią też mogło mieć wpływ na żółtaczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to b.dobrze, tylko, ze czasem właśnie pokarm matki cos tam ma, ze wywołuje tą żółtaczkę to tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem , wiem , ale kazali.karmic i karmilam wyciagalam z inkubatora ze swiatlami do fototerapii i do cyca ehhhh no wypuscili nas i nawet nie kazali tej bilurb sprawdzic hehe tylko.hemoglobine .Pediatra pow ze bilurb jest spoko i.mozemy wyjsc do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Ja karmie piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Mala ma teraz podwyzszona. raz jest taka, raz nizsza, sprawdzam co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Zmartwilam sie tym kciukiem zacisnietym w 4 paluszkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czemu sprawdzasz co miesiac ? co Cie do tego sklonilo ? jaka bilurb mial po poodzie ? przy wypisie ze szpit ..a jak czesto.zaciska ten kciuk w dloni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Urodzone w 37 tc, wiec w terminie. Kciuk zaciska dosc czesto, nie wiem jak to okreslic. Kilka razy dziennie. Bilurbine jeden mial 6.6, a ten mniej sprawny synus 13.4. Nie wiem co mnie sklonilo do kontroli, tak juz mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
mamo Dominika, czy Twoj synek mial ciagle kciuk zacisniety w dloni czy raz tak raz tak, w okresie niemowlecym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
podciagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Przeważnie miał zaciśnięte rączki no i się prężył ,a ile twoje dziecko ma miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
ponad 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Czymozn ,ale twoje dziecie ma mózgowe porażenie , chyba go rehabilitujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Nie ma stwierdzonego. rehabilituje bo ma symetrie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Każde niedotlenienie to porażenie tylko w różnym stopniu . Są dzieci że normalnie chodzą i nikt nawet nie pomyśli że jest chore . Porażenie mózgowe może być 4 kończynowe lub jedna strona porażona . Zależy też, która półkula w mózgu się uszkodzi, wtedy może być niesprawne ruchowo lub umysłowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×